A takšen davek plačajo tudi razni vrhunski lopovski manipulatorji, ki svoje premoženje "podarijo" vsej svoji žlahti, ko jim grozi zaplemba? Ali ga plača žlahta, h kateri na varno spravijo nakradeno?
"Če na Fursu dvomijo o navedeni vrednosti, to ugotavljajo v vsakem posameznem odmernem postopku posebej (npr. primerjava s splošno znanimi tržnimi cenami na m² na določenem področju, primerjava s cenami iz izvedenih prodaj primerljivih nepremičnin)." V Sloveniji imamo po sistemu… ...prikaži več GURS nepremičnine uradno vrednotene! To je za FURS kot državni organ za področje davkov v postopkih kadar davčne osnove ne predstavlja vrednost prodajnega posla, edino otipljivo merilo. Vse ostalo je polje špekulacij!
Saj GURSovo vrednotenje temelji na istih metodah. Če bi FURS sam nekaj ugotavljal in bi to počel pravilno, bi moral načelno priti do GURSovih cifer. Dikcija je verjetno posledica dejstva, da je zakon star 20 let in da takrat se… ...prikaži več ni bilo GURSovih vrednotenj. Danes bi dacarji pogledali kar v register nepremičnin. Je pa treba poudariti, da je to posplošena tržna vrednost, ki ne upošteva dejanskega stanja nepremičnine. To pa lahko dokažeš svojo cenitvijo.
Da v tej zgodbi slučajno ne manjka kakšna informacija? Par naj se pritoži na odmero in nanjo poda izračun materialnih in nematerialnih stroškov preživljanja. To bi itak moral storiti že v 15-ih dneh po smrti preživljanca.
ja no bili so pri notarju in bili opozorjeni ? zdej pa v jok. kaj jim nihče ni povedal da nepremičnina, če v njej ne stanuješ tudi pri prodaji pade pod višjo davčno obremenitev. pohlep ima velike oči in če… ...prikaži več bi ko se je to delalo dali par sto eurov za finačno svetovanje bi bilo danes lahko precej drugače. ampak škrti in pohlepni smo.
Tudi jaz sem tega mnenja. Pogodba o dosmrtnem preživljanju je t.i. odplačni pravni posel in ne darilna pogodba. Par v tem primeru plača samo davek od prometa z nepremičninami. Nekaj v tej zgodbi manjka.
Bi moral pa par predložiti "račun" oziroma ovrednotiti to preživljanje. Vsekakor, če je bila pogodba sklenjena recimo samo pol leta pred smrtjo, je to premalo in bo davek v vsakem primeru odmerjen.
Koga briga tvoje mnenje. Namesto, da nabijas na pamet beri predpise: "Zavezanec ali zavezanka za plačilo davka (v nadaljnjem besedilu: davčni zavezanec) je fizična ali pravna oseba zasebnega prava, ki prejme premoženje na podlagi dedovanja ali darovanja. Davčni zavezanec je… ...prikaži več tudi fizična oseba, ki prejme premoženje na podlagi pogodbe o dosmrtnem preživljanju oziroma na podlagi darilne pogodbe za primer smrti." 3/1 člen ZDDD
A ti veš kaj pomeni biti davčni zavezanec? A ti veš da je davkov več vrst? A veš da obstaja tudi davek na promet z nepremičninami? A veš da je potrebno predložiti po smrti preživljanca davčno napoved v kateri opredeliš… ...prikaži več vse stroške ki si jih imel? A veš da se davek odmerja na podlagi tega? En člen si prebral in misliš da si pojedel vso pamet na tem svetu? Bo treba malo več kot samo en člen prebrat 🤣🤣🤣
Pri dosmrtnem prezivljanju davčna obveznost nastopi ob smrti. To je bistveno. In takrat lahko preživljalec v davčni napovedi uveljavlja stroške, ki jih je imel s preživljancem in s tem zmanjšuje davčno osnovo, vrednost prejetega premoženja. Je pa treba pogodbo prijaviti… ...prikaži več ze ob sklenitvi oz v roku 15 dni po sklenitvi. Vse v zakonu PIŠE.
Bebec zahojeni, jaz zelo dobro vem, kaj pise v zakonu, ti pa očitno ne in raje nabijas na pamet, ker nisi sposoben razumet enega kratkega zakona. To sicer pogosto počneš. Tukaj je govora o davku po ZDDD in ne o… ...prikaži več DPN, bedak. Pusti stvari, o katerih nimas pojma in raje pojdi pred svoj blok pobirat parkirnino, ko ti bo kdo zasedel parkirplac. 🤣 Pa čakaj, da se ti oglasijo dacarji, ker na črno opravljaš dejavnost. Bebec.
Se ne rabiš nič dret. Zakon poznam, pa še kakšnega zraven. Nastop davčne obveznosti sam kot tak ne opredeljuje vrste davka ki bo odmerjen. To ali sta dejansko prijavila pogodbo in po smrti tudi oddala davčno napoved se pa tudi sam sprašujem.
