Slovenija
217 ogledov

Gozdove sekajo, a cena drv ostaja ista

Komentarjev 4
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar praufo
    praufo 11:52 27.november 2016.

    naravna nesreča kot je bil žled in potem še lubadar je pokazal vso bedo slovenke lesne industrije in energetike ... v gozdovih les gnije in propada, ker ga očitno nihče ne rabi, parcele razdrobljene, mnogo lastnikov sploh ne ve, da ...prikaži več ima nekaj metrov gozda, če pa slučajno ve, da ga poseduje, pa sploh ne ve kje je to, mnogo lokacij nedostopnih ... cene so pa takšne kot so, pa marsikdo niti ne povoha v gozd, ker se mu ne splača delat, ... treba je podret (varno), razžagat, in nekam pripeljat, ko sešteješ vse stroške, ostane bore malo

  • endrug 14:33 27.november 2016.

    Lastniki dobro vedo, da imajo gozd, saj plačujejo davek in dobivajo subvencije...Res pa je, da nočejo pospravljati, ker je predrago. In lubadar veselo napreduje.Ne poznam enega revnega lastnika gozda.

  • Ludvik Miholic 18:40 27.november 2016.

    kaj pa ti pises neke neumnosti kdaj sem pa jas dobil kako subvencijo res se ljudje od tebe neumneza smejejo

  • asmas 15:31 27.november 2016.

    endrugimaš prav.razen tisti lastniki ,ki so v tujini (in so njihove kosti že davno zgnile) potomci pa za Slovenijo niso slišali.Oni ne vedo za gozdove.nekateri nočejo pospravljati iz preprostega razloga.sam sem gozdar-sekač-traktorist -imam sp in sem sosedo opozoril ...prikaži večil na 100 kubikov bukovine,ki je bila podrta v žledu.Ponudil sem ji odkup po normalni ceni (na panju) in mi je odgovorila,da denarja ne potrebuje drv pa tudi ne ker kuri na nafto.Drva so segnili in so brez vrednosti.Fovšija pač delujo s polno mero.Bolje da gnije,kot pa da bi nekdo zaslužil 5 eur pri kubiku.Poznam pa tudi revne lstnike gozdov.Tisti,ki nima mehanizacije ter ne zna s orodjem in ima recimo 5 HA gozda ima samo davke dobička pa nobenega.Tiste lastnike,ki pa so v tujini in nimajo namena skrbeti za gozd pa bi morala država opozoriti ter na njiihov račun sanirati.-prodati les in poplačati izvajalce.to bi moralo veljati tudi za vse (zgoraj omenjena soseda) lastnike,ki jim ni mar za svoj

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.