Slovenija
7189 ogledov

Bodo šolarji lahko staršem prepovedali vpogled v ocene?

Komentarjev 12
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • pericarežeracirep 07:19 23.marec 2018.

    Ko mi je moj otrok ob 18. rojstnem dnevu rekel: od danes naprej bom delal, kar bom hotel, sem mu odvrnil: do včeraj bi za tvoje pi.darije šel v zapor jaz, od danes dalje greš v zapor ti sam.

    • matermila 07:31 23.marec 2018.

      Vsekakor jih je potrebno postavit pred dejstvo,da polnoletnost še ne pomeni popolne svobode.Vsi imamo dolžnosti,šele nato pravice.Kam pa pridemo,da se bo 18 letni pobič,kar sam odločal,ali lahko vidim njegove ocene.Dokler plačujem njegovo šolanje,hrano,obleko idr.,bom imel menda ja pravico vedet,ali šolo ...prikaži več dela dobro,ali ga serje.

  • janez86 08:55 23.marec 2018.

    Torej hladilnik ti lahko prazni, zastonj stanovanje itd. ...

  • matermila 07:20 23.marec 2018.

    "Že po obstoječi zakonodaji o varstvu osebnih podatkov (ZVOP-1) lahko polnoletni posameznik samostojno odloča, s kom bo delil svoje osebne podatke, kar lahko v nekaterih primerih pomeni tudi, da se odloči, da nekaterih podatkov ne želi posredovati staršem. Gre za ...prikaži več ustavno pravico polnoletnih posameznikov, da se odločajo o svojih osebnih podatkih." A tako?Zdaj se bo moj mulc sam odločil,ali bom lahko videl njegove ocene v šoli?No ko bo prišlo do tega,se bom pa jaz odločil,da bo hodil spat in jest

    • matermila 07:26 23.marec 2018.

      kar k tem zarukanim zakonopiscem.Dokler živi na moje stroške,pod mojo streho,se bo pri meni doma živelo po mojih pravilih.Ne glede na vaše zarukane zakone.Pa s tem ne mislim na omejevanje njegovih pravic v zvezi s samoodločitvami o,recimo,smeri šolanja,o tem kako se oblači ipd.

  • Avatar olor
    olor 07:23 23.marec 2018.

    Pa katera budala se je pa to spomnil? Ne boš ga pa smel postrani pogledati.

  • Jožef Koprivnikar 10:55 23.marec 2018.

    To pa je vest ! Naj se še sam vzdržuje in hrani

  • komentator50 10:01 23.marec 2018.

    No to bo pa fajn. Če bo moj dijak poslal prepoved za vedenje ocen v šolo,bo poslal tudi meni prošnjo za mesečno štipendijo,pa potne stroške ,pa hrano pa.....se ne bo dobro končalo (to je samo teorija,lahko pa se tudi nekje ...prikaži več tako konča)Za demokracijo se pa tudi splača kaj razkirat.

  • niko576 13:18 23.marec 2018.

    Sploh ni problem. Takoj,ko dopolni 18 let naj ga država vzame k sebi naj mu da stanovanje,kruh pa naj ga vzdržuje. No pa se obetajo lepši časi tudi za starše....

  • DasAuto 18:41 23.marec 2018.

    Dokler se šola in ga redijo starši, bi morali imeti pravico do soodločanja kar se otrok tiče. Če so ločeni starši dolžni plačevati preživnino do konca šolanja, potem naj imajo vsi pravico vedeti, kaj se dogaja v šoli. Če se ...prikaži veče otrok preneha šolati, potem naj bo pa samostojen, kot to predvideva zakon. Če so kljub temu starši pripravljeni podpirati hotel mama, so si pa sami krivi. Ko sem sam zaključil šolanje, sem se zaposlil in doma tudi finančno pripomogel v s starši skupnem gospodinjstvu.

  • 23ad2f37766171aa38825fc71230ce1c4c61263b 09:33 25.marec 2018.

    Ko ze pisete tako butaste zakone, napisite se tega da ce ne bom videl ocen ga boste potem tud futral in ziveli. Butasta vlada

  • Pepe007 08:00 23.marec 2018.

    Komu se pa ljubi gledati ocene od otrok v šoli? Na naši srednji imajo lasten zastonj sistem. Ker ste me ravno spomnili, sem se sedaj prijavil. Saj mu kar gre. Sicer pa je šola njegov problem in ne moj. Včasih ...prikaži več kaj pogledava na njegovo pobudo, ker je lahko ocena prej vidna tam kot znana njemu, sploh če je bil odstoten.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.