Slovenija
6010 ogledov

Delodajalci: To je neizvedljiv in finančno nevzdržen ukrep

Komentarjev 62
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • krucefiks 17:11 17.avgust 2021.

    preprosto se ne testirat ,cepit pa še manj,kazni ne obstajajo za ukrepe

    • Avatar Leon
      Leon 17:29 17.avgust 2021.

      Več nas bo prej bomo zmagali .

    • Avatar MS
      MS 18:06 17.avgust 2021.

      Epidemija v Sloveniji narašča s podvojitvenim časom približno 18 dni. "Da četrti val ne bo preveč narasel, je nujno da se vsaj vsi starejši od 40 let čim prej cepijo in s tem zaščitijo pred hujšim potekom. "Četrti val bo ...prikaži večo zaradi velike kužnosti različice delta predvidoma tako obsežen, da se bo do pomladi okužili vsi necepljeni,"

    • blayo 19:04 17.avgust 2021.

      Leon, v čem? V tomboli?

    • Avatar Leon
      Leon 19:28 17.avgust 2021.

      https://maska.si/projekti/vec-nas-bo-prej-bomo-na-cilju-janez-jansa-janez-jansa-janez-jansa/

    • eminenca 21:56 17.avgust 2021.

      ja, kazni ne obstajajo ... primer , da boš imel urgenco v bolnici, kjer te bodo obvezno testiral in to še ceplene ... to je doživel foter, ko je imel nujen primer ... nič te ne vprašajo, komada je taka ...prikaži več ... komu se boš upiral in pritožil

    • blayo 22:18 17.avgust 2021.

      Po moje bo še kakšno leto tako, potem pa testiranj ne bo več.

    • Avatar Leon
      Leon 14:50 18.avgust 2021.

      ....tako bo vse dokler bodo davkoplačevalci plačevali JET SET projekte kaste na oblasti . Oblastniki so kupili zdravnike in akademske vole z DODATKI ZA COVID ,da prikimavajo njihovim načrtom o plenjenju države . https://maska.si/projekti/vec-nas-bo-prej-bomo-na-cilju-janez-jansa-janez-jansa-janez-jansa/

    • eminenca 15:01 18.avgust 2021.

      kdo ti pove kam gre keš od davkov ... plačaš trošarino pa še ddv na trošarino ... če hoč imet , plačej ... in tole dokler, dokler, itd nič ne pomaga ... samo še slabše bo

    • blayo 15:07 18.avgust 2021.

      Imamo najnižje trošarine v EU. Zmaga!

  • Avatar Lion007
    Lion007 18:12 17.avgust 2021.

    Če se tests ukine, tudi okuženih ne bo. Tako enostavno, a toliko komplikacij. 😡

    • blayo 18:59 17.avgust 2021.

      Se pravi ti bi rad PC namesto PCT?

    • kapibara1 19:53 17.avgust 2021.

      Konec bluzenja! Poglej ene pogoje z drugimi..

    • eminenca 21:53 17.avgust 2021.

      ko bomo vsi cepleni, lahko ukinejo teste ... okuženih bo seveda vedno več, ampak bolnice pa prazne, se pravi preboleli, preboleli in 10 krat preboleli ... a to še ni dost al kaj še hočejo

    • blayo 22:16 17.avgust 2021.

      Ne rečem, da je cepljenje ultimativna rešitev, še vedno pa nisem od nikogar slišal za alernativo, ki bi bila trenutno boljša od cepljenja.

  • Avatar jate
    jate 20:40 17.avgust 2021.

    delodajalci se bunijo da je za njih to prevelik strošek...kako je to šele za delavca na minimalcu....

  • 209e2c6214dc81fb3f0c12ca0e235ef9e399b13a 18:46 17.avgust 2021.

    vse je logično v nekaterih državah konec vseh omejitev pri nas so pa testerji stranski biznis IJJ-ja, ki nimajo podlage niti v ustavi niti v zakonu.

    • blayo 18:58 17.avgust 2021.

      Kje je konec omejitev? Praktično povsod v EU je PCT + zaostritve pogojev če bo šla incidenca čez mejo 100.

    • kapibara1 19:51 17.avgust 2021.

      blajo- kake nebuloze- v EU hahahaha.. EU šefica je do konca leta 2023 naričola 1.3 milčjarde cepiv- Za koga- Za kuga ? Kolkorta je treba špiknuti evropejce da se to porabi ?? -4.-5.-6. špika in tako v nedogled- Drogerašem pa ...prikaži več prepovedujete špikanje

    • blayo 20:20 17.avgust 2021.

