Avto
375 ogledov

Brez servisa slika ni popolna

Komentarjev 6
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • ee99 22:23 23.oktober 2013.

    Seveda je za dpf dizle, prav zarad njih so ga naredili. Za bencinarje je tudi prejšne čisto vredu, ampak razlike v ceni skoraj ni (no, na servisu morda je), pa ga tudi še v bencinarje točijo.

  • wolfyy 14:24 23.oktober 2013.

    res me zanima od kje ste pobrali da je servis dizelaša cenejši od bencinarja :)sam naredim z 32€ redni servis, z dizlom za to ceno še olja ne boš uspel dobit. kje so šele filtri.

  • marecare 07:31 24.oktober 2013.

    Iz prve roke ;-)Imam fiat bravota t-jet 120 turbo predelanega na plin pri G-1 in zadeva je bomba in ne menjam za dizla. ;-)Bilanca v številkah.poraba 8l plina/100, če pazim še manj.torej 8l x ...prikaži več 0,777€ = 6,216€/1006,216€ /1,37€ = 4,5l/100Torej če imaš dizla z 120KM in če se voziš normalno dvomim da je poraba nižja od 4,5lV štartu je bil dizlaš bistveno dražji od cene predelave in stroški vzdrževanja so dražji.lp

  • ee99 21:39 23.oktober 2013.

    Za 30 evrov dobiš GM dexos 2 - 5 litrov, najboljše in najdražje kar lahko natočiš v opla, dizla ali bencinarja. Tudi castrol, aral ali karkoli drugega ni nič dražje. Seveda je na servisu 70 in več, jaz ti tudi ...prikaži več lahko prodam tega tvojega še dražje kot za 40 evrov, samo da se boš bolje počutil kakšno kvaliteto si dobil.Pri članku mi pa ni jasno kaj zaboga stane 150 evrov na leto pri servisu zaradi plina.Tudi za tega dizla bi rad videl, da mi dajo črno na belem, da ga bom s 800 evri 4-5 let oz. 120 kkm servisiral. Sploh fiata.

  • wolfyy 21:50 23.oktober 2013.

    4 litre olja v akciji (elf, valvoline, castrol, olje za bencinarja je pač olje...karkoli se dobi v akciji) cca 20€. filter olja 5€, filter zraka 7€. da pridem čez 35€ mora bit že uspeh.GM dexos 2 nikjer ne ...prikaži več najdem če olje ustreza za motorje z DPF filtrom? servis dizla pa nikakor ne bo na uradnem servisu pri 120k km cenejši.to je cca 130€ na servis vs 150€ na servis pri bencinarju. me res zanima katere stvari se na bencinarju menja in na dizelašu ne, da pride v povprečju 20€ razlike?

  • matjazt 19:42 23.oktober 2013.

    Aja? Za 32€? Kaj pa natočiš, olivno olje? Sam dam za 5l kvalitetnega olja s popustom 40€ (1.4 bencinar, atmosferc), zraven prištej še filter pa se še ziher najde še kakšna malenkost. Z 32€ prideš skozi samo s Hoferjevim oljem :)

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.