Avto /avto/na-strom
25813 ogledov

Konec subvencij: Trenutek resnice za električne avtomobile

Komentarjev 75
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Garancija
    Garancija 08:00 07.oktober 2023.

    Prihaja trenutek,ko bodo spoznali,da so električna vozila predraga,ljudi je pa čedalje manj,ki bi imeli denar za to ekologijo.Ko bodo na elektriko avioni,potem bomo tudi mi kupili elektro avto

    • Avatar Garancija
      Garancija 08:01 07.oktober 2023.

      To se pravi nikoli

    • fuckZ24 08:50 07.oktober 2023.

      Pipistrel je naredil električarja. Pa je strmoglavil.

    • fuckZ24 08:53 07.oktober 2023.

      Da ne bos mislil, da se zajebavam: https://www.dnevnik.si/1042895820

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 08:56 07.oktober 2023.

      No, vsaj vžgalo se ni, ampak vseeno so za vsak slučaj leteli nad jezerom ;)

    • fuckZ24 10:32 07.oktober 2023.

      Ja, teli BEV so jeba, če se vžgejo.

    • blayo 11:17 07.oktober 2023.

      Če je EV za vas predrag, potem je tudi ICE. Nabavite si poganjavčka.

    • vzev 13:19 07.oktober 2023.

      @blayo, EV je predrag, ker za svojo ceno premalo ponuja. Da bom dal tak denar za avto, da bom potem vozil za tovornjaki po avtocesti, da se bom vsak dan zajebaval z polnjenem... Potem pa rajši vozim 30 let star avto.

    • fuckZ24 13:24 07.oktober 2023.

      Ni ZAME predrag. Objektivno je predrag. Pa nehi že enkrat drkat stalno neki. Dob si rajš kakšno babo. Če kera sploh hoče tako drkadžijo.

    • blayo 13:25 07.oktober 2023.

      EV košta toliko kot ICE. Pa ne vem o kakšni zajebanciji s polnjenjem govoriš... jaz ne poznam nikogar ki bi se s tem zajebaval razen tebe, pa še ti to samo v sanjah počneš.

    • blayo 13:26 07.oktober 2023.

      fak, ni objektivno predrag ker košta isto kot ICE! Pokaži mi enega, ki je dražji.

    • vzev 13:29 07.oktober 2023.

      Če imaš ti voljo nenehno vklapljati in izklapljati tisti kabel, izvoli. Ti privoščim EV avto. Meni je pač to moteče, da bi vedno moral gledati kako je s km. Z ICE avtom, ko zasveti lučka zapelješ na naslednjo bencinsko in ...prikaži več imaš poln avto v parih minutah. Z EV pač moraš to vedno planirati.

    • blayo 13:39 07.oktober 2023.

      Kako pa telefon polniš? Nič ne priklapljaš in izklapljaš? Daj ne delaj iz muhe slona. Drugače pa ni problema, saj ICE ne bodo prepovedali. Iz užitka se boš z njim lahko vozil do smrti, samo drago bo pač.

    • vzev 13:43 07.oktober 2023.

      Ko telefon enkrat moram polniti vsak dan, leti ta v predal in grem kupiti novega. In zakaj bi moral biti ICE avto drag? Lahko bi bil izredno poceni, če nebi imeli neumne eko politike, ki jo tako podpira izredno malo ...prikaži več ljudi. Zelene stranke sploh ne prihajajo v parlamente, nas pa kljub temu silijo v to.

    • vzev 13:44 07.oktober 2023.

      Drugače nas pa želijo siliti v EV avte. Kaj nič ne spremljaš novic, da bi vedel, da želijo ICE avte prepovedati do leta 35. Kaj je to potem druga kot siljenje? Če ne boš mogel več kupiti kaj želiš. Zakaj ...prikaži več ne pustijo, da proizvajalci razvijajo kaj želijo, ljudje pa naj to tudi kupujejo. Večina želi imeti ICE avte, proizvajalci jih pa ne upajo več porizvjaati zaradi neumnih zakonov.

    • blayo 13:48 07.oktober 2023.

      Spet en ki ne zna brati in je popolnoma funkcionalno nepismen. Najprej delaš za potne stroške kar je totalen fail, potem pa še lažeš o prepovedi. Nove bodo nehali prodajati 35, nove! Bukselj. Ti se zaradi mene lahko v njih prevažaš do 2060.

