Avto /avto/na-strom
8239 ogledov

Električni avtomobili: Diplomati v Bruslju besnijo

Komentarjev 39
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • becar 12:38 09.marec 2023.

    Očitno ta fašistični Bruselj ne želi več upoštevati mnenja svojih posameznih članic. Očitno tudi velikih. Se pravi so tukaj 100% v ozadju globalisti, milijarderji, bančniki, ki imajo vse voditelje EU podkupljene. Druge razlage ni.

  • Avatar Antikrist3
    Antikrist3 12:14 09.marec 2023.

    Povečani izpusti CO2, globalno segrevanje in električni avti so totalni nateg!

    • robi2107 12:28 09.marec 2023.

      Električni avti, dokler se filajo na umazan štrom, so, izpusti CO2 in globalno segrevanje pa niso. Korelacija imisije CO2 v atmosferi in zviševanja povprečne temperature je 1000x dokazano dejstvo.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 12:35 09.marec 2023.

      Korelacija je seveda dejstvo, saj toplejše morje raztaplja manj CO2 in ga je tako več v ozračju..Sicer pa ni nobenega dokaza, da več CO2 povzroča višje temperature, ampak obratno, višje temperasture povzročajo več CO2 v atmosferi...

    • robi2107 22:15 09.marec 2023.

      Mehanizmi so dobro pojasnjeni. CO2 prepušča UV sevanje, ki segreva Zemljo, ta pa toploto oddaja v obliki IR sevanja. Le-tega CO2 vpija in ga oddaja v vse smeri, pol v vesolje, pol pa nazaj na Zemljo. S tem CO2 deluje ...prikaži več kot toplogredni plin. In debelejša kot je plast CO2 v atmosferi, bolj učinkovito preprečuje ohlajanje Zemlje. Dalje si lahko prebereš sam. Virov o tem imaš na netu kolikor hočeš. ....

    • robi2107 22:23 09.marec 2023.

      ....Evo enega, kjer ti razložijo precej po šolsko: https://news.climate.columbia.edu/2021/02/25/carbon-dioxide-cause-global-warming/ Ti dam pa še link na nature, ki je najbolj renomiran znanstveni žurnal: https://www.nature.com/npjclimatsci/ Če te to sploh zanima. Kajti v svojem odgovoru si obrnil vzrok in posledico. V resnici je ...prikaži več bilo najprej antropogeno povečanje imisije CO2 zaradi industrializacijo ne fosilna goriva, potem pa ostalo. Zdaj pa spremembe že poganjajo same sebe. So we're fucked.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 04:00 10.marec 2023.

      Ja res zelo po šolsko in naivno.. Ne mislim tu razlagati tako obširne teme, zato le par dokazov, ki porušijo to agendo eko mafije..NASA je v ledu Antarktike dokazala, da najprej pride do dviga temperatur in potem z zamikom do ...prikaži več dviga CO2 in ne obratno...Srednjeveško toplo obdobje in Maunderjev sindrom dokazujeta večje podnebne spremembe kot danes že pred industrijsko revolucijo. ..Boš moral še veliko zadev osvojiti, če boš hotel hudiča za rep zgrabiti..

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 04:07 10.marec 2023.

      https://www.netzerowatch.com/content/uploads/2021/03/A-Short-History-Of-Climate-Alarm.pdf

    • robi2107 10:52 10.marec 2023.

      Takšna lokalna segrevanja niso nič posebnega. Danes tukaj, jutri tam. Če je na enem koncu topleje, je zato na drugem hladneje. Tudi srednjeveško toplo obdobje je bilo takšno. Lokalno. Mi se pa tukaj pogovarjamo o globalnem naraščanju temperature. Meritve so ...prikaži več jasne. Ampak ti si se pač odločil, da boš vse to ignoriral. In zoper to ne pomagaa noben argument.

    • robi2107 10:53 10.marec 2023.

      https://theconversation.com/climate-explained-what-was-the-medieval-warm-period-155294

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 11:09 10.marec 2023.

      Ja, seveda, lahko ti potegnem z neta podobnih "strokovno plačanih" člankov kolikor želiš--Imaš pa v zgornjem linku na koncu par deset mailov za podatke, ki ti očitno manjkajo ali pa si poglej spodnji video, če ti ni do brskanja in ...prikaži več verjemi kar hočeš, na koncu boš verjel cenam v trgovini kot posledici trgovine emisijskih kuponov.. https://www.youtube.com/watch?v=oYhCQv5tNsQ

    • robi2107 11:19 10.marec 2023.

