Slovenija
65899 ogledov

Ali lahko grem v drugo občino ali ne?

Komentarjev 31
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • SVOBODA 11:09 14.december 2020.

    spet so nas nategnili ! ne moremo iz regij ! fak kakšni kreteni smo državljani ker teh barab ne odjebemo

  • Avatar lolekbolek
    lolekbolek 10:30 14.december 2020.

    Uporabljam Nokio 3310, in ne vem kako si lahko namestim aplikacijo #ostaniZdrav. Ali mi bo vlada priskrbela pametni telefon, da si namestim aplikacijo?

    • janez.zalaznik 10:47 14.december 2020.

      Čakamo novinarsko konferenco, kjer bomo zastavili to vprašanje.

    • oneh 11:25 14.december 2020.

      Če logično pomisliš- nimaš telefona/neustrezen telefon ne moreš kršiti odloka s tem, da nimaš nameščene aplikacije. Imaš pameten telefon in nimaš nameščene aplikacije...V avtomobilih so obvezni varnostni pasovi, če pa imaš oldtajmerja pa varnostnih pasov niti ne smeš vgraditi, če ...prikaži več niso bili že vgrajeni ko je vozilo bilo novo. Pa te nihče ne bo kaznoval, če se z oldijem voziš nepripet.

    • medolino 15:27 14.december 2020.

      ZDAJ BOSTE VSI POISKALI TISTE STARE TELEFONE.....SE LESENE, samo da nebi rabli imet aplikacije

    • medolino 15:28 14.december 2020.

      IMAM JIH NAJMANJ PET TAKIH, NIMAJO VEC POKROVA OD ZADAJ, PA ZA VAS SO SE DOBRI...

    • janez.zalaznik 15:35 14.december 2020.

      Odgovor je nekako tako, da velja prepoved, če imaš aplikacijo pa greš lahko v drugo občino. Kdor je nima, dobi kazen, je pojasnil HOjs.

    • medolino 15:40 14.december 2020.

      g. ZALAZNIK, dajte to malo posnet in odnest v parlament, da vidijo malo kak jih imajo levicarski navijaci radi..

  • Avatar ovca
    ovca 11:37 14.december 2020.

    janez.zalaznik,ali lahko vprasas se, kdo ima pravico vpogleda v telefon in na podlagi katerega zakona in katerega clena? Bi bila za odgovor zelo hvalezna.

    • Pepe007 11:59 14.december 2020.

      Noben te ne sili, da kažeš telefon. Kje si to prebral? Pač nimaš telefona ali ne želiš imeti aplikacije ali ne želiš pokazati telefona, ostaneš lepo v svoji občini in je vse ok. Spet nerazumevanje napisanega? Gre za povsem prostovoljni pristop.

    • Avatar ovca
      ovca 17:19 14.december 2020.

      Pepe vec kot omejen si. Ce hocem iz obcine,si moram naloziti aplikacijo. Torej aplikacija NI prostovoljna! Pa predno karkoli komentiras,se spomni,da si idijot in imej prste dalec od tipkovnice.

    • Pepe007 09:16 15.december 2020.

      @ovca: 1. Ne rabiš iti iz občine v občino. 2. Obstaja 13. razlogov, ko lahko greš iz občine v občino, aplikacija zanje NI potrebna. 3. Kdor nima argumentov, zna pisariti žaljivke.

  • igor133 10:48 14.december 2020.

    Prokleto teslo nedojebeno JJ!!! Včeraj pisali da je osrednjeslovenska najbolj ogrožena, takoj za njo pa podravska... Jajo, na čem si ti, idiot??? Zakaj ni podravska odprta bebec?

    • Marcelko 11:17 14.december 2020.

      Tip je sadomazohist.

    • oneh 11:26 14.december 2020.

      Nič ni slajšega kot besnenje levakov ob akutnem janšitisu. Neprecenljivo.

    • medolino 15:31 14.december 2020.

      TOCNO TO ONEH,,,SPET BODO SKAKALI V PRAZEN BAZEN, NAJ BO VSAJ 20 METROV GLOBOK, da slucajno kateri ne prezivi...

  • Avatar MS
    MS 15:39 14.december 2020.

    Vlada je odločila da občinsko mejo prestopijo le tisti, ki imajo na pametnem telefonu aplikacijo Ostani zdrav. ==> S kakšno pravico vlada diskriminira del populacije ki pametnega telefona nima! Veliki del populacije so starejše osebe ki pametnih telefonov nima ker ...prikaži več te tehnologije ne obvkada! Precejšen del revnejše populacije pametnih telefonov nima ker si jih je more privoščiti! Ta ukrep je nepremišljen do skrajnosti in je potreben ustavne presoje!

