Pod streho /pod-streho/gradimo-obnavljamo
3598 ogledov

Bodimo realni! Smo res vsi usposobljeni?

Komentarjev 21
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • lado47 10:28 03.januar 2021.

    Avtor članka....ali ste res usposobljeni dajati takšne komentarje,vidi se da navijate za to,da država prepreči izvajanje samogradnje,kar je čisti absurd.Vidi se,da promovirate vas in vam podobne,da se vas doda k gradnji,ker nekje se morate pasti da dobite plačilo,za delo vam ...prikaži več pač ni.Samograditelji smo in bomo gradili zgolj radi tega,ker so obrtniki in vsi taki priskledniki kot ste tudi vi predragi,oziroma preveč požrešni,da bi vas lahko najeli.

    • asmas1965 16:21 03.januar 2021.

      točno tako.imam dva sina prvi je elktrotehnik drugi strojni tehnik jaz sem mizar.v mladosti sem pomagal pri enem ta pravem zidarju,ki me je naučil vsega.In zakaj nebi zgradil hiše za sina v lastni režiji.Ne potrebujem nobenega "nadzornega"da bo hodil okrog ...prikaži večg hiše in kasiralDovolj pokasirajo pri grad.dovoljenju razna društva za zaščito narave,ptičarska društva...Da bom pa plačeval enega lenuhada se mota okrog bajte.NE HVALA sam sem dovolj usposobljen da vem kaj je dobro in kaj ne delam za sebe

    • Nasvet 21:38 04.januar 2021.

      Nisem proti samogradnji, sem pa proti slabi in dragi gradnji. Kdor želi, mu lahko svetujem. Kdor se želi učiti sam, naj se uči. Najdražje je učenje na lastnih napakah. Matjaž Valenčič

  • vzev 10:15 03.januar 2021.

    Iz gradnje hiše so naredili neko znanost. Ja, skoraj vsak si bi lahko zgradil hišo sam, ker to ni nič tako posebnega. Toda s temi pasivnimi hišami, so vse skupaj samo zakomplicirali. Hiša se krepko podraži, ta denar se pa ...prikaži več nikoli ne povrne. In naj mi povejo, koliko hiš se je že podrlo? Pa so se gradile brez nadzornikov, inšpektorjev,..

    • Nasvet 21:41 04.januar 2021.

      Skoraj nič-energijska hiša je lahko boljša in cenejša od tradicionalne. Tisti, ki pravi, da je dražja, ima nekaj za bregom.

    • vzev 17:46 06.januar 2021.

      Koliko pa plačaš, da zgradiš nič-energijsko hišo? Ta cena se ti nikoli ne povrne. Oziroma, ko se ti bi povrnilo te pa bodo vsekali stroški popravila.

  • tlacan 09:53 03.januar 2021.

    Kaj avtorju ni jasno ? S samogradnjo je moj oče zgradil hišo v kateri smo živeli. Bil je pismonoša, mama ni bila zaposlena pa jima je uspelo narediti dom. Danes sta dva zaposlena za minimalno plačo (kar dobi več kot ...prikaži več polovica zaposlenih) in naj bi si privoščila naročilo družinske hiše podjetju. Sam si nisem mogel privoščiti niti zidarja za vzdrževalna dela v hiši kjer živim. Vsak zidar vpraša minimalno 10€/uro, da ne govorimo o ceni drugi v takem poslu. Saj zidar ni drag, mi delamo za miloščino.

    • tlacan 09:58 03.januar 2021.

      Za samogradnjo se odločajo večinoma taki, ki si na tak način privoščijo nekaj kar bi drugače bile samo njihove sanje. Seveda pa so med njimi tudi taki, ki imajo a nikomur ne privoščijo zaslužka - ne gradbincem in niti svojim ...prikaži več podrejenim v službah ali njihovih podjetjih !

    • tlacan 10:04 03.januar 2021.

      Če se vrnem na zmožnost investiranja; Delavec zasluži ca. 4€/uro (neto), Če bi najel samo enega zidarja, bi ga "na črno" moral za 174 ur plačati 1.700€ kar sam ne zasluži niti v dveh mescih.

