Slovenija
18324 ogledov

Tako so ankete javnega mnenja zgrešile pred zadnjimi volitvami

Komentarjev 32
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar pantani
    pantani 07:27 01.april 2022.

    "Tako so se ankete javnega mnenja zgrešile pred zadnjimi volitvami", pa dobro,a vi kdaj pregledate kaj napišete oz. bom povedal drugače,ste na nivoju nekoga z nedokončano osnovno šolo!!!

    • AnGus 09:43 01.april 2022.

      Saj je popolnoma razumljivo - več anket je bilo, ki so se dogovorile za pijačo, na koncu pa so se zgrešile... se enostavno niso našle. Vse jasno?

  • albert6 07:40 01.april 2022.

    Aprililili

  • Matjaž Kotnik 08:38 01.april 2022.

    Leon glas ljudstva vi sploh ne slišite, ker ta ni v Ljubljanskih kafičih, ampak povsod po Sloveniji.

  • rd2dmk2 09:43 01.april 2022.

    ankete so naročene. danes spet bil povabljen v eno anketo na netu. na sredi ankete, ko sem podal katere stranko sem volil na zadnjih volitvah so kar naenkrat ugotovili, da ne ustrezam pogojem.. volm pa tisto stranko ki bo 1: ...prikaži več: ukinila vse državne urade za mešanje megle. 2. osnovni kruh in mleko brez DDV. 3 politik , ki izstopi iz stranke, ne sme 4 leta bit član katere koli druge stranke, 4 kdor ima funkcijo politika ne sme vodit javno podjetje 4 leta po zapustitvi funkcije.

    • expost 12:04 01.april 2022.

      Seveda so naročene, a to še ne pomeni, da so prirejene.

    • rd2dmk2 19:09 01.april 2022.

      expost, torej niso prirejene ?. in zakaj nisem ustrezal anketnim pogojem, da me sredi ankete izvržejo ? odgovore pa čakam od vas

    • expost 20:33 01.april 2022.

      Ne vem, kako je anketiranje potekalo niti katera agencija ga je izvajala, zato ne morem tega komentirat. Obstaja več razlogov, zakaj se anketiranje vmes prekine.

  • Tammy_Khang 11:19 02.april 2022.

    Google je plačal od 400 do 800 dolarjev za dnevno spletno delo od doma. Prvi mesec sem od Googla doma prejel 21.758 $, prejšnji mesec pa sem plačal 29.467 $ za 3-urni delovnik. To naredim ............ >>>>>>>>>> 𝑾𝒘𝒘.𝑱𝒐𝒃𝒛𝑪𝒂𝒓𝒕.𝑪𝒐𝒎

  • Plavi-mil 09:00 01.april 2022.

    Zapomnite si Ljubljana ni Slovenija, pa naj še toliko opankovičev živi tam.

    • AnGus 09:45 01.april 2022.

      Kakor kaže, ti LJ opankarji veselo minuse delijo.

  • sokol7 19:41 02.april 2022.

    Tako kot za sedanje volitve ustvarjajo javno mnenje po nalogu globoke države s Kučanom na čelu. Presodili so, da so Fajonova, Šarec, Mesec, Bratuškova izpeti in ne bodo zmogli obdržati razmer za ropanje po javnem denarju. Torej potrebujejo novega skakača, ...prikaži več novo prevaro in evo imamo ga ptiča iz gnezda.

  • popokatopetl 11:18 01.april 2022.

    Izbiral bom med tistimi strankami, pri katerih bodo VSI poslanski kandidati podpisali izjavo, da v primeru izvolitve v času mandata nikakor ne bodo šli v koalicijo s SDS, niti jih neformalno podpirali pri glasovanjih, pri katerih večina nasprotnega pola ne ...prikaži več bo napovedala podpore.

    • Naklonsky 12:09 01.april 2022.

      Torej ti program strank ni pomemben. Nekateri ste res omejenci, pobili bi amerigose, njihove računalnike in tehnologijo pa uporabljali. Celo Izraelci in Nemci so po vojni sodelovali - da, ozkogleda zasvojenost preteklega komunističnega režima ima dejansko svojo ceno enoumja nekaterih osebkov.