Gres mi na kurac, ker vedno kar nekaj pametujes, pa ceprav nimas blage veze. Preberi si svoj prvi zapis: "Pogodba o dosmrtnem preživljanju je t.i. odplačni pravni posel in ne darilna pogodba. Par v tem primeru plača samo davek od… ...prikaži več prometa z nepremičninami." Kako gre to tvoje klobasanje skupaj s tem, kar pise v zakonu??? To mi raje pojasni. Ali pa se posuj s pepelom in priznaj, da si kapitalno brcnil v temo. Ampak kolikor te poznam, si tako aroganten in samovšečen, da bos raje nabijal se naprej.
Ima pa eeee prav in sem bil sam v zmoti... par po ZDDD plača davek. Ta davek pa je jasno lahko 0 v najboljšem primeru in limitira proti 39% v najslabšem.
Imam izkusnje z njim že od prej. Kar drgne in drgne. Lepo mu napišeš, kaj pravi zakon, pa mu ni dovolj. In ko popuši s svojimi interpretacijami zadeve, preide na ad hominem nivo. Tudi danes ni nič drugače. In potem… ...prikaži več se je zal treba spustiti na njegov nivo, ker drugače ne zna. Pa mi ni sploh ni do tega, samo naj me pusti pri miru, kot se tudi jaz ne vtikam v njegove objave. Ok, danes je morda repliciral bogdanu, se pa rad zajedljivo vtika v druge forumaše, kar potrdi tudi klik na njegov profil
prošnjo za razdrtje pogodbe je treba poslati v nebesa, da jo pokojnik podpiše, nato pa počakati na odgovor. Potem se pogodba lahko razdre. Bo pa treba potem plačati stroške oskrbe.
A takšen davek plačajo tudi razni vrhunski lopovski manipulatorji, ki svoje premoženje "podarijo" vsej svoji žlahti, ko jim grozi zaplemba? Ali ga plača žlahta, h kateri na varno spravijo nakradeno?
"Če na Fursu dvomijo o navedeni vrednosti, to ugotavljajo v vsakem posameznem odmernem postopku posebej (npr. primerjava s splošno znanimi tržnimi cenami na m² na določenem področju, primerjava s cenami iz izvedenih prodaj primerljivih nepremičnin)." V Sloveniji imamo po sistemu… ...prikaži več GURS nepremičnine uradno vrednotene! To je za FURS kot državni organ za področje davkov v postopkih kadar davčne osnove ne predstavlja vrednost prodajnega posla, edino otipljivo merilo. Vse ostalo je polje špekulacij!
Saj GURSovo vrednotenje temelji na istih metodah. Če bi FURS sam nekaj ugotavljal in bi to počel pravilno, bi moral načelno priti do GURSovih cifer. Dikcija je verjetno posledica dejstva, da je zakon star 20 let in da takrat se… ...prikaži več ni bilo GURSovih vrednotenj. Danes bi dacarji pogledali kar v register nepremičnin. Je pa treba poudariti, da je to posplošena tržna vrednost, ki ne upošteva dejanskega stanja nepremičnine. To pa lahko dokažeš svojo cenitvijo.
Da v tej zgodbi slučajno ne manjka kakšna informacija? Par naj se pritoži na odmero in nanjo poda izračun materialnih in nematerialnih stroškov preživljanja. To bi itak moral storiti že v 15-ih dneh po smrti preživljanca.
ja no bili so pri notarju in bili opozorjeni ? zdej pa v jok. kaj jim nihče ni povedal da nepremičnina, če v njej ne stanuješ tudi pri prodaji pade pod višjo davčno obremenitev. pohlep ima velike oči in če… ...prikaži več bi ko se je to delalo dali par sto eurov za finačno svetovanje bi bilo danes lahko precej drugače. ampak škrti in pohlepni smo.
Davek se plača, če gre za darilno pogodbo s katero nepremičnina pride v takojšno last. Pri pogodbi o dosmrtnem preživljanju se davka ne plača.
Ne drži. Beri ZDDD, posebej 15. člen.
Tudi jaz sem tega mnenja. Pogodba o dosmrtnem preživljanju je t.i. odplačni pravni posel in ne darilna pogodba. Par v tem primeru plača samo davek od prometa z nepremičninami. Nekaj v tej zgodbi manjka.
Bi moral pa par predložiti "račun" oziroma ovrednotiti to preživljanje. Vsekakor, če je bila pogodba sklenjena recimo samo pol leta pred smrtjo, je to premalo in bo davek v vsakem primeru odmerjen.
