Slovenija
59524 ogledov

Izredna uskladitev pokojnin? To pravi fiskalni svet.

Komentarjev 49
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 11:11 03.marec 2023.

    Zakaj pa fiskalni svet nič ne opozarja na zvišanje plač v javnem sektorju? Zato ker so tudi sami javni sektor. Butale!

    • Avatar NX11
      NX11 14:08 03.marec 2023.

      So fejst opozarjali sam satanisti na oblasti ne jebejo.

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 15:17 03.marec 2023.

      Kdo so satanisti?

    • Avatar NX11
      NX11 15:43 03.marec 2023.

      Saj veš o komu govorim. V naši vladi so sami satanisti.

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 16:00 03.marec 2023.

      Aja jaz sem.miskil da so sami vegeterijanci in vegani.

    • Avatar NX11
      NX11 16:09 03.marec 2023.

      Kakšno vezo ima hrana s tem? Sicer je pa proti mesu samo PV, PV je dokaz, da nima hrana nikakršne veze z ničemer. PV krade, laže, utaja davke, pere denar, je milijonar na račun državne elektrike itd. Milijarde bomo plačali, ...prikaži več ker je v tujino prodal pod ceno našo elektriko. Cela vlada je prišla naravnost iz pekla.

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 17:02 03.marec 2023.

      Ufff nisem vedel da se iz pekla živ pride nazaj.

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 12:36 03.marec 2023.

    Res privoščim prav vsem prihodke, ki bi bili dovolj visoki za dostojno življenje, vendar se mi zdi, da se vedno in povsod izpostavlja samo ene ta iste skupine in le te imajo za sabo dovolj močne sindikate, da jim željeno izpogajajo.

    • Avatar NX11
      NX11 14:19 03.marec 2023.

      Kar naravnost povej, da se vedno izpostavlja samo javni sektor, ki je daleč najbogatejša skupina.

  • Avatar Zoran
    StarMačk 16:59 03.marec 2023.

    Ko bi upokojenci prej vedeli, da jih bo politika s enkratnimi dodatki, ki so jih bili deležni, preslepila in potem na ta račun na suho nategnila za izredno uskladitev pokojnin, bi soglasno kompleten parlament terali u 3PM! Fiskalni svet pa ...prikaži več naj si svoje izračune lepo vtakne nekam v rit!

  • rd2dmk2 15:07 03.marec 2023.

    najprej zahtevajmo da vodstvo fiskalnega sveta poda podatke za svoje plače v enakem grafikonu, kot so podali za pokojnine, torej enako časovnico, pa da vidimo kako bodo na x osu se gibala krivulja.

    • Avatar NX11
      NX11 16:12 03.marec 2023.

      A ne bi raje zahteval podatke o Golobovem premoženju? Vsi vemo, da je kradel od državne elektrike, pral denar, plačeval fiktivne storitve itd., nihče pa ne ve koliko in kam je vse to skril. Sicer pa a nisi ti v ...prikaži več penziji? Ti si pripravljen životarit, da bi zaščitil milijonarje na oblast??? Adijo pamet!

    • rd2dmk2 20:07 03.marec 2023.

      NX11 , ker veš daje PV Golob kradel ga ovadi , torej podaj prijavo. še enkrat ti ponovim, ker vem da si malo trd. PRIJAVI LOPOVA. ker če se ne motim, je vedenje o zločinu in ne podajanje prijave, sokrivda. ...prikaži več. torej loti se dela, ker drugače se bomo mi, pa tebe ovadili sokrivde pri kraji. zdej pa dej mir in pejd delat NX11, ti ki edini še delaš v tej državi, da bom jest imel penzikp. ko in kadar bom šel v penzijo.

    • Avatar NX11
      NX11 22:57 03.marec 2023.

      Opa, pa ste res dobili svojega boga na levi. Na obe očesi mežite z vrečko na glavi, pa še stran gledate, ko se gre za goloba. In komu bi ga ti ovadil? Bobnarjevi? Temu bosancu, ki je zdaj postal direktor? ...prikaži več Če se bo kaj zgodilo pri nas, se bo izključno zato, ker golobove posle preiskuje pol balkana. Če/ko bodo na balkanu zbrali dokaze, naši ne bodo imeli več izgovorov. Ampak bo vse zastaralo kot pri jankoviću, nje

    • rd2dmk2 09:32 04.marec 2023.

      nx11 na simiča si pa kar pozabil. no dej pejd na eno pasedžato. al pa še dva dni je v planici SP pejd mal pomagat, da bo vsaj en z desne kdaj mal koristen.

