Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
42786 ogledov

"Kaos na trgu pelet, pozimi bo veselica, marsikoga bo zeblo"

Komentarjev 48
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • fenix09 07:57 20.julij 2022.

    Mene ne bo zeblo. Pri 6 hektarjih hoste, pa bom že našel kaj za kurit... Namesto da bi v kripto valute vlaga, se pustil nategovati mrežnim marketingom in namesto, da bi nove avto kupil, sem si raje hosto kupil...

    • bi_ba 08:33 20.julij 2022.

      Hja, sam pazi, da ti je ne bodo še drugi posekali, ki jih bo tudi zeblo. Časi so že taki, da se bo to dogajalo, ne bo prvič.

    • h4ck3r 08:45 20.julij 2022.

      Ja letos bo potrebno paziti na svoje kupčke po gozdovih in travnikih. Vsak dan kakšno poleno ali dve v prtljažnik in vsakič z drugega kupa in bo hitro dovolj za zimo. :-)

    • rd2dmk2 08:50 20.julij 2022.

      a veste kaj. pejte v hosto, lepo pejte, ko boste zaman iskali veje, ali deblo, ki leži na tleh ( leži, ne stoji ) potem se bo za zamislit. dokler pa moram po gozdu lezit čez kupe podrtega drvja, ki ...prikaži več ga nihče ne pobira, da ne omenjam lastnikov, ki odpeljejo štok, vse kaj je pod 20 cm pa pustijo ležat, potem jih je za štrafat in lahko bi sprejel zakon da kdor hoče čistit gozd gre lahko. tako kot se gre lahko po gobe. sramota je da lastnik pušča pol bukve v gozdu

    • h4ck3r 08:59 20.julij 2022.

      rd2, se strinjam...mi smo pri sorodnikih, pomagali čistiti gozd...vejice na kupe stran od iglavcev (zaradi širjenja lubadarja), ostalo pa oklestit in lepo pokurit v peči. Ni lahko delo, ampak je fajn, druženje, narava, "fitnes" :-), pa še skoraj zastonj kurjava. ...prikaži več Mislim pa da mora vsak lastnik gozda pospravit po sečnji lesa, kot prvo zaradi lubadarja kot drugo pa tudi nadzorniki niso ravno prijazni.

    • h4ck3r 08:59 20.julij 2022.

      Sicer pa, kdor želi mislim da mu nobeden lastnik, ne bi rekel ne, verjetno kot je v navadi proti plačilu, ampak bi se vseeno splačalo.

    • rd2dmk2 09:09 20.julij 2022.

      hm, h4ck3r saj imaš prav, ampk zakaj bi jest moral plačat za čiščenje gozda, če pa po drugi strani lastnik to mora naredit in bi sam imel stroške, saj zaradi tega tudi to tako je. eni lahko pogozdujejo, postavljajo zaščitne ...prikaži več mreže proti divjadi, drugi pa. briga jih če cel gozd prerase robidje, jest sem pokasiral, kdo bi zdej čakal 100 let na novo smreko ali bukvo. nadzorniki pa. oh pejte na pokljuko, to ni več gozd, to je grozovita sramota, ker ni posekano je pa razrito od trakotjev.

    • fenix09 10:11 20.julij 2022.

      Gozd mora biti pospravljen in moji so popravljeni in s strani logarja na vsaki 2 leti pregledani. Samo čiščenje in nujno podiranje bolanih dreves mi da dovolj kurjave. Pa še zelo zdrav fitnes :)

    • oneh 10:25 20.julij 2022.

      Sami FDV gozdarji kateri se v bloku ogrevajo preko toplovoda. Za rast in razvoj rastline potrebujejo hrano. Hrano pridobivajo iz zemlje kamor prihaja od odmrlih rastlin ter kadavrov in iztrebkov živali. Če boste iz gozda odnesli vsako vejico bo počasi ...prikaži več zmanjkalo hrane za rastline in boste dobil Saharo, namesto gozda. Seveda pa lahko vejice nosite domov in nato po gozdu trosite umetna gnojila, kar bi za FDV gozdarje itak bila primerna opcija.

