Slovenija
7397 ogledov

Covid-19: od danes v veljavi novi ukrepi

Komentarjev 40
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • ančika 08:25 01.november 2021.

    Kljuka, ljudje so utrujeni od vasih izmisljotin in zato ta tihi revolt in upor, ki ga ne morete kontrolirati. Tudi inspektorji, varnostniki, policija, trgovci vas imajo poln kufer. Sem proti temu, da se sikanira cepljene, ravno tako je nasilje, ce ...prikaži več se onemogoca zivljenje nam "psom ali judom". Kolikokrat v zadnjih dveh letih ste pozvali ljudi, da skrbijo za lastno higieno, da se kvalitetno prehranjujejo, da se dovolj gibajo in spijo, da se vrnejo k naravi? Ampak ti noces mrtvih ne zdravih a bolne

    • eminenca 14:09 01.november 2021.

      za kvalitetno prehrano so odprli milijon trgovin, kjer lahko kupiš govno, ki je vsak dan dražje ... za gibanje in spanje pa itak ni časa, ker nas majo politiki za "premalo produktivne" ... v avstriji, nemčiji in še kje delajo ...prikaži več manj za večjo plačo ... to je zgodba o uspehu 30 let kraje in nategovanja

    • ančika 17:02 01.november 2021.

      Eminenca, razumem sarkazem... mogoce je tudi kaj resnice v tem... hotela sem reci, da ne gre sploh za zdravje, gre za denar od mask, testov (npr. v Usa vsak dan 23mio testov !!!), cepiva zato tej prenapihnjeni kroni govorijo ELITNA ...prikaži večA GRIPA, ker sluzi samo elita

    • eminenca 17:22 01.november 2021.

      v mojem komentarju ni niti gram al pa milimeter sarkazma, vse to je gola, naga, slečena ... resnica ... sicer pa nis nič novga povedala, vsaj men ne ... si pa dobro začela

  • vzev 08:14 01.november 2021.

    Nošenje maske ni nikjer zapisano v zakonu, tako da nismo pozabili na njih, jih pa ne mislimo nositi. PCT pogoj je pa tako neumen, če lahko potem med testirane zdrave necepljene pride ne testiran okužen cepljen, ki ga nihče ne preveri.

    • Janez_53 08:40 01.november 2021.

      Zaradi takšnih kretenov se okužba vedno bolj širi! Sam sem absolutni nasprotnik te vlade in njenega bolanega predsednika, pa vendar spoštujem nošenje maske in tudi cepil sem se. Tvoj argument o PCT pogoju pa je milo rečeno neumen.

    • rd2dmk2 08:50 01.november 2021.

      sem prebral da test PCR pokaže kužno osebo za pozitivno po treh dneh od okužbe.. torej lahko okuženi vsaj 3 dni bolj ali manj kuži okolico.. dobro, to smo predelali. sedaj pa naprej. necepljeni so se testirali 1x na teden, ...prikaži večn, cepljeni pa ko so jih na testiranje privlekli..naš vele mojster nabiranja zelenih listkov, minister poklukar z svojo klapo pa preferira PC. saj vemo poklukar da si fest lačen, kar se vidi pri obsegu, ampak.. T je tisto pravo, ne C !!!!

    • h4ck3r 10:07 01.november 2021.

      Vzev, torej da tebi začne delovati pamet, potrebuješ to zapisano z zakonom? Hmmm nikjer v zakonu ni prepovedano, da ne smeš piti belila, hop v trgovino jutri! Nekdo je enkrat na twitterju dejal da pomaga...rešiti svet b...

