Avto
13195 ogledov

Brez dlake na jeziku o električnih avtomobilih

Komentarjev 22
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Mare Hropa 07:48 22.februar 2020.

    "Če pa uporabljaš še toplotno črpalko, če se več voziš, potem pa je sončna elektrarna že skoraj obvezna. Hkrati pa manj obremenjuješ energetski sistem." Ni res. V kurilni sezono v času brez sonca je to za energetski sistem dodatna obremenitev ...prikaži več (TČ in el. avto), ravno tako v poletnih mesecih, ko je sonca povsod dovolj, poraba pa nizka, je sončna el. dodatni strošek za sistem, ki ga plačujemo ostali odjemalci, tako kot že leta (pre)plačujemo tudi električne avte - subvencije omogočamo ostali !!!

    • stromar 10:04 23.februar 2020.

      Ti kar nadaljuj s financiranjem

    • stromar 11:40 23.februar 2020.

      Subvencije za BEV, MSE, toplotne in veliko drugega res financirate v centih, v evrih pa državne prispevke, naftne šejke, vojne za nafto in predvsem veselo onasnežujete tako da se ne bi hvalil s tem

    • stromar 11:47 23.februar 2020.

      12 MW letno z MSE skoraj vse v času ko se najbolj potrebuje elejtrika v dražji tarifi. Večino dobim iz omrežja v času ko so veliki viški torej v niski tarifi. Bodo pa tako kmalu poceni veliki hranilniki elektrike in ...prikaži več bo vse rešeno. Pa par 1000 MSE, BEV in toplotnih ni problem, problem so mokra drva, 1mio osebnih in še pol mio tovornih jakodimičev in še tranzit. Ni samo CO2, so še trdi delci in več 10 nevarnih snovi

  • sam50 15:47 22.februar 2020.

    Ja,pa morda bodo probleme z ogrevanjem rešili s kakšnimi pečicami na pelete,ker drugače ti bo toplo le v ta zadnjo pa v roke,z nosu pa bodo štrlele ledene sveče.....

    • stromar 10:04 23.februar 2020.

      Hahahaha

    • stromar 10:26 23.februar 2020.

      Zakaj se smejim. Gretje stalno na 22 st., prideš v topel in odtajan avto. Otroci zjutraj uro spijo v toplem avtu, ko čakajo na šolo, pri zunaj 0 st, poraba 1% na uro. Psa pustiš poleti v klimatiziranem avtu. Ima ...prikaži več toplotno črpalko. Res ste strokovnjaki

  • Avatar karjola
    karjola 09:25 22.februar 2020.

    El. avto je ta trenutek uporaben samo za mestno voznjo in za tiste ki imajo službo za ovinkom. Za tiste ki so terenski delavci ne pridejo v poštev. In največja napaka teh avtov je tista vtičnica. Ko bo imel ev ...prikaži več avto večji doseg in po možnosti lasten izvor elektrike bo uporaben. Do takrat pa bo pel dizel.

    • Teo Bunta 18:34 22.februar 2020.

      Moj 3 leta star Leaf z avtonomijo 180 km ima 190.000 prevoženih km.. Tudi 600 na dan brez polnilnice (polni se ko sem na sestanku na vtičnici domačina).... V 20 urah sem bil v Parizu na primer.... Ženina Kona pa ...prikaži veča je druga pesem. Tudi 500 km z enim polnjenjem.

    • Snežinko 20:35 22.februar 2020.

      Teo, saj ni težava v dosegu - ne namerno odvračat teme!!! Težava je v POLNJENJU!: Ti praviš da polniš na vtičnici domačina - mu kaj plačaš??? Pa tudi - ko narediš 600km na dan - a priklopiš zvečer polnjenje DOMA? ...prikaži več Kakšne varovalke imaš potem? 3x42A ali še več? In ne mi lagat, da na 3x25A čez noč napolniš avto za 600km! Boš še tako navdušen, ko bo država nehala subvencionirati tvoje kilometre (ko bo polnjenje realno zaračunano?) Daj napiši tudi slabe strani, ne samo dobre...

