Slovenija
210 ogledov

Če se ne prijavi napaka, globa do 400 evrov

Komentarjev 16
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Igorgeus 10:15 03.maj 2017.

    Zlo težko ugovarjaš nepravilnosti izračuna, saj v odločbi sploh ni navedeno kako so prišli do cifre. Ker se je moja davčna obveznost letos nekoliko razlikovala od lanske, me je zanimalo kako so prišli do cifre, vendar se tega iz odločbe ...prikaži več ni dalo ugotovit. Kako naj ugovarjam, če pa ne morem utemljit?

  • KLOBO 10:22 03.maj 2017.

    Če me ne bo doma, keš kar na vratih pusti !!

  • Janez_53 12:00 03.maj 2017.

    Zanimivo je to, da če usposobljeni strokovnjaki, ki napravijo izračun dohodnine in pri tem napravijo napako, NE NOSIJO NOBENE ODGOVORNOSTI ZA SVOJE SLABO OPRAVLJENO DELO, zavezanec za dohodnino, ki je v večini primerov LAIK, bi pa moral odkrivati njihove napake, ...prikaži več drugače bo kaznovan!!! Pa saj niste normalni, ljudje! Prepričan sem, da v skrajnem primeru zadeva pred Evropskim sodiščem pade - kot večina zadev, kjer so se ljudje pritožili na ESČP. V kateri državi - razen v Sloveniji - še obstaja takšna praksa, da državljan laik nadzira delo državnih uradnikov???

  • kapibara 12:07 03.maj 2017.

    Preveriti moraš !! s svojimi izpiski VSEH plačnikov, ki so ti nakazovali evriĆeNjihova OBVEZA pa je, da ti jih pošljejo..Seveda je vse to v primeru, da posluješ pošteno- preko TRR in računov

  • kapibara 12:07 03.maj 2017.

    Spodnji nasvet: SAMO sešteješ vsa obvestila VSEH , čez leto, tvojih plačnikov

  • Igorgeus 12:30 03.maj 2017.

    Odločba se ujema z izpiski delodajalca, ampak zakaj moram doplačat pa iz odločbe ni razvidno.

  • Mahi 09:22 03.maj 2017.

    Če prav razumem:1. Dacarji naredijo napako.2. Mi napake ne opazimo3. Dacarji kasneje opazijo napako.4. Mi plačamo kazen.Tukaj je vse skregano z zdravo pametjo.

  • kapibara 09:45 03.maj 2017.

    Sem že zraven .-)

  • kapibara 09:45 03.maj 2017.

    cela SLO je skregana z zdravo pametjo !!

  • Igorgeus 15:10 03.maj 2017.

    Zakaj pa nisi šla po kopijo odločbe na davčno?

  • smejka 15:13 03.maj 2017.

    ja...če preberete piše prav to...tam so zahtevali naj napišem, da sem jo izgubila.Dolžni so mi jo dostaviti!!!!Izgubila seje pa neznano kje.Če ne preveriš in ni pravilen zapis plačam kazen, da bi pa poskrbeli za vročitev pa ne.Zanje ni kazni.To so ...prikaži večo zaupni podatki in bi morali biti vročeni osebno!

  • smejka 14:05 03.maj 2017.

    Še ena zanimiva zgodba.Na spletni strani piše, da je bil inf.izračun poslan, v nabiralniku pa ga ni.Po preverjanju na davčnem uradu izvem, da je bil odposlan, a jaz ga še vedno nimam.Po telefonskem preverjanju mi uslužbenka pove kakšen je izračun ...prikaži večn (v tem primeru minimalno vračilo).Ni pa poanta v znesku,temveč,da je uslužbenka brez preverjanja ali sem dejansko oseba za katero se nanaša vprašanje, podala podatke.Podatki so tajni! HALO! Naslednji nasvet je, naj si izpis priskrbim na matičnem davčnem uradu.Ker so bili prazniki, sem to opravila danes.Le tu niso še imeli naloženih informativnih izračunov- danes pa je zadnji dan za ugovor.Za kopijo je potrebna vloga.Zapisala naj bi, da sem pismo izgubila.Po mojem kategoričnem vztrajanju, da tega ne bom podpisala, saj je pošto izgubil nekdo drug.Jaz je ne morem iskat, saj potrdila o pošiljki nimam.Pošljejo jo kot navadno vizitko, izgubijo, trosijo podatke po telefonu, nagovarjajo k lažnim izjavam.Za znoret.Na ugovor sem navedla, da pošiljke ni

  • kapibara 15:20 03.maj 2017.

    Za to pa v tujini NE bo dobila regresa !!!

  • kapibara 15:22 03.maj 2017.

    Smejka- ogromno več se smej.. ti bo lažje !!

  • babi 14:07 03.maj 2017.

    Upokojenci, ki dobivajo del pokojnine iz tujine, bodo tudi letos dobili najvišji regres, kljub temu, da je vlada sprejela zakon, da morajo narediti samoprijavo. Na ZPIZU so namreč znanki rekli, da o tem nič ne vedo. ??? Javni uslužbenci pa ...prikaži veča takšni, ali bodo potem morali plačati kazen???

  • kapibara 15:24 03.maj 2017.

    Odločba - v plavi "kuverti", vsebuje vse člene in info. številke izračuna in %..Temu pravijo na jugu: Ćitaj Ćita..

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.