    • h4ck3r 12:46 20.julij 2022.

      oneh...imaš prav...sicer pa ne vidim kje ti vidiš FDV gozdarja. Res nisem gozdar, sem pa odrasel na podeželju in tudi sedaj živim izven mesta. ;-) Hranil, pa bo vseeno dovolj in nemoteno, čiščenje (pa tukaj ni mišljeno pobiranje vejic in ...prikaži večn grabljenje listja ;-) ) in pospravljanje pa samo pripomore k bolj zdravemu okolju (brez lubadarja) za drevesa sama.

    • h4ck3r 12:49 20.julij 2022.

      rd2...se strinjam, da je plačilo nepotrebno, saj gre za obojestransko uslugo. S plačilom pa sem mislil bolj stroške na stroške prevoza iz gozda, odvoza na lokacijo, razreza na dolžino, itd. Pač če lahko vse sam, so pa lahko samo vsi zadovoljni.

    • oneh 12:56 20.julij 2022.

      Lubadar napade iglavce in ne listavce. Za kurjenje pa je primernejši les listavcev (bukev, hrast, akacija...) kot pa iglavcev. Če torej v gozdu leži na metre ostankov podrtih dreves listavcev zaradi tega v smrekovih gozdovih ne bo niti enega lubadarja ...prikaži več več. Drugače pa- zaradi dviga temperatur je smreka v nižinah itak obsojena na izumrtje. Pa če se čistijo ostanki ali pa ne.

    • rd2dmk2 13:44 20.julij 2022.

      hm.. tud če odpeljete do zadnje vejice bo v gozdu ostalo čez glavo gnojila. jeseni pejte v gozd. ste kdaj nabiral kostanj. tam je 10 cm in več listja tako da brskaš ven iz kupa plodove, gozd listavcev. če je ...prikaži večje lepa jesen lahko nabiraš jurčke izpod debele plasti listja. in po drugi strani pod smrekovi gozdovi so debele plasti iglic. gozd ne rabi ostankov drevja, tam težje rase mlado drevje in še celo dobro je včasih redčid mlado. za fižolovke smreke, rajo na kupu 3 pa potem vse 3i se posušijo

    • srecnii 22:48 20.julij 2022.

      vprašte kmeta če vam da za pospravit, še vsak dan dober kmet bo pustil, če ni tvegan teren, tist k pa en pusti pa ej požrešen...mi smo že vsaj 3-4 dal na tak način.

    • fenix09 06:14 21.julij 2022.

      Si težki strokovnjak gozdarstva. Gozd mora biti urejen. Ni nujno da je trohneče drevo gnojilo. Sicer nisem gozdar, a verjamem lokalnemu logarju, ki pravi, da tudi trohneče drevo škoduje, zato se gozd pospravlja in neguje. Seveda pa se v hozdu ...prikaži več pusti vejejvje za gnojilo. Sicer pa največ škode v gozdu naredijo gobarji ki poglepno plenijo gozdove. Z vsako prehitro odtrgano gobo lahko poškodujemo micelj, ki pa je ključen za zdravje dreves.

  • rd2dmk2 08:47 20.julij 2022.

    pa novinarji men tole ni jasno. na začetku ste napisali da se je elektrika podaržila za 17 % v članku pa pišete da se je podarižla za 300 %. kaj je zdaj to ? a ste mal čuknjeni ? pa ...prikaži več kje na položnicah piše elektrika za ogrevanje pa elektrika za hlajenje pa elektrika za internet pa elektrika za pelete delat ? dons se glih vsak kljukec lahko zmisli pa reče podražila se je moja senca, evo vam še je bom podražu. in še enkrat vas tukaj vprašam, ko je bila nafta zastonj , a se je kaj pocenilo ?

    • janez.zalaznik 10:12 20.julij 2022.

      Cene elektrike za gospodinjstva in za podjetja se zelo razlikujejo, pri 300 odstotni podražitvi je navedeno, da gre za podjetje.

    • oneh 10:19 20.julij 2022.

