Slovenija
154036 ogledov

Konec heca: Prepoved gibanja, spremembe za vse v večstanovanjskih stavbah ...

Komentarjev 49
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • nina 08:19 29.marec 2020.

    Vse se lahko da,pameti se pa ne da kupiti.

  • Avatar Leon
    Leon 08:05 29.marec 2020.

    Uporaba zaščitnih mask v blokih in trgovinah ! Žal jih ni za kupiti .

    • Janez_53 08:49 29.marec 2020.

      Kje si to zasledil?

    • Preprostež 08:51 29.marec 2020.

      Mi smo jih pa že naročili krpice posebnega blaga za zaščitne maske, mamca pa so nam sešili maske, tako da maske imamo! Kaj pa vi? Še kar sedite na rokah in tarnate, kako ni mask?

    • Avatar Leon
      Leon 09:51 29.marec 2020.

      Janez glede uporabe mask je moj predlog ! Vendar jih trenutno ni za kupiti .

    • Avatar jate
      jate 10:14 29.marec 2020.

      to zame niso tiste prave maske . saj ce druzga ni si lahko nadenes tudi navadno trikotno ruto ali pa si kao sam sesijes da lih neki imas ...ma ni to,to,upam da stekas kaj hocem povedat

    • Avatar Leon
      Leon 11:07 29.marec 2020.

      https://www.zurnal24.si/svet/vodilni-kitajski-strokovnjak-to-delate-v-evropi-narobe-344392

    • Žurnalček 11:50 29.marec 2020.

      Zavij se v šal , pa bo vse v redu ! Koprideš domov , ga dezinficiraj - operi če nimaš alkohola.

    • Avatar praufo
      praufo 12:29 29.marec 2020.

      ja sej, če ni drugega , pa dve luknji v robec pa si ga natakni čez faco, evo , pa smo varni ... jao, jao

  • nema62 10:23 29.marec 2020.

    Sej slovenčkom treba vse ukazat... Kot ovcam... Bolj primitivnega in neumnega naroda nisem spoznal... Cel svet se je ustavil ampak slovencelnom to ne predstavlja nič hudega... Na Črnem Kalu hočemo mejo z Slovenci... Mi smo Primorci in to je razlika...

    • Avatar jate
      jate 10:41 29.marec 2020.

      dovolj bi bilo ze na postojnskem. saj kras je tudi primorska..skratka obalnokrasko regijo naj pustijo dihat ze enkrat.

    • tudbognasvečnereši 11:31 29.marec 2020.

      bravo primorci takoj sem z vami čeprav sem gorenc

  • softundsicher 08:41 29.marec 2020.

    Lahko je neke stvari zapisati v zakon. Me pa zanima kako se bodo izvajale. Razkuževanje v večatanovanjskih stavbah večkrat na dan? S čim? Kje bodo upravniki oz lastniki dobili toliko razkužil?

    • Avatar omega_v6
      omega_v6 09:05 29.marec 2020.

      Čas je,da lastniki stavb tudi nekaj vložijo in ne samo kasirajo!! Misliš,da trgovine z razkužili in ostalim nimajo dodatnih stroškov??

    • matermila 09:06 29.marec 2020.

      Pokliči na Komunalo v Slov.Bistrici,Izoli in še kje tam razkužujejo celo mesto.Oni verjetno vejo,kje se dobi razkužilo.Masko pa si naredi sam,če nimaš ravno dveh levih rok.

    • softundsicher 09:24 29.marec 2020.

      omega_v6: O čem ti to? Nekateri imamo lastniška stanovanja in v njih živimo. Ne boš verjel, v našem bloku smo vse takšni. To pač ni Ljubljana. Zdaj pa mi povej kje lahko kupim kaki liter razkužila, da bom večkrat dnevno ...prikaži več brisal vse kljuke, stikala in celotno ograjo.

    • Avatar omega_v6
      omega_v6 09:46 29.marec 2020.

      softundsicher Jaz nisem pravi naslov vpršaj Šarčevo vlado!! V skladiščih rezerv bi morale biti maske razkužila in ostala oprema!! Kot si lahko videl po TV so ta skladišča PRAZNA!! To bi morali kupiti Januarja,ko se je to dalo dobiti!! Seveda ...prikaži veča vlada tega ni naredila,ker jim je popolnoma vseeno koliko jih bo pomrlo na ta račun!! Zato bi morali kazensko odgovarjatio!! Si pa niso pozabili izplačati odpravnin res čudno!?

