Avto
22087 ogledov

Avto je moralo gasiti 35 ljudi

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • zdrej 08:58 24.oktober 2017.

    Zanima me a je to, kar je napisano v članku, stroka tudi potrdila ali so to namigovanja avtorjev v smeri večje branosti (recimo naslov)? Namreč, članek mi deluje precej populistično in kot da avtor sploh ne pozna gasilske taktike. Da ...prikaži veča se strinjam, električni avti so problematični.

  • klemenmo 17:04 24.oktober 2017.

    takole se vžge modelatska lipo baterija: https://www.youtube.com/watch?v=gisdMQbtJqk v Tesli oz el. vozilih pa so 1000x močnejše. Sedaj pa si predstavljaj tak požar....

    • the_master 10:29 25.oktober 2017.

      Tesla uporablja Li ion celice velikosti 18650, enako kot imamo v laptopih. Zadeva ne gori tako spektakularno... https://www.youtube.com/watch?v=mqVOKdsjZtA

  • evelux 17:07 24.oktober 2017.

    No no električni avtomobili in prihodnost to še je le nesnaga sama izdelava baterij in ostale elektro opreme in na koncu koncev tudi razgradnja le te ko odsluži da o težavah in nevarnostih ne govorimo pri trkih .....zgoreti v taki ...prikaži več škatli res nimam namena ...

  • the_master 09:54 25.oktober 2017.

    Ne vem od kje številka 35 gasilcev? Jaz na posnetku vidim eno gasilsko vozilo, gasi pa 5 gasilcev. Od tega imajo 3 gasilci maske. Mislim, da to ni čisto nič nenavadna gasilska akcija. Koliko navadnih avtomobilov zagori dnevno po cestah? ...prikaži več Noben požar ni okolju prijazen, bolj kot gorivo ali baterijske celice pa so v požaru problematični drugi materiali, ki zgorijo - gume, plastika. Pri gorenju litijevih celic se sprošča večinoma CO2 ter etilen, propilen...

  • popokatopetl 14:10 24.oktober 2017.

    >"Namreč, članek mi deluje precej populistično in kot da avtor sploh ne pozna gasilske taktike." ....... Gasilci so se s svojo taktiko s tem avtom precej ukvarjali. "Laiki" s svojimi malimi gasilniki verjetno ne bi opravili nič, pa še koga ...prikaži večga bi opeklo ali bi se zastrupil. Je že precej avtov z navadnimi akumulatorji zgorelo, ker niso znali odklopit baterije. Pri teh baterijah ki imajo xxxkrat več energije in so tudi same gorljive je seveda mnogo slabše. Bencin sicer tudi kdaj eksplodira.

  • patriot5 22:47 24.oktober 2017.

    Pa še TEŠ7 in 8, ter NEK2 in 3. Tisto, da bi se vsi avtomobili polnili na sončno energijo ne gre skupaj. Zanimivo je, da jo nekateri koristijo tudi ponoči :)

  • Avatar care
    care 14:10 24.oktober 2017.

    Pet gailcev je gasil, trideset jih je pa le opazovalo dogajanje.

  • the_master 10:18 25.oktober 2017.

    Ne vem zakaj nastrojenost medijev proti el. avtomobilom. Vedno ko kak zagori, se o tem na veliko piše, dnevno pa je na cestah na stotine požarov navadnih avtomobilov, pa o tem nihče ne piše. Med njimi so tudi obsežni požari, ...prikaži več ki jih je zelo težko pogasiti. Poglejte si https://www.youtube.com/watch?v=hPhfQ4ZojS8 Sam sem videl avgusta na parkingu na pl. Jezerca pod Krvavcem je zgorel avtomobil, spomladi en večer sem na Lj vzhodni obvoznici videl ogromen požar kamiona. O tem ni nihče pisal...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.