      Nova Zelandija jih pa ni in imajo lockdown ko se pojavi en primer. Tudi to je varianta.

    • 209e2c6214dc81fb3f0c12ca0e235ef9e399b13a 20:46 17.avgust 2021.

      https://www.npr.org/sections/coronavirus-live-updates/2021/07/19/1017877573/england-has-lifted-most-of-its-covid-19-restrictions

    • blayo 21:56 17.avgust 2021.

      ...in vsi so bili vzhičeni ter navdušeni! Potem se jim je zgodila "pingdemija" in spet ni bilo prav.

  • vzev 20:00 17.avgust 2021.

    Ali se testirajo vsi ali pa nihče! Drugače je totalna bedarija, da imaš v podjetju 99 ljudi testiranih. Potem pa pride en cepljen, ki je okužen in začne lep prenašati virus na druge. Tako, da vsi ali nihče, polovičarstvo nič ne pomaga.

  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 18:15 17.avgust 2021.

    Ni važno, tudi če gospodarstvo propade, važno je da imajo mehiški beli noski ter njihov mentor profit...

    • blayo 18:58 17.avgust 2021.

      A tako kot je propadlo na Novi Zelandiji?

    • mph2 19:55 17.avgust 2021.

      Če bi jim bilo do gospodarstva, bi se cepili. Očitno jim je bolj pri srcu antivaxx patologija.

  • elat 07:09 18.avgust 2021.

    Kdor misli, da ve več kot stroka in se noče cepiti, potem naj sam nosi stroške odločitve. Kot delodajalec, ki ne plačuje testiranj svojim uslužbencem, pa naj za zgled poskrbi najprej država.

  • Avatar pantani
    pantani 07:20 18.avgust 2021.

    Kaj pa tisti, ki se ne smemo cepiti?!!!

  • kapibara1 12:32 18.avgust 2021.

    Za začetek: Za kaj si izvzeti ,miličniki, vojaki, poslanci,politiki in ostal navlaka ?

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 20:20 17.avgust 2021.

    Vsak pameten delodajalec bo zahteval od delavca,da se cepi!! V nasprotnem primeru mu bo ta delavec v breme!! Nič bati cepljenih delavcev bo hitro zadosti pa ja niste podjetniki neumni,da boste imeli dodatne stroške z plačevanjem testiranj zato,ker se nekateri ...prikaži več nočejo cepiti in sami ne vedo čemu?

    • Avatar jate
      jate 20:51 17.avgust 2021.

      in če bo po cepljenju imel kdo hude stranske učinke v roku 5 let ,kar se bo prej ali slej pokazalo a bo delodajalec plačal odškodnino????????????

    • rd2dmk2 21:28 17.avgust 2021.

      vsak pameten delodajalec bo izbajal testiranje, ker bo le tako vedel kdo je kužen in s tem bolan in tako preprečil epidemijo v podjetju. dokler cepivo ne ščiti pred obolelostjo in širjenjem virusa je to edina smiselna varianta. omega_v6 dokaz ...prikaži več zate je okužena ministrica. cepljena pa doma v karanteni. a bi prosim sedaj si sama plačala bolniško !!! pa še vsem, ki jih je okužila. ne , ne bo. bo delodajalec, oziroma mi vsi, državljani. kurc pa cepljenje.

    • eminenca 21:50 17.avgust 2021.

      a dejte no, s tem testiranjem ... jest se grem drugič cepit, zato, da bo mir in nobenega testa nočem več kjerkoli, ker bom vse zavrnil

    • Avatar omega_v6
      omega_v6 11:35 18.avgust 2021.

      jate Kaj pa če zaradi Covida niti novega leta ne boš dočakal?? Tiosto o 5. letih si ti in tisti,ki je to izmislil nekam vtaknita!! rd2dmk2 Lepo si napisal ministrica se je okužila in je domna v karanteni ne visi ...prikaži večsi v bolnišnici prav zato,ker je cepljena!!

    • rd2dmk2 14:10 18.avgust 2021.

      doma je. hura. od 380 okuženih jih je 18 v bolnico sprejetih. kolk procentov je že to ? in ne visi doma v karanteni zato ker je cepljena. viso doma, zato, ker je okužena z c-19. boš dojel razliko ? ...prikaži več? pa še mal preberi članek ki piše kolk napotenih v karanteno dejansko zboli, kar zame pomeni da dobi nek znak bolezni. pa mu tud ni treba v bolnico. hitro se pejte cepit za kar je na voljo, da boste srečni in drugim dal mir.

