Avto
13689 ogledov

Minister razkril pomembno reformo: "Subvencija ne bo enaka za vse"

Komentarjev 44
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • mina6 16:35 23.februar 2023.

    Kot da je elektrika brez ogljičnega odtisa!! Pa tudi če bi bila, se za proizvodnjo baterij in drugih materialov v eavtu strahotno obremeni okolje - z izkopavanjem redkih elementov. In sama proizvodnja eavta pusti ogljičen odtis kot klasičen v skupno v desetih letih!

    • kontrahan 16:58 23.februar 2023.

      Saj to naši papki dobro vedo. Ker s(m)o pa hlapci Bruslja, kar rečejo tam, za naše pač božja beseda. Kaj čemo ko imamo v politiki hlapce.

    • LukaMB 17:26 23.februar 2023.

      mina6 - kam z odpadnimi baterijami, celice namreč odmrejo so neuporabne in celotne baterije so toksične, toliko toksičnega odpada bo..

    • robi2107 20:52 23.februar 2023.

      Luka, velik del baterij se reciklira. V ZDA je to najbolj recikliran proizvod, skoraj 100% klasičnih akumulatorjev se reciklira. Za EV baterije nimam podatka, ampak recikliratije možno 95% baterije. Vsaj tako trdi ata gugl.

    • robi2107 21:44 23.februar 2023.

      https://www.google.com/amp/s/www.vox.com/platform/amp/the-highlight/23387946/ev-battery-lithium-recycling-us https://www.energymonitor.ai/sectors/transport/as-ev-sales-are-rising-recyclers-are-getting-ready-for-spent-batteries/ Evo, pa dajaj minuse še za tole.

    • smoljo 22:36 23.februar 2023.

      Robi ,kaj nas amerika zanima..zanima nas kdo v Sloveniji reciklira oz .bo recikliral baterije tipa za ev vozila ...ne mi o nadomestni vlogi baterije ,ko ne dosega več potrebne kapacitete za ev..to poznamo ..

    • robi2107 23:31 23.februar 2023.

      Smoljo, komentiral sem zgolj stopnji reciklaže baterij. V tehnične podrobnosti se ne bi spuščal, ker jih ne poznam.

    • alen04 05:34 24.februar 2023.

      Robi, lepo, da se zavzemaš za zeleno okolje in podobno. Povsem zdrava kmečka pamet ti jasno pove, da vsi, ki imamo nizke dohodke ne zmoremo teh cen. Vozim S Maxa, 15,5 let starega, 350+k km in res je, vozil ga ...prikaži več bom dokler povsem ne odpove( upam, da še dolgo).

    • alen04 05:35 24.februar 2023.

      Za tem bom spet kupil dizelaša, seveda rabljenega....to pa zato, ker ne zmorem plačati e vozila. Preprosto ali ne?

    • smoljo 06:31 24.februar 2023.

      Robi,saj recikliranje vsi poznamo ..ze uvedeno v splošno življenje na vsakem koraku in prav je tako ....ampak dokler nebo cel svet to počel j,e to pri nas v evropi pljunec v morje....sicer pa bi nas morala zanimat tehnična plat reciklaže ...prikaži več teh baterij,ker reciklaža svinčenih ni glih okolju prijazna in ljudem ...

    • robi2107 07:10 24.februar 2023.

      Alen, povsem si zgrešil bistvo mojega komentarja.

    • robi2107 07:23 24.februar 2023.

      Smoljo, Luka je spraševal, kam z odpadnimi baterijami. Moj odgovor je bil, da se velik del teh baterij reciklira. Podatki so bili sicer za US, kako je s tem drugod, ne vem. Glede na to, da je EU še veliko ...prikaži več bolj regulirana in deklarativno zelena, morda podobno. Ugibam, ker se mi ne da guglat in nisem poznavalec. To je vse. Se pa sicer strinjam s tvojim zadnjim odgovorom. In dodajam, da reciklaža samo delno rešuje problem. Pravi problem je v številčnosti ljudi in potrošniškem načinu življenja....

    • robi2107 07:24 24.februar 2023.

      ... Sam sicer še največ kilometrov naredim s kolesom, ki je moje glavno prevozno sredstvo.

    • smoljo 07:32 24.februar 2023.

      No pol sma že 2 na piciklo

    • smoljo 07:36 24.februar 2023.

