Avto
8143 ogledov

Ljudje se bojijo kupovati dizelske avtomobile

Komentarjev 21
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • dusan30 20:19 19.oktober 2018.

    Se strinjam miki1234, ljudje božji kar preverite emisije novih diesel vozil in ugotovili boste, da imajo celo manj co2 emisij kot bencinski. Pa vsak butec bi moral vedeti, da ima diesel lepši tek motorja, da manj porabi, je dosti bolj ...prikaži več elastičen, deluje že pri nizkih obratih (kar je najpomembnejše) in je zato bolj tih, okolju prijaznejši in se zato tudi kasneje obrabi (kar je z vidika ekonomike spet prednost)!

  • ode 08:43 19.oktober 2018.

    Kolaps spletnih portalov ala Z24, ki brez osnove navijajo za električne avtomobile in s tem spravljajo pretentane kupce v obup in nezadovoljstvo, kar bo doživel vsak, ko bo prvič sredi zime ali poletja z 1/2 baterije obstal za več ur ...prikaži več v koloni na avtocesti.

    • mucek4 10:44 19.oktober 2018.

      Tebi se pa vidi, da še nisi sedel v električnem avtomobilu. Pa tem bom malo razsvetljil. Poraba električnega vozila je cca 15kWh na 100km. Baterije slabših vozil pa se gibljejo pri kapaciteti cca 25kWh. Torej za reciva nekje 150-200km na ...prikaži več eno polnjenje. Teh 15kWh pa razdeliva v grobem na 14 proti 1. 14kWh se porabi za premikanje, 1kWh pa se porabi za vse ostalo - gretje, klimo, luči, radio, brisalce, ... V 6 urah bo električni avto v zastoju porabil največ 1/4 svoje baterije, saj se ne premika.

    • mucek4 10:46 19.oktober 2018.

      Žal ni šlo vse v en komenrtar. To je 6 ur s prižgano klimo (na gretje ali hlajenje), z lučmi, brisalci, radiom, ... Baterija se pač ne prazni, če se ne premikaš. In dejansko v zastoju električen avto porabi manj ...prikaži več kot bencinar ali dizelaš.

    • Snežinko 12:12 19.oktober 2018.

      Mucek, kaj pa, če bi šel ti s teorije na prakso? Spoznal boš kruto realnost, da svet ni tako črnobel kot tvoji teoretični izračuni. Namreč, tudi tebi se hudo vidi, da še nisi sedel v električnem avtomobilu, imaš pa hudo ...prikaži večo teoretično znanje. Primer: E golf ima PRAKTIČEN doseg hudooooo manjši od teoretičnega, celo pod 100km. Ti samo vprašaj na radio 1, ki so z njim spremljali Deželaka, boš videl, kakšne težave so imeli.

    • mucek4 08:19 22.oktober 2018.

      Ene 2x pa sem sedel v elekričnem avtomobilu. Pa kakšen km sem tudi z njim naredil. Z e-Golfom pa res nimam izkušenj. Z jim sem naredil cca 80km v enem šusu, ostalo je slabe pol baterije, mi pa na splošno ...prikaži več ni bil všeč. Si pa dragi Snežinko več kot vabljen na kakšen e-krog :)

    • Rdečivrag 10:25 24.oktober 2018.

      Vsedi se v električnega Soula od Kie, pa boš videl, kaj pomeni realni doseg. Po tej plati je zadeva že zelo podobna avtomobilom z bencinskimi motorji.

  • kokodajsarica 13:04 19.oktober 2018.

    Lol. Električni avti na premog :D izguba iz premoga, pretvorbe v elektriko, prenosa, pretvorb v napetosti, polnjenja baterije, skupna izguba energije čez 90%. LOL

  • maresem 13:08 19.oktober 2018.

    Vozil, vozim in še bom vozil - dizel... in vse dotlej, dokler ne bo e-avto imel podobne lastnosti, kot danes dizel.... tudi ceno.

    • antitrust 15:20 19.oktober 2018.

      Lastnosti: dražji servisi, zapacani filtri, crknjene turbine, slabo vžiganje pozimi, smrad, ropot, ......?

  • fedor_anton 01:52 20.oktober 2018.