    • stromar 10:06 23.februar 2020.

      Ko bo država realno zaračunala fosilca, bo liter 10 eur

    • stromar 10:15 23.februar 2020.

      Osebno poznam terenske delavce, ki letno z BEV brez težav delajo med 50k in 70k km letno. Jaz samo 50k km letno. Ti kar nadaljuj s jakodimičem

    • stromar 10:18 23.februar 2020.

      Snežinko točno tako na 3x25A in celo samo eno F v 10 urah ponoči napolnim 55 kWh, kar je za 400km. Kdo torej zavaja. Če komu ni dosti še na DC med kavico. Aja, sem pizabil jakodimiči ne pijete in ...prikaži več ne jeste, 1000 km brez pauze

    • jernej40 18:18 25.februar 2020.

      No ti bom pa jaz serviral eno kjer električni ne pelje. Imamo dostavno vozilo lahko bi ga menjali za el. Kangoo ampak včasih delamo 200km dnevno ni varijante. Ok lahko polniš med malico. Ampak trenutni disel ima 980kg nosilnosti Kangoo ...prikaži več 650 torej z el. 3 fure z obstoječim 2.

  • matermila 13:43 22.februar 2020.

    Po zgoraj prebranem,menim,da el.avto še dolgo ne bo stal v moji garaži.Vozim dizela,s katerim delam po 1000 km z enim tankanjem(v petih minutah)el.avto,pa moraš "tankati" vsakih 200km,po 20 minut.

    • Teo Bunta 18:32 22.februar 2020.

      Polni se ko spim, delam ali sem v trgovini. Poraba časa skoraj nič. Veliko manj časa izgubimo za polnjenje, kot prej z dizlom.

    • Snežinko 20:38 22.februar 2020.

      Teo, spet zavajaš (sem že zgoraj napisal na ne pretiravaj in povej še slabosti, ne samo hvalit!). Kako boš ti takrat, ko si v trgovini našel vtičnico, če bi bilo v tisti trgovini sto+ ljudi, ki bi vsi hoteli polnit? ...prikaži več In kaj narediš, ko/če ti "slučajno" zmanjka Štroma? Jaz grem na najbližjo pumpo in v 3-5 minutah napolnim in se spet peljem naprej. TI pa v jok in na drevo, kajne? In če imaš srečo lahko vzameš še medvedka s seboj.

    • stromar 10:07 23.februar 2020.

      Domet 1000km, povprečno dnevno v slo pa 50 km.

    • stromar 10:12 23.februar 2020.

      Doma 5s za priklop in zjutraj poln

  • jernej40 18:14 25.februar 2020.

    Brez pomena se pogovarjate el. avto da ali ne....trenutno so na voljo prestižni visoko cenovni avtomobili tistih par jajčk ki naredi 200km ni omembe vredno. Vsi, prav vsi imajo probleme z izdelavo baterij (no izpustimo Teslo). Samo če želi VW ...prikaži več elektrificirati polovice svoje prodane flote je potrebno postaviti 1 Gigafactory baterij na leto, pa še sploh začeli niso. Torej električna vozila so dobra samo za članke in pametovanje.

  • stromar 10:27 23.februar 2020.

    Vele strokovnjakom za BEV svetujem da se pozanimajo in preiskusijo, do tedaj pa komentirajte jakodimiče

  • 5ab88cdfad1c39da632cc9a4d7a3774b4e76408a 09:38 26.februar 2020.

    Jaz bi samo to popravil, da ima tudi Tesla težave z izdelavo baterij - torej jih imajo vsi … sem se pa že vozil .. ni slabo … iz česa nastane energija je pa druga zgodba (nafta, premog, HE, FE.... )

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.