    • Marcelko 17:26 14.december 2020.

      Končno nekaj pametnega od tebe.

    • Avatar MS
      MS 17:42 14.december 2020.

      Marcelko da ne boš v zmoti: Moje stališče je da je odpiranje občinskih mej preuranjeno in da bojo zaradi vas covid-kretenov med prazniki okužbe eksplodirale! Ne morem pa pristati (če bo ukrep o aplikaciji obveljal) na diskriminacijo starejše in revne ...prikaži več populacije! Ukrep je vsekakor s stališča enakopravnosti idiotizem, a če bi vi covid-kreteni upoštevali ukrepe (maske, distance, razkuževanje,) tudi tega kretenskega diskriminatornega in neustavnega ukrepa nebi bilo!

  • rd2dmk2 10:42 14.december 2020.

    torej vprašanje z moje strani. nimam pametnega telefona imam pa napotnico za zdravnika, ki velja do 22.12.2020 ( p.s. na to napotnico sem čakal od julija 2019 !!!! ). v občini mojega prebivališča ni zdravstvene ustanove. torej ali je dovolj ...prikaži večj napotnica da prestopim mejo občine ali moram predhodno nabaviti telefon in naročnino zanj ? p.p.s mi bo mogoče minister Hojs uredil spremstvo ? ali mi bo minister Gantar pripeljal na dom zdravstvo ?

    • janez.zalaznik 10:47 14.december 2020.

      Aplikacija je pogoj za prosto prehajanje meja občin, torej brez posebnega utemeljenega razloga, izjeme pa še naprej veljajo (npr. prihod na delo, pa seveda tudi obisk zdravnika).

    • Pepe007 12:00 14.december 2020.

      Neumno vprašanje, ker je to dovoljeno že cel čas in nima potrebe pisariti bedarij, da ti mora priti zdravstvo na dom.

    • rd2dmk2 21:17 14.december 2020.

      neumno vprašanje dobi lahko samo neumen odgovor. Pri dnevniku na rtv slo je v prispevku dejal minister Hojs : nimaš aktivirane aplikacije - plačaš kazen. in kako ste tako prepričani da to, kar je veljalo včeraj velja še jutri ?

    • Pepe007 09:14 15.december 2020.

      @rd2dmk2: vsak pismen, si lahko sam prebere odlok in izjeme notri, ne rabi nekoga na TV poslušati in pisariti bedarij. Na sodišču bo obveljalo to, kar piše v uradnem listu in ne to, kaj je povedal nekdo komentiral v medijih. ...prikaži več Res pa je, da je odlok o omejitvi gibanja med občinami dolg skoraj 2 A4 strani in se je potrebno prebiti do člena 4 in odstavka 5, ki med izjeme šteje: "5. dostop do lekarn, zdravstvenih in sanitarnih storitev ter zdraviliškega zdravljenja,". Samo za pismene.

  • tomaz65 16:54 14.december 2020.

    Totalno so izgubljeni in mislijo da ne vemo da se norca iz nas delajo.samo naj me zajebavajo ce ne bom imel njihovo zarukano aplikacijo naj mi prvo pokazejo paprirje ce imajo dovoljenje od sodisca da mi lahko gledajo v tel

  • tomaz65 16:46 14.december 2020.

    Saj so cisto izgubljeni od hojsa do vseh okrog njega .vtaknico si aplikacijo v svoje prazne glave teletine neumne

  • Avatar praufo
    praufo 14:35 14.december 2020.

    po 20.12. imam pregled v bonici , ki je v drugi občini ... če ne bo deloval javni prevoz, ga bo m prestavil ... vsa posledice nosi država

  • Avatar Dorthy_Brey
    Dorthy_Brey 15:03 15.december 2020.

    Zapustil sem služb0 in zdaj. S tem preprostim spletnim delom na domu zaslužim 139 USD na uro od d0ma. zaslužim 25 tisoč dolarjev na mesec s spletnim del0m 3 ure dnevn0. prip0ročam, da p0skusite. .... >>>>> www.MagnifyIncome.Com

  • distdronim 10:33 15.december 2020.

    www︎.︎imgb︆.︆net - oddličen prrojekt za odrrasle, ki želikko najti parrtnerja za sseks

  • bigbang 20:50 14.december 2020.

    Kdo ima svoj helikopter se lahko vozi kadarkoli hoče :D .

  • nahipca 06:55 15.december 2020.

    www︎.︎imgb︆.︆net - oddličen prrojekt za odrrasle, ki želikko najti parrtnerja za sseks

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.