Slovenija /slovenija/komentarji-in-kolumne
74230 ogledov

Ko sem leta 1992 obiskoval 8. razred osnovne šole, je naš učitelj fizike ...

Komentarjev 30
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Angie_Smith 11:36 10.marec 2022.

    Google je plačal od 400 do 800 dolarjev za dnevno spletno delo od doma. Prvi mesec sem od Googla doma prejel 21.758 $, prejšnji mesec pa sem plačal 29.467 $ za 3-urni delovnik. To naredim ............ >>>>>>>>>> 𝑾𝒘𝒘.𝑱𝒐𝒃𝒛𝑪𝒂𝒓𝒕.𝑪𝒐𝒎

  • Megan_Conner 12:47 17.september 2022.

    Amazon je za vsak teden spletnega dela od doma plačal od 6000 do 10.000 evrov. Za prvi mesec sem od Amazona prejel 27.416 € plače. V prostem času delam 3 ure na dan.. ček za več podrobnosti.............>>>>>>>>>>>> 𝐖𝐰𝐰.𝑶𝒓𝒅𝑪𝒂𝒔𝒉.𝐶𝐨𝐦

  • robi2107 08:24 09.december 2022.

    Spectrumi pa k9modorji leta 92????? Bulšit. Pravljice za otroke. Takrat so blli že kar lepo PCji. Niso bili sicer pogosti, ampak bili so. Leta 94 sem jaz nabavil prvi comp. 386 pa win 3.0 notri.

  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 08:53 10.marec 2022.

    Bravo, iskren in realen članek, ki marsikaj pove o šolstvu (ne samo našem) in načinu vzgajanju ovčic, da bodo zrasle v zarukane političnim strankam dosegljive ovce...

  • Avatar Leon
    Leon 07:30 10.marec 2022.

    Kaj bo otrokom računalništvo to samo poneumlja ! Tonin bo v šole uvedel VEROUK , ki bo ustvaril ovčice obljublja po naslednjih volitvah .

  • rd2dmk2 10:12 10.marec 2022.

    no ja še jest mal povem, zakaj se enim windows-om reče W95 ? ok pa pustimo to zgodovino. moj sin je na svoji OŠ se naučil programiranja in dobil na netu diplomo od znane firme, ki nudi razna šolanja za ...prikaži več dotični programski jezik in to pri 14 letih. in v šoli so imeli izbirni predmet računalništvo. so imeli . sedaj je dijak. torej ni vse črno, tako kot je bil nekoč 1992 ta učitelj bela ovca, so danes na tej vaši šoli črne ovce. nekje pa se nekaj dobro dela.

    • robi2107 08:39 09.december 2022.

      Le zakaj? Zato, ker so ven prišli leta 95. Če se prav spomnim, so bili to prvi windowsi z zagonsko vrstico. Sem že malo pozabil, kako je zgledala trojka, se pa spomnim, da se windowsi niso zagnali samodejno, ampak se ...prikaži več ti je, ko si prižgal comp, pojavil črn zaslon, desno zgoraj pa je blinkal C:// in je bilo treba dati ukaz win. Šele potem se je odprlo okno, notri pa je bilo par ikonic.

  • mici79 12:37 10.marec 2022.

    Ne vem, moja izkušnja ni taka. Letos res niso veliko hodili v računalniško učilnico, saj so zardi ukrepov organizirali pouk tako, da otroci niso zapuščali učilnice, ampak so se menjali učitelji. Sicer pa imam dva najstnika, en v srednji šoli, ...prikaži več drugi zadnje leto osnovne - oba obvladata računalnik. Oba sta imela na voljo računalniške vsebine kot izbirni predmet, en je bil urejanje besedil, drugi Računalniška omrežja. Oba uporabljata osnovne programe - word, excel, power point popolnoma samostojno.

    • mici79 12:49 10.marec 2022.

      Najbrž sta se večino res naučila pri drugih predmetih, ko je bilo potrebno narediti seminarsko nalogo. Tudi starejši se v srednji šoli samostojno nauči uporabe novega programa, ki ga potrebujejo pri strokovnem predmetu. Čeprav se nimam za popolnega računalniškega analfabeta, ...prikaži več mi sinova pogosto pomagata najti kakšno rešitev v programih, ki je še ne poznam. Bi rekla vse ob svojem času. Če starši otrokom branijo dostop do računalnika, ne morejo pričakovati, da jim bo šola do 10. leta dala vse znanje

    • mici79 12:50 10.marec 2022.

