Slovenija
7065 ogledov

Lahovnik: Vlada bo imela ob takšnem tempu kmalu velike težave

Komentarjev 38
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Marie Cankar
    marie3 19:05 16.januar 2023.

    Pri JJ Kracun bi bil glasen pa so zvrtali hudo luknjo v javne finance, Lahovnik pa tudi otresa, se posebej tezko je merit produktivnost pri takih kalibrih kot je on sam.

    • Dragonja 19:45 16.januar 2023.

      Pa kje so našli tega,da komentira o ekonomiji.On je zrel za lustracijo glede na njegove pretekle neumnosti,TÈŠ6,Merkator...

    • LudvikK. 10:20 17.januar 2023.

      O kaki luknji pišeš? Zadolženi smo bili za 74,5% bdp, ko se je vlada zamenjala.

  • Avatar Leon
    Leon 17:01 16.januar 2023.

    Končno poročilo o Teš 6: politično najbolj odgovorni Pahor, Križanič in Lahovnik ....strokovnjak za izgube .

    • LudvikK. 18:02 16.januar 2023.

      Največji 'strokovnjak' pa je trenutni finančni minister.

  • Svobodnež 16:41 16.januar 2023.

    Lahovnik ima sedaj zelo veliko za povedati, ko pa je imel priložnost, pokazati kaj zna in zmore, pa je stisnil rep med noge!

    • Avatar Leon
      Leon 17:03 16.januar 2023.

      Predvsem njegove izjave v Fucktor oddajah ....

  • jakec1575 17:28 16.januar 2023.

    Aktivni sds trol Lahovnik na rwiterju ne zamudi podpirat sekto. Zanimivo. Nic nima povedati o povecanem dolgu slovenije 2020-2022. Celih 9mrd do maja 2022. Vir surs in tuje hise. Dajali so covid dodatke bianco. Preprican sem da med tistimi s ...prikaži več 180 jurji letne place niso mladi infektologi, ki so hebal jeza vsak dan na covid oddelkih. Covid dodatek je bil vezan na redno placo. Torej so eni dobili covid za bit doma

    • LudvikK. 18:03 16.januar 2023.

      Ti si budala al se delaš budalo? Poglej dolg v % bdp.

    • robi2107 19:03 16.januar 2023.

      Jaka, se strinjam s tabo, vendar nečednosti prejšnje vlade ne opravičujejo početja sedanje. Za začetek so sebi dvignili plače. S tem so sodnike postavili v še bolj inferiorno pozicijo, zaradi česar so njihove zahteve bolj upravičene. In tako bodo zdaj ...prikaži večj kar vsi počez dobili +600€ bto. Potem intervencija v zdravstvu: 80 neto/h. Logično, da bodo pritisnili tudi drugi v zdravstvu. In potem vsi ostali: šolstvo, policija, gasilci.... celoten JS. Ker to dodatno vpliva na inflacijo, je treba dvigniti..

    • robi2107 19:07 16.januar 2023.

      ..penzije in socialo. In na koncu se bo zbunil tudi folk v gospodarstvu. To je bilo povsem pričakovano. Celo napovedal sem to na teh straneh takoj, ko je bilo znano plačilo v ambulantah za neopredeljene. Napoved se je začela uresničevati ...prikaži več že v par dneh. Od kod bo prišel denar za vse to? Iz naših žepov.

    • jakec1575 20:13 16.januar 2023.

      Sodniki so bili ze parkrat preskoceni, ce pogledamo vsa pogajanja v zadnjih letih. Tako, da so si vec kot zasluzili povisico. Najdi sodnika s 100jurji. Pa delajo nadure tudi nekateri. Pa nisem sodnik ali kaj.

    • jakec1575 20:21 16.januar 2023.

      Ludnik. Cerko in Sarac sta ga drzala fiks in bdp je rasel in je bil 61% bdpja pred lomastenjem janse. Jansa je predal stafeto pri 88%. To je 27% bdpja ludnik. Poglej si surs

    • robi2107 20:28 16.januar 2023.

      Jaka, se strinjam. Ampak problema ne bi bilo, če ostali dve veji oblasti ne bi sebi dvigali plače. Saj sem napisal: "S tem so sodnike postavili v še bolj inferiorno pozicijo, zaradi česar so njihove zahteve bolj upravičene." Enako, kot ...prikaži več so zdaj upravičene zahteve vseh ostalih po višjih plačah. Zakaj bi samo eni sedeli za mizo pri pojedini, ostali pa pobirali drobtine? Dobro za državo pa to ni. Glede sodnikov: moj pokojni prijatelj je bil sodnik. Civilno pravo. Vem, koliko je delal. Veliko.