      Ni dovolj, da poznaš črke abecede, moraš jih znati tudi povezati v smiselne zveze in na koncu skupke teh smiselnih zvez tudi razumeti. Doma se ogrevamo z elektriko, katera se je v povprečni bruto ceni gospodinjstva podražila za 17%. Peleti ...prikaži več pa se delajo z industrijsko elektriko, katera se je v neto ceni podražila za 300%. Če bi upošteval še prispevke (bruto cena) bi pa bila podražitev mogoče 290%.

  • Avatar luckyss
    luckyss 07:26 20.julij 2022.

    Vlada MORA zaščititi potrošnika NE GLEDE na to kaj kuri....Drugače lahko greste za Janezom, bomo izvolili drugega tiča..

    • oneh 08:02 20.julij 2022.

      Saj nas je levakarska vlada že zaščitila. Omejila je temperature v prostoru na 20°C. Seveda pa se lahko ta omejitev spušča še niže. Ko so pred leti v Romuniji prišli na priporočilo 12°C v stanovanjih je folku prekipelo in je ...prikaži več komunističnega dokatatorja likvidirala. Ker so naši levaki za razliko od Romunov tudi tupi bo do upora prišla ko bo v kopalnicah začela zmrzovati voda v kopalni kadi. Do tja je pa še kar dolga pot- nekaj mesecev.

    • Avatar luckyss
      luckyss 09:40 20.julij 2022.

      Tu se obrni naBruselj ali pa Janeza, ki je še bolj nor (zaprtje letalskega prostora nad Ukrajino)..

    • oneh 10:15 20.julij 2022.

      Le zakaj v Bruselj, ko pa je Golob omejil hlajenje pod 25°C in ogrevanje nad 20°C. Če je Janez nor ali ne s tem nima nobene veze. Vem pa, da sedaj ko je svoboda in vsi plešete boli, ko svojemu ...prikaži več velikemu vodji ne moreš povedati, kaj bi rad in zato stresaš svoje frustracije na tisto kar ti je dovoljeno.

    • Avatar luckyss
      luckyss 10:44 20.julij 2022.

      Glej, sigurno ni Golob zrihtal te situacije z energenti...Od kje bi ti vzel, če ni ?!

  • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 07:31 20.julij 2022.

    Vsi ploskate ko vam vlada nakaže kakšen dinarček ,kar pomeni da bo šlo vse totalno gor.Nekako tako bo ,šlo bo cena v nebo da bo vse pokiralo potem mal popustijo in plan je uspel.30 letna zgodbica se nadaljuje

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 07:32 20.julij 2022.

      šokiralo ne pokiralo ...

    • bi_ba 08:38 20.julij 2022.

      Plan svetovnih globalistov zelo lepo napreduje in se uresničuje, ne pustijo se motiti in nič jim ne moremo. Vlade vseh držav morajo pa ubogati, sploh nimajo možnosti izbire. Tudi golobčki ne.

  • Pan1 10:41 20.julij 2022.

    Ne razumem. Vsi samo jokajo, kako se bodo greli po blokih, ker bo cena narasla iz 40€ na 65€. To je nič. Mene gretje stane po starem 1500€ , po novem 2500€. In ta država, nima z tem nič. Ali ...prikaži več obstaja življenje samo v blokih in še to v Ljubljani?

    • Avatar Leon
      Leon 11:50 20.julij 2022.

      Kdo ti je kriv ,če ne znaš gospodariti . Ogrevanje ni samo kurilno olje in drva !

    • cvetko 12:00 20.julij 2022.

      Leon vidm da teb ni treba bit pametn sam dost keša maš,jest naprimer z 680 evri pemzije ne mor zej prebekslat na toplono črpalko.

    • Avatar Leon
      Leon 12:36 20.julij 2022.

      cvetko ...nujno se oglasi na Andragoški zavod Slovenije na oddelku osnovna šola za odrasle . Po opravljenem šolanju boš ponovno napisal kar si želel sporočiti . Lp.

    • Pan1 13:00 20.julij 2022.

      Leon. Verjemi, da znam gospodarit. Hiša 250 m2. Pa računaj. Saj bom to zmogel, ampak, samo nabijanje o teh blokarjih, ki so se greli pri odprtem oknu, za 40€ na mesec. Ti, si očitno eden izmed njih.

