Slovenija
3029 ogledov

Ljubljanski nadškofiji 22 milijonov evrov odškodnine

Komentarjev 29
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Janez 09:32 24.oktober 2019.

    Bolj nore države in sodstva ter sodnega sistema kot je v Sloveniji še nisem videl. Naravno bogastvo kot so gozdovi niso od cerkve. Cerkev naj skrbi za duše ne pa za zemeljske dobrine!!

  • marsal 09:46 24.oktober 2019.

    cerkev je vse kar ima pokradla z lažmi in lažnimi obljubami ! Cerkev nepooblaščeno zastopa stvarnika !

  • leonardo 09:18 24.oktober 2019.

    Ja krasno. Ne manjka jim denarja, pa nikoli jim ga ne bo, ker je narod nor!. Zato si pa lahko breški šef s svojo spremljevalko in njenim soprogom lahko privošči dopust v Avstraliji, kajne?

  • Lavdan 10:04 24.oktober 2019.

    Do kdaj misli ta mafija še odirati državo za nekaj kar po logiki sploh nikdar ni moglo biti njihovo. Vsi gozdovi bi morali biti v državni lasti.

    • Avatar Leon
      Leon 10:13 24.oktober 2019.

      Čudim se takšne apatije ljudi ob tem . Nihče razen Levice nikoli ni protestiral zoper temu . PETICIJA je bila vendar se je vse ustavilo . Ko ljudem zavre se lahko zgodi marsikaj ,tudi Latinska Amerika ,kar si želijo domobranci ...prikaži več in njihovi hlapci .

    • blayo 10:19 24.oktober 2019.

      Leon, zaenkrat nam gre že predobro, da bi se karkoli resnega zgodilo. Recimo revolucija. Revolucije ne bo, prej globalna vojna.

    • leonardo 11:17 24.oktober 2019.

      Lavdan, ne vem koliko si star. Jaz sem n.pr. šel podpisat na Občino za referendum, da sem proti temu, da se gozdovi dajo v last Cerkvi. Kljub 50.000 podpisom so vse pometli pod preprogo in eto, to je rezultat tega. ...prikaži več referenduma seveda ni bilo,danes pa ga razpišejo že če se en poslanec spomni ne vem kakšno neumnost!

    • Avatar Leon
      Leon 13:20 24.oktober 2019.

      Veliko nas je podpisalo za referendum ,vendar je pravna kasta pometla pod preprogo . Krivosodje je edini problem Slovenije. Vse se je začelo z orožarsko afero za katero nihče ni odgovarjal....in potem se je vsul plaz dogodkov po sistemu ROKA ...prikaži več ROKO UMIJE .Tudi obiski VATIKANA marsikaj povedo .

    • blayo 21:45 24.oktober 2019.

      Referendum mora biti če ne drugega vsaj v skladu z ustavo. Če ni, potem je treba najprej ustavo spremeniti in na podlagi tega spremeniti zakon o denacionalizaciji. Potem imaš šele možnost da rečeš "Ne, tega cerkvi nazaj ne damo, ker ...prikaži več ni osnove, da bi bilo to sploh njeno!".

  • Avatar MS
    MS 11:23 24.oktober 2019.

    Ali je sodstvo res legaliziralo odtujitev državnega premoženja? Ali v arhivu najdeni dokumenti utemeljujejo sum o tem! Na spodnjem linku navajajo materjalne dokaze! Preberite in presodite sami! https://www.mladina.si/176940/zakaj-je-slovenija-cerkvi-vrnila-gozdove--ce-ti-dejansko-niso-bili-cerkveni

    • Avatar MS
      MS 11:30 24.oktober 2019.

      V Mladini objavljamo pogodbo, ki smo jo pridobili iz Arhiva Slovenije in na podlagi katere je cerkev z dovoljenjem tedanjega papeža Pija IX. omenjene gozdove, z Blejskim otokom vred, pred več kot 150 leti prodala. Pogodba je sicer v strokovnih ...prikaži več krogih znana, a še nikoli ni bila objavljena.

    • Avatar MS
      MS 11:32 24.oktober 2019.

      Pogodba je pomembna predvsem zato, ker že od vsega začetka slovenske osamosvojitve odpira vprašanje, na katero ni pravega odgovora: Zakaj je pravzaprav Slovenija v postopku denacionalizacije te gozdove cerkvi vrnila, če ti dejansko niso bili cerkveni?

    • leonardo 12:03 24.oktober 2019.

      Ja, MS in kdo se bo spopadel s tem? Nihče, ker smo prodane duše!

    • Avatar MS
      MS 12:54 24.oktober 2019.

