Slovenija /slovenija/crna-kronika
19764 ogledov

Zapeljala v nasprotno smer, po nekaj minutah je hudo počilo

Komentarjev 22
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Naklonsky 16:38 06.avgust 2021.

    Kura.

  • GoPro 23:14 06.avgust 2021.

    Kdo sploh daje tako starim ljudem vozniške? Verjetno je bila še na kakšnih zdravilih za živce, da se ni niti ustavila na avtocesti, ampak lagano sportski furala naprej...

    • janko66 08:07 07.avgust 2021.

      Saj je omejitev 80 let. Potem nekateri med njimi ohranijo vozniško recimo samo za podnevi in ne za avtocesto. Ali bi ti rad omejitev 50 let. Tehnično je to možno zmanjšati takšne nesreče. Sem opisal v linku spodaj. Na DARSU ...prikaži več so mi zavrnili. Sedaj sem naredil bazo 15 linkov vhodov na avtocesto, vseh je 123. Sam nimam časa, da naredim vseh 123, ter potem nihče ne bo uporabljal. Torej, če mi pomagate pri tem.

  • smejka 21:40 06.avgust 2021.

    Brez zamere, ampak ta leta niso več primerna za upravljanje vozila.Promet, infrastruktura in predpisi, so se spremenili bolj kot jim lahko sledi oseba v teh starostnih kategorijah

    • GoPro 23:22 06.avgust 2021.

      Da ne govorimo o refleksih in stopnji pozornosti, ki jo vožnja zahteva...

    • Avatar Ajda Virant
      ajda0 06:41 07.avgust 2021.

      ja,ja in kaj imajo leta z vsemi prepovednimi tablami na AC...? na levem robu pred voznikom nima kaj stat znak prepoved vožnje ! ko se vključiš na AC po desnem pasu.

  • Avatar Ajda Virant
    ajda0 06:38 07.avgust 2021.

    Skrajni čas, da se vse tiste roke na tabli odstrani, ker vedno povzročajo zmedo v glavi voznika ! in na vsakem ovinko ko se priklučiš na AC te na voznikovi strani pričaka tabla prepoved vožnje...zakaj, strašite voznika ?

    • janko66 15:38 07.avgust 2021.

      V vednost, vsak voznik si lahko na google street (GS) pogleda vhod na avtocesto in pozneje že ve, kako peljati. Res pa je to neprijazno za ljudi nevešče uporabe tega programa. Zato sem naredil bazo linkov GS od 15 vhodov ...prikaži več na avtoceste. Ostalih 108 lahko naredijo drugi in tako si bo to lahko pogledal vsak. https://www.facebook.com/groups/770061050360714

  • rd2dmk2 22:51 06.avgust 2021.

    pa kaj se jezite nad njo, pojdite se jezit na 20-letniki, ki vozijo po nasvetih garmina in ne upoštevajo nobenih prometnih znakov in navodil. kaj jih briga prepoved vožnje, enosmerne ulice, itd , itd, samo da garmin pravi gremo, pa ...prikaži več gremo, pa makr v prepad čez severno steno triglava. pa mogoče je bila tesla in vključen avto pilot ?

    • GoPro 23:19 06.avgust 2021.

      Seveda, okrivimo voznika, ki vozi po predpisih... bi si starka raje kak garmin omislila, pa morda ne povzročila to tragedijo.

    • rd2dmk2 09:14 07.avgust 2021.

      gopro, si mogoče pomislil da je upoštavala garmin ? zadnjič so eno "planinko" reševal v gorah, ko je sledila garminu pa padla v graben. trije ljudje v avtu pa ne opazijo da gredo narobe in za povrh še najprej v ...prikaži večv eno smer narobe, potem pa še v drugo. kot bi šli delat skupinski samomor. in vsi se jezite nad AC in napačno smer vožnje, ko pa bedaki zgrešijo odcep in se vozijo v rikverc po cesti je pa to čist normaln ?pa jim manjka 2x po 20 let do starosti te gospe.