    • softundsicher 10:03 29.marec 2020.

      omega_v6: Res si cvetka. Ti si me, kot lastnika, obtožil da moram vlagati v stanovanje. Z veseljem bi razkuževal vse, kar je z zakonom predpisano. Žal ne morem. Si pa očitno ti precej obremenjen z vladami. Pojdi malo ven na ...prikaži več zrak. Aja, ne smeš...

    • Avatar omega_v6
      omega_v6 10:21 29.marec 2020.

      softundsicher Nisem jaz z ničim obremenjen saj tudi sam čistim kljuke in ostalo v hiši!! Seveda nimam razkužila pa vendar verjamem,da se lahko to naredi z čistilnimi krpisami!! Dajmo enkrat objektivno pokazat na krivce zakaj v teh teških časih nimamo ...prikaži večo potrebne zaščite kot so maske in podobno!! Ni še tako daleč nazaj,ko je Šabeder in njgovi trdili,da maske NISO potrebne!! Tudi meje z Italijo ni bilo potrebno zapreti sedaj pa ne jamrati bodi kot Cerar,ki "ne jamra ampak ukrepa"!!

    • Žurnalček 11:38 29.marec 2020.

      softundsicher @ Ne boš verjel , a veš da so tudi v Ljubljani vsa stanovanja privatna , razen tistih, v katerih živijo socialni slučaji ! To pomeni , da so tudi parkirišča PRIVATNA in ko pridete v LJ vam ostanejo ...prikaži večo samo javna parkirišča in ne povsod tam kjer je prazno parkirišče kajti vsa neoznačena parkirišča ob zgradbah so PRIVATNA !

    • softundsicher 12:27 29.marec 2020.

      Žurnalček: mogoče sem nerodno napisal. Stanovanja so lastniška in v njih živimo lastniki. Torej ni najemniških stanovanj na katereje ciljal omega. Nimam pojma kaj ga muči. Glede parkirišč - v Ljubljano pridem 2x letno. Službeno in parkiram na službenem parkirišču, ...prikaži več ki ima rampo. Privat pa me pravnič ne vleče tja. Pa lep pozdrav.

    • e213b2535978aaf6e413f72233bf2dc07a5a81a8 15:44 29.marec 2020.

      "Ljubljančani" ste bule,sej avtohtonih prebivalcev mesta ni več sami Ožuleni Turki in Cvičkarji tvorite prebivalstvo Ljubljane in drugač ne more bit,kot je!

  • Snežinko 09:40 29.marec 2020.

    Dosedaj ni bilo nobene prepovedi gibanja, samo priporočilo naj “ostanemo doma”. Celo priporočila so, naj gremo na zrak. Zato nimamo kaj jamrat, da so ljudje zunaj. Treba je prepovedat, pa ne bodo šli ven. Naprej: lahko je omejevat in zapovedovat ...prikaži več to in ono. Ampak pred tem bi morali zagotoviti zadostne količine razkužil, mask itd... v trgovinah, tega še vedno NI. In ne mi z nekimi komunalami trobit... kaj bodo zdaj vsi tja klical, kje so dobili razkužilo ali kaj? Saj niso trgovina...

    • Žurnalček 11:24 29.marec 2020.

      Če ti misliš, da se nekdo zajebava, ko izdaja priporočila o merah varnosti za vaše zdravje, medtem ko zaradi istega cela država stoji , se ti samo zanašaj na pomen besede priporočilo, kot nekaj neobveznega ! Pametnjakovič , če bi ...prikaži več dali priporočilo , da pokrijte avtomobile s cerado , ker veter nosi saharski pesek, bi bil ti prvi , ki bi ga šel pokrivat! Teb in vsem butnencem . Ni proglašeno vojno stanje , zato se tudi KOMANDE ne morajo dajati . Smatrajte da je priporočilo ENAKOVREDNO komandi !

    • vidivse 15:44 29.marec 2020.

      Snežinko, a svoje pameti pa ne bi uporabljal in se korektno obnašal v dobrobit vseh. A je res potrebno vsako stvar z zakoni predpisat in nato z represivnimi organi zagotoviti spoštovanje.

  • Avatar praufo
    praufo 12:33 29.marec 2020.

    razkuževanje prostorov? kdo bo to delal? po blokih se kregajo kdo bo kaj pospravil, pomil stopnišče, a zdej bodo pa kar vse zrihtal, folk se bo še bolj kregal, špecal, tožaril in še več bo panike ... tile zakoni so ...prikaži več kot krpanje naših cest, to pomeni, ko je zadosti nevarno, jo zapreš ... no zakon je pa zakon, se pravi "propisi su propisi", kakor za koga in kakor kdaj

  • 893013820ee00f6d7f0f6e7ff02849229c05d5dd 09:13 29.marec 2020.