      Leonardo, ne posplošuj! Prodane duše so tisti ki imajo moč in o tem odločajo! Očitno so to potomci tistih ki so pod perutničko RKC že v 40-tih letih prejšnjega stoletja poskušali prodati tudi lasten narod in so se po "osamosvojitvi" ...prikaži več uspešno infiltrirali v vse tri veje oblasti!

    • leonardo 14:20 24.oktober 2019.

      Ja, na žalost, pa vedno več jih je in jih kot kaže ne bo tako hitro zmanjkalo.

    • 0ced864ed9d976da79e4e975646e3dcf59a85b96 09:17 25.oktober 2019.

      Pri tem je treba povedati, da je bilo v letu 1940 več kot 42.000 kmečkih gospodarstev prezadolženih, prezadolžena pa so bila tudi številna gospodarska podjetja in mnoga tik pred bankrotom. Vse te dolgove je povojna komunistična oblast brisala, tako da ...prikaži več so denacionaliziranci dobili nazaj premoženje brez bremen.

  • mph 10:27 24.oktober 2019.

    Za bruhat, a bo kdo te zločince, ki uničujejo državo enkrat spravil tam kamor spadajo doživljenjsko???

    • leonardo 11:19 24.oktober 2019.

      Nikoli, ker pridejo ljudje v cerkev ( večina starejših), ki zadnje everčke stisnejo v "pušco" za odpustke in ti ljubi prevaranti za ta ddenar potujejo po svetu in se smejijo tem norcem, žal.

  • Avatar Leon
    Leon 15:34 24.oktober 2019.

    Kdaj bodo vatikanski vampirji vrnili denar vsem delničarjem ZVON 1 in 2 okoli MILIJARDO EVROV ? Kdaj bo KRIVOSODJE vrnilo ta denar ? Smrt fašizmu svoboda narodu !

  • blayo 10:16 24.oktober 2019.

    Aleluja, sem vedel da bog obstaja :))) Vatikan si lahko oddahne še za kakega pol leta. Še bo za plače :)))

  • maresem 09:49 24.oktober 2019.

    Če dobi odpis dolgov mafiski ćefuraj in najlepšega mesta na svetu, naj dobi tudi RKC. Bravo!

    • Avatar Leon
      Leon 10:09 24.oktober 2019.

      maresereš .....torej Slovenija ni tvoja domovina ! Vso naravno okolje je družbenega pomena in last vseh ljudi in ne neke kaste ,ki v imenu nekoga na križu krade denar revežem .

    • blayo 10:16 24.oktober 2019.

      maresem, ampak od kod je pa RKC dobila te gozdove? A jim jih je bog dal?

    • maresem 10:56 24.oktober 2019.

      Leon, z razliko od tebe in večine tukaj prisotnih levičarskih komunajzarjev, sem jaz velik domoljub in ljubitelj Slovenije, zato mi ni vseeno kaj delajo tvoji lopovski ljubljenčki, ki so spravili državo tako rekoč na kant, oz. v srednji komunistični vek.

    • maresem 10:57 24.oktober 2019.

      Blayo... še enkrat preberi moj post.

    • leonardo 11:24 24.oktober 2019.

      mnaresem, nismo vsi komunajzerji, ki nam je mar kako ta kasta krade ubogim in zapravlja tudi naš denar. Od kot jim denar za penzije, zdravnike in v končni fazi za potovanja v Avstralijo. Zgleda, da si se priselil sem in ...prikaži več iz tvojega ni še šlo nič.Ja, in ne piši mi o raznih Zidarjih, Bavčarjih, Jankovičih in končno o Janših, ker se tudi s tem ne strinjam!

    • blayo 11:57 24.oktober 2019.

      Tukaj ni če, če. To pogojevanje je samo v tvoji glavi. Odpis dolga ni bil požegnan s strani sodišča, odškodnina RKC pa. Ampak to sodišče ki je požegnalo odškodnino ni nič krivo tukaj. Kriva so ostala sodišla spodaj ki so ...prikaži več predolgo odločala v denacionalizacijskem postopku ;)

    • 0ced864ed9d976da79e4e975646e3dcf59a85b96 09:27 25.oktober 2019.

      [ @maresem 10:56 24.OKTOBER 2019. ] Ti si totalni kreten, seme katolibansko domobransko. V izmišljenem komunističnem srednjem veku so vas pokazali, da obstaja še kaj drugega od konjskih vpreg in štrbunka ( Skratka, vaški reveži, dninarji in spolovinarji, s slamo ...prikaži večmo krite hiše s stranišči na štrbunk ali celo brez njih, brez vodovoda, kopalnic in električne napeljave so bile leta 1988 izjemna redkost, leta 1940 pa je bilo vse to še kruta resničnost, za katero mladi rodovi ne vedo) .

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.