Slovenija
5947 ogledov

Da ni davka na nepremičnine? Jaz plačujem tri!

Komentarjev 6
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • kapibara 13:14 02.junij 2017.

    Zakaj si se pa odjavil iz svojega stanovanja ?Jest iz Lj v Ivančno, tudi plačal na premoženje :-( dve najemnini, pa je blo še zmeraj 120 v žepu :-)

  • Janez_53 10:49 02.junij 2017.

    Absurdno gor ali dol: davki na premoženje se plačujejo v večini držav! In ja, "ljudje pa to kar gledajo"! Tudi ti kar gledaš in plačuješ! Prodaj vse skupaj, pa ne boš rabil "gledati".

  • Avatar praufo
    praufo 12:36 02.junij 2017.

    smesko, plačuješ davek zato ker živiš, oz. plačuješ ga da sploh lahko živiš in ker se življenje vedno bolj komplicira, bo vedno več takih bedastoč ... moje stališče je jasno - davek (v mejah normale) samo na transakcijo in nič drugega

  • matermila 18:46 03.junij 2017.

    Davki sem,davki tja.Hiša,ki sem jo zgradil,še prej pa kupil seveda zemljišče,je kar skoz in skoz obdavčena.Kupiš zemljo-plačaš davek,kupiš beton-plačaš davek,kupiš opeko-plačaš davek.Ko se končno vseliš v hišo,ki si jo s svojimi žulji ob obilici davkov zgradil-davek na uporabo stavbenga zemljišča(ki ...prikaži več si ga z gradbenim dovoljenjem že veliko preveč plačal) in to vsako leto znova.Zdaj so si zmislili še davek na premoženje,ki ga moraš plačati,zato,ker si bil preveč priden.Lenuhi,ki živijo v najetih stanovanjih in vozijo drage avte(po možnosti na lizing),pa plačajo samo najemnino.Pa to je totalno noro.Bolj garaš.bolj najebeš.

  • Avatar Leon
    Leon 08:07 02.junij 2017.

    "Davek od oddajanja premoženja v najem je davek na dohodek fizične osebe (dohodnina), ki ga ta dosega z oddajanjem svojega premoženja v najem. Predmet obdavčitve v primeru oddajanja nepremičnine v najem ni nepremičnina, ampak dohodek zavezanca, ki ga ta realizira ...prikaži več zaradi lastništva nepremičnine. Dohodek iz oddajanja nepremičnine v najem je namreč najemnina, zmanjšana za stroške vzdrževanja nepremičnine," pojasnjujejo na ministrstvu za finance. ..............TO NI NEPREMIČNINSKI DAVEK ........

  • Smesko 10:29 02.junij 2017.

    Nek davek, če oddaš nepremičnino v najem je morda še razumljiv, absurdno mi je pa to, da moram plačevati davek za svojo zemljo, za svoje stanovanje... Davek za kaj - zato ker je moje? Ljudje pa to kar gledajo... Zgodovina ...prikaži več nas tako ali tako očitno nič ne izuči - ljudem so precej manj pokradli (obdavčili) pa je prišlo do zgodovinskih uporov...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.