    • eminenca 14:11 01.november 2021.

      ne razumem , zakaj bi se cepljeni testirali ... cepil sem se z namenom, da ne bom plačeval teh butastih in fake testov ... zame vsako testiranje odpade

    • rd2dmk2 14:23 01.november 2021.

      citiram :"cepil sem se z namenom, da ne bom plačeval teh butastih in fake testov ... zame vsako testiranje odpade". MS, R_D ,h4ck3r inostali istomisleči upam da sedaj vidite, kaj pomeni imet bučka za ministra zdravstva.. ok, enga ste se ...prikaži veče rešil, ampak , ste se ga res ???? jest bi se takole zmenil pejte vi vsi skupi seveda z eminenco zraven na eno dobro večerjo k Reševi gospej.. tam bo mal trajalo da se boste najedli, aja pa lakotnika ministra za zdravje vzemte sabo, da bo mal shujšal.

    • eminenca 14:39 01.november 2021.

      a tebe rb2 mau že luna meče , al slabo vreme vpliva nate ... pa kakšna reševa gospa? ... kaj ima ona veze ... dej u roke se vzem, da ne boš sramotil sebe in onesnaževal tega portala

    • Ender3 15:25 01.november 2021.

      rd2dmk2 je, prav napisal le, da ga nekateri pričakovano, ne razumete. Hotel je povedati, da se pri Roševi hitreje okužite, kot se lahko ne/najeste. Seveda, pod pogojem, da si to lahko sploh privoščite. Pokljukec bi bil vsekakor primeren gost, saj ...prikaži več ima debelo denarnico in kožo...

    • eminenca 17:26 01.november 2021.

      pa kaj mene bira ta roševa ... in ostali šminkerji, ki se gredo neke master šefe, sploh ne vem kaj to pomeni ... sploh ne hodim v gostilne jest, razen tole koriščenje bona , pa tam odlično kuhajo že vrsto ...prikaži več let , čeprav se ne ukvarjajo s tako propagando, pa naj se okužim , pa kaj, pa kaj ... boli mene

    • h4ck3r 18:17 01.november 2021.

      Sam sem cepljen, cepil sem se ker še vedno menim da je to za mene bolje, saj nikoli ne vem kako bi telo odreagiralo na pravo okužbo. In kot drugi razlog še, da se ne rabim tedensko/dnevno testirati. Čeprav sem ...prikaži več tudi to zadnje že večkrat opravil ob morebitnem slabem počutju...kaj vam je problem iti ali narediti samotest, če se počutite slabše? Nobeno cepivo ni nikoli bilo in bo 100%, tako da možnost okužbe še vedno obstaja.

    • eminenca 18:39 01.november 2021.

      tukaj je precej nejasnosti, če pogledamo, kako (relativno) hitro so razvili cepivo, je uradno bilo za premalo časa za testiranje, kar se sedaj sicer dogaja na ceplenih ... to je dejstvo ... sicer pa malo morje je neuradnih informacij itd, ...prikaži več itd ... popolnoma se pa strinjam da gre za globalno zaroto , ne teorija, ampak praksa ... osedno sem praktičen in gledam zadeve s tega vidika ... razmere se bodo poslabšale in kmalu ne bomo imeli za burek ... pričakujem eno hudo štalo , ker smo dejansko v vojni

    • rd2dmk2 18:51 01.november 2021.

      še je upanje za ta narod, vsaj eden zna prebrat, kar je napisano.

    • h4ck3r 19:01 01.november 2021.

      Upanje je samo v zaupanju, ne pa v dvomih o vsem in vsakomur, iskanju teorij zarote in poniževanju soljudi. Cepivo so razvili hitro, ker se je veliko sredstev preusmerilo v to. Začetno testiranje je bilo res narejeno na veliko manjšem ...prikaži več vzorcu, ampak z veliko večjo "računalniško" podporo in izračuni. Da pa je virus živ in še vedno v določeni meri nepoznan, pa bi moralo biti vsem jasno...cepljenim in necepljenim, prepričanim in dvomljivcem.

    • h4ck3r 19:06 01.november 2021.

      Da bo to vodilo v veliko večji konflikt, mogoče celo na globalni ravni, postaja realnost. Ampak za to ni kriv virus, ta bil samo prožilec vsem ostalim spremembam, ampak razvajenost in neprilagodljivost ljudi. Le ti bi se odpovedali in bili ...prikaži več solidarni z vsakim, samo dokler niso sami vpleteni. Ko pa naenkrat so, no takrat se pa gre za mene, mene in samo mene.

