Avto
145 ogledov

Kako preživeti s kolesom v Ljubljani

Komentarjev 18
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • zic 09:00 28.julij 2013.

    sej bo zrihtal, nje!?

  • HansAndersen 09:01 28.julij 2013.

    ampak kolesarji izsiljujejo na veliko, skačejo kar na cesto, kot da so vsemogočnikdo se lažje ustavi, kolesar ali avto, ki se pelje 50km/h?

  • 4d5eccf93739c6305aaf8969a682cc57e1fd7395 09:11 28.julij 2013.

    Se povsem strinjam z avtorico, razen tole je narobe: "da moraš zdaj na drugo stran ceste, pa čeprav ni prehoda za pešce" Ni res. Na sliki se vidi, da je oznacen prehod za kolesarje

  • BikeGal 09:32 28.julij 2013.

    Res je, hvala za opozorilo. Vendar pa na tej cesti avtomobili tega sploh ne opazijo, zato je prečkanje pravi izziv. Morda sem tudi zato napisala, da prehoda ni.

  • Stolp 13:11 29.julij 2013.

    Glej, spodaj omenjaš nizozemsko. V nemčiji in nizozemski sem kolesaril tudi ponoči in tam ima 90% ljudi obe luči, sprednjo in zadnjo. Pri nas pa ravno obratno: 90% nima ničesar. To, da samo opozarjajo in delijo kresničke je efektivno tam, na Balkanu pač ne!

  • Stolp 13:15 29.julij 2013.

    In predpis da se s slušalkami ne sme vozit na kolesu je čisto pameten. Ko se ti bo zaradi tega kaj zgodilo bo pa itak voznik kriv ane? Kaj ti bo to pomagalo pa ne vem...

  • Stolp 13:19 29.julij 2013.

    Bullshit!

  • Žurnalček 10:48 04.oktober 2013.

    Ste vi pr seb , da dajete z sliko tele kolesarske vzgled kako morajo zgledati kolesarke. Pa ta kolesarka je za kolesarje smrtno nevarna , kakor tudi del Celovške do Centra , kajti vsak odklon in nagli sestop ali padec ...prikaži več pomeni srečanje z ovirami , ki jih tu ABSOLUTNO ne bi smelo biti . Na motorističnih dirkh postavljajo bale sena , po LJ ba so te bale iz betona , oz . rostrfraja , a neda da res, predsednik Kolesarske mreže LJ. Goni se u 3 LPM.

  • Stolp 13:20 29.julij 2013.

    Ena moja kolegica je zbila eno ki je vozila po nasprotni strani in so ji policaji lepo dali prav. Una bi morala voziti po pravi strani.

  • jakec1575 10:03 28.julij 2013.

    V nekaterih državah imajo kolesarji absolutno prednost pred ostalimi udeleženci. Razlog je praktičen. zagnati in ustaviti kolo je najtežje. Pešec se lahko ustavi hitreje. V avtu pritiskanje stopalk ni ne vem kako zahtevno. Ker vsi poznamo slovensko mentaliteto, pa bi ...prikaži več ob morebitni spremembi zakonodaje morali uvesti ostre kazni za kolesarje, ki si razlagajo stvari po svoje in delajo prekrške. Razviti bi bilo potrebno tudi boljšo mrežo za kolesarje. Avtorico bi okregal glede njene nonšalatnosti, ko vozi mimo Slona. Ta kolesarska, ki gre nasproti je bila dodana zadnja in to v času prejšnje oz predprejšnje županje. Ni bilo premišljenosti in doslednosti, se strinjam. Je pa res, da zaradi varnosti. Naj mi gospodična avtorica razloži, kje naj se naredi kolesarska pri Slonu? Poleg tega ima nekaj alternativ Že v križišču s Šubičevo. Čopova podhod Nazorjeva niti ni alternativa, ker je to mešana cona. Osebno me motijo kolesarji, ki so s slušalkami v drugem svetu in plešejo na kolesu. Pa tisti, ki

  • jakec1575 10:06 28.julij 2013.

    spijo in tisti, ki mislijo, da so sami na svetu. Ta egocentričnost velja tudi za pešče (npr. mamice z vozicki) in vzonike motornih vozil. Strpnost je vsekakor vrlina, ki je pri nas ni v izobilju. Vključevanje v promet je tudi ...prikaži več dolznost, ne le pravica. Spostovanej drugih in predvsem sebe. Dolznost do varnosti sebe. Pa srečno voznjo

  • frogstomp 12:48 28.julij 2013.

    zakon članek. mimogrede, ker se že omenjajo pijani kolesarji.. enega takega sem tudi jaz povozil z avtom, ko sm ga obvozil čisto po levem pasu, pa je znenada zavil... na srečo ni bilo poškodb. kljub temu mislm tako: stran z ...prikaži več kaznimi, to razmišljanje je prav bolano... kolegi nizozemci pravijo, da je na njihovih cestah brdo ljudi, ki pijani kolesarijo od vasi do vasi. temu rečejo "tako zgleda rešitev problema", da se ti ne spravijo za volan.