    • rd2dmk2 09:17 07.avgust 2021.

      meni je žal tragedije, ampak , ne morem mimo komentarjev , ki so mal nizkotni. in včasih bi vas rad spomnil da ni vse v letih .

    • janko66 10:23 07.avgust 2021.

      Se strinjam, tudi mene takšni komentarji iritirajo, kot od Naklonsky.

    • krucefiks 13:30 07.avgust 2021.

      rd2dmk2,garmin te nikoli ne pelje v nasprotno smer,ravno z garminom je bolje,kaže omejitve in opozarja na divjad itd,precej bolj skoncetriran si na vožno .Pri voznikih je problem telefon in tipkanje sms-ov

    • rd2dmk2 22:54 07.avgust 2021.

      krucefiks, tale tvoja pač ne bo držala, da te garmin vodi pravilno.. kajti vsak dan opazujem turiste, kako vozijo v prepovedano smer in vsak ima na armaturi elektronskega vodnika. in tudi sam se ga kar precej uporabljal, ampak sem večino ...prikaži večo poti prej preveril in ga v glavnem uporablaj le za to da sem vedel čas prihoda.

    • krucefiks 07:56 08.avgust 2021.

      rd2dmk2,jaz uporabljam garmin že leta in leta,nobenih napak,če ga pa uporablja paničen idiot po domače rečeno,ki si znake razlaga po svoje ,pol pa ni pomoči .to ti povem ker sem doživel ko je ženska preprosto obrnila na avtocesti in šla ...prikaži več nazaj ,ker je po pomoti šla na avtocesto,na srečo žive duše nikjer bilo ,zdaj si samo lahko predstavljaš koliko pritiska sem imel v trenutku,za znort

    • rd2dmk2 10:14 08.avgust 2021.

      pa saj nisi edini. žal.. pravi pregovor- vsak metek ne ubije, tako tudi vsaka napaka nima posledic. iz osebnih izkušenj povem tole, šoferji avtobusov ne znajo uporabljat garmin. kajti , potem ne bi vozili skozi ozka vaška jedra, kjer se ...prikaži večse avtobusi zagozdijo. in zakaj ? ker nastavijo varianto- najkrajša pot. nekoč je na bledu bil semafor pri gostilni union. in vsak garmin je pokazal bližnico mimo po poti ( ne cesti) med hišami, za poštarjev moped, in nič drugega.

    • krucefiks 11:43 08.avgust 2021.

      rd2dmk2,voznik avtobusa ali kamiona mora imeti garmin za kamione oz. tak ki mu vneseš dimenzije avtobusa itd. uporablja pa nastavitve za osebni avto in seveda tega sploh ne ve ,torej je spet kriv šofer in ne garmin,zato obstajajo navodila za ...prikaži več uporabo in v trgovini ko ga kupiš lahko preprosto poveš da boš uporabljal tudi za avtobus in ti prodajo takega ki vse to ima,potem pa kupi cenejšega in je prepričan da je to isto ampak ni

    • rd2dmk2 16:32 08.avgust 2021.

      seveda so navodila, in kdo jih bere ? in kdo bo kupil profesionalno napravo, če pa za drobiž se dobi neki podobnega. se spomnim sindikalnega izleta, šofer avtobusa je dobil garmin in smo morali po šmartinski do BTC po nekaj ...prikaži več sodelavcev. ne boš verjel po kakšnih ulicah smo se vozili do tja. ja saj vedno je kriv človek. in smo na začetku, zakaj je gospa zavila v napačno smer ? meni ne gre v glavo trije v avtu, pa 2x zavit narobe na AC pri vseh znakih , ki ponavadi tam so.

  • janko66 18:16 06.avgust 2021.

    Ali želite, da se takšne vožnje ne zgodijo ali zgodijo dosti bolj poredko. Priključite se v naslednjo facebook skupino in prispevajte svoj čas v skupno dobro: https://www.facebook.com/groups/770061050360714

    • Avatar Leon
      Leon 18:25 06.avgust 2021.

      Policija naj se priključi tem akcijam ! Akcije posameznih skupin policija kaznuje .

    • janko66 06:06 07.avgust 2021.

      Poglej link, nima to zveze s policijo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.