    • eminenca 14:21 18.avgust 2021.

      rd2 , ti očitno ne razumeš ... jest sem globoko proti ceplenju, res sem proti, ampak pritiskajo nas v kot zidu, če ti je jasno kaj to pomen ... vsi rabmo take ali drugačne storitve od prevoza, zdravstva, kulture, športa ...prikaži več in še kaj,.. razen če si en gorski mož, ki živi v samoti sam zase ... vsi pritiskajo, vsi ... ne vem kaj počneš, ampak zadeve ne bodo šle na bolje ... plačal boš teste ... jest jih ne bom

    • rd2dmk2 14:30 18.avgust 2021.

      eminenca, saj vem da nas pritiskajo. pritiskajo zakaj ? najprej naj se cepimo . zato da porabimo nakupljena cepiva in da se provizije opravičijo. ko bomo vsi cepljeni, bomo pa spet vsi se testiral, ker potem bo posvečenim šlo da ...prikaži večda dobivajo od testov denar. zdej ne morejo si zmislit da bi tudi cepljene testiral, ker se potem nihče nebi cepil. meni je jasno. najebali bomo zdej necepljeni, potem pa vsi. dojet je treba vsem in se zdaj upret. VSI. zdaj pa pejt prepričat "prepričane"

    • eminenca 14:57 18.avgust 2021.

      pa pusti ti ta dnar, pa provizije, to je itak vsem jasno ... vem tud za primere testirnj ceplenih, nič novega ... malo si poglej kaj menijo gostinci, ki ne bodo plačeval testiranj za zaposlene ... moramo se upret vsi, ...prikaži več bravo, dej predlog , odpri stran , pejt v LJ , sklič zborovanje in ne vem še kaj ... slovenčki nismo enotni, to je pussy folk, politika pa ne dela v korist ljudstva ... kaj boš potem

    • Avatar jate
      jate 19:19 18.avgust 2021.

      omega v6 ...sem ženska...kaj pa če ti ne boš dočakal novega leta? no če dočakava si voščiva zdravje če ne pa bo eden od naju obiskal grob,če jaz prej umrem mi prinesi rumene vrtnice kakšne pa ti želiš? :-))

    • rd2dmk2 20:11 18.avgust 2021.

      eminenca, potem ti bom pa sledil, se cepil in šel na generali in se zavaroval za čudne bolezni in pa za smrt. da bodo vsaj otroc kaj imel od mene. žal vidim da smo trije slovenci pa 6 strank. skrbi ...prikaži več me samo eno. zdej se bomo cepili vsako leto za c-19, pa za gripo, za rak materničnega vratu, pa za .. sam eno me skrbi, ne bi rad na stara leta pokopaval svoje otroke iz čistega mira.

    • eminenca 21:36 18.avgust 2021.

      ej , rd2 , lepo si napisal in vse spoštovanje ... jest nisem kriv za tako stanje, vsak naj se sam odloči ... nimam namena nikogar prepričevat ... sej ti bodo povedal kaj smeš pa kaj ne smeš pa kdaj ...prikaži večj te bodo testirali , pa kdaj bo to potrebno ... vse boš reševel oz. ti bodo drugi odrejali živlenje ... borimo se in ob zidu smo in to je to, nič drugega

    • eminenca 21:39 18.avgust 2021.

      o jate , ne toliko žalosti in ne o pogrebih, grobih, rožah in podobnem sranju ... jao, že tko smo depresivni od vse te štale ... napiš kaj veselega ... to pričakujem

    • Avatar jate
      jate 21:48 18.avgust 2021.

      eminenca ...pa kaj nisi vidu na koncu smeškota dodala...taka sem ,saj veš škorpijoni pa črni humor...tako kot se roditi nismo bali niti umret ne,del narave,tabuje treba s šalo zbijat pa gre depresija...sex pa rock naredita v življenju pozitiven preskok..:-))

    • Avatar jate
      jate 21:50 18.avgust 2021.

      deep purple-child in time

    • eminenca 22:44 18.avgust 2021.

      ja sej to je to uživajmo še zadnje trenutkr lajfa ... deep purple poznam, pa še kaj drugega ... sem pa žel že zaspan ... star sem in zvečer grem spat ... ne morem pomagat

    • rd2dmk2 09:37 19.avgust 2021.

      eminenca imam dve za spodbudo:https://www.youtube.com/watch?v=h3h035Eyz5A in https://www.youtube.com/watch?v=GhwnTZ_pjUI.. pa tudi drugim želim da vam polepšajo dan.

  • Stane Adamič 06:46 18.avgust 2021.

    Torej se cepite, je zastonj.

  • Naklonsky 18:51 17.avgust 2021.