    • jakec1575 20:49 16.januar 2023.

      Placni sistem je prezivet. To je tek hrcka v kletki. V sloveniji iluzija. Ni enotnega kriterija in ga ne more bit. Ce das izobrazbo izvisijo palicaji. In gasilci. In vzgojiteljice. Ce das nevarnost pri delu izvisijo prevajalci, pisatelji, avtorji, ce ...prikaži več das tezo sindikata dobijo novinarji 5do 10placnih razredov vec kot inzenirji za isto stopnjo izobrazbe in enako odgovornost. Ta placni sistem je najvecji nateg js

    • robi2107 21:11 16.januar 2023.

      Po mojem pa ni. Med poklici v JS morajo obstajati neka sorazmerja. Po mojem mnenju je najbolj smiselno zadevo vezati na izobrazbo, specifike pa urejati z dodatki. Vendar ne vsakomur, kar si izmisli, temveč poenoteno. Če nekdo opravlja nevaren poklic ...prikaži več (gasilec, policaj (pa ne tisti v pisarni), vojak na misiji...) naj dobi enak dodatek. Če nekdo opravlja delo v manj ugodnem delovnem času, ravno tako. Smiselno bi bilo pogledati, kako imajo to urejeno v državah z velikim JS. Recimo na Švedskem.

    • LudvikK. 10:26 17.januar 2023.

      Spet lažeš. Laž na laž. Na letni ravni je bila država najvišje po deležu BDP zadolžena v letu 2015, ko je ta delež znašal 82,5 odstotka.

  • lojs 16:03 16.januar 2023.

    lahovnik je še vedno faktor ... le kdo ga ne bi spregledal

    • robi2107 16:10 16.januar 2023.

      Ne rabiš imet doktorata, da bi predvidel, kakšen tsunami bo povzročilo popuščanje dohtarskim pijavkam. 80 neto/h je noro!!! Kaj neki je Taubi mislil, ko je dohtarjem dal tako velikodušno ponudbo? Da bodo ostali mirno gledali? Sicer, če sem čisto pošten, ...prikaži več so izvorni krivci kar sami posranci, ki so najprej sami sebi dvignili plače. Normalno, da bo to sprožilo zahteve ostalih. Mati vseh zahtev pa so koronski dodatki, ki so dediščina prejšnje vlade, Ko se prejemniki enkrat navadijo nanje, se jim ne..

    • robi2107 16:14 16.januar 2023.

      .. bodo več odrekli. Pa imenuj to zaradi mene covid dodatek, dodatek na dodatek, dvig plače za xy plačnih razredov ali nov plačni sistem. Isti bulšit, le ime je drugo. Plačamo pa mi. Tisti v JS sicer potem dobijo nekaj ...prikaži več nazaj v obliki višje plače, tisti, ki si kruh služimo v lastni režiji, smo pa neto suckerji.

    • Erik Krivec 18:05 16.januar 2023.

      Ti neto sucker, kar zaposli se v JU. Da ne boš več tako trpel. Boš kar hitro opzil, da je najlažje rožice sadit in da je realnost precej drugačna. Sicer pa 80€/h, predrznost, da je večje ni. V Tržiču dobijo ...prikaži več taki zdravniki za neopredeljene paciente 45€/h. No, glavno, da imate vašo svobodo, pa četudi vam je ušla izpod vajeti. Čisto vseeno, če bodo državo spravili na kolena. Feel free to do whatever you want - freedom.

    • LudvikK. 18:08 16.januar 2023.

      Te bolane dodatke je že pred davnimi leti izsilil Štrukelj.

    • lojs 18:22 16.januar 2023.

      o marija, a bi lahko na kratko ... preveć za brat ... rad berem, ampak odviso od tega kako je napisano ... leposlovja sigurno ne maram ... vsem se opravičujem, če je karkoli narobe, ampak ne razumem zakaj vlačijo vse ...prikaži več te bivše ministre, ala kebra, zdej lahovnika ... meni se zdi to absurdno oz. nek poskus ponovnega pranja možganov ... mediji pa vse to prodajate

    • robi2107 18:42 16.januar 2023.