    • vzev 13:53 07.oktober 2023.

      Ja, razumem, da bodo nove prepovedali leta 35. Toda zakaj? Zakaj nebi smel leta 36 kupiti novi avto za ICE motorjem? Če si to želim, kot si to tudi želi večina? Nihče ni nikogar silil v nakup pametnega telefona. Nihče ...prikaži več ni nikogar silil, da mora iti iz kočija na avto. Toda vse so to ljudje sprejeli sami, ker so šli iz slabšega na boljše. Pri EV avtih se pa gre na slabše. Zato pa sedaj delajo s prisilo, da si ljudje ne bodo več smeli kupiti ICE avto.

    • vzev 13:54 07.oktober 2023.

      In kdo je rekel, da delam za potne stroške? Kje si to prebral? Očitno si ti nepismen, oziroma ne znaš brati. Če napišem, da mi potni stroški povrnejo mojo vožnjo, še to ne pomeni, da delam za njih. Delam za plačo.

    • blayo 14:05 07.oktober 2023.

      Ne prodajaj laži da gremo z EV na slabše. Gremo na boljše... EV je mnogo bolj učinkovit od ICE. Do leta 35 boš tudi ti že to počasi dojel tako da boš brez panike prevekslal. Drugače boš pač "kaznovan" zaradi ...prikaži več prekomerne potrošnje energije tako da boš plačeval zanjo precej več.

    • vzev 09:46 08.oktober 2023.

      Če me bo prišel ICE avto dražje od EV, me ne moti. Moti me samo, ker bo ICE avto dražji, zaradi neumne EKO politike, ki pa jo večina tako ne podpira.

    • blayo 21:59 11.oktober 2023.

      Jah očitno jo podpira večina. Saj si imel možnost in si izbral. Če tvoja opcija ni tam kjer si pričakoval, potem nisi v večini.

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 08:21 07.oktober 2023.

    Celotna podnebna agenda se bo slej kot prej sesula na podlagi dejstev in gospodarske realnosti...Ampak škoda bo že narejena in nekateri bodo blazno zaslužili...Kot pri Covidu ali Ukrajini..V ozadju teh prevar je vedno ista klika, pa tudi ovce , ki ...prikaži več vsemu temu nasedajo so običajno iste...

    • Jernej65 09:30 07.oktober 2023.

      Na tvojo žalost je ovc ogromno in te bodo počasi pregazile, če se ne boš umaknil. Glede covida in cepiv gre svet lepo naprej, ti pa še kar lajaš in trdiš svoje. Ti bom pa še jaz nekaj prilepil, od ...prikaži več ovc ki te gazijo. https://n1info.si/poglobljeno/v-roku-petih-let-nas-ljudje-ne-bodo-vec-poznali-po-cepivu-proti-covidu-19/

    • Avatar NickMason
      NickMason 10:36 07.oktober 2023.

      Jernej65,za tebe ko si skozi v kleti ni sprememb, imaš prav ja

    • blayo 11:19 07.oktober 2023.

      Laki, o podnebni agendi sanjate samo ICE-fili in se non-stop skrivate za njo. Pa non-stop neko kliko iščete pa je še vedno niste uspeli najti.

    • Jernej65 11:36 07.oktober 2023.

      NickMason in lu.ckyss dva kletaša, ki sploh ne vesta kaj se v resnici dogaja. Eni gremo lepo naprej, eni pa non stop gonite isto lajno in se smilite sami sebi.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 12:21 07.oktober 2023.

      Evo vam še eno blamažo in to okrog cepljenja...Zadeva prihaja na dan in seveda smo imeli "teoretiki zarot" spet prav! !!.. https://stuartbramhall.wordpress.com/2023/10/05/more-on-the-secret-exemptions-for-mandated-healthcare-workers-in-nz/

    • Jernej65 12:50 07.oktober 2023.

      lu.ckyss, en drek si imel prav, samo stokaš in lepiš neke povezave, v katere verjamejo samo teoretiki zarot, kot si ti, razvoj pa gre naprej. Ti pa še kar stokaj in dokazuj svojim privržencem, v kar pač hočete verjeti.

    • blayo 13:23 07.oktober 2023.