    • Avatar Leon
      Leon 13:28 20.julij 2022.

      Pan1 =cvetko= blijtva =kopriva ....hahahahaha

  • Avatar Leon
    Leon 09:15 20.julij 2022.

    V Sloveniji so gozdovi v lasti RKC ,ki ne zna gospodariti .

  • Albatroz 09:10 20.julij 2022.

    Mediji zavajajo kot so pri gorivu da dvigujejo ceno. Oglasni članek pod pretvezo.

  • BojDom 13:42 20.julij 2022.

    Moja izkušnja. Preden sem šel na dopust, žena pravi, da moramo še prej kupiti pelete za ogrevanje. 1.7 2022 grem v OBI, kjer se trgovka začudi, zakaj kupujem pelete sredi poletja in mi pove, da jih imajo v skladišču polno ...prikaži več in tako kupim 3 palete peletov po ceni 6,49Eur na vrečo. Za več ni bilo prostora. Ko pridemo z dopusta si rečem, bom poiska še nekaj prostora za dve paleti peletov. Ko si uredil prostor za dve paleti pa v OBI. 19.7.2022 pa mi povedo, da pelet ni več ker je nekdo (1.oseba),

  • BojDom 13:44 20.julij 2022.

    Nadaljevanje: Torej ena oseba kupila vseh 2000 palet peletov. Ki si jih bo sedaj nekje skladiščila. in jih potem po višji ceni preprodajala.

  • miho 15:43 20.julij 2022.

    Ne vem, če bo še kdaj koga zeblo, če bo še naprej tako vroče.

  • tomaz43 08:05 21.julij 2022.

    Na isti strani naslov: "To je najhladnejše poletje preostanka naših življenj" in "Kaos na trgu pelet, pozimi bo veselica, marsikoga bo zeblo". Pa kdo gleda kaj se objavlja na tej strani. Cela Slovenija je pokrita z gozdovi, ne bo peletov, ...prikaži več bodo bukova drva. Vsaka peč na pelete se lahko pretvori v navadno peč na nalaganje.

  • srecnii 22:46 20.julij 2022.

    bukova sos e podražila za 20% ne pa skoraj 60%

  • srecnii 22:51 20.julij 2022.

    vprašte kmeta če vam da za pospravit, še vsak dober kmet bo pustil, če ni tvegan teren, tist k pa ne pusti pa je požrešen...mi smo že vsaj 3-4 dal na tak način. ...in velik PLUS za nas ker je ...prikaži veče blo pospravljeno....mi smo že pred tem si naredil zaloge za 2 leti v naprej

  • Skias 11:14 20.julij 2022.

    Prav zanimivo, najprej cene je potrebno prepustiti stihiji trga, ki naj sam oblikuje prosto cene in naj se države v to ne vmešujejo, ko pa na borzi pričnejo mešetari z novci služiti na veliko pa kot mulc mama mama oni ...prikaži več mi pa nagaja. Če imamo prosti trg se v to ne smejo vmešavati tako da raje usekajte po pohlepnih ljudeh, ki vidijo samo velike številke na računih. Pravzaprav ste temu stanju pripomogli prav vi mediji z raznimi statistikami kot je. Letos najbogatejši Slovenec je ta pa ta...

    • Skias 11:15 20.julij 2022.

      Skratka preden začnete pisat članek dobro premislite kaj boste napisali in ga potem preberite vsaj 3x in dajte še nekomu, da ga lekturira!

  • cvetko 11:58 20.julij 2022.

    Kaj pa mi v hišah z kurilnem oljem tud so cene podn .

    • Avatar Leon
      Leon 12:47 20.julij 2022.

      Kakšno kurilno olje ? Kje ti živiš ?

  • Pan1 10:50 20.julij 2022.

    Rkc, dobro gospodari. Raje pljuvaj po gozdnem gospodarstvu. Milijoni letijo mimo

    • Naklonsky 14:17 23.julij 2022.

      Res je, samo nekateri tega nočejo videti. Na stotine hektarjev golosekov.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.