Slovenija
13028 ogledov

Kaj bo drugo leto s plačami

Komentarjev 21
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • h4ck3r 08:00 02.november 2022.

    Hmmmm...logična posledica vseh trenutnih ukrepov...nekako je potrebno zmanjšati posledice vseh "bonbončkov", ki to niso...če pogledaš trenutno politiko, daje z eno roko a hkrati jemlje z drugo še več nazaj. Ampak kaj ko je glavni problem današnjega sveta finančna nepismenost. Vsak ...prikaži več vidi enkratni dobitek in mu je vseeno če mu potem 1000 po malo vzamejo.

  • Presvetli 09:34 02.november 2022.

    Za zaposlene je največja sprememba, da se olajšava zviša za 500 evrov manj kot doslej predvideno in da se olajšave in meje razredov ne uskladijo. Bravo Zalaznik, vrhunec novinarstva!? 5x sem moral prebrat, da sem ugotovil, kaj želite povedat! Pa ...prikaži več mater, kaj je vam jasno, da se to ,da. Celo bolj enostavno napisat!?

  • McBobo 14:25 02.november 2022.

    Hoteli ste imeti manjše plače, kot je golob že pred volitvami povedal, da se bo dohodninska lestvica vrnila nazaj, pa ste ga vaeeno volili. Jaz bi vam vse vzel, saj potem zapravljate za bedarije povedano po golobu. Hrane je itak ...prikaži več preveč še zmeraj, saj se jo tovori v gozdove in razmetava po tleh. No zdaj pa plešimo dalje svobodni tanc idiotov.

  • alen009 09:26 02.november 2022.

    Pri minimalni plači vsako leto doplačujem dohodnino, čeprav je to "samo med 80-100€. Namesto, da bi šli v smer razbremenitve oz. nekaj kar bi ljudem ne bilo potrebno doplačevati, sploh pri tako nizkih dohodkih, se stvar pelje v nasprotno smer. ...prikaži več vedno bolj žalostno je videti naša politika.

    • h4ck3r 09:32 02.november 2022.

      Koliko morate na leto doplačati pri odmeri dohodnine ali pa dobite vrnjeno, je stvar izračuna vašega računovodstva v podjetju oz. v posameznih primerih sprememb statusa med letom. Ampak v glavnem se gre za nenatančni izračun med letom pri odmeri od ...prikaži več posamezne plače. V članku je pa govora o dodatnih olajšavah in spremembah, ki jih je predvidela prejšnja vlada in jih ta želi oz. jih je že spremenila.

    • alen009 12:22 02.november 2022.

      h4. povej mi kdo je računovodja za javne uslužbence in ga bom vprašal. Ok? Zadnjih 8 let oisto sranje. Nimam nobenih olajšav za otroke, ničesar ne koristim čez leto, kar bi nekako razumel doplačilo. 17 plač. razred, 18 let delovne ...prikaži več dobe. Povej h4, kdo je famozni genij.

    • alen009 12:24 02.november 2022.

      v članku je tudi govora o tem, da bomo prejeli manj plače v kolikor obvelja lestvica o dohodnini sedanje vlade, to si pozabil povedati. Lahko je takim kakor si ti, ki se naslajajo na 1k+€ plače in vam dol visi ...prikaži več za nekaj 10€. Samo objektiven bodi, če že nisi pošten. Dejstvo je, kakorkoli obrneš, da bi po Janševo nam z minimalcem več ostalo.

    • h4ck3r 14:33 02.november 2022.

      alen009...narobe si me razumel...sam sem še kako na strani obstoječe ureditve, ki nalaga zvišanje olajšave za 1000€ in spremembe plačnih razredov. Sicer tudi ne poznam nikogar, ki tega ne bi podpiral oz. bi v tem bil na strani aktualne vlade. ...prikaži več Vsak normalen ni. :-D Glede računovodstev, pa vsak javni zavod (UE, Fakultete, sodišča,...) imajo svoje ali zunanje računovodstvo, tam povprašaj in naj ti uredijo.

    • Kiha_Mordiš 15:40 02.november 2022.

      Alen, imaš olajšave za otroke, vsak zaposleni jih ima. Glede tega, da doplačuješ, je pa res kar ti piše h4ck.. Nepravilno ti odvajajo vsak mesec. Ko/če ti bodo začeli pravilno odvajati vsak mesec, boš dobil med 6,6 (pri 80 evrov ...prikaži več letnega doplačila) in 8,3 evra manj na mesec pri 100 evrih letnega doplačila. Torej, vsak mesec boš dobil sorazmerno manj, doplačati ti pa ne bo treba. Na koncu si na istem.

    • alen009 07:51 03.november 2022.

      Kiha da se v JU napačno odvajajo prispevki je nekaj izjemno bizarnega. V kolikor prav razumem, bi v primeru "pravilnega" odvajanja prispevkov imel še nižjo plačo kakor jo imam/mo?

    • Kiha_Mordiš 09:06 03.november 2022.

      Res je bizarno. Prav si razumel.

    • h4ck3r 09:58 03.november 2022.

      alen009...tako pač je, ko se producira "izobražene" na število in ne kvaliteti...ekonomska pa je tukaj daleč v vodstvu. Sicer pa tudi vse ostale, z izjemo nekaj tehničnih in zdravstvene fakultete, ne zaostajajo veliko. Nazaj na temo...ja tako kot je Kiha ...prikaži več povedal...to kar plačaš na koncu bi moral plačati že prej, tukaj ni neke težke računice zadaj, je pa očitno še to preveč za določena računovodstva...neznanje ali "šlamparija" je edino vpršanje. :-)

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 10:49 02.november 2022.

    Vedno pravim počakajmo in bomo videli kako bo zadeva spila vodo v praksi.

    • Kiha_Mordiš 15:31 02.november 2022.

      Če boš čakala na višjo plačo od Goloba in Mesca, v tem življenju ne boš dočakala.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 16:30 02.november 2022.

      Kiha_Mordiš meni ne dajeta Golob ali Mesec plače, zaslužim si jo pa sama s svojim delom. Tam kjer sem zaposlena nič ne dobiš na lepe oči, pač pa se izkažeš s svojim delom, le ta pa določa potem tudi višino ...prikaži več plače. Bolj pošteno ne bi moglo bit!

    • Avatar R_D
      R_D 22:11 02.november 2022.

      M, seveda ti ne dajeta plače samo preveč nam vzameta. In še več bosta.

  • Pierre 09:43 03.november 2022.

    Problemi so, problemi bojo, klic jih gleda kaneda?

  • bobubob 17:29 02.november 2022.

    Le kaj - šle bodo gor za enoto, inflacija pa za 3 enote. Hvala vsem našim polithlapcem, današnjim in preteklim, da so sodelovali pri tem krahu. Med njimi ni poštenjaka, tisti, ki so se tam nekdaj znašli zaradi svoje naivnosti ...prikaži več pa so jo popihali kolikor daleč so mogli. Dober dan, juga3, titeje pa že imamo.

  • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 10:27 02.november 2022.

    Minimalno plačo določit na minimalno 1500 eur ,zdaj to je samo životarjenje in seveda dvig penzije

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.