      Laki, tvoje zadeve prihajajo na dan vsak dan po večkrat na 10 različnih portalih, nobena pa ne igra nobene bistvene vloge. In ko se javiš v temi o avtih o električnih katerih nimaš pojma, hočeš potem zaspinati vse skupaj na ...prikaži več Kovid o katerem pa sploh nimaš pojma.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 13:37 07.oktober 2023.

      Tole z izjemami za cepljenje je pač dejstvo in trenutno velika afera na novi Zelandiji, imaš o tem dovolj "literature" če želiš..."Zelena energija" je itak podoben spin.. Treba jo je uvesti, ampak postopoma in tako, da ne uničimo gospodarstva in ...prikaži več okolja...Nategu s krivdo antropogenega CO2 za podnebne spremembe pa verjamejo le še največje in najbolj zarukane ovce...Vse bo slej kot prej prišlo na dan, a za vas kretene bo vedno dovolj pravljic..

    • Jernej65 13:37 07.oktober 2023.

      Ma koga zdaj Nova Zelandija briga in njihove izjeme.

    • blayo 13:45 07.oktober 2023.

      In kar spina še naprej...

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 13:47 07.oktober 2023.

      Gre za to, da se je 11 000 višjih zdravstvenih uslužbencev z goljufijo izognilo cepljenju (zanje je bilo obvezno) ker so vedeli, da podatki o varnem cepivu ne držijo..Boljšega dokaza o nevarnih Covid cepivih si ne moreš želeti...Nekateri tega ne ...prikaži veče boste priznali niti, ko bo to (stranske učinke) Pfizer sam priznal...Kot je že njihova predstavnica v Bruslju, da cepivo sploh ne varuje pred okužbo...

    • blayo 13:51 07.oktober 2023.

      Kaj tupiš model? Stranski učinki so znani vsem. In nehaj stresati laži in zavajati izven konteksta. Kdo je kdaj rekel da cepivo varuje pred okužbo? A si ti normalen? Nič razen skafandra te ne bo obvarovalo pred kakršno koli okužbo. ...prikaži več Mater si bogi da lajnaš tukaj o splošno znanih rečeh in jih prodajaš kot zaroto.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 13:58 07.oktober 2023.

      Kaj nam niso lajnali naj se cepimo, da zaščitimo starejše, si že pozabil njihove finte, vključno s štetjem mrtvih , kjer je Covid bil kriv pri vsakem, ki je ob smrti imel v krvi virus - niti tega ni bilo ...prikaži večo treba, da bi zbolel, zgolj prisotnost virusa :)) Kakšne zarukane ovce.. https://www.youtube.com/watch?v=BNcppNdP6Xk

    • blayo 14:11 07.oktober 2023.

      A maš ti mal preveč cajta? Nekdo te mora plačevat da non-stop te spine limaš. Tvoje finte ne bodo pomagale. Daj če misliš, zares kaj naredi, ker drugače je tako kot da bi lajno na Čopovi vrtel folk bi pa ...prikaži več mimo hodil in vsak stoti bi ti par cetov v klobuk vrgel.

    • Avatar NickMason
      NickMason 14:35 07.oktober 2023.

      lu.ckyss,z bedaki se kregat sam izpadeš bedak,kaj spoh odgovarjaš,ovce so ovce in tu ni pomoči

    • Avatar Zoran
      StarMačk 14:43 07.oktober 2023.

      Prerekanje o Covidu, ter za ali proti cepljenju je sizifovo početje! Danes je za resno znanost pomemben en sam podatek in sicer, je cepivo proti covidu preprečilo ali povzročilo več smrti, kot bi jih covid brez cepljenja!? Pri tem so ...prikaži več rezultati o učinkovitosti cepiva in pozitivnih učinkih jasni! Je pa dejstvo, da vsako cepljenje, neglede na to čemu je namenjeno, za določen del populacije pomeni rizik, pri cepivih covid, pa je bil rizik, ker ni bilo časa za daljša testiranja, še toliko večji...

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 15:00 07.oktober 2023.

      Kako boš pa to vedel, če so kot žrtev Covida vpisali vse, ki so imeli ob smrti v krvi virus Sars-Cov2. ?! Glede na to, da so virus v bolnišnici dobili praktično vsi, ki so tam ležali, so torej v ...prikaži več veliki večini tudi bili vsi umrli šteti kot umrli zaradi Covida...In najbolj zanimivo je to, da danes niti stroka, niti ovce ne govorijo veliko o tem načinu štetja mrtvih ?!... So vsi fuknjeni ali kaj, vam je cepivo zbilo še tiste sive celice, ki vam jih niso mediji ?!

