Avto /avto/dosje-avto
16070 ogledov

Toliko so se letos podražili najbolj priljubljeni avtomobili

Komentarjev 20
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar karjola
    karjola 08:52 27.december 2023.

    Ko se govori o gospodarstvu in EU in denarju ne morem mimo dejstva da so se stvari podražile in to ogromno. Leta 2000 sem si kupila glanc novo seat cordobo 1,9 tdi s klimo ki me je koštala 2,2 miljona ...prikaži več tolarjev. če preračunam v evre je 2,200.000sit / 239,640sit = 9,180.4 eur. Torej toliko je stal avto. Aja, plača je bila takrat 130.000 sit, cca 542,5 eur. To je samo za primerjavo. Pa ne mi jokat da imate zdaj bistveno več. Vtaknite si to vašo EU nekam. Jaz ne rabim amerikanizacije.

    • Jernej65 09:44 27.december 2023.

      Saj se lahko preseliš na jug balkana, tam baje živijo mnogo bolje, pa še EU si lahko nekam vtakneš.

    • rd2dmk2 09:48 27.december 2023.

      Jerne65j kje pa je ta jug balkana brez EU ? mogoče na Kreti ?

    • Jernej65 09:55 27.december 2023.

      rd2dmk2, ok potem pa bolj sred balkana, da me ne boš vlekel za jezik.

    • rd2dmk2 10:01 27.december 2023.

      Jernej65 uršula rabi nove in nove osle in predno se boš dvakrat ulegel v novo posteljo boš na istem. saj vidiš kako novačijo nove rekrute za cepljenje. jest ne vem zakaj smo umirali v osamosvojitveni vojni, ko smo danes spet ...prikaži več skupaj in kar je še huje, danes smo pod dvema gospodarjema- habsburgi in karadžordžiči. e smo mi šli z dežja pod kap.

    • Jernej65 10:05 27.december 2023.

      rd2dmk2, ne delim tvojega populističnega mnenja. S polno ritjo je lahko srat, po teh ki ti dajejo kruh.

    • rd2dmk2 14:52 27.december 2023.

      jernej65 ko mi bo kdo dal kruh- pazi DAL- potem bom utihnil. do takrat pa bom povedal kar je res.

    • Jernej65 15:31 27.december 2023.

      rd2dmk2, sem prepričan, da ima povprečen slovenec več kruha, kot bi ga pa imel če bi ostali v bivši Jugi ali pa izven EU. Ne prodajaj mi buč.

    • rd2dmk2 18:03 27.december 2023.

      jernej65,rekli so - danes so dovoljene sanje, jutri je nov dan. pa ti to meni in vsem nam raztolmači.

    • Jernej65 00:11 28.december 2023.

      rd2dmk2, nič nam ne fali. Jamrači so pa povsod, tudi v Švici jih je ogromno.

    • rd2dmk2 09:49 28.december 2023.

      hehe Jernej65, malo se sprehodi po tem portalu in beri komentarje. večina je nezadovoljnih, udrihajo po vladi, niso jim všeč davki, plače cene in vse po vrsti.na koncu sem še jest najbolj pozitiven. samo žal sem živel v Jugi 30 ...prikaži več let, in vem kako bi lahko bilo, če bi šlo prav ne pa tako kot je. praktično nimamo nobene firme več v slovenski lasti, pa smo bili na začetku vsi delničarji naših firm. če te samo vprašam ,kje je Lek , Union, fructal, Tam, Toper itd. pač smo siti, ampak hlapci. ŽAL

    • Jernej65 10:34 28.december 2023.

      rd2dmk2, na tem portalu se zbirate sami jamrači, ker vam gre predobro. Celo želim si ene poštene krize, da bluzatorji res vidite kaj je kriza. Tistemu ki res gre slabo niti ne pomisli, da bi jamral na tem portalu. Imam ...prikaži več oči in vidim kaj ljudje imajo, kaj kupujemo. Ropamo trgovine, otroci dobijo vse kar si poželijo, denarja na bankah milijarde, kdor hoče delati mu ne gre slabo ali pa je nesposobneš. Ne jamraj toliko.