      To je samo moje mnenje, ki pa ni povezano z digitalnimi boni, kar naj bi bilo najbrž bistvo tega članka.

  • AnGus 08:12 10.marec 2022.

    V tej zgodbi pa nekaj ne drži. Leta 1992 pa C64 in Spectrum že dolgo nista več kraljevala, še njuna 'naslednika' večna konkurenta Atari ST in Amiga sta bila v zatonu. Tega leta so izšli Windows 3.1 (W 3.0 leto ...prikaži več pred tem), kar je povzročilo vsesplošen pohod PC.

    • MaloNor 08:45 10.marec 2022.

      C64 je bil s trga umaknjen leta 1994. Uporabljal se je pa še dolgo potem. Še danes je na voljo simulacija C64 za sodobne računalnike. https://en.wikipedia.org/wiki/Commodore_64

    • AnGus 10:23 10.marec 2022.

      Na voljo so tudi emulatorji za Spectrum, ST, Amigo... to pa vseeno ne pomeni, da je leta 1992 kraljeval C64. Ta je bil aktualen recimo 1985. Takrat so prišli (v večjih količinah) prvi ST (260/512) in Amiga 1000 (tržno neuspešna, ...prikaži več pa so jo delili na 500 in 1000). Kmalu zatem 8-bitniki kot C64 in Spectrum (tudi Amstrad!) nista bila več aktualna, v drugi polovici 80. so to definitivno bili 16-bitni računalniki. In še ti so v začetku 90. začeli hitro izginjati, predvsem s prihodom i386 in Win 3.x.

    • robi2107 08:28 09.december 2022.

      Angus, atariji so se še dolgo uporabljali za delanje muzike. Za kaj drugega pa najbrz ne vec. V 90-ih so zavladali PC-ji, kakor pravilno ugotavljaš.

  • eminenca 10:38 10.marec 2022.

    pred leti, ko se je začela kriza z virusom, sem gospo, ki dela na ric-u vprašal od kod znanje šolarjem za delo na daljavo, čudil sem se, ker je dejansko tako stanje, kot ga je avtor opisal ... odgovorila mi ...prikaži več je, da če mulci znajo delat s telefoni, potem ni problem še s pc-jem ... komentar učiteljice ene izmed osnovnih šol je bil popolnoma drugačen ... imeli so in še imajo velike probleme, ker so "informacijsko nepismeni" ... igrice nikakor ne zadoščajo za vsaj osnovno znanje iz tega področja

    • eminenca 10:42 10.marec 2022.

      me pa čudi, da imamo ministra za digitalizacijo, kar se mi zdi skregano z vsako logiko, res bizarno in skrajno neokusno zapravlanje denarja ... da ne govorim o zanesljivih informacijah, kako po nekaterih fakultetah meče v smeti nove, zapakarine računalnike ... ZAPAKIRANE!

    • Zlate 12:17 10.marec 2022.

      Zapakirane? Prosim, povej, kdo in kje meče zapakirane računalnike? To pa res težko verjamem, čeprav vedno znova vidimo, da človeška neumnost res nima meja...

    • eminenca 15:17 10.marec 2022.

      zakaj bi ravno tebi dajal neke podatke ... pri nas je bedgaj tisti, ki nekaj pove, karkoli se pa zgodi, je pa po zapletenih postopkih in vezah s pravnimi potmi strel v prazno ... kaj boš tem podatkom? oni bodo ...prikaži več rekli, da je vse u redu, kaj pa potem? vprašaj ministra za digitalno ditalizacijo ... ker mi bomo kmalu samo še digitalni

    • eminenca 15:18 10.marec 2022.

      ... po zaslugi digitalnega ministra ... potem bo vse digitalno ... še več, iztrebek in tekočina, ki priteče iz lulčka, vse to bo digitalno ... ja nimaš kaj, to je napredek ... pa kdo sploh še uporablja star platenšpiler pa ...prikaži veča vinilke ... ehhh, bedarija ... mi smo digitalni ... digitalno pojemo in digitalno poserjemo, vse pod kontrolo

  • robert73 19:07 10.marec 2022.