    • Avatar NX11
      NX11 14:02 04.marec 2023.

      Kako vezo ima pa Simič z vsem skupaj? Pa ne delaj si norca. Desni, ki sploh nismo desni ampak samo normalni, delamo, vi skrajni levičarji pa samo trošite oz. kradete preko davkov. Zdaj bomo pokvarjenemu mescu in golobu rekli ne, ...prikaži več pol se pa jebite. V roku enega leta bo ta vlada zgodovina.

  • Avatar pantani
    pantani 20:16 03.marec 2023.

    Še malo,pa bodo vsi imeli večje pokojnine,sociale...kot pa ljudje,ki delajo!!!

  • Soloobveznababica 18:12 03.marec 2023.

    Res bi bilo dobro da pokazejo se kak drug grafikon za primerjavo z upokojenci. Pa kdo vse dobi 13.placo , pa regres/pa ne od 150 do 450 eur/pa se razne dodatke..... Že hrana se je podrazila skoraj 80% ,ce spremljas ...prikaži večs samo osnovne zivljenske dobrine. Tako da teh 5.2% je vbogajme???

  • Ender3 12:24 03.marec 2023.

    A naš novi Kohrl Pavle bere ta priporočila ali samo tista, ki mu jih Janez piše. Upokojenci bodo od njega prejeli 20% povišico. In to je več kot nekoč obljubljenih 1000 €..

    • Avatar NX11
      NX11 14:29 03.marec 2023.

      Zakaj bi Pavleta zanimala priporočila od kogarkoli? Zakaj misliš, da bi on kot bivši član sds pomagal satanistom v vladi in škodoval upokojencem? Znaš povedat kak tehten razlog zakaj misliš, da je dovoljeno protestirat samo pod vlado jj, proti tvojim ...prikaži več pa ne? Sama ušesa so me.

  • Marjetica7 14:33 04.marec 2023.

    Kje pa je ta fiskalni svet, ko se talajo dodatki v višinah pokojnin, javnim uslužbencem z visokimi plačami? A so samo bremza za pokojnine? Ja, Golobček res ne ve, kaj je 100 eur

  • Avatar Leon
    Leon 14:17 03.marec 2023.

    UPOKOJENCI kako so vas nategnili mediji ! https://insajder.com/slovenija/odlicna-uporabniska-izkusnja-ki-si-jo-je-zamislil-veliki-vodja-ocitno-ni-bila-tako-odlicna

    • Avatar NX11
      NX11 14:38 03.marec 2023.

      O poglej, danes si pa že dobil burek.

    • Avatar NX11
      NX11 14:39 03.marec 2023.

      Ameba, o komu pa skrajnež mekina tokrat piše? O velikemu vodju mescu ali golobu?

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 10:51 03.marec 2023.

    Javite se Janezu, ki vam je zbil osnovo....Sedaj je pač takšno razmerje kot je in ne morete zahtevati več kot dobijo delavci...

    • Avatar NickMason
      NickMason 11:45 03.marec 2023.

      Tukaj nimaš prav,država podpira delodajalca ki daje plače celo pod minimum,razliko doplača država.Zdaj naj pa doplačuje za penzije,kako češ preživet z 600eur in celo manj kot 400 ,če si sam se lahko samo iz stolpnice vržeš.Seveda treba plače imeti primerno ...prikaži več visoke ,da je potem penzija znosna,tako da se treba borit za visoke plače in kot sem že opisal država celo podpira te firme ???

    • Avatar Leon
      Leon 12:00 03.marec 2023.

      Upokojenci sodelujejo v nagradni igri JANEZ VAS IMA RAD ! 🤣 Vprašajte ga kam je odnesel 4 MILIJARDE EVROV ?

    • Ender3 12:20 03.marec 2023.

      Leon 👍👏👏 sem že vključen v igro za Ivekovo in Ruparjevo miloščino. 😁

    • oneh 12:47 03.marec 2023.

      @NickMason- levaki so te nategnili ali pa namerno širiš laži. Država nič ne prispeva k razliki k plači ampak je celota razlika na ramenih delodajalca. Torej, čeprav ti po kolektivni pogodbi pripada npr. 800 € in ti delodajalec izplača 1000€ ...prikaži več gre tako 800€ kot razlika 200€ iz računa delodajalca. Edina vloga države pri tem je, da tudi od tistih 200€ pobere davke, katere potem rastala svojim. Laž je nesmrtna duša levakov, tudi v svobodi in ko levaki plešete.

    • oneh 12:54 03.marec 2023.