    • rd2dmk2 19:07 01.november 2021.

      h4ck3r.. skor sem ti že začel zaupat, pa mi spesniš tale verz :" ampak z veliko večjo "računalniško" podporo in izračuni. uff. zdej sem pa v dvomih... madonca a vi veste kolk je šele računalniških virusov in kolk so šele ti nevarni..

    • eminenca 19:18 01.november 2021.

      dons je res en čuden dan ... mislim tole nakladanje je pa res za ne vem kam ... kakšno zaupanje in upanje, pa kaj ti h4 tipkaš, ... jao, kandidat za politika ... mi bi morali, trebali smo, pa treba ...prikaži več je , pa treba ni, ... pa kaj ti veš o testiranju, pa o računalniški podpori ... blef od blefa, nakladanje

    • h4ck3r 20:02 01.november 2021.

      o računalništvu kar nekaj ;-) ampak očitno, sta na nivoju gostilniških debat, kjer kaj več od pritoževanja čez vse in žaljenja vsakogar, tako ni možno priti...se mi je pa zaluštalo piva, tako da povejta v kateri gostilni sta in se ...prikaži več pridem še jaz dret tja. ;-)

    • rd2dmk2 20:54 01.november 2021.

      h4ck3r da vidim kolk blefiraš. kateri procesor je uporabljal partner ? glede oštarije pa..saj veš da nisem cepljen.. in za 12 eurov pa dobim cel karton najboljša piva.

    • h4ck3r 07:37 02.november 2021.

      :-D rd2 pri takšnih opravilih smo že daleč naprej od "kakšen procesor pa ima računalnik". Procesorska moč že lep čas ni več problem pri teh analizah, saj večina uporablja najete resource. Sedaj se posveča pozornost algoritmom, njihovi natančnosti, pridobivanju podatkov ...prikaži več in zmožnosti samoučenja/prilagajanja. Off topic...kje pa dobiš karton dobrega piva za 12€?

    • eminenca 08:22 02.november 2021.

      pozabil je povedat koliko jih je v kartonu, manjka en podatek

    • rd2dmk2 10:10 02.november 2021.

      h4ck3r.. zakaj ne more noben preprosto rečt ne vem ? jest tud znam vsaj 6 jezikov, pa so vsi manj uporabni kot latinščina.. konzerva piva 0,5 litra s 4% alkohola, ki je zame ravno pravšnji in ima dober okus stane ...prikaži veče 0,65 € , če iskoristiš tedenske ugodnosti pa prideš na karton. ste zadovoljni ? sedaj pa prosim, ne mi vsega pokupit , velja. se pa vidimo pri sosedu.

    • h4ck3r 10:23 02.november 2021.

      Ne vem, kakšna je bila procesorska moč pri obdelavi podatko, kot tudi ne vem kakšen je algoritem, saj gre za poslovno skrivnost. Mi je pa znana ideja za tem in koraki potrebnih obdelav. Ker sem sam iz te stroke, tudi ...prikaži več sam vem v kolikšni meri jim lahko zaupam. Pa hvala za namig...se vidimo pri sosedu. ;-)

  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 07:58 01.november 2021.

    A cepljeni še vedno smejo neomejeno prenašati Covid ?!....Torej vladi ni do padca okužb...

    • Jernej65 09:52 01.november 2021.

      lluckyss, pri takšnem tempu bo do spomladi vsakdo prišel v stik z covidom tudi ti. Glede na znana dejstva, vendar ne na tvoja, raje pridem v stik preko cepljene osebe, saj trosi 10x manj virusa kot necepljena oseba. Ti pa ...prikaži več kar išči necepljenega prenašalca in uživaj v njegovem darilu.

    • Ender3 11:33 01.november 2021.

      Jernej65, 👎🖕🖕, ali ima @MS popoldansko smeno ali je praznično prost, ker je že v letih.

