Avto
462 ogledov

Hibridi med Slovenci tabu tema, dokler jih ne preizkusijo

Komentarjev 5
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • vzev 08:48 30.maj 2016.

    Hibrida ne hvala, avtomatika ne hvala. Odpadke pa pospravljam, ker ne želim imeti preveč nasvijnjano okolico. Za okolje me pa res ne briga kaj preveč, ker se bo dalo na zemlji živeti še mnogo let, ko bom jaz že po ...prikaži več zemljo. Zato se bom jaz še dolgo vozil na bencin (dizel mi ni preveč všeč, sigurno pa bolj kot elektrika).

  • OneCent 14:58 30.maj 2016.

    S tistim tvojim Cliom si itak odpadek na cesti. Že zdavnaj bi te morali cestarji odvreči na odpad.

  • Gr8_1 09:49 03.junij 2016.

    Malo več podatkov prosim... 4,1l/100km po avtocesti pri kakšni hitrosti? Zadnje dva dni sem šel dvakrat proti Jesenicam in ker se mi ni mudilo sem vozil 100km/h (tempomat) poraba dizla 3,4l/100km. Ko ga žgem proti morju hitrosti dosegajo tudi 170km/h, ...prikaži več, povprečna hitrost Lj-Koper 129km/h poraba 6.0l/100km. Hibrid je primeren za tiste, ki radi dirkajo od semaforja do semaforja oz. veliko zavirajo. Če znaš voziti tekoče brez noge na zavori, brez pospeševanja v klance in podobne potratne tehnike vožnje je dizel še vedno cenejši. Če vzamem za primer sebe 30.000km letno prejšnji bencinar 1.6 16v 110ks povprečna poraba 7.3-8.3 l/100 in sedanji 1.5dci 106ks poraba 4.8-6l km je končna cena pri gorivu zelo velika. Bencin 2.854€ na leto, Dizel 1733€ na leto. Torej razlika 1120€ letno s tem, da je na dizlu 14km/h večja povprečna hitrost. Če bi vozil počasneje bi še povečal cenovno razliko.

  • vzev 16:30 30.maj 2016.

    Clia nebi imel, ker nimam rad kindar jajčk. Toda vsekakor si bi ga pa prej kupil, kot pa tegale hibrida.

  • 6a6330cf643e6297e0f11772a01ce2d9c0c144b1 11:37 30.maj 2016.

    Če do hibridi tako super in spolh cenejši, zakaj subvencije? Primerljivo udoben avtomobil na notranje izgorevanje je 1/3 cene in še tega plačuje povprečen slovenec 5 let kredita. Pri hibridu je poleg motorja na notranje izgorevanje dodan še električni sklop, ...prikaži več torej en sklop več na katerem se lahko pojavijo napake in pri Priusih je bilo večkrat zabeleženo da je skurilo stator. Zamenjava tega pa presega zamenjavo turbine ali pa preskoka zobatega jermena. Zgolj od sreče in načina vožnje je odvisno koliko bo avtomobil imel stroškov popravil in vzdrževanja. S tem kar berem pa bralcu dajejo napačno informacijo o tem da so hibridi prektično neuničljivi, enkrat ko jih kupiš, kar ne bo držalo, ker se še vedno noter vse vrti in pelje po istih luknjastih cestah. Da o razliki kasko zavarovanja avtomobila blizu 40000 ali 13000 sploh ne govorimo, mar ne? Ker pa se gre za hibridna vozila imajo vsaj baterijo bistveno manjšo od izključno električnih, zato pa tudi zgolj 20 km avtonomijo na elektriko. Na

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.