      Robi,sam sem mnenja ,da bi v prvi vrsti morali se informirat in zagotovit reciklažo in čim manjsi primarni pritisk na okolje ,potem šele promovirat in uvajat to tehnologijo v svet....verjetno vsak prvo sekret naredi ,preden začne zidati hišo ....

    • robi2107 07:46 24.februar 2023.

      Ja, se strinjam. Tudi zeleno ni res zeleno, ker se samo problem prestavi drugam. Kaj pomaga BEV, če bodo cel svet spremenili v rudnik, kjer bodo kopali surovine za baterije. Isto bo uničeno okolje, samo na drug način. In še ...prikaži več vedno je treba vse to nakopati, predelati, prepeljati... kar vse zahteva energijo itd. Nobena človekova dejavnost ni brez vpliva na okolje in ko imaš 8 mrd ljudi, ki hočejo živeti zahodjaški potrošniški standard, imaš velik problem.

    • alen04 08:35 24.februar 2023.

      robi, pisal sem vsem, na splošno. Vsakodnevno presedim samo v avtu 2 uri, tako, da kolo ne pride v poštev. Prevozim vsaj 80 km. Zame in marsikoga drugega s podobnim dohodkom e avto odpade na zelo dolgi rok, glede na ...prikaži več cene. Rabljenega pa sploh ne bi kupil.

    • LukaMB 08:39 24.februar 2023.

      robi2107 - jaz ne dajem minuse tebi ali pa za debato, kjer kdo hoče kaj podkrepiti z argumenti iz tujih virov, ne skrbi

    • robi2107 08:43 24.februar 2023.

      Alen, razumem. Vseeno si zgrešil bisvo mojega odgovoru Luki, ki je spraševal, kam z odpadnimi baterijami. Moj odgovor je bil, da se velik del teh baterij reciklira. To je vse. In to nima nič zveze s tem, o čemer ti pišeš.

    • LukaMB 08:46 24.februar 2023.

      robi2107 pozabljaš eno stvar, za reciklirati je potrebno PROIZVAJATI nove potem, celice ne morejo aktivirati, ker so mrtve, to je dodatno kopanje rude itd. in seveda se pri tem uporabljajo nečedne zadeve, ki so katastrofalne za okolje kot si napisal. ...prikaži več Gre se za zanko, kjer fizično ni mogoče 100% reciklirati zadeve (nimamo tehnologijo obujanja teh celic in delajo na tem), posledično na dolgi rok je to extra smetišče in ne preveč zeleno, tudi ob gradnji elektrarn ali jedrskih za potrebne kW.

    • robi2107 08:59 24.februar 2023.

      Luka, vse to se strinjam. Vseeno mislim, da sem odgovoril na tvoje prvotno vprašanje: kam z odpadnimi baterijami. Četudi ne morejo baterije kar direkt obnoviti, lahko vseeno ponovno uporabijo surovine. In to v skoraj 100%. To je vse, kar sem ...prikaži več napisal. Nič nisem govoril o vsem tem, o čemer pišeš ti, ker so to povsem drugi vidiki. Fokus je bil zgolj vprašanje, kaj se zgodi z baterijami, ko odslužijo svoje. So mi pa jasne stvari, o katerih pišeš, vendar to ni bilo tvoje vprašanje.

    • robi2107 09:01 24.februar 2023.

      P.S. Luka, nisem mislil, da si ti dal minus. Nekdo pač. Česar ne morem razumeti, ker navajam gola dejstva. Če so taka, kakršna so, ni moja krivda.

  • Fulmmer 17:18 23.februar 2023.

    Pametno, že sedaj tisti z nizkimi dohodki na veliko kupujejo nove avtomobile....

  • Decko 19:06 23.februar 2023.

    Dolgoročno je električni avto veliko škodliv za zemljo kot dizel

  • AN27 16:56 23.februar 2023.

    "Računam na poštenost ljudi in na sistem, ki bo preprečil zlorabo. Načrt in mehanizem, ki ga bomo – upam, da čimprej – uvedli, ne bo trajen. Verjetno bo, v kolikor bomo pri nadzoru in inšpekcijskih pregledih opazili zlorabe, treba ta ...prikaži več načrt in mehanizem dopolniti," Z drugimi besedami, ne vemo, kaj delamo :))

  • Jernej65 17:00 23.februar 2023.