    Ne drži...otroci morajo pri pouku uporabljajti računalniška orodja za vse svoje predstavitve...problem so starejši, vlada to ve in avtor tudi, vendar si želi vlado primerno svojim političnim afinitetam...

  • Avatar Marie Cankar
    marie3 11:42 10.marec 2022.

    Kapitalizem potrebuje neuke potrošnike. Za požrtni kapital je popolnoma dovolj, če otroci cele dneve buljijo v telefone in računalnike z namenom klepetanja, igranja igric, ki imajo prikrit psihosomatski vpliv in ostalih neumnosti za izgubljanje časa. Računalnik mora biti orodje za ...prikaži več programiranje uporabnikov in ne obratno, to je zapoved nezaustavljivega neoliberalizma. Slovenska oblast nima lastne hrbtenice in agende, zato zgolj kopira in sledi vsemu slabemu.

  • Ivo 13:16 10.marec 2022.

    Teoretično: šola zaposli računalnikarja, programerja, ki ves navdušen otroke popelje v svet računalništva! Kaj mislite koliko ga plača?? Začetnika? Ne dobi 1000 evrov! Zdaj pa povejte kateri kolikor toliko spodoben programer bi za ta znesek vstal iz postelje?? Pisali ste ...prikaži več že o tem... https://www.zurnal24.si/slovenija/v-solah-najbrz-kmalu-nov-obvezni-predmet-357454 https://www.racunalnistvo-in-informatika-za-vse.si/spremembe.html

    • igorgeus 13:45 10.marec 2022.

      misliš, da je na ostalih področjih kaj drugače?

    • Ivo 16:48 10.marec 2022.

      Vem, povsod je podobno, ampak pri računalnikarjih je najbolj izrazita razlika med željami delodajalca in plačo, ki jo za svoje želje ponuja delodajalec. Verjetno mora biti res tepec nekdo s takšnim znanjem, da gre delat v šolo, namesto kamorkoli drugam...

    • igorgeus 18:41 10.marec 2022.

      zato pa je potrebno dati v JS drugacne ugodnosti, ce ze place ne mores (dopust, delovni cas, delovne razmere, organizacija dela ipd). razen ce ti je vseeno koga zaposlijo in kaksni so rezultati. samo potem se tudi pritozevati nad JS ne smes.

    • Ivo 20:09 10.marec 2022.

      Točno tako in deloma je zaradi tega ratalo sranje s stavko. Vzgojiteljica nima počitnic kot učiteljica, pomočnica vzgojiteljice nima delovnih pogojev kot jih ima učiteljica ipd. Plače imajo pa vsi nižje, tudi računalnikarji, tajnice, računovodje, administratorji...

    • igorgeus 16:09 11.marec 2022.

      seveda nima pocitnic, ce je vrtec odprt

  • rd2dmk2 16:04 10.marec 2022.

    a vi veste kaj pomeni programiranje? pa kje se uporablja? recimo da imate doma radio budilko. kako jo pripravite do tega da vas zjutraj zbudi in z željeno radijsko postajo. ji to lepo poveste? ali kaj? ali jo sprogramirate? ja ...prikaži veča tudi to da nastavite kdaj naj se zažene bujenje in katera postaja naj se predvaja je programiranje. pa potem roomba, pa centralan kurjava, pa avtomat za kavo po želji (so tud taki), pa vrtna kosilnica, pa na koncu vaša osebna internetna stran.. no vam gre programiranje?

  • igorgeus 13:45 10.marec 2022.

    programiranje v OŠ? osnovna šola je za osnovno izobraževanje, programiranje je stvar srednje šole in posebnega zanimanja/talenta. ni vsak za vse. tudi matematika se ne uči cela v OŠ, ampak osnove. enako velja za računalništvo. osnovno znanje je predmet osnovnošolskega izobraževanja.

  • bogdan76 07:47 10.marec 2022.

    leon,,tudi taki bedaki šeživijo neerjetno prazna glava.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.