      Še to: tisti pdf, ki ga linkaš v prejšnjem odgovoru, je založil GWPF, kobajagi dobrodelna organizacija, katere virov financiranja poznajo samo tisti, ki financirajo in precednik firme. Skrajno netransparentno. Že videno. Ni prvič, da karbonski lobi fura svojo agendo pod ...prikaži več krinko znanosti in plačuje podkupljive "znanstvenike" in piarovce, ki sploh niso znanstveniki, da sejejo dvome in zavajajo. To je počel tobačni lobi, to počne farmacija in še kdo drug. Tudi scenosled je reciklaža že videnega...

    • robi2107 11:25 10.marec 2023.

      ..Najprej zanikanje (ta faza je že mimo, ker se globalnega segrevanja ne da več zanikati), potem se zanikajo vzroki in ko je na koncu VSE dokazano in se ne da zanikati nič več, se odgovornost prevali na druge v stilu ...prikaži več "e, jebiga, kaj ste pa mislili." Link, ki ga navajam jaz, ima transparentno navedene financerje. Tvoj dokaz se spotakne že na prvi stopnici. Mirno lahko rečem, da so to ene mutivode. Ne veš ne kdo so, ne kaj so. V bistvu vem: plačanci.

    • robi2107 11:25 10.marec 2023.

      https://en.wikipedia.org/wiki/The_Global_Warming_Policy_Foundation

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 11:32 10.marec 2023.

      Saj vem, da zaslepljencem pač ni pomoči, mainstream znanstvenikov ali tistih željnih dobro plačanih člankov in napredovanj tudi ne manjka..Ampak ne obstaja NITI EDEN DOKAZ za krivdo antropogenega CO2 za podnebne spremembe...In ne da se mi iti vojno linkov, raje ...prikaži več uporabi zdravo pamet, ter ne krivi povečane proizvodnje sladoleda za vroče poletje....lep pozdrav..

    • robi2107 12:09 10.marec 2023.

      BTW, sem na brzino preletel tiste "maile" (v resnici vire) na koncu tvojega kronskega vira, ki mi baje manjkajo. V oči mi je padel recimo BBC-jev doku pod z.š. 87, ki navaja: "Ocean currents move heat around our planet and ...prikaži več maintain a climate favourable for life. But our ocean system, in relative equilibrium for millennia, is changing at a worrying rate.." To kvečjemu potrjuje to, kar pravim. Ni ti ta vir ravno v prid. Nekateri viri so tam navedeni 2x. Ne bi dalje analiziral.

    • robi2107 12:14 10.marec 2023.

      A ja, avtor tvojega pamfleta Paul Homewood ni ne znanstvenik in ne klimatolog. Je upokojeni računovodja in bloger. https://www.desmog.com/paul-homewood/ Toliko o verodostojnosti tvojega vira. O korelaciji imisije antropogenega CO2 in povprečni temperaturi pa vse povedo grafi. Če jih seveda hočeš videti. LP

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 12:26 10.marec 2023.

      Npr. zalivski tok se seveda spreminja in se je v zemeljski zgodovini celo večkrat obrnil, kar ima velike podnebne posledice.Prav tako traja vsaj 700 let, da se vode v oceanih globinsko premešajo, kar vpliva na topnost CO2 v njih. Imaš ...prikaži večš tu množico dejavnikov za podnebne spremembe katere akumulira Sonce in pojavi z gibanjem zemlje, oceanov, itd. Skratka, ne misli da boš v parih dneh popil vso znanost..Jaz to spremljam že desetletja, še od takrat, ko so klimatologi strašili z ledeno dobo ;)

    • robi2107 12:38 10.marec 2023.

      Tudi jaz že dolgo spremljam te stvari, tako da nisem od včeraj. Verjetno res marsičesa ne vem, toliko pa mi je jasno, da vem, kdaj me kdo vleče za jajca. Taki, ki skrivajo svoje financerje, upokojeni računovodje in podobni, vsekakor. ...prikaži več Forumsko modrovanje bi pa jaz na tem mestu zaključil, ker ti lahko citiram zilijardo virov, dokazov, argumentov in ne-vem-česa-še, pa jih ne boš sprejel. Zato je vse skupaj bv. LP

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 12:53 09.marec 2023.

    Sam Bog ve kaj si bruseljski diplomati obetajo od industrije električnih avtomobilov, ko sprejemajo tako rigorozne ukrepe.

  • Boris 12:18 09.marec 2023.

    Upiranje prej ne bi bilo kozmetično primerno, zato šele zdaj. Jaz jih podpiram, ob vsem podiranju standardov in vrednot, sistem električnih avtov ni zrel in ni primeren za celo evropo, kaj šele širše.

    • Boris 14:39 09.marec 2023.

      Pa da ne bo pomote: razumem tudi besnenje diplomatov. Dejstvo pa je, da je sistematizacija dela EU preveč streamlinana, ko si enkrat kao v igri je 1000 mehanizmov da igro igraš po njihovo ...

  • Pepe007 13:35 09.marec 2023.

    Bravo Nemčija, Poljska, Bolgarija in Italija.

  • Plavi-mil 12:49 09.marec 2023.

