Slovenija
470 ogledov

Matjaž Šerkezi, GRS: "Na brbončice v nosu se mi lepi vonj krvi in mrtvega telesa"

Komentarjev 15
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Žvižgač 18:42 19.september 2016.

    Globok poklon nesebičnim junakom, ki se žrtvujejo in izpostavljajo svoja življenja, da bi lahko pomagali drugim.Vi ste pravi heroji z velikim srcem.

  • Basiliscus 17:20 19.september 2016.

    Samo mimogrede: v nosu nimamo brbončic - te se nahajajo samo v ustni votlini in v žrelu. V nosu so vohalni receptorji. Glede posebne pristojbine za rešeavanja: kot član PZS se je možno/potrebno zavarovati za takšne primere. Resni planinci ...prikaži več so pogosto člani PZS, priložnostni obiskovalci pač ne. Glede pristojbin bi pa bilo po mojem mnenju precej bolj nujno dvigniti zavarovalnino za kadilce in druge skupine (npr. prekomerno prehranjene, tiste, ki se ne gibajo). Resnici na ljubo kadilci in podobni predstavljajo glavnino pacientov v naših bolnišnicah.

  • Rra 13:53 19.september 2016.

    Super zapis! Žal tisti, ki tako radi žalijo vse po spisku in pametujejo, tegale ne bodo sposobni prebrati.

  • YACKO 15:14 19.september 2016.

    Vsa čast....

  • Pepe007 15:52 19.september 2016.

    Bistroumna ideja. Uvedemo še en javni ZZZS, da bo ponesrečenec zvedel, da so službe izpolnile kvoto za to leto in naj počaka na naslednje leto, da bo na vrsti. Ali pa samoplačniško kljub zavarovanju, da bo takoj na vrsti :)

  • valerijakregar 16:00 19.september 2016.

    Spoštovani Matjaž in Ekipa !Z vsem dolžnim spoštovanjem do vas vseh in vašega plemenitega poslanstva.Tragedije ki ste jim priča vsakodnevno, vas "obrusijo".To je edini način, da človek zmore profesionalno opraviti svojo nalogo.Noči pa vračajo prizore v ...prikaži večv vaše mehke duše.............Hvala za izčrpen članek, ki me je ganil do solz.Vso srečo tudi v prihodnosti !Potrebujete jo.Še enkrat - MOJ GLOBOK POKLON.

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 16:33 19.september 2016.

    Če ne bi bilo prostovoljstva, nevladnih organizacij in društev bi šele čutili kako malo država vlaga v najosnovnejše stebre družbe; in kako veliko denarja neupravičeno ponikne.

  • Dušan Jakič 17:57 19.september 2016.

    Ti si tisti, ki ga gospod v članku omenja, če morda bere svoje komentarje... ŽALOST!

  • MihaMB 18:03 19.september 2016.

    Ni besed, samo globok poklon. Za vas in za se tiste, ki svoj čas namenjate reševanju življenj drugih.

  • maresem 19:38 19.september 2016.

    Cepec...

  • blueone 20:00 19.september 2016.

    Fantje, vi ste naši pravi junaki!

  • jakec1575 13:49 19.september 2016.

    Dajanje je najvecja vrednota in pot do lastne srece, pa vendar mislim, da je cas, da se podrocje dokoncno uredi. Za hribolazenje se uvede zavarovanje, ki ga nimajo pod nadzorom klasicne zavarovalnice, ki prelovajo dobicke med zavarovanji. namensko zavarovanje, ki ...prikaži več zagotavlja tehnicna sredstva, kot je lasten helikopter, specializiran za gorsko resevanje in druga komepenzacija vsem prostovoljcem, da se jim zagotovi cimvecja varnost. Hribolazenje ni pravica, ampak odgovornost. če je samo pravica, potem ukinimo vse in je vsak odgovoren zase, njegova resevalna pa so krokarji.

  • Jana Obleščak 11:47 20.september 2016.

    Dragi fantje, možje, dekleta in žene, ki tako nesebično pomagate - moj poklon in spoštovanje. Hvala tudi vašim družinam, ki vas razumejo in podpirajo. Hvala vam ker ste to kar ste. Hvala in pozdrav.

  • Avatar Džoser
    Džoser 23:52 19.september 2016.

    Ja fantje ko pasmo še v mojem času pred toliko in toliko desetletji takrat še mladi in zagnani vodniki predlagali,da po zgledu Francozov,Švicarjev in še koga uvedemo plačljivo reševanje iz gora ,saj so nekateri prav izzivali ,ker so vedeli,da jih ...prikaži več bodo brez finančnega stroška ali kazni prišli reševat.Pa je bil zagnan vik in krik,da to pa že ne!Pri nas bomo to izvajali zastonj in volontersko!

  • smejka 22:34 19.september 2016.

    Kapo dol,fantje! (prepričana sem,da tako dobro delate prav zato,ker ste prostovoljci)...Hvala vam!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.