      Al @leon, da je Janez pravi car. Ves čas na očeh največjih lopovov in mafiozov pa Janez levakom drmne kar 4. milijarde tako zvito, da tega nihče ni videl, niti ne ve kje so. Pač nekaj kar smo že videli- ...prikaži več neugotovljenega dne je Janez na neugotovljen način drmnil 4. milijarde za neznan račun. Sedaj, ko imamo svobodo in levaki plešete se to še lepše sliši.

    • PaPajapopi 13:56 03.marec 2023.

      oneh...odpleši prosim...

    • Avatar NX11
      NX11 14:09 03.marec 2023.

      Kako dogo še fakis? Leta 3000 se bo še vedno treba javit janezu?

    • Avatar NX11
      NX11 14:17 03.marec 2023.

      NickMason, zakaj lažeš? Od kod ti informacija, da država doplačuje? In da celo podpira te firme? Vidiš kaki ste levaki. Kar tako se lažete okoli, obtolžujete po krivem, ko pa vam kdo pove, da nimate prav, se vam pa utrga. ...prikaži več Dej povej kaj imate od laži? A vas to vzburja al v čem je fora?

    • Avatar NX11
      NX11 14:23 03.marec 2023.

      NickMason, če je tako kot praviš, pridi pol k meni delat za 300 bruto za polni delovni čas. Razliko do minimalca bo namesto mene plačala država praviš? V bistvu pridi za 100 bruto, zakaj bi ti deval 300, če itak ...prikaži več država doplačuje in me celo podpira. Pa amebo Leona in debila papaja še zraven pripelji. Ti je zdaj jasno kake idiotske pišeš?

    • oneh 14:25 03.marec 2023.

      Laž je nesmrtna duša komunista (=levaka). Kot ostali ljudje ne moremo obstajati brez zraka, vode, hrane... tako levaki ne morejo obstajati brez laži. Tega ne spremeni niti svoboda in levaki plešete.

    • Avatar Leon
      Leon 14:33 03.marec 2023.

      NAGRADNA IGRA za upokojence ! Preberite kaj je obljubila vlada Janeza Janše . https://n1info.si/gospodarstvo/dve-milijardi-in-pol-za-protipoplavne-ukrepe-cenejsa-stanovanja/

    • Avatar NX11
      NX11 14:36 03.marec 2023.

      Žal še nisem srečal iskrenega in poštenega levičarja v tej državi. Čisto vsi lažejo in kradejo. Zadnjič je komentator z imenom 'sam1' pod članek o Magni napisal: "Samo eden od velikih uspehov Gargamelove vlade,katerega smo založoli z davkoplačevalskimi milijoni", in dobival pluse.

    • Avatar NX11
      NX11 14:37 03.marec 2023.

      O ameba leonček, pravkar sem te hotel vprašat kdaj boš kaj idiotskega prilepil

    • rd2dmk2 15:06 03.marec 2023.

      nx11 in oneh vsak delodajalec, ki ima pogodbo o zaposlitvi nižjo od minimalne mora pridodati znesek, k minimalni. ampak v pokojnino se pa šteje samo dejanski znesek iz pogodbe o zaposlitvi. in to velja za privatin JU. zdej je pa ...prikaži več takole naprej. oseba , ki ima plačo manjšo od minimalne dela nadure in kaj se zgodi ? no zdaj pa da slišim in berem pametnjakoviča od nx11 in oneh-a.

    • Avatar NX11
      NX11 15:41 03.marec 2023.

      Hahaha, res ste neverjetni levičarji. Od kje si pa zdaj to dobil rd2? Res me zanima kdo te je nasral al si si kar sam zmislil? Delodajalec mora doplačat do minimalne BRUTO plače, razumeš? Resno vas sprašujem, rd2, nick, fakis, ...prikaži več leon, od kod vam vse te laži in kaj imate od tega? A se bolje počutite, ko z lažmi škodujete drugim? Naj vam povem, da je lagati in po krivem obdolževati druge smrtni greh. Verjeli v višjo silo ali ne, kazen bo zagotovo prišla. Kar tako naprej,

    • Avatar NickMason
      NickMason 16:59 03.marec 2023.

      oneh,jaz sem cca 5 let to dobival,razliko do minimalne plače,je direktor uvedel stimulacijo,pol pa le tega nismo dobili,to je samo v Sloveniji možno,da se trud ne poplača,seveda je firma šla nazadnje v stečaj ,še dandanes so dolžni nam dinarčke.Država vse ...prikaži več po pravilih delala matr jim je...