Koga briga tvoje mnenje. Namesto, da nabijas na pamet beri predpise: "Zavezanec ali zavezanka za plačilo davka (v nadaljnjem besedilu: davčni zavezanec) je fizična ali pravna oseba zasebnega prava, ki prejme premoženje na podlagi dedovanja ali darovanja. Davčni zavezanec je… ...prikaži več tudi fizična oseba, ki prejme premoženje na podlagi pogodbe o dosmrtnem preživljanju oziroma na podlagi darilne pogodbe za primer smrti." 3/1 člen ZDDD
Pojdi zdaj dacarjem razlagat, da nimajo pravne osnove za odmero davka.
A ti veš kaj pomeni biti davčni zavezanec? A ti veš da je davkov več vrst? A veš da obstaja tudi davek na promet z nepremičninami? A veš da je potrebno predložiti po smrti preživljanca davčno napoved v kateri opredeliš… ...prikaži več vse stroške ki si jih imel? A veš da se davek odmerja na podlagi tega? En člen si prebral in misliš da si pojedel vso pamet na tem svetu? Bo treba malo več kot samo en člen prebrat 🤣🤣🤣
Pri dosmrtnem prezivljanju davčna obveznost nastopi ob smrti. To je bistveno. In takrat lahko preživljalec v davčni napovedi uveljavlja stroške, ki jih je imel s preživljancem in s tem zmanjšuje davčno osnovo, vrednost prejetega premoženja. Je pa treba pogodbo prijaviti… ...prikaži več ze ob sklenitvi oz v roku 15 dni po sklenitvi. Vse v zakonu PIŠE.
Bebec zahojeni, jaz zelo dobro vem, kaj pise v zakonu, ti pa očitno ne in raje nabijas na pamet, ker nisi sposoben razumet enega kratkega zakona. To sicer pogosto počneš. Tukaj je govora o davku po ZDDD in ne o… ...prikaži več DPN, bedak. Pusti stvari, o katerih nimas pojma in raje pojdi pred svoj blok pobirat parkirnino, ko ti bo kdo zasedel parkirplac. 🤣 Pa čakaj, da se ti oglasijo dacarji, ker na črno opravljaš dejavnost. Bebec.
Se ne rabiš nič dret. Zakon poznam, pa še kakšnega zraven. Nastop davčne obveznosti sam kot tak ne opredeljuje vrste davka ki bo odmerjen. To ali sta dejansko prijavila pogodbo in po smrti tudi oddala davčno napoved se pa tudi sam sprašujem.
A si z levo nogo vstal da se tako grdo obnašaš in žališ 🤣🤣🤣
Gres mi na kurac, ker vedno kar nekaj pametujes, pa ceprav nimas blage veze. Preberi si svoj prvi zapis: "Pogodba o dosmrtnem preživljanju je t.i. odplačni pravni posel in ne darilna pogodba. Par v tem primeru plača samo davek od… ...prikaži več prometa z nepremičninami." Kako gre to tvoje klobasanje skupaj s tem, kar pise v zakonu??? To mi raje pojasni. Ali pa se posuj s pepelom in priznaj, da si kapitalno brcnil v temo. Ampak kolikor te poznam, si tako aroganten in samovšečen, da bos raje nabijal se naprej.
Zakaj se žalita? Vsak lahko napiše svoje mnenje z znanjem, ki ga ima. Inteligentni ljudje ne uporabljajo žaljivk na osebni ravni.
Tako je, jaz v tej niti nikogar nisem in ne žalim, za razliko od eeee. To pač pove vse o njegovi...
Ima pa eeee prav in sem bil sam v zmoti... par po ZDDD plača davek. Ta davek pa je jasno lahko 0 v najboljšem primeru in limitira proti 39% v najslabšem.
Če par ni vložil davčne napovedi, jima je FURS odmeril maksimalni davek. 100.000 EUR ustreza vrednosti nepremičnine tam okoli 350.000 EUR.
Imam izkusnje z njim že od prej. Kar drgne in drgne. Lepo mu napišeš, kaj pravi zakon, pa mu ni dovolj. In ko popuši s svojimi interpretacijami zadeve, preide na ad hominem nivo. Tudi danes ni nič drugače. In potem… ...prikaži več se je zal treba spustiti na njegov nivo, ker drugače ne zna. Pa mi ni sploh ni do tega, samo naj me pusti pri miru, kot se tudi jaz ne vtikam v njegove objave. Ok, danes je morda repliciral bogdanu, se pa rad zajedljivo vtika v druge forumaše, kar potrdi tudi klik na njegov profil
No zdaj mi pa povej kje sem jaz popušil.
obstaja še ena možnost, in sicer, da razdrejo pogodbo. a to pa ne bi, ne?......
S pokojnikom?
prošnjo za razdrtje pogodbe je treba poslati v nebesa, da jo pokojnik podpiše, nato pa počakati na odgovor. Potem se pogodba lahko razdre. Bo pa treba potem plačati stroške oskrbe.
Lahko pa da je v peklu. Se stvari hitreje uredijo, ker so vsi odvetniki in ostali "poštenjaki" tam.