Slovenija
13208 ogledov

"Davkarija mi je pobrala tretjino pokojnine"

Komentarjev 13
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • db08d766e1b32fb730acfd95068d4776f2ee2b27 09:16 11.april 2019.

    naj gre na bivšo firmo, ker tam so mu premalo davka plačevali zato ima doplačilo.....to nima nobene veze z pokojnino.........pa tudi odpravnino je prejel in bi moral vedeti, da je treba nekaj prišparati, če bo treba plačati razliko..........sploh ne razumem ...prikaži več zakaj taki bebasti članki..........

    • janez.zalaznik 10:31 11.april 2019.

      Seveda ima zvezo s pokojnino, delodajalec mora odvajati dohodnino skladno z zakonom, problem je, ker se od pokojnine ne, se pa konec leta vsi dohodki seštejejo za obračun dohodnine.

  • antonija36 10:14 11.april 2019.

    Tudi jaz sem sem se lani upokojila in moram doplačati 114 £ dohodnine. Kriv je delodajalec, ker je med letom plačeval premalo davka, tako da FURS ni tukaj nič kriv.

    • janez.zalaznik 10:31 11.april 2019.

      Furs ni nič kriv, ampak tudi delodajalec ne. Delodajalec mora odvajati dohodnino skladno z zakonom, problem je, ker se od pokojnine ne, se pa konec leta vsi dohodki seštejejo za obračun dohodnine.

  • Avatar Leon
    Leon 08:38 11.april 2019.

    ZLOVENIJA je čudežna dežela ,kjer živi in se razvija državna birokracija .

  • dl1 01:57 12.april 2019.

    Tudi jaz sem bila šokirana ob prejemu letošnjega informativnega obračuna. Upokojena novembra 2018. Doplačati moram 359,69. EUR. Pokojnina 960 EUR, Delodajalec je pravilno obračunal akontacijo dohodnine - sem preverila. V preteklih letih sem imela maksimalno doplačilo 50 EUR. Resnično sem ...prikaži večsem bila šokirana ob prejemu položnice. Če bi se upokojila s 1.januarjem 2019, bi bil informativni obračun bistveno drugačen. Morda bi celo dobila vračilo preveč plačane dohodnine. To je res nepošteno!!!

    • kapibara 10:45 15.april 2019.

      Že eno leto se "pripravljam" na odhod v penzijo. Pri vseh teh poizvedovanjih, kako narediti- kaj narediti, da bo za mene najbolje, sem prišel do podatka, da če se le da, se gre v penzijo tako, da imaš vsaj en ...prikaži več delavni dan v januarju !! Da si s 1. januarjem,v penziji, je odpravnina uradno izplačan s-v 31 decembrom- na zadnji delavni dan.

    • Jana Bejba 17:59 08.maj 2019.

      Čak, kako s 1.1., če so takrat prazniki za novo leto. Aja, od prej je bilo ukinjeno v času finančne krize...

  • Ljudmila 09:05 18.november 2019.

    Z obdavčitvijo pokojnine ne bi bilo nič napak če bi bila obrutena in bruto znesek prišteti k bruto dohodku iz naslova plače. Ker pa je pokojnina neto prišteta k bruto dohodku v tekočem letu pa pride do doplačila dohodnine. To ...prikaži več se dogodi vsem vsako leto ki so zaradi delne upokojitve zaposleni za krajši delovni čas. Pa da nebo pomote ti zavarovanci zaradi omejitev ne smejo delati več kot določa odločba ZPIZ, država pa invalidsko pokojnino tretura kot dodatni dohodek. Gre preprosto za državno krajo.

  • tomaz25 20:34 11.april 2019.

    Res noro, nesposobnezi na FURS in na ministrstvu za delo. Vedo za anomalije - ne ukrenejo pa nicesar. Moj primer je enak. Točno pol leta prejemal nadomestilo na zavodu, druga polovica leta pokojnina. Doplačilo 256 eur dohodnine ! Absurd...a ja ...prikaži večja pokojnina v znesku 758 eur na mesec...

    • Ljudmila 09:07 18.november 2019.

      Ne gre za nesposobnost FURSa temveč za državno krajo.

  • Pepe007 08:47 11.april 2019.

    Obstaja eleganten problem za tako rešitev, ki bi pri Slovencih naredil še več problemov. Celo leto bruto, ob koncu leta obračun davka glede na prihodke in plačilo davka. Pa si vsak sam sebi "plačuje" (varčuje) akontacijo davka.

    • kapibara 10:46 15.april 2019.

      To predlagal v službi, pa dobil odgovor da NE !!. Sem JS

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.