    • rd2dmk2 20:02 03.marec 2023.

      nx11 daj povej kaj si povedal? tebe brat jasno pokaže, da nimaš pojma. drugače ne morem povedat. zastopiš se pa manj kot zajec na orgle ne na boben. lepo ti bom razložil , takokot so meni, ko so mi tako ...prikaži večo plačo izplačal. ti je jasno? jest ne bluzim in lupetam okol, jest imam plačilno listo za dokaz. torej osnova je pogodba o zaposlitvi, če je ta nižja od minimalne bruto plače, mora delodajalec dodat do tega zneska. jasno !? in zdej ti naloži 15 nadur in je reultat? no genij NX11 POVEJ kaj rata !

    • Avatar NX11
      NX11 22:28 03.marec 2023.

      Ti bom razložil zakaj ti dajo nižjo plačo od minimalne. Nekaj malega si celo sam pogruntal. Torej, doplača se do bruto plače in ne do neto. To bi moral vedet. Zakaj ti pol dajo nižjo, če ti itak mora doplačat ...prikaži več do minimalne? Zato, da ti lahko naloži popoldansko in nočno izmeno ali celo čez vikend. Na koncu pa vseeno dobiš minimalca. Se greš zbunit, kako to, če sem pa delal nočne itd, kje so dodatki? Pa ti bo rekel, saj si jih dobil ampak tvoje delo je tako ničvredno, da niti z nočnimi nisi...

    • Avatar NX11
      NX11 22:35 03.marec 2023.

      ...prišel do minimalca in ti moram še js zraven dajat. Gre za poniževanje in razčlovečenje zaposlenih. Zdaj se pa vprašaj kdo je za to odgovoren in kdo so ti privatniki, ki to počnejo. Odgovorna je vlada, privatniki so pa večinoma ...prikaži več rojeni in vzgojeni v tako opevani jugi. In kolk vlad so imeli levi in koliko desni? Zdaj imaš na oblasti same milijonarje na račun bede vseh ostalih. Vrgli so vam kost jj, ki jo glodate že 30 let, oni se vam pa režijo in bogatijo

    • rd2dmk2 09:37 04.marec 2023.

      nx11 .. kaj vlečeš neto, ven. pa kdo ti to omenja.. jest se skozi pogovarjam o bruto ti pa kot vedno in vsi desni papagaji govorite o nečem, kar nima veze in vlečete ven neke irelevantne podatke od tam in ...prikaži večn bogve kje in kdaj. intakole ti bom rekel NX11 ne pozabit katera je bila prva slovenska vlada in kdo so bili tam ta glavni. in takrat so začrtali smer poti slovenije in način dela. in kar se janezek nauči to janez dela..

    • rd2dmk2 09:38 04.marec 2023.

      sam eno je.. vam bučkom na desni ne gre v račun, da ste izpadli iz igre, ki sto je zastavili. člevek se res mora nasmejat nad desjstvom, da se tolk opevani desničarji lahko pohvalijo -- samo z dvema levima rokama.

    • Avatar NX11
      NX11 14:10 04.marec 2023.

      Kaj neto, o čem govoriš? Tvoj komentar nima nobenega smisla. Vidim, da ničesar ne razumeš, Si polpismen idiot s podpovprečnim IQ. Taki si v bistvu sploh ne zaslužite niti 500 bruto. Jaz te ne bi imel niti zastonj, če se ...prikaži več ne da niti pogovarjat s tabo. In v Sloveniji sploh ni desnih. Smo samo normalni in vi izrojena drhal, ki ste mešanica različnih skrajnežev - levih, desnih, fašistov in komunistov. Od vseh ste pobrali najbolj sprevržene in skrajne ideje. Zdaj pa odjebi.

  • lojs 16:50 03.marec 2023.

    večkrat sem že povedal, da je izračun pokojnine lahko zelo zahtevna opreacija ... različne valute, različno plačevanje pa dobr 15 let, ampk a spet je tukaj cel kup faktorjev ... zakaj ne moremo sprejeti dejstva, da je to medgeneracijski "sporazume" ...prikaži več ... to je naloga države, da zagotovi ljudem prejemke iz naslo plačanih prispevkov delavcev ... konec konecv vsak prejemek je takoj 22% ddv in vse gre nazaj, ne vem a je res al ni

  • srecnii 22:23 03.marec 2023.

    Prvo je treba poskrbet da imajo vsi nek min. pol pa dalje, invalidom pomagat, zdravim pomagat do dela ki bo pošteno plačan, če ne brezveze naj bodo raj na sociali.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.