Slovenija
11418 ogledov

Ko sem bila bolna, sem ugotovila, da nimam zavarovanja

Komentarjev 11
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Pepe007 09:20 27.februar 2020.

    Država si lahko marsikaj privošči. Ali lahko zasebni stanodajalec vrže ven podnajemnika, ki za en mesec zamuja z najemnino? Preleni so glede izterjave in so si v zakon vgradili tako možnost.

    • Naklonsky 20:03 27.februar 2020.

      Seveda ga lahko vrže ven, zakaj pa ne. V skladu s sklenjeno pogodbo. Je pa človeško, da se v kakšni izjemni situaciji najemodajalec in najemodajalec dogovorita za odlog. Najemodajalec prav gotovo ni socialna ustanova.

  • Kirka 07:59 27.februar 2020.

    Torej lahko rečemo, da je pri nas že kot v Ameriki. Ni denarja - ni zdravja. Denarja pa itak ni, razen pri izbrancih. Bravo, Slovenija!

    • Avatar vec
      vec 09:47 27.februar 2020.

      ne pri nas je hujš kot v usa, tam namreč za tiste ki niso zavarovani obstaja kup pro'bono, crkvenih in državnih klinik, kjer ti sicer ne bodo naredili transplantacije organov, večino ostalega pa in to zastonj, ker se financirajo z ...prikaži več donacijami in volonterskim delom. Tako da je pri nas drastično huje, ker imamo eno tako ordinacijo v državi se mi zdi.

    • Naklonsky 19:59 27.februar 2020.

      Zato pa plačaš, kot povsod. Zastonj je nujno zdravljenje, na primer urgenca. Tako je tudi prav.

  • Dušan Jakič 08:42 27.februar 2020.

    Diskriminacija do samozaposlenih v Sloveniji presega vse meje. Naša država tako kaznuje samo iniciativo in podjetniški duh, ter tiste, ki nimajo raznih vez, da bi se redno zaposlili v JU.

    • jakec1575 15:45 27.februar 2020.

      samozaposlen si sam svoj podjetnik. to ni samo špas ampak tudi odgovornost. seveda se zgodi, da pozabis aliv isja sila. lahko pa si v spletni banki vnparej nastimas placila ali kaj, pa tezav ni. s.p. bi jaz omejil dejavnosti, ker ...prikaži več potem delodajalci zlorabljajo institut.

    • Dušan Jakič 21:34 27.februar 2020.

      A redna zaposlitev je pa špas al kaj? Zakaj samozaposlen ne more za 3 dni na bolniško ko zboli? Plačuje enako, včasih še več kot redno zaposlen. Edina razlika je, da plačuje sam - ker je sam svoj delodajalec. Če ...prikaži več bi pozorno prebral članek, bi razumel komentar.

    • Dušan Jakič 20:59 16.marec 2020.

      Evo Jakec1575, višja sila je prišla :) še vedno smo diskriminirani!

  • andrej06 08:25 27.februar 2020.

    A še sploh mamo kaj pravic

    • Naklonsky 20:06 27.februar 2020.

      Kakšno pravico? Nujno zdravljenje je tako in tako brezplačno.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.