    • Nasvet 21:47 04.januar 2021.

      Primerjaj: gradnja hiše 3 mesece, 50.000 € ali samogradnja hiše 10 let po 5.000 € letno + plačevanje najemnega stanovanja 5.000 € letno. Zaključna dela pa naj samograditelji delajo, če znajo, nič narobe. To tudi piše v članku. Matjaž Valenčič

  • Albatroz 10:41 03.januar 2021.

    Težko verjamem da bo profesionalno zgradila firma hišo ki ima naziv strokovnjak za gradnjo, zaposlenih pa ima 20 Bosancev vseh drugih poklicev ali pa brez poklicev ki nevejo kakšna je razlika med materiali ki jih uporabljajo pri sami gradnji in ...prikaži več še po vrhu pozabijo pol armature vgraditi. Bravo gradbeni zakon.

    • Nasvet 21:48 04.januar 2021.

      Ni vsako podjetje usposobljeno, preveri reference.

  • Avatar Dux_Ursus
    Dux_Ursus 13:25 03.januar 2021.

    "Tudi po spremembi političnega sistema je ostala samogradnja kot relikt socializma. Ta navidezni občutek svobode, da na svojem lahko dela vsak sam, je grozljiv." Ha, ha, ha. Upam si trditi, da so VSE enodružinske hiše v Sloveniji bolje narejene, kot ...prikaži večt vsi bloki, ki so bili narejeni v prvih desetletjih po 2. sv. vojni. Kaj ni logično, da si boš sam sebi dobro in kvalitetni hišo zgradil. Bolje kot če bi jo pustil zidati nekomu, ki je prvič videl zidarsko žlico, tudi če ima izobraženega šefa.

  • Snežinko 18:15 03.januar 2021.

    Spoštovani g. Valenčič: (namerno?) ste spregledali prvi, zadnji in glavni razlog samogradnje: CENA!!! Večina normalnih smrtnikov si NE MORE privoščiti naročila gradnje hiše. Seveda vi tega ne morete razumeti, če pišete take traparije kot je tale članek. Več kot očitno ...prikaži več imate preveč denarja. Naj vas osvetlim: JAZ (in večina ostalih) ga NIMAMO toliko!

    • Nasvet 21:53 04.januar 2021.

      Denar ni ovira, denar je rešitev! Samogradnja je dražja od gradnje dobrega podjetja. Kupljeni material je cenejši in obračunan po nižji stopnji davka, obračunan je samo vgrajen material, na voljo so nepovratna sredstva in ugodni krediti... Samo znati je treba. Matjaž Valenčič

  • 03a22797237ce84cc413aa3240ab4331bd637aab 13:19 03.januar 2021.

    Le čevlje sodi naj kopitar!

    • Avatar Dux_Ursus
      Dux_Ursus 13:41 03.januar 2021.

      O kvaliteti čevljev lahko najbolj sodi uporabnik 😁

  • dd 15:39 03.januar 2021.

    Obstajajo obrtniki in "obrtniki", ki imajo največ znanja za sleparijo, zaposlenih kup neusposobljenih bosancev, in katastrofalno končano delo. No, potem se pa najdemo domači in vso to šlamparijo strokovno popravljamo.

    • asmas1965 16:18 03.januar 2021.

      tudi jaz(mizar-montiram kuhinje) sem moral marsikdaj popravljat neke izdelke,ki so jih delali šraufciger mojstri.ko so podjetja uvedle prevoz in montažo v ceno se je slika popravila

    • Nasvet 21:55 04.januar 2021.

      Namesto, da dopuščate slabo delo neusposobljenih in kasneje popravljate je bolje, da slabe delavce takoj napodite in se dogovorite z dobrimi. Če pa znate, zmorete in imate čas, lahko tudi v samogradnji, zakon dopušča.

  • rospioti 10:35 04.januar 2021.

    www︎.︎Magenot︆.︆net - odličen prrojekt za odrrasle, ki želijo najti partnerja za sseks

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.