    • rd2dmk2 16:50 28.december 2023.

      jernej65 jest ne jamram.. glede miljard lahko prebereš kolk jih je in kje smo napram bratskimi narodi. jest samo vem kje bi lahko bili. če ne bi se prodali za drobiž in če bi slovenec slovencu bil to kar si ...prikaži večsi je že Prešeren želel,, ampak nikoli ni se uresničilo jin je samo volk in vrag. žal me vsak dan kakšen slovenec nategne. pač kljub mnogim letom me ne izuči, pa še vedno verjamem da ta pa ni tak.

    • Jernej65 01:08 29.december 2023.

      rd2dmk2, smo narod kot vsak drug, lahko bi bilo bolje, nam pa tudi nič ne fali. Gremo v korak z ostalimi, imamo svoje prednosti in slabosti, kot jih imajo vsi ostali narodi. Trenutno je integracija v EU in Nato najboljša ...prikaži več za nas. Povej mi boljšo alternativo, jaz je ne vidim. Bivša Juga to sigurno ni. Če se ne bi povezali z nobenim, bi nam šlo bistveno slabše, ker je Slovenija premala, brez vpliva, preveč šibka, da bi se lahko konkurenčno spopadala z ostalim svetom. Druga Švica je samo mit.

    • rd2dmk2 12:43 29.december 2023.

      hm jernej65 kdor se ne uči iz napak je .... ok bili smo v avstroogrski - hlapci. bili smo v Jugi- hlapci. in kaj smo sedaj v EU ? ta glavni ? ja mislimo da nam je dobro ? pa ...prikaži večpa nam je ? k nam vozijo smeti in staro tehnologijo. ko je bila kriza 2008 smo reševali velike ne vem kako lahko pozabite da so bile nemške banke eden od velikih krivcev za to krizo. in tudi sedaj je problem, ker pač rešujemo velike. pfaizer je bil tik pred bankrotom, pa je čudežno prišel covid in cepljenje.

    • Jernej65 13:20 29.december 2023.

      rd2dmk2, Slovenija ne rešuje nobenega, kaj ti ni jasno. Že 20 let dobivamo denar iz Bruslja. Gradile so se ceste, kupovali traktorji, gradile optike, kmetje dobivajo subvencije... vse to iz Bruslja. Vprašaj enga nemca, kaj ti bo on rekel. Potolkel ...prikaži več te bo po butici in ti povedal, da si en velik siromak brez njegove pomoči. Tudi njega bo enkrat minilo in takrat ne boš imel niti časa jamrati, ker boš ves dan delal za ljubi kruhek. Šele takrat boš znal ceniti to, kar imaš.

  • Avatar Garancija
    Garancija 08:06 27.december 2023.

    Če se dvignejo plače v javnem sektorju,je treba nekje dobiti denar,in to plačati vi osli

    • rd2dmk2 09:51 27.december 2023.

      ma bi bi še preživeli naš javni sektor, samo je problem da moramo plačevat tu europsko unijo. vi vsi sam vidite tisti drobiž ki pade iz EU, noben pa javno ne pove koliko nas EU in NATO in še kakšna ...prikaži veča njihova združba stane. kaj mislite da denar iz EU kar čudežno pride nevem od božička ali pa velikonočnega zajca.

  • rd2dmk2 09:46 27.december 2023.

    hm, tiste cene so brez veze, kajti avta se skor ne da dobit na gotovino, so v igri samo neki krediti, da prodajalci bolje skozi prihajajo ( njihovi prihodki so bolj konstatni). tako da so realno še dražji. zaradi neuporabne ...prikaži več in brezvezne tehnologije, za katero bi lahko tudi omenili monopolne tožbe, recimo vgradnaj audio naprave, v vozilo , ki je nimogoče zamenjati, torej jo MORAŠ kupiti hočeš-nočeš.pa še firmo, audio naprave ne moreš izbirat.

  • Avatar NickMason
    NickMason 18:55 27.december 2023.

    Starega avta ne menjam dokler se ne razpade ,definitivno ne kupim več avta potem ,vsaj za visoko ceno ne

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.