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 15:07 07.oktober 2023.

      https://www.youtube.com/watch?v=XEgPPA4hnrU

    • blayo 15:26 07.oktober 2023.

      Lejga bukselj, spet lima YT pa TikTok filmčke. A si že dokazal od kod vse presežne smrti leta 2020 (ko cepiva sploh še bilo ni)? Daj začni dokazovati no! Ne tukaj limat linkov na risanke.

    • blayo 15:30 07.oktober 2023.

      Samo še čakam da začneš limat kaj o kem trejlih pa 5G in reptilih. In kaj si ti drugega kot ovca? Volk sigurno nisi.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 15:56 07.oktober 2023.

      blayo, evo za vas ovce... https://www.youtube.com/watch?v=s-UIOVAp75U

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 16:16 07.oktober 2023.

      Zakaj je bilo največ presežnih smrti v deželah z največ ukrepi in največjo precepljenostjo, medtem, ko manj precepljene države tega pojava niso imele (Madžarska, Bolgarija, Romunija).. https://ibb.co/pfrYscR

    • Jernej65 18:47 07.oktober 2023.

      In zopet je lu.ckyss v svojem elementu, obtičal nekje v letu 2020, 2021. Njegove strokovne reference so neizmerne. Pa kaj ko ga nobeden ne jebe 5 posto.

    • blayo 21:56 11.oktober 2023.

      Jasno, on je volk, ki ga bodo ovce požrle 😂😂😂

  • Avatar NickMason
    NickMason 10:41 07.oktober 2023.

    Smiselno je da se naredi Eavto zgolj za po mestu in bližnji okolici,torej veliko lažji naj bo in preprost ,ne pa ta jajca ,če delaš malo dlje se ne moreš niti v službo z njim peljat.Če bi ga imeli vsi ...prikaži več to preprosto ne bo delovalo,polnjenje na vsakem vogalu bi bilo in porabiš časa uha ha

    • blayo 11:13 07.oktober 2023.

      Koliko dlje? A ti se dnevno voziš 100 km na delo? V mestih ni nobene potrebe za avto sploh.

    • Avatar NickMason
      NickMason 12:34 07.oktober 2023.

      Nimamo vsi službe blizu,ja v obe smeri se šteje in preseže 150km ,plus tega gužva in čakanje ,poleti vroče,klima ,pozimi mrzlo pa gretje in zdaj naj si kupim avto ,ki si ga niti ne morem ,ker je predrag in nima ...prikaži več dometa tja in nazaj,razen pregrešno dragi avti.Pa da se grem še ukvarjat vmes z polnjenjem.blayo to ti očitno sprejemaš in ti ni problem preživet za brez veze v avtu,izvoli ,kupi si ga .

    • blayo 13:19 07.oktober 2023.

      Se pravi ti se voziš v službo zato, da zaslužiš za vožnjo v službo? Nekaj delaš narobe. Zamenjaj službo ali se preseli bližje službi. Ne štekam pa kaj ti govoriš o mojem preživljanju časa v avtu, če pa sam v ...prikaži več njem preživiš po dve uri ali celo več na dan. Še enkrat, nekaj delaš narobe.

    • vzev 13:24 07.oktober 2023.

      NickMason, točno tako. Po eni strani delajo avte, ki jih prižgeš, brez da primeš ključ v roke, po drugi strani bi pa moral nenehno vklapljati in izklapljati polnilni kabel. Ne hvala.

    • vzev 13:26 07.oktober 2023.

      @blayo, in kaj je narobe, če veliko časa preživiš v avtu. Sam delam dnevno več kot 100 km. Ker tudi med službo veliko vozim okoli. In v tem pač uživam. In ne ne delam zato, da zaslužim za vožnjo. Mi ...prikaži več potni stroški in kilometrina to povrnejo.

    • blayo 13:27 07.oktober 2023.

      Se pravi to ni tvoja nuja ampak užitek? In zdaj ti meni govoriš kako si bogi, v resnici pa avto voziš iz užitka.

    • vzev 13:30 07.oktober 2023.

      Kje sem pa kaj pisal, da sem ubogi?

    • blayo 13:43 07.oktober 2023.