      Erik, očitno si ti eden izmed prisesancev na državne jasli, ko tako jamraš zaradi kobajagi slabe plače in nam iz prve roke poročaš, kako vam je hudo v JU. No, ne sekiraj se, tudi tebe bodo prej ali slej doleteli ...prikaži več dodatki. Potem boš imel še več svobode in boš lažje plesal. Kar se tiče plače v ambulantah za neopredeljene: to je podatek,ki je bil javno objavljen v poročilih na TVS. Cifra, s katero pa ti operiraš, je larifari. Dokaži jo. Kar se tiče garanja v JU: pred dobrimi 20 leti sem delal v JU..

    • robi2107 18:47 16.januar 2023.

      .. in vem iz lastne izkušnje, da tam nikomur ni hudega. Tretje: eni ste pač ovce in si ne znate predstavljati, da ne bi bili nad nikomer navdušeni. Brez pastirja pač ne zdržite. Jaz pa ne vidim prav nobenega razloga ...prikaži več za veselje, če smo enega primitivca, prepirljivca in lažnivca zamenjali z nekom, ki je sicer uglajen in po regelcih, me pa zato z davki odre ko psa. Iz šupljeg v prazno. Ampak važno, da ti prideš do svojega dodatka. Kad-tad

    • lojs 19:24 16.januar 2023.

      žal mi je, ampak res nisem nič prebral in tudi ne bom

    • robi2107 19:46 16.januar 2023.

      Lojze, ni bilo namenjeno tebi. Če hočeš beri, če nočeš, ne beri. Kakor hočeš.

    • lojs 20:41 16.januar 2023.

      res ne vem, zakaj se trudite s tem oz, kaj je sploh namen

  • Avatar Jaka Steiner
    jaka4 19:29 16.januar 2023.

    Očitno je dal Janez spet domačo nalogo Mateju, tukaj si jo pa lahko ogledamo. In tako, kot je bilo že prej omenjeno. Ko je bil na oblasti "brezmadežni" je bilo za Mateja vse idealno, ko je pa izgubil oblast, je ...prikaži več pa zanj katastrofalno.

  • jan631 20:29 16.januar 2023.

    Sončni kralj je pogrnil po celi črti. On se še samo, sam sebi zdi pameten. Lahko bo kandidiral za najbolj nesposobnega PV v zgodovini.

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 23:12 16.januar 2023.

    Primankljaj gor, primankljaj dol, za vse bo kriva trenutna vlada. Dejansko je pol leta 2022 upravljal Janez. Naj Frutek zdaj ne kaže z prstom samo na trenutno vlado.

  • jakec1575 20:24 16.januar 2023.

    Jansa stalno trobi o stricih iz ozadja a edini stric je on. Z vsemi svojimi troli. Ze 7mesecev blokirajo in rusijo vse kar se da.

    • LudvikK. 10:27 17.januar 2023.

      Hvala bogu, da vsaj poskušajo upočasniti uničevanje države.

  • Avatar pantani
    pantani 07:42 17.januar 2023.

    Ama neben pa ne omenja zmanjšanja obdavčitve plač, ki je edina realna rešitev (poleg odpuščanja v JS in JU)!!!

  • Soljatar 16:29 16.januar 2023.

    s to vlado bomo kmalu pristali tam kot Grki.

    • jakec1575 17:30 16.januar 2023.

      Ne bi pa z janso. Tip je v enem mesecu zadolzil drzavo za 1mrd. 400mio za boxerje in 500mio na zadnji dopisni seji vlade za lokalne sds projekte

  • vanc7 16:31 16.januar 2023.

    Butalci naj mi oprostijo, ko to vlado primerjam z njimi. Motim se, se ne da primerjat! Vse kaže, da butalci vendar niso tako omejeni...

    • robi2107 16:49 16.januar 2023.

      Tudi prejšnja vlada je delila denar levo/desno (veliko bolj desno, sicer), V bistvu je ene skupine navlekla na dodatke in zdaj se jim te nočejo več odpovedati. Še več, zdaj jih bodo (jih že) zahtevali vsi ostali. Zakaj bi samo ...prikaži več imeli gostijo samo izbranci? Suckerji bomo pa tisti, ki od države ne dobimo nič. Ne plače, ne penzije, ne sociale.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.