    • Kirka 15:04 01.november 2021.

      Ne vem, ampak meni je to, da cepljeni, zboleli za covidom, trosi pol manj virusov, neumno do amena. Ravno tako, kot asimptomatsko okuženi, ki ne kažejo znakov bolezni in jih zapirajo v karantene, v resnici pa so najbrž zdravi, če ...prikaži veče niso bolni. Prej bi rekla, da so PCR testi popolnoma nezanesljivi, cepiva pa za en d rek.

    • Kirka 15:09 01.november 2021.

      Aja, nisem dobro prebrala. Cepljeni torej trosijo 10x manj virusa. Koliko je to? Necepljeni natrosi 1000 virusov, cepljeni pa 100? Necepljeni 1.000.000, cepljeni pa 100.000? Kaj pa če cepljeni kihne drugemu v nos samo 1 virus? Ali drugi zboli, ali ...prikaži več tisti osamljeni virus umre? To so znanstvena vprašanja, vredna strokovnjakov na IJS!

    • kapibara 09:02 02.november 2021.

      Tole da cepljnci bol manj okužijo in bolj počasi, je edinile možno, če ima ceplenc eno leseno nogo in bergle (za hitrost), za količino okuženih pa ta, da se zadržuje doma v kleti ! ker se pa nonšalantno sprehaja naokoli, ...prikaži več pa trosi zarazo,, kot pšenico po njivi..

    • Jernej65 10:06 02.november 2021.

      kapibara, preberi si kakšno strokovno raziskavo in potem pametuj. Cepljeni ima v povprečju lažje simptome, manj časa je kužen, manj virusa je v njegovem žrelu, ker se ne more tako hitro razmnoževati. Zaradi tega tudi izloča manj virusa v okolico. ...prikaži več Zdaj pa hitro na dark net iskat proti argumente in dokazovat, da cepljeni celo bolj prenašajo virus kot necepljeni. Da vidim kdo bo prvi.

  • Avatar LOPOV
    LOPOV 11:40 01.november 2021.

    naši STROKOVNJAKI so res inovatorji v glupih odločitvah

  • QSprm 14:12 01.november 2021.

    Ne gre za nobeno preprecevanje, marvec izkljucno za posiljevanje s cepljenjem. Avtokratskemu rezimu se je dobesedno odpeljalo in to ni primer samo na soncni strani alp. Tega se zavedajo celo nekateri v bruslju: https://we.tl/t-MddhUyz36T Pa dobrodosli v tiraniji talibanisticnega rezima.

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 00:12 02.november 2021.

    Meni pa tole ni čisto jasno; se morajo šolarji, dijaki,.. samotestirati 2x na teden tudi če so cepljeni? Nisem blond ampak, ker ni nikjer omenjeno, bi vseeno rada vedela. Pametne glave Žural komentatorjev, vi sigurno veste.

  • eminenca 14:16 01.november 2021.

    ... "pri nudenju vseh storitvah, kjer prihaja do medosebnega stika" ... v stiku smo vsak dan z množico ljudi , dom, služba, šola, trgovina ... kjer koli , razen če greš v gozd po gobe al pa po konsanj, sam ...prikaži več seveda ... no al pa če živiš samsko živlenje brez vsega in škripneš od same tuge ... dejte že enkrat sprejet kakšen zakon, ne pa tele vaše odloke, ki so proti ustavni ... zavestno gre vse preko meja, prava ni več, pač pa samo še eni paničarji in lažnivci

  • Avatar Ajda Virant
    ajda0 08:19 02.november 2021.

    HURA ! Končno smo zdravi ljudje v ponos materi Naravi ! Zmagali smo ! Živela svoboda !

  • Avatar torolino
    torolino 08:04 01.november 2021.

    Vladi je, da pade! In potem zavladate rdeči bogovi!

    • Kirka 15:13 01.november 2021.

      Tako je! In potem bomo mi biseri, pleško s svojo falango pa svinje! Komaj čakam!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.