  • frogstomp 12:53 28.julij 2013.

    in če te policaj ustavi, ker ponoči nimaš luči (lej dobri človek, pustiš kolo pred trgovino, pa ti jo odtrgajo..., tema te ujame.. jbg, desi se život..) naj kolesarju da kresničko, ne pa kazen! to z redarji in policaji in ...prikaži več naraščujočem številom služb, ki prežijo na človeške napake (praktičnost, zakaj bi šel 3x čez semafor, če se rabiš 400m peljat v neko smer in tam izstopit na pravo stran?) .. je vse skupi totalna bolnica in nevem kakšn profil ljudi, to legitimizira.. to se res nebi smel dogajat, postopoma se občutk varnosti in svobode preliva v eno noro prikrito obliko fašizma, kjer cvikam v vsakem trenutku, da me bo nekdo zgrabil za vrat in težil z enimi neživljenjskimi, ponavljam, NEŽIVLJENSKIMI PREDPISI. kazen v tivoliju, kazen za slušalke (brez njih ne grem na kolo)... in poslušat neke čudne teorije nekega bedaka z značko, kako je to nevarno. rad živim, bom pa ja tako prilagodil jakost, da bom slišal avto za sabo.. to bi moglo ostati v domeni mojega razmišljanja, ne vse preložit na

  • frogstomp 12:59 28.julij 2013.

    ... preložit na zunanjo avtoriteto s pooblastili... sem si iz istega razloga zmontiral na balanco ogledalo, da štekam kaj je za mano... ampak pregovarjat se z policaji vemo kako je.. poleg tega so kazni tako visoke, da ne delujejo kot ...prikaži več opomin (ja, policija bi mogla opozarjat, ne pa kar naprej globit, morda je komu čist tuja ta zamisel) ampak te po hitrem postopku pahne v dolgove in eksistencialno ogroženost. sam pomislite: država pobran denar od davkov in prometnih kazni (kar gre vse v isto malho, morda zato ne najdemo sredstav za saniranje cest) nalaga nespametno.. smo videli v mnogih primerih... pač izgine, gre za dokapitalizacije... grem stavit, da državljan nekajkrat boljš investira 1000e k bi jih sicer odkartal za kazni, kot ga bo potem država. že tako smo dovolj ljudi spravil na eno mizerno obliko življenja, ker jim je država s takimi ukrepi uničila priložnost dostojno živet. dost je tega.

  • Stolp 13:04 29.julij 2013.

    Tudi sam sem kolesar, z avtorico se popolnoma strinjam. Res, infrastruktura je slaba, kljub temu pa vseeno mislim, da ni tako slaba, da se ne bi dalo z malo pameti in strpnosti lepo peljati. Vidim pa iz lastnih izkušenj kako ...prikaži več se kolesarji obnašajo in tudi pešci. Pravzaprav se še najbolje vozniki.OK, razumem, kolesar gre na pločnik ker ni steze. Tudi jaz sam včasih. Res, smotano je voziti po prometni cesti, ko te prehitevajo avtomobili. Ampak potem se mora kolesar zavedati da je gost na pločniku. Da se mora on umikati pešcem. In voziti mimo njih ne pa da jim od zadaj cinglja naj se umaknejo.Ker sam sicer tudi avto vozim, lahko povem, da ni tako enostavno na križišču paziti na promet pa na pešce pa na kolesarje,... čeprav seveda to ni izgovor. In tolčenje po avtu je spet unikaten izum prepotentnega slovenčka in oprostite, gospa, jaz bi stopil ven in vam eno primazal neglede na to ali sem res kaj narobe naredil ali ne.

  • frogstomp 12:18 01.avgust 2013.

    No, učeraj sm bil "na balkanu", Šel z biciklom pogledat Zagreb in malo spraševal lokalce, kako je kaj s policijo.. V kolesarje se NE vtika, kolesarska infrastruktura je ravno tako slaba, pa še cesto si poleg avtov delijo z tramvaji. ...prikaži več Ampak glej.. povso d enosmerne, kolesarji švigajo vse povprek, folk hodi čez rdečo luč na semaforju.. in noben ne dela posebne panike, promet se tekoče odvija. Men je blo posebno veselje skakat po pločnikih in nasploh uživat dan, brez občutka, da me bo kdo strpal v ječo, zato ker ima en v avtu za mano nek čudn pogled na promet.

  • Mr.Nighthawk 09:31 28.julij 2013.

    Se v večini strinjam z avtorico ampak lahko izpostavim dva primera in govorim iz lastnih izkušenj, ko se kolesar sredi noči v dežju vozij brez luči ali pa popolnoma pijan, da se iz kolesarske steze prevrnejo na cesto. Pri obeh ...prikaži več primerih sem se srečno izognil oziroma je imel kolesar srečo, da se ga še dovolj hitro opazil. Žal zaradi takšnih izkušenj nimam tako dobrega mnenja, ker mislim, da kolesarji včasih ne znajo poskrbet za lastno varnost hočejo pa bit krona stvarstva. Žal, če si v prometu se moraš obnašati temu primerno.

  • dd1307 20:18 28.julij 2013.

    V bistvu je res kolesarsko neurejeno v Ljubljani. Me pa zelo moti ena stvar pri kolesarjih, da mislijo, da se lahko vozijo po levi strani. Večina kolesarskih stez je še vedno ob desni strani ceste in levi strani ceste, enosmerni ...prikaži več režim. In tako pripeljem z dovoza na glavno cesto, pešcev ni, zavijam desno - torej pogledam levo, če kdo gre in grem. In potem hopla z desne po napačni strani pridrvi kolesar in me obvozi za las! Takih sploh več ne toleriram. A smo mogoče v Londonu? Od kje naj ga še pričakujem, z leteče preproge?! Pa ne da bi človek pomislil, da ga ne vidim in počakal, da ga opazim in se mu odmaknem. Ne, on mora objestno kot da je edini na cesti čez mene. Nekaj se nas zaveda tega živalskega obnašanja kolesarjev, da ne vejo v katero smer grejo in zato vedno še posebej pazimo na razne padalce po kolesarski. Večina avtomobilistov pa ne. In če ga kdo nabaše na avto: brez problema se da lepo stožit kolesarja. Sem se pozanimal. Samo škoda živcov in brezveznih poškodb.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.