Avto
9289 ogledov

Kako so pri Darsu rešili e-vinjeto

Komentarjev 10
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Jurič Zvonko
    juric 07:56 18.november 2021.

    ŠE ENA LOPOVŠČINA TE STRAHOVLADE. KAJ BI BILO NAROBE, ČE BI SE 2-3 MESECE VOZILI BREZ VINJET? ITAK STE NAM LANI IN LETOS UKRADLI KR NEKAJ MESECEV Z PROTIUSTAVNIMI UKREPI zAPRTJA V OBČINE IN POLICIJSKO URO, KO NISMO SMELI OZ. ...prikaži več MORGLI UPORABLJATI CEST, KATERE SO BILE ZGRAJENE Z NAŠIM DENARJEM.

    • zdrej 09:25 18.november 2021.

      To ne bi bilo slabo niti narobe. Ampak bi med prazniki pritekel kaki € manj v blagajno. P.S. Prosim, da uporabljaš male črke. velike črke namreč pomenijo DRETJE :-).

  • si_rob 07:57 18.november 2021.

    Torej darsovci ne bodo več strašili po cesti. To je jasno. Resno me pa zanima, kaj bomo mi državljani imeli od te famozne elektronske vinjeta, ki smo jo plačali. Pričakoval bi, da bomo plačevali po prevoženih kilometrih avtoceste kot nekoč.

    • zdrej 09:29 18.november 2021.

      Glede na tvoje razmišljanje si občasni uporabnik AC sistema. Lahko ti dokažem, da je vinjeta v primerjavi z ABC poceni. Tudi tedenska. Če pa imaš par daljših voženj, pa jih opravi prosim po regionalnih cestah, če ti je vinjeta predraga. ...prikaži več Pa še privarčuješ lahko na gorivu :-) . Tisti, ki uporabljamo AC vsakodnevno, bomo profitirali vsaj čiščenje vinjet. DARS pa lahko pridobi kakovostne podatke o prometnih tokovih, posledično boljše odločitve v prihodnje.

    • jakec1575 10:09 18.november 2021.

      zdrej. si rob ima prav. on tebe subvencionira.

    • oneh 10:18 18.november 2021.

      No @jakec1575 koliko subvencije mi boš ti ali @si_rob ali... vsak mesec nakazal na moj transakcijski račun da bom subvencijo tudi fizično občutil? Če pa misliš, da bi se moralo plačevati po prevoženih km, pol bi tudi letno nadomestilo za ...prikaži več ceste morali plačevati po prevoženih km. Eni prevozijo 50.000 km drugi pa mogoče zgolj 2000 km letno. Podobno je z zavarovalnino, tehničnim pregledom... več kot voziš, več bi moral plačati.

    • zdrej 10:39 18.november 2021.

      Treba je malo vzet papir in kalkulator v roke. Sprva bil jezen na spremembo, ker je krivična. Po tem postopku kalkulacij pa lahko rečem, da ni tako zelo krivična. Glej leta 2008 bi za pot Lendava -Koper plačal 3,8€ Tepanje ...prikaži več , 1,9€ Vransko, 2,3€ Kompolje, 6,7 Videž. Skupaj = 14.7€ samo v eno smer in brez takrat še neobstoječe H5 in neupoštevanje inflacije. ENA POT je bila tako draga kot danes 7 dni vožnje!!! Vir podatkov: Wayback machine (DARS.si 29.3.2008)

    • zdrej 10:39 18.november 2021.

      Torej se mi vinjeta splača ali ne? Je krivična? Ne s takimi blesarijami. Če bi bilo na km, bi km moral biti zgolj kak cent. Nihče nikogar ne subvencionira, ampak zaradi preprostega sistema je manj stroškov. Ta je bolj kompleksen, ...prikaži več vendar bodo to razliko v ceni delovanja zelo verjetno pokrile kazni tistih, ki bodo poskušali goljufati.

  • jakec1575 10:08 18.november 2021.

    ko idioti v vladi ne vedo, kaj pomeni implementacija.

  • igorgeus 12:19 28.november 2021.

    joj, ko bi vsaj bil jj predsednik vlade, bi vinjeta stala 55 EUR....

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.