    Enostavno. Stroške testov je treba prevaliti na tiste, ki niso cepljeni. To je konec koncev dolžnost države oziroma poslancev, da uzakonijo postopke in sprejmejo ustrezne predpise. Zakaj bi delodajalec plačeval za človeško neumnost? Tistega, ki ne upošteva predpisov se pač ...prikaži večč odpusti. Enako kot pijanca, narkomana, malomarno delo v službi ... itd, itd! V čem je problem?

    • Jaoming 19:44 17.avgust 2021.

      Potem takem praviš, da če si v službi se okužiš, če pa si na sociali se pa ne okužiš. Oziroma predenj si nekaj bleknil si sploh kaj pomislil. Kaj nismo vsi enaki v vseh pogledih. Cepljen, ne cepljen, velik, majhen, ...prikaži več suh, debel, kadilec, ne kadilec. Za vprašat se je zakaj je tako pomembno, da moramo na 48 ur dokazovat, da smo zdravi.

    • rd2dmk2 20:02 17.avgust 2021.

      naklonski, ko bo se najprej izgube in napačne poteze vodstva se prevalilo na vodstvo... potem se pa še tole lahko zmenimo da bodo necepljeni plačal. in ne pozabit na okuženo ministrico.. kolk jih okužila , ker se ji ni treba ...prikaži večba testirat, ker je ravno cepljena. a si že pozabil kako je določeno kakšno nadomestilo plače se dobi za okužbo in kako dokažeš da si staknil okužbo na delovnem mestu od nekoga ki je cepljen, pa se noče terirat?

    • vzev 20:03 17.avgust 2021.

      To pomeni, da tisti, ki imajo veliko denarja si pač plačujejo teste, ostali pa so prisiljeni cepiti se s eksperimentalnimi cepivi.

    • Slavko Krizman 20:06 17.avgust 2021.

      torej me želiš prisiliti v cepljenje? ne hvala. testov pa nebom plačeval še enkrat...sem jih že kot davkoplačevalec

    • Avatar jate
      jate 20:46 17.avgust 2021.

      naklonski kaj porečes na to ko cepljenec širi okužbo,ki se ne testira nikoli ???jaz se moram vsak teden testirat zaradi službe in ko se bom okužila bom zahtevala v službi,da se vsi cepljenci testirajo da vidim kateri CEPEC cepljeni me ...prikaži več je okužil,ker testiranci smo zaenkrat negativni,kar za CEPCE ne morem trdit,nimajo dokaza

    • Avatar pantani
      pantani 07:20 18.avgust 2021.

      Kaj pa tisti ,ki se ne smemo cepiti?!!!

    • rd2dmk2 09:45 18.avgust 2021.

      bravo jate. samo si pozabila, še nekaj, ko boš pozitivna, boš v karanteni, kdo bo kril tvoj izpad dohodka. in me zanima, kaj bo naredil delodajalec s svojimi cepljenci, ko mu bodo doma ostajal. in še nekaj me zanima kako ...prikaži več je določeno danes tole: če si cepljen pa si v stiku z okuženimi ? jebete samo ne cepljene, cepleni pa veselo harajo. in delodajalci so včasih silili ljudi z gripo delat. dokler ni cela firma se grela pozimi na delavce in ne na radiatorje.

  • mph2 19:54 17.avgust 2021.

    Ne nakladajte, cepljenje je zastonj, vse ostalo je vaša antivaxxerska norija.

    • vzev 20:01 17.avgust 2021.

      Cepljenih mladih je totalna neumnost, ker jih virus ne ogroža. Virus pa prenašajo če so cepljeni ali pa če niso. Tako, da ni za nas popolnoma nobenega smisla, da se gremo cepiti.

    • mph2 21:41 17.avgust 2021.

      Virus ogroža tudi mlade (od prijateljev hčerka dobila vnetje srčne mišice pa ne zaradi cepiva ampak zaradi covida), okuženi pa ogrožajo vse. Cepivo ščiti pred okužbo in še bolj pred hujšimi posledicami v primeru okužbe, seveda pa je pri temu ...prikaži več potrebno razumeti kaj pomeni 70-95%. Večja precepljenost, prej se doseže čredna imunost, prej virus gre. No, z antivaxxerskimi prijemi bo ostal trajno.

    • kapibara1 12:33 18.avgust 2021.

      Nepotrebna napaka na srčku je 100% že od prej

    • kapibara1 12:34 18.avgust 2021.

      ... vedi da danes 100% vse pripišejo kovidu, za reklamo cepljenja. Samo zadetek na lotu je pač osebna stvar, katero sreči nima večina

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.