    In smo na poti k uravnilovki. Najbolje da tistemu, ki nič ne dela kar ves avto financira država, kdor pa dela si ga pa naj sam kupi. Te skrajno levičarske ideje, nas nikamor ne bodo pripeljale. Če bo šlo tako ...prikaži večo naprej, bo imel najbolj udobno in nestresno življenje ta, ki ne bo nič delal. Država mu bo priskrbela vse k riti. Super, zakaj bi delal če lahko ležim. V vsakem primeru bo rezina kruha enako debela.

    • oneh 18:14 23.februar 2023.

      Ne se sekirat- čeprav se obeta revolucija morajo stvar najprej podrobno analizirat. Če pa se stvari polotiš na tak način pa bo prej evolucija kot revolucija. Drugače pa nič bat. Tisti kateri imajo najmanj in bi dobili največjo subvencijo bodo ...prikaži več pač avto kupili z denarjem bogatejšega in mu ga najprej dali v uporabo, ko pa bo poteklo obdobje obveznega lastništva pa prodali. Za vse skupaj pa bodo dobili kakšnega tisočaka nagrade. Stvar preizkušena še preden je prišla svoboda in ples levakov.

    • oneh 18:17 23.februar 2023.

      PS A nima naš FLOTUS (oz. FLORS) avto registriran v Nemčiji. Pa ni najrevnejši, da bi se moral izogibati davkom.

    • h4ck3r 18:21 23.februar 2023.

      Jernej65...na tej poti smo že od izvolitve nove vlade. Sicer pa tega nikoli niso skrivali. Je pa pri slovenceljnih tako..."dokler se jemalje sosedu bo vse lepo in prav, ko pa se bo meni potem bom pa proti". :-)

  • Toma 16:55 23.februar 2023.

    Še en razlog, da kupim tristo rezgetajočih konjičev ;-)

  • becar 19:31 23.februar 2023.

    Če mi ga zastonj date, ga ne vzamem

    • mph2 20:51 23.februar 2023.

      Jaz bi ga, saj ga lahko probaš prodat. :-)

  • smoljo 19:29 23.februar 2023.

    Oh Kumer ,ne s takimi norijami ...včasih si se biv vredo ....

  • Kmodri 17:10 23.februar 2023.

    Vse napraviti, da bo elektrika čim dražja.

  • Avatar NickMason
    NickMason 20:47 23.februar 2023.

    če ga dobim za 90% subvencioniranega ,pa ga ne bi kupil

    • Avatar NX11
      NX11 21:03 23.februar 2023.

      Od te vlade boš dobil samo prst v rit.

  • sandi76 21:08 23.februar 2023.

    Tisti z res nizkimi dohodki si niti ne morejo privoščiti električnega avtomobila, tako da bo ta zakon zopet ena nova neumnost, ki bo koristila samo tistim, ki jih bodo na novo zaposlili, da bodo preverjali "revščino" potencialnih kupcev električnih avtomobilov. ...prikaži več Da ne omenjam, da so bolj pomembne subvencije za solarne panele za proizvodnjo elektrike kot pa avtomobile !

  • dare326 19:54 23.februar 2023.

    Avtomobilski trg klasičnih avtomobilov je postal zasičen in srednjeročne napovedi so investitorjem kazale izgubo. Zato so začeli pospeševati električne avte in vse, kar dogaja je politična odločitev na željo denarja lačnih investitorjev. Show must go on, ljudje bodo kupili vse, ...prikaži več kar jim politika pripravi. Ker je in.

  • Toma 21:27 23.februar 2023.

    Morali bi upoštevati tudi št. prevoženih km. Če ima nekdo 10 ali pa 100km do službe, je velika razlika v izpustih!

  • bi_ba 21:08 23.februar 2023.

    Ubogi minister!

  • Avatar NX11
    NX11 21:07 23.februar 2023.

    Ne nasedajte. Tudi če daš onemu na minimalcu 5.000 subvencije, si ga ne bo nikoli mogel kupit. To je norčevanje iz vas. Levaki vam še nikoli niso nič dali razen novih in višjih davkov. Leta 45 pa so vašim prednikom ...prikaži več vzeli vse. Tudi zdaj jih zelo mika. Če ne bi bili v EU, bi vas razlastninili prvi dan, ko so prevzeli oblast.

  • Avatar Leon
    Leon 07:06 24.februar 2023.

    Električni avtomobili brez ustrezne infrastrukture in z obstoječimi baterijami niso sprejemljivi . Nova generacija hitro polnilnik baterij če ne bo prej vojne .

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.