Avto
23266 ogledov

Postavil sem sončno elektrarno, zdaj kupujem e-avto

Komentarjev 18
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 07:46 25.februar 2023.

    Narediti moraš izračun---In sicer ceno investicije v sončno elektrarno, kdaj se ta investicija povrne, ceno avtomobila, koliko prevoziš in kolikšna je cena bencina....V glavnem, trenutno se najbolj splača imeti dvajset let starega golfa dizelaša, ker vse ostalo je investicija, ki ...prikaži več se večinoma ne bo nikoli povrnila...Če gledamo s stališča neodvisnosti, je zadeva seveda drugačna..

    • alen04 12:29 25.februar 2023.

      Podpis. Vozim 15,5 let starega S Maxa, 350k+ km in glede na cene bom vozil dalje tako vozilo. Aja, poraba 5.7 l, dizel seveda. Corsa???? Kar naj jo ima avtor članka.

  • radovednica 09:25 25.februar 2023.

    Kakšna elektrarna, kakšno električno skropucalo na kolesih. Tale izračun je idealiziran, da se spet populistično priklanja razmišljanju blesave Evrope. Samo in samo klasika, goriva poceniti na raven realnosti in nobene druge alternative. Električna karjola na štirih kolesih je draga, neuporabna, ...prikaži več, majhen doseg, dolgo in drago polnjenje, o vzdrževanju danes nihče ne razmišlja, menjava baterije po nekaj letih, če bi ga res uporabljal,... itd neumnosti. Škoda izgubljati, po nepotrebnem, besede.

    • alen04 12:29 25.februar 2023.

      Tudi tukaj se podpišem.

    • rokobert 09:01 26.februar 2023.

      In še en podpis...saj folk je že pogruntal,in prodaja EVjev pada...za to pa takšni "reklamni prispevki...samo _pesek v oci"

  • becar 08:49 25.februar 2023.

    Slišim, da ljudem varovalke pri polnjenju EV ven meče, elektro jim pa ne dovoli višje priključne moči.

    • smoljo 13:17 25.februar 2023.

      Seveda ,če pa omrežje ne prenese večje moči ....

    • djdj 13:53 25.februar 2023.

      Pri števcih z daljinskem odčitavanjem je tudi tako; če bi zamenjal glavno varovalko(kar je nedovoljen poseg) in bi opazili večjo porabo toka(od podpisane priključne moči, za daljši čas), bi vam izklopili el. To je info. iz druge roke.

  • Mitjaaaaa 10:58 25.februar 2023.

    Izračun so delal na podlagi 8l porabe Corse! Nevem kje in kak vozite da Corsa pije 8 litrov, razen ce ste vozil OPC, men moj avto podobnega ranga pije 5-6....Na kratko, te elektro igračke se ne pokrivajo!

  • rd2dmk2 09:09 25.februar 2023.

    tale vaš izračun ima eno napako.. avto mora biti z vami na terenu ali pa z vami doma. in ko ste vsi doma, tud vas EV, kurite štrom: šporget, TČ, luči, TV, itd in itd in potem še EV, vaša ...prikaži več zakupljena moč je 16kW. če imate pametno polnilnico bo omejila tok in bo polnjenje trajalo do sodnega dne, če hočete polno baterijo pa morate povečati zakupno moč. e .. dragi moji to pa stane. in nepozbita boste imel en EV in en dizel ? al bo nekdo začel peš hodit.

  • smoljo 13:24 25.februar 2023.

    Slab reklamni izračun ...elektrarna plus toplotna cca 30.000€ ,avto srednji razred ev ,cca do 50.000€,polnilnica doma postaja 1000€(11kW),je cca 80.000€...a se splača? Meni ziher ne ...torej za bogate ljudi ....hvala ne ....

  • Avatar NickMason
    NickMason 15:35 25.februar 2023.

    Elekt. avto kupil žlahtnik,čist zaljubljen v njega ,nonstop ga treba hodit filat na polnilnice obvezno vsaj 1x na dan,ker v službo in nazaj je že prazen,tako da samo v avtu sedi pa se dolgočasi.Ne hvala za tak avto.Čist za po ...prikaži več mestu v nabavo za kratko relacijo je dober,vse ostalo je 👎.Pa celo bogatstvo daš za to televizijo z volanom.

  • rd2dmk2 20:03 25.februar 2023.

    vsem , ki se bahate, kako se vam je vse povrnilo, me zanima nekaj. račun za elektriko ne bo nikoli nič ( 0, nula ), kajti davke in omrežnin še tak FVE (fotovoltaična elektrarna ) ne ukine. viškov vam ne ...prikaži več plačajo, v večini primerov jih podarite, tretjič, ker si omislite toliko električnih aparatov TČ, EV, in še kaj, si morate povečati priključne varovalke oziroma zakupno moč, ker bog ni ukinil oblake in moate futrat tisto elektroniko, pa še zavarovalnica podraži zavarovanje. torej kako se splača ?

  • david193 09:10 28.februar 2023.

    Najprej izračunaj koliko si vložil denarja za postavitev vseh sistemov. 20K€ za elektrarno, 10K€ za toplotno, za 3 BEV si dal 60K€ več kot za dizla. Na hitr 90K€ si zapravu za vse to. Zdaj pa računaj kdaj bo elektrarna ...prikaži več vse to pokrila da boš sploh na 0. Tale BEV pa nima roka trajanja več kot 10 let in greš spet lepo od začetka🤷🏼‍♂️

  • stromar 19:43 25.februar 2023.

    Meni se je že vse povrnilo v 5 letih, po 10 letih se bo še enkrat, 20 kW MSE, toplotna in 3 BEV skupno letno 100.000km, brez enega problema. Bogati ste vsi, ki kurite kurilca, plin, mokre drve, bencin in nafto

    • david193 09:25 28.februar 2023.

      No tole tvojo matematiko bi pa rad vidu. Realno na hitr izračunano boš za vse kar si napisu rabu 20 let da boš sploh na 0. Elektrarne nisi zastonj dobu, prav tako ne TČ. BEV je pa itak 30K€ dražji od fosilarja🤷🏼‍♂️

    • stromar 20:43 01.marec 2023.

      prej letno 2400 eur elektrika, 4000 eur kurilec in 15000 eur fosilc, pa si zračunaj. Prej kot v 5 letih so povrnjeni vsi vložko. Koliko daš pa ti za vse to v 10 letih?

  • rokobert 08:56 26.februar 2023.

    Živim v Ljubljani...imam bajto z 12° streho,k je lih kontra obrnjena...imam TC,k se je že povrnila-torej TČ😃👍...a sončna elektrarna...da ne bom umrl od smeha...naredim cca 10.000km na leto,skorajvvse po mestu...in lih kupil nov avto..2,5L Mazdo😋,im me za porabo boli k...pa ...prikaži več sem "športni"voznik,in samo po mestu pije 10L...relacijo pa veliko manj...tako da si vi tisto Corso lahko zabašete v tazadnjo😂...skupaj z elektrarno in EVjem😜 Na kratko-tista stara modrost: "samo denar bi radi"

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.