      Evo, še sam ne veš da si. Tukaj nabijaš o tem kako dobiš povrnjene stroške in se ti to "izplača", daj se raje zmeni da ti dvignejo plačo za ta znesek. Skratka še en, ki so ga nategnili s potnimi stroški.

    • blayo 13:44 07.oktober 2023.

      In sploh se ne zavedaš, da delaš zato da se lahko voziš v službo. Namreč cajta preživetega v avtu na poti na delo in z dela ti nihče ne plača.

    • vzev 13:48 07.oktober 2023.

      Sem čisto zadovoljen s svojo plačo. Bolj mi je moteče, to da mi država potem toliko od plače pobere, ker se potem financira vse neumnosti. In kaj bo drugače, če mi dvignejo plačo za ta znesek? Bom kaj boljše živel? ...prikaži več? Ne ne bom. Nič me niso nategnili s potnimi stroški, točno vem koliko dobim. Drugače pa rad vozim in mi ni težava preživeti čas v avtu. Se še malce sprostim sproti.

    • vzev 13:49 07.oktober 2023.

      In isto mi nihče, ne plača časa, ki ga zapravim v avtu med vikendi, ko grem na izlet? In kaj je potem razlika? Dejansko ko sem iskal prvo službo nisem niti gledal oglase v čisti bližini doma, ker nisem niti ...prikaži več imel želje delati poleg doma.

    • blayo 13:55 07.oktober 2023.

      Mah glej, vozi se kjer se hočeš in v čemer se hočeš, samo ne prodajaj drugim laži kako je EV bad ICE pa good. Ne vem kaj te sploh matra, da se oglašaš v EV temah? Na vsak način hočeš ...prikaži več prodat to svojo tezo da te nekdo v nekaj sili. A ko bo nafta 5 EUR/liter boš tukaj jokal, da te nekdo sili, da jo drago plačuješ?

  • darefoks 11:17 07.oktober 2023.

    ne kupim tega dreka nikoli

  • Kmodri 14:33 07.oktober 2023.

    Če ne bodo izboljšali tehnologije baterij in znižali cene električarjev bodo dolgoročno postali nevzdržni! Da so električarji čistejši drži za končno uporabo. Izdelava pa je veliko bolj umazana od bencinerjev!

    • blayo 15:36 07.oktober 2023.

      Tvoje bojazni so odveč. In ne, izdelava ni nič bolj umazana. Od kod te laži pobiraš?

  • tamara8 09:45 07.oktober 2023.

    V slovenskih obmorskih mesti s svojimi ozkimi uličicami se podijo zlasti najstniki s smrdečimi mopedi, ki zasmrajujejo ozračje, namesto da bi vsevedni župani teh obmorskih mest forsirali uporabo električnih motorjev in nehali sanjariti o električnih avtomobilih, če že ne mislijo, ...prikaži več da bi bilo prav prepovedati vožnjo po notranjih delih mesta, kot so to storili v sosednjih Miljah onstran meje, kjjer so na splošno uredbe mnogo bolj prijazne napram prebivalcev glede hrupa itd.

    • blayo 11:20 07.oktober 2023.

      Koliko pa je teh najstnikov na mopedih?

    • vzev 13:22 07.oktober 2023.

      In kaj je narobe s temi mopedi? Smo se ogromno prevozili z njimi, pa je bilo kar luštno. Seveda za mlada leta. Sedaj so pač prepočasni. Z električnimi se vsekakor nebi tako zabavali.

    • tamara8 14:49 07.oktober 2023.

      "vzev" - preprostež!

    • vzev 09:44 08.oktober 2023.

      tamara8, Ja, pač včasih ljudi ni vse motilo kot sedaj.

  • Željko 14:00 07.oktober 2023.

    Elektro sekret so kupovali ker se je denarno splačalo sedaj tega sranja ne bo kupoval nihče oz samo zblojenci

    • blayo 15:38 07.oktober 2023.

      Lejga volka. Samo pazi da te ne bodo ovce pojedle slučajno 😂😂😂

  • devote 15:50 07.oktober 2023.

    je ze kdo videl elektricni avto z avtoprikolico?..😁

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 17:17 07.oktober 2023.

      Ja, v prikolici je imel dizel agregat....In kabel na vtičnico..;)

  • Boris 10:10 07.oktober 2023.

    Aha

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.