Slovenija /slovenija/komentarji-in-kolumne
9555 ogledov

Ko v picerijo prineseš svojo salamo ...

Komentarjev 18
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Pepe007 09:35 01.marec 2019.

    Če bi pri pici posebej pisalo, da se salama obračuna po 5-kratni ceni kot v bližnji trgovini, bi marsikdo prinesel svojo salamo in sir. Ampak glej ga čudo. Malice tu okrog mene so med 4,5 in 5 €. Če namesto ...prikaži več na malico grem v trgovino, me običajno ne stane nič kaj manj. Sendvič skoraj 2 €, solatka 1,5 €. Ni nekajkratnik razlike. MOGOČE NEHATE S TEMI BREZVEZNIMI ČLANKI in iz pet potegnjenimi primerjavami. Obstajajo tudi mehaniki, ki olje obračunajo po povsem konkurenčni ceni.

  • kapibara 09:16 01.marec 2019.

    Vedno prinesem k mehankarju olje za motor itd.. kajti, če bi bil mehankar pošten, bi mi računal olje, po ceni, katero dobi, ko kupi cel sod olja+ marža.. ne pa da mi ga računa po litrski ceni..

  • 4d5eccf93739c6305aaf8969a682cc57e1fd7395 09:27 01.marec 2019.

    OK se opravičujem Gregor Prebil, ampak vi dejansko niste normalni. EU zakoni so jasni - vsak ima pravico prinesti svoje dele na servis na vgradnjo, če so ti kompatibilni. Pa kakšno skropucalo od prispevka je to. Vi primerjate to, da ...prikaži več PROIZVAJALCU avtomobila nosite svoje dele in da v času kosila hodite servisirat svojo hrano ali kaj? Razumem, da novinarji nimate denarja in se morate potem preseravat, da izgleda, da imate, ampak tole je pa res višek.

  • romascenko 10:37 01.marec 2019.

    Da doma narediš pico potrebuješ material , čas, elekriko... in dejansko te pica ki stane nevem od 5 do 10€ pride ceneje kot če bi jo delal sam doma. Dokler isto olje z istimi specifikacijami ,ki ga kupim v isti ...prikaži veči trgovini kot mehanik plačam 5x manj!! Haloooo!!!! Jaz nimam nič proti ,da mehanik zaračuna svoje delo/roke, on ima že tako 35% rabata pri nakupu olja že to je dovolj za njegov zaslužek ne pa da mi zaračuna 5x regularno ceno olja. Predvsem uradni servisi so takšni, privatniki niti ne.

    • Avatar vec
      vec 13:09 01.marec 2019.

      doma te pica ne sme stati več kot šunka, sir, pelati (gob ne daje doma gor skoraj noben) to moka kvas, delo in štrom ne pride na pico več kot 2 eura doma, gostince pa stane še manj, nekje 50 ...prikaži več centov na pico, vse ostalo so davki, prispevki, plače stroški in dobiček.

  • nejc44 11:23 01.marec 2019.

    Zadnjič sem v eni od nizkocenovnih trgovin kupil komplet jermenov za privezovanje tovora za 4kom -12€. Iskal sem še brisalce, pa jih nisem dobil, zato sem se opravil v specializirano trgovino z avto deli. V izložbi enaka jermena, istih dimenzij ...prikaži večj in proizvajalca, pakirana po 2 kom - 22€. Nateg že tukaj, kaj šele na relaciji trgovina - avtomehanik.... Dajte normalne cene, pa bo....

  • maresem 12:03 01.marec 2019.

    Prebil... res si prebil vse meje logike.

  • Polhar 15:57 01.marec 2019.

    Temu in podobnim Prebilom se gre izključno za 40-50% rabata, katerega dobijo ob nakupu v trgovinah z avtodeli. Že samo pri olju so zaslužki astronomski. Za liter povprečnega olja 10W40 plačajo od 2-3€, prodajajo pa ga po 6 -8 €. ...prikaži več Mehanik naj odgovarja za svoje (ne)strokovno delo, za vgrajene dele pa obstaja garancija proizvajalca.

    • Polhar 15:59 01.marec 2019.

      In pri tem ne izstavljajo računov, ker, vsaka čast izjemam, večino dela opravijo na črno.

  • blayo 22:31 01.marec 2019.

    Čaki mau... a gre tukaj za izbor mehanika leta? Meni se zdi da gre bolj za izbor prodajalca leta.

  • tudbognasvečnereši 09:48 03.marec 2019.

    Doliti sem moral AD Blue aditiv v s svoj dizel avto.Servis bi mi vzel 34 eur za 10lit.+20eur za delo, v trgovini z avtodeli pa sem ga kupil za 8,85eur, za 10lit. in nalil v dveh minutah.

  • Polhar 16:03 01.marec 2019.

    Ko pa smo ravno pri pizzah, mene stane ena približno pol one v pizzeriji, ampak vsaj vem, kaj sem dal gor, lahko si dam duška z domišljijo, pa še, morda malo neskromno, moja je boljša od večine, katere pečejo strokovnjaki.

  • vzev 07:15 02.marec 2019.

    Eno je če ti daješ na avto neke čunga lunga dele. Nekaj druga pa če prineseš identične dele ali celo boljše za krepko nižjo ceno, kot ti jo hoče kasirati mehanik.

  • primc 07:31 06.marec 2019.

    Še posebej če je ORIGINALNO olje na servisu 25€/Liter v trgovini pa ORIGINALNO ISTO 9€/Liter...Avto veliko bolje teče, če damo noter ono za 25€...

  • Kmodri 15:45 04.marec 2019.

    Ob teh aferah z mesom, moraš s sabo prenesti vsaj meso za pico....

  • ode 20:27 01.marec 2019.

    Cena pice je ista. Če se kdo preserava, pa se naj.

  • Pckfrdmn 18:30 01.marec 2019.

    Če mehanik izda račun za material,potem plača tudi davek od razlike v ceni,kot ga plača trgovina.Vprašanje pa je ali ima registrirano tudi trgovino,da lahko dejansko preprodaja rez.dele. Realna ura mehanika je 40€+ddv,cene v trgovinah pa 20% nižje in 10%rabata na ...prikaži več zvestobo.Potem pa nebi več kupovali na spletu čungalunga filtrov,olja,metlic,jermenov...itd

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.