    Črstitke Nemčiji za neupogljivost eko teroristom, samo upam, da bodo zdržali.

    • Avatar Leon
      Leon 13:11 09.marec 2023.

      Eko terorizem je domena Počivalška za Magno !

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 14:01 09.marec 2023.

    Kdaj pa ukinejo letala s katerimi ti politiki tako radi potujejo?

  • Fredi34 14:05 09.marec 2023.

    Napačen naslov. Gasiti bi se moralo "Podkupjeni diplomati v Bruslju besnijo". Ker da Evropo vodijo v propad samo zato ker so neumni ne verjamem.

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 14:02 09.marec 2023.

    Razpad električninega omrežja po letu 35 je neizbežen..

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 13:54 09.marec 2023.

    Najboljše je da gremo nazaj na kočije.

  • andrej084 14:34 09.marec 2023.

    Beboti v Evropi se naj rake ukvarjajo z preprečevanjem ilegalnih migracij doktorjev, inženirjev in ostalih visokotehnoloških poklicov, saj avtohtonega prebivalca v Parizu, Londonu, Rimu,...že težko srečaš.

  • Avatar pantani
    pantani 13:16 09.marec 2023.

    Buteljni nesposobni, ukiniti motorje z notranjim izgorevanjem je podoben samomor kot sankcije Rusiji. Ko smo ze pri Rusiji je Bahmut ze vceraj padel kar na rusko premoc ni nic cudnega. Vprasanje je le zakaj je potem moralo umreti na 1000 ...prikaži več vojakov na obeh straneh po tem ko se je videlo da ne morejo ustaviti rusov oz zakaj so se potem sploh umaknili ce so namenjeni da umrejo kot spartanci?? Tako pa niso niti spartanci ampak obicni luzerji ki tako brezveze (ker potem se itak umaknejo) umirajo!!!

    • Boris 14:07 09.marec 2023.

      Spraševati "Zakaj je beli brat na grablje stopil" po tem ko je stopil na grablje je lahko zelo produktivno, lahko pa prav tako zelo neproduktivno.

  • marko345 14:02 09.marec 2023.

    A smo imeli o tej temi v Sloveniji sploh kakšno debato, kar in kjer koli sem sem kaj slišal je, da je to bedarija, narod je proti, dokler to ne velja za ves planet.

  • rd2dmk2 15:17 09.marec 2023.

    kaj bo šele ko bodo državljani v europi besneli..sicer pa .. a ste vi vsi pozabili da je neka čudna velika britanija pred tremi leti izstopila iz EU.. mene sedaj mlo zanima zakaj ni nobenega sledilca ? a so res ...prikaži več tako mamljive tiste drobtinice , ki nam jih meče EU, da ostajamo v tem društvu. na primer, če bi dans SLO imela tolarje,a mislite da bi imeli tako visoko inflacijo. in ne pozabite eni idioti zahtevajo 4 miljone granat za ukrajino v vrednosi 4 miljarde €. naj jih da USA pa še kdo. mi ne !

  • Kmodri 19:20 09.marec 2023.

    Dokler ne bo vseevropske infrastrukture in dodatnih virov električne energije je sprejem take uredbe strel z koleno!

  • Kmodri 19:17 09.marec 2023.

    Elektru lobiju je le spodletelo!

  • dizelcek 09:43 10.marec 2023.

    Električna vozila se žal v prihodnosti nikakor ne bodo obnesla. Že zdaj so 20.procentne izgube elektrike v vseh električnih omrežjih zaradi hitrih polnilnic. Tudi če bodo vsa gospodinjstva ugasnjena čez noč, ne bomo morali napolniti niti 15.procentov električnih vozil v ...prikaži več evropi z hitro polnilno postajo. Ko si euro poslanci ne bodo morali več skuhati jutranje kavice na elek.štedilniku in napolniti svojega telefona, bodo vsekakor spet dobri diesel.i in bencinarji do leta 2099. Bodimo malo realni.

  • dizelcek 09:44 10.marec 2023.

    Če pa mislijo da bomo vsi imeli električno vozilo, bomo pa potrebovali še tri dodatna sonca da bomo vse lahko napolnili.

  • dizelcek 09:50 10.marec 2023.

    Je pa človek vsekakor v današnjem času zelo zašel iz realnosti živega bitja in življenja na tem planetu. Vsi nas poneumljajo z nepotrebno električno opremo, katero nikakor ne potrebujemo, tudi opremo v novih vozilih z ekrani brez tipk. Človek je ...prikaži več človek, ne robot. Vsak bo moral kaj narediti z rokami v svojem življenju, ne da bo vse samo na dotik ekrana. Za vse elektro bedake, pride zdaj nova aplikacija za telefone, da boste lahko tudi leteli na elektriko kar preko aplikacije, malo heca. Ha ha

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.