Avto
11373 ogledov

Kaj za varnost na cestah pomeni, da imamo vozniška dovoljenja do 80. leta starosti?

Komentarjev 22
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Janez_53 09:47 22.julij 2017.

    90 odstotkov naštetih napak starejših voznikov mirne duše lahko pripišete tudi prepotentnim, arogantnim mladcem na motorjih ali v avtomobilih višjega cenovnega razreda! In zraven seveda še dodajte bistveno višje hitrosti!

  • GERE 13:36 22.julij 2017.

    Ta prispevek je provokativen, zato bi avtorja najraje popriimkal.

  • Tupamaros 07:47 22.julij 2017.

    Pišete, da so starejši udeleženci v letu 2016 povzročili vsako 10 prometno nesrečo. No, pa malo premislite. Kdo je potem povzročil ostalih 9/10 nesreč? Starejši so tako imenovani defanzivni vozniki, ki tudi slučajno ne vozijo agresivno in nestrpno. Praviloma so ...prikaži več starejši previdni in defanzivni v vožnji.

    • vzev 08:54 22.julij 2017.

      Tupamaros, poglej koliko nesreč je povzročilo mladoletnih voznikov? Ali so po tvoje mladoletni bolj varni vozniki, kot pa tisti ki imajo izpit, ker jih je manj na cesti?

    • maresem 12:15 22.julij 2017.

      vzev, najprej preberi kaj je tupamaros sploh napisal, potem pa..... komentiraj

    • vzev 13:23 22.julij 2017.

      maresem, saj sem prebral. Napisal je, da starejši povzročijo vsako 10 nesrečo. Seveda povzročijo manj nesreč, če jih je pa manj na cesti. In zato sem mu tudi napisal, da mladoletniki, ki vozijo brez izpita povzročijo še manj nesreč. Kar ...prikaži več je tudi logično, če jih je pa še manj.

  • Avatar Leon
    Leon 10:17 22.julij 2017.

    Krivdo zaradi prometnih nesreč je potrebno pripisati največ kulturi voznikov ,ki pa jo pridobijo v avtošolah ! V kolikor jih v avtošoli niso socializirali ,potem je tukaj policija ! Kdo nadzira in usklajuje delo vseh teh regulatorjev ? Ali obstaja ...prikaži več kakšen povezovalec ? AVP ?

  • leonardo 14:07 22.julij 2017.

    Mogoče nisem vse podrobno prebral, ampak kje so podatki o mladini, ki hara po cestah?

  • Rado Stajnko 14:08 22.julij 2017.

    Preglejte malo izsledke prometnih nesreč in boste videli, da največ nesreč povzročijo "zizniki", do 24,let. Torej tisti vsaki 10, je lahko le pohvala starejšim voznikom.

  • wolf.ata 15:36 22.julij 2017.

    spet laži in prenos odgovornosti na starejše,da bi jim pobrali denar za tečaje in podobno,poglejte raje kaj se dogaja z mladimi vozniki,ki imajo močne,hitre avtomobile staršev in divjajo po naseljih,prehitevajo v škarje,vozijo z telefonom na ušesih tik za ritjo vozila ...prikaži več spredaj itd. in ko tile starejši malo počasi peljejo niso nič moteči,razen,ko potem tile mladiči na vsak način hočejo mimo,tudi v škarje,se vozim tudi z motorjem,se peljem po predpisih in glej kdo mi trobi-mladi !!!!!!!!!!!!!!

    • vzev 17:47 22.julij 2017.

      Starejši, ki vozijo 60km/h namesto 90 so vsekakor moteči. Pa nisem več mladenič, ki rad kaže svoj avto. Toda vsekakor ga bom prehitel na prvem možnem mestu (ne v škraje). Zato pa bi morala policija začeti zaustavljati tudi tise, ki ...prikaži več delajo kolone. Ker v zakonu lepo piše, da se morajo odmakniti, ko naredijo kolono.

  • Janez Pintarič 14:03 22.julij 2017.

    Članek je po mojem ekstremistično napisan. Kolikor poznam starejše so kar dobri vozniki. Problemi se pojavijo pri nelogičnostmi uvoznih na avtoceste in seveda po mojem največ v krožiščih. Vendar VSO ODGOVORNOST po mojem nosijo kvazi prometne organizacije, ki v vseh ...prikaži več teh letih niso naredile NIČ. Kje so zastonj tečaji za starejš e? Pa kje tečaji varne vožnje? Ja ničesar ni samo v teh organizacijah lepo folk živi na naš račun.

  • McClain 16:57 22.julij 2017.

    se nisem zasledil "starejsega" voznika s 120-140 slozi Ljubljano, kot tale frajer ki je bil vceraj v casopisu zaradi obravnave, do smrti zbil kolesarko sredi mesta. Pa en kup preksrkov za seboj. Star nekaj cez 20, pri vseh svojih refleksih ...prikaži več pa tako tele. Kje so se pijani, zadrogirani itd...

  • 1slovenka 11:36 23.julij 2017.

    ...gospa,gluha kot noč,komaj se premika,ne hodi nikamor,se ne sprehaja,stara 80+ ,se enkrat na mesec odpravi po opravkih z avtom

  • kapibara1 13:23 23.julij 2017.

    Lani v ZD Center, periodčni službeni zd pregled. Sedim pred episarno, pristopi "mladenič" kasneje izvam, da 81 let in beseda da besedo, ter mi pojamra: Veste sem prišel za zd. pregled za podalšanje vozniške, katerega moram opravit vsako leto. Sosed, ...prikaži večd, ki pa ima 82, ga pa je dobil za dve leti.. Komajda sem prikrival smeh in se spraševal: Kdaj bo uzakonjeno,ponovno opravljanje izpita, strejšim od 65- 70 let. !! Imam jih 59 let

  • smejka 12:20 22.julij 2017.

    Z leti upadajo vse funkcije, če si priznamo ali ne.promet je vedno hitrejši, gostejši,agresivnejši.Mi z leti vedno manj...tudi telo se upočasni,da o možganih ne govorimo.Res se počutimo še fit in oh in sploh, toda določene situacije vendarle pokažejo svoje.In običajno ...prikaži več imajo ta stari vedno vse prav(pa tudi če ni).Verjetno nas bo večina takih.Zakon pa vendarle lahko 'ukaže' tudi starim.

    • Tupamaros 20:37 22.julij 2017.

      Čeprav so tudiTV voditelji že ostareli še vedno uspešno prodajajo meglo.

    • smejka 21:24 22.julij 2017.

      Tupamors...TV ugasiš.Ko na cesti priletivate nekdo,ne moreš preprosto izklopit.

  • Gigiiinjo 08:22 22.julij 2017.

    defenzivni vozniki? večina misli da ima vedno prav, o krožnih nimajo pojma, ustavljajo se na sredi ceste da gledajo kam morajo peljat, vozijo 40 kjer je omejitev 70, mrtvih kotov ne poznajo, žmigavci sploh ne obstajajo. pasi pa tudi ne. ...prikaži več da se o počasnem reakcijskem času pri večini sploh ne menimo.

    • Lavdan 11:07 22.julij 2017.

      Vse to tebe še čaka, če boš seveda dočakal ta leta.Vpišite svoj komentar...

    • maresem 11:49 22.julij 2017.

      Ti si pa en ofenzivni bedak.

    • Gigiiinjo 07:33 28.julij 2017.

      zakaj bedak? tako je jebiga, kaj naj zdaj? olepšujem resnico? to bo tudi mene doletelo, kot vsakega. zato pa se more na tem področju nekaj naredit.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.