    Včeraj sem kupil novKadjar na dizelski pogon in z avtomatiko.Ljudje nasedajo zelenim idejam in kupujejo za nori drag denar avtimobile na elektriko z dometom slabih 200 km ter priblemi z ogrevanjem in klimo.Briga me ogrevanje planeta in zaradi mene se ...prikaži veče Kiribatu alu Meledivi lahko mirno potopijo v morju.Zeleni in rdeči bacili mi že ne bodo diktirali s čem se bom vozil za svoj denar in

  • ode 17:18 19.oktober 2018.

    Nedavno je bil zaradi snega na primorski cesti večurni zastoj, kar pomeni stalno speljevanje in po nekaj metrih zaviranje. V klancu je noga stalno na zavori: štop luči 2x7W, pozijske 4x3W, žarometi 2x18W, brisalci 200W, kabinski ventilator 150W, ogrevanje kabine ...prikaži več 1000W, vodna črpalka hlajenja motorjev 30W, ventilatorji hlajenja CPU+inverterji 150W, odpadna toplota CPU 50W, invertorjev 150W, LED zaslon 10W, A/V in notranja razsvetjava 10W. Avto torej troši najmanj 1,812 KWh/uro, ko miruje.

  • miki1234 08:07 19.oktober 2018.

    dajte narest pravo raziskavo, ne pa pisati kar nekaj v tri dni. novodobni dizelski motorji niso problem, ker so isto čisti kot bencinar... onesnaževalci so stari dizli.

    • popokatopetl 10:00 19.oktober 2018.

      Erhm. Res novodobni dizli naj bi bili relativno ok, čeprav je še vedno nekaj "popusta" na zapovedane limite. Veliko sploh ne starih EURO6 dizlov je precej podobno umazanih kot so stari, čeprav so na papirju čisti, tolerira se jih le ...prikaži več ker so skoraj novi. Novejši turbo bencinarji so se žal glede strupenih emisij približali dizlom.

  • Fulmmer 21:18 19.oktober 2018.

    Kolega je tudi padel na te finte in kupil bencinarja, sedaj pa cvili kako da mu žre 1/3 več. Moj nov dizel ima 104g/CO2, njegov nov bencinar pa 129g/CO2. Ni mi jasno kaj bi s tem zavajanjem radi dosegli.... Mogoče ...prikaži večče samo zaradi večje prodaje bencina.

    • Mitja Pintar 14:40 20.oktober 2018.

      pri dislu ni problem co2 ampak nanodelci noX zaradi katerih ljudje umirajo predčasno, še posebej v večjih mestih. Zato da ti prišparaš 20€/mesec nekdo umre eno leto prej. nobenega zavajanja ni, v garažo zapelji bencinarja in disla ter zapri vrata ...prikaži več za 5min in pust laufat potem pa udihni ta zrak pa boš sam na sebi imel test zakaj se je treba znebiti disla na globalni ravni po hitrem postopku

  • Jožef Koprivnikar 16:16 19.oktober 2018.

    Premajhna je razdalja ki jo prevozijo avtomobili z električnim pogom, drastično pa se zmanjša ob uporabi klime ali gretja.Svoje opravijo tudi svetila in ostali odjemalci energije kot so brisalci, avtoradio itd.Trenutno je še vedno najboljša varianta kombinirano z možnostjo da ...prikaži več se polni baterija ob uporabi bencinskega motorja.Ta pa je cenovno za zdaj dosegljiva le posameznikom

  • milan63 11:13 20.oktober 2018.

    fedro anton stabo se nestrinjam da si kupu dizlskega smrduha elektrika je prednost v večjih mestih so dizlska vozila prpovedana

  • milan63 11:10 19.oktober 2018.

    ode stabo se nestrinjam

  • f5b0a37161572a16434c3a9b735044179b6963f0 15:02 19.oktober 2018.

    bencinar je zakon,dizli pa kot traktorji sam smrad

    • Vunny 07:18 20.oktober 2018.

      ... posebno ko voziš za WW, tistimi starejšimi. Pri novejših tega ne boš zaznal, razen, ko si naslonjen na njihov izpuh v koloni...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.