Slovenija /slovenija/crna-kronika
159 ogledov

Goreči tovornjak zaprl predor Jasovnik, kolaps čez Trojane

Komentarjev 14
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • kocka55 21:32 11.maj 2016.

    Me zanima ali bo KDO na DARS -u odgovarjal ??? Nesrečo v predoru so opazili ŠELE po treh minutah,vozila so se vozila mimo gorečega tovornjaka še pet minut, med nimi tudi cisterna z gorivom. V petnajstih minutah ni bilo gasilcev, ...prikaži več, čeprav rabijo iz Vranskega 4 minute. Kontrola na DARSU je zaspala ali igrala spletne igrice. Zakaj nimajo več gasilskih aparatov v tunelih ali večjih ,katere bi lahko odklenili na daljavo,saj je vse pod video kmerih. Lahko bi z zvočniki, na daljavo usmerjali šoferja ,kako naj gasi in kje so gasilni aparati. Odgovorni, na DARS u morajo odleteti.

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 14:07 11.maj 2016.

    "Po ocenah gasilcev je poskušal z dvema gasilnima aparatoma pogasiti požar, a ni šlo."

  • max 11:02 11.maj 2016.

    saj je to dvocevni tunel. drugo cev tunela spremenite v dvosmerni promet, pa ni potrebe po lokalnih obvozih. Zastoji bodo tako ali tako

  • sprehajalec 12:00 11.maj 2016.

    Če je bila tale cesta v vsem svojem obstoju kdaj normalno prevozna, naj mi kdo pove. Vedno neke nesreče, pa popravila cest. Bolje bi bilo takrat, da bi z denarjem, ki ga je pobasal Zidar & Co., naredili neko oskubljeno ...prikaži več varianto avtoceste kot na Jesenicah, pa bi upočasnilo vožnjo. Učinek bi bil isti. Pa da bi naredili nek tehnični servis na vstopu v Slovenijo za tele skurjene tovornjake iz vzhoda, ki se sami vžigajo. zato pa vozijo čez Slovenijo. Drugje ne morejo.

  • sprehajalec 12:00 11.maj 2016.

    Če je bila tale cesta v vsem svojem obstoju kdaj normalno prevozna, naj mi kdo pove. Vedno neke nesreče, pa popravila cest. Bolje bi bilo takrat, da bi z denarjem, ki ga je pobasal Zidar & Co., naredili neko oskubljeno ...prikaži več varianto avtoceste kot na Jesenicah, pa bi upočasnilo vožnjo. Učinek bi bil isti. Pa da bi naredili nek tehnični servis na vstopu v Slovenijo za tele skurjene tovornjake iz vzhoda, ki se sami vžigajo. zato pa vozijo čez Slovenijo. Drugje ne morejo.

  • Ronald Reagan 12:27 11.maj 2016.

    To je že previsok nivo razmišljanja za tele kljukce iz Darsa

  • Pepe007 13:24 11.maj 2016.

    In da čakaš v obe smeri... Pravično.Ali misliš, da je prezračevanje narejeno na rezervo za dvosmerni promet?

  • Pepa 13:50 11.maj 2016.

    Sam zakaj pa tale klukec od šoferja ni gasil. Saj morajo imeti kamioni gasilni aparat! Naj kar plačujejo polne cestnine, saj uničujejo ceste in predore, ter mostove. Naj se Klubasa kar pod nosom obriše.

  • zdrej 10:00 12.maj 2016.

    Po mojih izkušnjah je po navodilih, ki jih je videl v medijih usmeril aparat proti kabini in aktiviral. Kar pomeni da prah ne pride v bližino vira ognja in ga ne pogasi.

  • zdrej 10:08 12.maj 2016.

    Misli sem iz videa, ki so ga objavili včeraj in je le del tega.

  • sprehajalec 12:00 11.maj 2016.

    Če je bila tale cesta v vsem svojem obstoju kdaj normalno prevozna, naj mi kdo pove. Vedno neke nesreče, pa popravila cest. Bolje bi bilo takrat, da bi z denarjem, ki ga je pobasal Zidar & Co., naredili neko oskubljeno ...prikaži več varianto avtoceste kot na Jesenicah, pa bi upočasnilo vožnjo. Učinek bi bil isti. Pa da bi naredili nek tehnični servis na vstopu v Slovenijo za tele skurjene tovornjake iz vzhoda, ki se sami vžigajo. zato pa vozijo čez Slovenijo. Drugje ne morejo.

  • zdrej 09:58 12.maj 2016.

    @ZORO, ti še zgleda nisi bil zraven, ko se vžge avto ali tovornjak! Glede gasilnih naprav sem se spraševal enako. Pa gremo po vrsti. Voda: ob stiku s požarom se tvorijo pare, ki lahko poškodujejo/opečejo ljudi. Obstaja tudi ...prikaži veči verjetnost razpada in posledično eksplozije. Primerna kvečjemu za čisto začetne požare, pa še to je omejeno, ker ni nujno da bo dosegla mesto požara. Problematična tudi ob požarih tekočin (bencin in nafta), saj namesto da jih pogasi jih razširi. Prah: 100% nevaren za ljudi v tunelu, saj je dušljivec. Sicer učinkotiv za gašenje požara samo zaradi povečanja smrtnih žrtev odpade.Pena: Potrebna aplikacija na gorečo površino, da jo pokrije. Recimo požari tekočin. Zelo taže gasiti na daljavo. Sicer pišejo da je šofer nekaj gasil, razločno se to iz videa ne da videti. Na žalost imam občutek ,da s tem ko je hotel spraviti vozilo iz tunela situacijo poslabšal. Tu vidim rešitve v obveznem izobraževanju voznikov tovornjakov o požarni varnosti,

  • jakec1575 17:46 11.maj 2016.

    Vazno, da ni smrtnih zrtev. Naše avtoceste nikoli niso bile projektirane za taksne obremenitve. enostavno ocena, kaksen promet bo sel tu cez, je bila konservativna. S preganjanjem tovornih vozil iz lokalnih in regionalnih cest na avtoceste in konkreten dvig cestnin, ...prikaži več bo del prometa psravilo v Avstrijo, del pa mogoče na vlake, če bodo že zgradili ta 2 tir.

  • alibaba 21:59 11.maj 2016.

    Pokazal bo da je vse po po pravilih,Kreteni nesposobni niso nikoli krivi.Navaden dimni detektor za 10€ bi prej opozoril na požar ,kot pa vsa njihova tehnologija.Verjetno gledajo Redtube med delom,pa gasilci isto.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.