    • munja 15:51 01.april 2022.

      popo, teh izjav kandidatov pa zagotovo ne boš dočakal.

  • expost 09:02 01.april 2022.

    Ankete delujejo na vzorčenju in pri n~700 ter 90% zanesljivosti vzorca, se pojavljajo napake: pri oceni 20% deleža je statistična napaka +/- 2,5 odst.točke, pri 5% pa +/- 1,4 odst. točke. Torej je treba to upoštevati pri interpretaciji.

    • AnGus 09:47 01.april 2022.

      Seveda to, kar praviš, drži, ne razloži pa popolnoma diametralnega rezultata za SDS in LMŠ po anketah in po volitvah. Težava ni v negotovosti, temveč v zajetem vzorcu ter v načinu podajanja vprašanj.

    • expost 11:40 01.april 2022.

      Tudi metologija je svojevrsten izziv. Prepričan sem, da napaka ocene % izhaja tudi iz dejstva, da se večinoma anket kot npr. Parsifalove izvaja CATI, brez terena/weba in le na številke, ki to dovoljujejo in je torej vzorec precej precej manj ...prikaži več stat. verjeten- to ustvarja (verjamem da nenamerne) napake pri sklepanju iz vzorca na populacijo.

    • munja 15:56 01.april 2022.

      ankete so največja neumnost, ki ne pomenijo nič. Tisti, ki se s tem ukvarjajo, samo mastno služijo, zato bi jih jaz prepovedal. Naj gredo raje delat kaj koristnega, ne pa celo življenje meglo in ljudi mešat s svojimi nebulozami.

  • munja 15:48 01.april 2022.

    Ne glejte teh neumnih in netočnih anket, odločite se sami, brez vpliva drugih.

    • bojovi 15:39 03.april 2022.

      To na žalost ne gre, svet ma svoje ovce.

    • munja 15:56 04.april 2022.

      Vsak ima svoje ovce, zato jim ankete niso potrebne. Vprašajte se raje, kolikšne plače dobivajo ti anketarji iz proračuna.

  • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 09:50 01.april 2022.

    vsi tile omenjeni v članku so odpisani za mene za vekomaj

  • Ender3 13:13 01.april 2022.

    Aktivisti imate še kaj uporabniških imen, da zadostite potrebe provladne propagande. Vaše sramotno početje je kontraproduktivno in uboga je politika, ki to potrebuje in plačuje. Strah je upravičen, volitve se bližajo, čas za streznitev pa tudi.

    • Vilno 17:31 01.april 2022.

      kaj tebi mar? Nič nebo zate drugače, nehaj sanjat. Misliš da ti bo Golob dal kak evro več?

  • Stane Adamič 08:46 01.april 2022.

    Nič niso zgrešile. Namenoma so bildali Šarca, tako kot sedaj namenoma bildajo Goloba.

    • Jernej65 14:42 01.april 2022.

      A pred tem so po tvoje 3 krat namenoma bildale SDS, ki je pa potem izgubil. Ankete so pač samo približek. V zadnjem času so prirejene samo Parsifalove ankete. Koliko so prirejene boš opazil po volitvah, ko bo SDS postavljena na realna tla.

  • Avatar Leon
    Leon 08:04 01.april 2022.

    Glas ljudstva: Lažnivi in manipulativni komentarji Janše in vlade dokazujejo strah pred visoko udeležbo na volitvah... Insajder.com

    • Avatar Leon
      Leon 09:02 01.april 2022.

      https://insajder.com/slovenija/glas-ljudstva-laznivi-manipulativni-komentarji-janse-vlade-dokazujejo-strah-pred-visoko

    • AnGus 09:44 01.april 2022.

      A Insider je pa neodvisen? Že mora biti, saj je objavljeno na... INTERNETU! Na internetu pa je ja vse res...

    • Avatar Leon
      Leon 09:50 01.april 2022.

      Na internetu je tudi...... https://metinalista.si/razdeljeni-in-vladani/

    • Avatar Leon
      Leon 09:53 01.april 2022.

      Tudi to sem našel .....https://pravna-mreza.si/

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.