    [ Vlada predpisuje tudi obvezno razkuževanje večstanovanjskih stavb. ] Kdo krije nepredvidene stroške ?

  • miho 11:00 29.marec 2020.

    Kako bodo pa ljudje dokazali, da spadajo v rizično skupino (razen npr. z upokojensko kartico)? Kaj pa vsi tisti, ki so zaposleni, a so zaradi npr. astme v rizični skupini, in morajo v času od 8. do 10. ure delati?

    • Avatar jate
      jate 11:14 29.marec 2020.

      dobro vprasanje,,

    • Žurnalček 11:46 29.marec 2020.

      Astmatiki so rizična skupina ! Vsi s kroničnimi okvarami dihal, srca in ostalega , ki bi v primeru okužbe bili zaradi tega smrtno ogroženi ali pa celo mrtvi imajo pravico biti na čakanju ! Jaz imam 6 rizičnih okvar telesa ...prikaži večesa , nisem pa bolan in grem v ponedeljek k doktorju , da mi izda spričevalo o nezmožnosti za delo v trenutni situaciji, Firma ima pa dela , da se ven ne vidijo ! Ne bolniško , samo mnenje - spričevalo , ki bo podloga za državno subvencioniranje delavcev na čakanju .

    • vidivse 15:46 29.marec 2020.

      Eni ste res dlakocepci.

  • Avatar Michel Franco HD
    Michel Franco HD 09:45 30.marec 2020.

    Hehe prišli smo do točke ko je človek človeku volk!!

  • igorgeus 21:23 01.april 2020.

    ali kdo od vas pozna koga, ki je zbolel za tem virusom?

  • kinglocteens 04:04 31.marec 2020.

    www.MooXi.net - spletna stran za zmenke za odrasle, ki želijo najti partnerja za seks

  • Marka Skace 14:10 29.marec 2020.

    Danes sem gledal spletno kamero na Kriški gori in v 4 urah naštel prko 50 planincev . Saj ljudje niso več normalni, igrajo se s svojimi in tujimi življenji.

  • Žurnalček 11:53 29.marec 2020.

    Sam tisti jokajo , da nimajo mask, dezinfekcije , rokavic , ki sem jim je JEBAL za priporočila Vlade ! Sedaj, ko jim pa rit stiska , pa jokajo ! Imam 2 litra tekočine , malo pumpico za seboj , ...prikaži več, maske in dve vrsti rokavic , pa nisem nič kupil ampak dobil ! Važno je bilo kupit sekret papir !

    • Avatar praufo
      praufo 12:24 29.marec 2020.

      čestitan, dobro si se začšitil, le glej da ti mask ne zmanjka, potem si pa v pi**di

    • Avatar jate
      jate 12:51 29.marec 2020.

      Ni res ,da se je vsem ¸¸JEBALO¸¸ za priporocila vlade, jaz sem ze na zacetku marca iskala te zascitne stvari pa ze takrat je takoj vse pošlo pa ves zakaj,,,ker so si taki kot ti naredili zaloge še pa još ...prikaži več kot da so edini na svetu. aja pa se to nimajo vsi sreco in ¸¸prisklednike¸ki so prvi pri zascitnih sredstvih in jih nosijo domov.

    • Avatar praufo
      praufo 13:10 29.marec 2020.

      "Imam 2 litra tekočine" ... kakšne tekočine? ta famozna tekočina ki ji pravoijo razkužilo, je v bistvu redčen špirit, oz. čisti alkohol z vodo ... seveda gre pa tukaj za politiko množične panike, zastraševanja , itd...

  • mcintosh 11:13 29.marec 2020.

    Primorce damo, Primorsko pa ne. Take kot so "nema62" nagnat v Sibirijo.

  • 209e2c6214dc81fb3f0c12ca0e235ef9e399b13a 07:53 29.marec 2020.

    boljši čas za nakupe za ranljive skupine je med 3 in 5 uro zjutraj, ko so trgovine še zaprte. V tem času lahko skozi izložbe gledajo artikle v trgovinah. ;)

    • e213b2535978aaf6e413f72233bf2dc07a5a81a8 08:26 29.marec 2020.

      Upam,da,ko boš v penzijonu tut v ausloge ne boš mogu gledat,sej boš,upam no,na vozičku in odvisen od pomoči drugih.Mogoče maš pa starše skoz mlade tam okol 30 let,in se ne starata.Bednik si.

    • Avatar jate
      jate 10:19 29.marec 2020.

      ti stojči si pa res en bedak...cccc

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.