Avto /avto/dosje-avto
10649 ogledov

Kupujem 125 ccm motor – katerega izbrati?

Komentarjev 17
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Red Hiney
    red 10:02 10.marec 2024.

    pozabili so tudi na PCX125 ABS+TCS.

  • Avatar Garancija
    Garancija 09:10 10.marec 2024.

    To bo nesreč,ne more vsak vozit motorja,če tudi naredi ta tečaj.Na motorju moraš biti zbran 120%

  • Avatar Garancija
    Garancija 08:44 10.marec 2024.

    To v italiji lahko voziš z B kategorijo,pri nas pa brez dodatnega zaslužka pač ne gre

  • Avatar Iuckyss
    Iuckyss 08:09 10.marec 2024.

    Tu bom pač ponovil svoje mnenje..Velika napaka je, da lahko z B voziš tak motor..To bo povzročilo marsikatero smrtno žrtev...Velika razlika je . če preideš iz manjših motorjev a la Tomos in z leti preideš na močnejše zverine ali pa ...prikaži več če takoj preideš na motor, ki zmore krepko preko 100 km/h in niti nagiba v ovinku ne obladaš...

    • stilist 08:31 10.marec 2024.

      Moja zgodba: vozniškega za B naredil pred 38 leti, potem še C in E. Pred dvema letoma šel delati kodo 125 in kupil Hondin skuter, naredil 10 000 km. Super je. Vendar zame premalo, pa sem lani naredil za polni ...prikaži več A. Pred zimo kupil 136 konjski motor in do sedaj naredil kake 300 km. Vožnja sedaj čisto druga, se še privajam, je pa sedaj pri vožnji v veliko pomoč raznorazna elektronika. Hočem pa povedati, da 125 ni neki bav bav, ter je vožnja bolj tekoča in nisi za oviro, kot pri 50 ccm.

    • vzev 08:43 10.marec 2024.

      Ja, pa kaj še. Morali bi narediti kot npr. v Italiji. Izpit za 125 bi moral dobiti že takoj poleg B kategorije. Dejansko je pa bedarija, da sploh moraš delati potem še za A2 ali pa A. Če znaš voziti ...prikaži več 125 boš tudi brez težav tudi več kubikov. V avtošoli se tega res ne boš naučil. Če poznaš predpise za 125, jih boš znal tudi za 300.

    • vzev 08:45 10.marec 2024.

      Dejansko bi morali biti narejeno tako, da dobiš izpit za 125, nato lahko npr. voziš 125, dve leti, potem pa avtomatsko dobiš dovoljenje za vožnjo A2, nato po dveh letih pa avtomatsko A. Ker sedaj je to samo filmanje denarja ...prikaži več državi in avtošolam.

    • vzev 08:48 10.marec 2024.

      Ker sedaj pa lahko samo narediš izpit za A, pa prej nisi sedal na motorju. Ali res verjameš, da se bo tisti, ki v življenju ni sedel na motorju, v 20 urah naučil voziti 1000 ccm motor?

    • stilist 09:01 10.marec 2024.

      vzev. Saj tudi avtomobila nisi prej vozil, pa si naredil izpit in začel potem samostojno voziti. Saj ne greš z B takoj na reli in z A na pisto. V mojih časih si vozil samo 5 ur, pa si imel ...prikaži več A, oče še prej pa samo krog po dvorišču, da so videli ali zna peljati in ga je dobil.

    • Toma 11:40 10.marec 2024.

      Bemu tetku, da se 1x strinjam s teboj kot biciklist-mopedist.motorist-avtomobilist. Prej sem imel A kot B!

  • Toma 11:38 10.marec 2024.

    Tistega z majhnimi kolesi in pragom namesto stopalk, da se čimprej zvrneš!

  • Facja 08:40 10.marec 2024.

    Honda SH 125. Nizka poraba (nižja od vseh zgoraj omenjenih skuterjev), nizka cena servisa, dolg servisni interval, dobro razvejana mreža serviserjev...in če Kim Jong Un "znuka" Japonsko, ta skuter SH125 delajo v Italiji, tako da bodo deli vedno na razpolago.

    • stilist 09:07 10.marec 2024.

      Saj veš da morajo lastniku firme PVG, Vežnaverju narediti malo reklame. Prodaja stavbe na Litijski pravosodnemu ministrstvu se je malo zakomplicirala...

    • Facja 11:44 10.marec 2024.

      Res je, ko sem še enkrat preletel članek...resnega branja si itak ne zasluži, sem videl, da gre za usran PR članek za Piaggio grupe mopede...brez veze...svak, ki se malo spozna na temo, bo vedel, da sta tudi Tajvanca Kymco in ...prikaži več Sym konkurenčna, Kitajci pa prihajajo na prvi peron, zelo so dvignli kvaliteto (Kove, Zontes, CF Moto...).

  • slopubec 07:55 10.marec 2024.

    Še dobro, da niste testirali kitajskih, cene so sicer le teh za 800e ali malo več nižje, ampak boljše dati malo več in se voziš brez problemov.

    • Facja 11:48 10.marec 2024.

      Resno odgovarjam, da so Kitajci naredili ogromen skok naprej, pa ne mislim na "drvarnice" Lonjnga itd, pač pa recimo Benelli, TRK je v Italiji (oni se pa spoznajo na motorje) bolje prodajan kot vse italijanske znamke. Kove je super kvaliteta, ...prikaži več navsezadnje Kitajci delajo za BMW 400cc skuterje, pa za KTM motorne enote, mislim, da 700 ali 800cc enoto. Niso več nekvalitetni.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.