Slovenija
14920 ogledov

Ministrstvo neuspešno pri načrtih glede tujega jezika in NPZ

Komentarjev 17
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • mph 10:20 23.avgust 2018.

    Otroci so v šolah drastično preobremenjeni, domov vlačijo naloge, ki jih ima 3/4 staršev težave sploh razumet in se potem skupaj mučijo. Ogromno snovi je totalna šara. Naredite šolo bolj kvalitetno in zgoščeno. No, ja, pa smo pri problemu, da ...prikaži več primanjkuje SPOSOBNIH učiteljev.

    • matz 11:28 23.avgust 2018.

      tudi delavce v proizvodnji se rabi... ne morjo bit vsi doktorji, ce niso za to sposobni

  • miho 09:22 23.avgust 2018.

    Ko sem bil jaz v OŠ, je bil 2. tuji jezik neprimeren za 11-letnega fanta. Za mojega sina ali hčer pa bo primeren, ko bo star/a 6 let? Samo ena generacija je vmes...

    • Majazmaja 10:29 23.avgust 2018.

      Moj nečak je šel v šolo s 5. leti in ne on in ne njegovi sošolci nimajo nobenih težav z učenjem jezika, saj le-to poteka preko igre. Ne vem, zakaj taka panika zaradi tega ...

    • miho 10:36 23.avgust 2018.

      Majazmaja, hvala za info. :) Potem bo vse ok glede tega. Jaz ne sodelujem tukaj, tako da ne vem, kje je problem. Tudi pred 25 leti nisem sodeloval, sem si pa želel poleg angleščine učiti tudi nemščino.

    • Papaja Popi 11:17 23.avgust 2018.

      miho - pri meni je bilo ravno obratno. Učil sem se nemščino, želel sem si pa še angleščino. Vendar sem se kasneje sam naučil še angleščine in še kakšen jezik zraven. Sedaj obvladam angleščino malo bolje, kot nemščino.

    • Avatar Leon
      Leon 15:34 23.avgust 2018.

      Pri verofuku pa se lahko učijo še latinsko .....................

    • miho 13:30 01.september 2018.

      No, če izdam kje je problem, se bo 1.999.999 ljudi v Sloveniji zvrnilo name, zato ne izdam. Sorry.

  • Avatar praufo
    praufo 11:31 23.avgust 2018.

    ministrstvo za šolstvo, pa polno zavodov, pa izpitni centri, pa še razne agencije ... vse skupaj delo zaradi dela, zato , da imjo oni ogromno dela in s tem zaposlenih, ... no, pa četudi bi bili vsi zlati maturanti, le ...prikaži več kaj bi država z njim? v tujini pa strokovnjake seveda cenijo

    • Avatar Leon
      Leon 15:38 23.avgust 2018.

      Vsi ti Zavodi, Agencije ,Komisije ...so druženja državnih birokratov po politični delitvi nekaj v desno ,drugi v levo in vsi so složni ,da so nujno potrebni za državo .

    • Avatar praufo
      praufo 16:19 23.avgust 2018.

      delajo deso ali levo, birokratov, ki se ukvbarjajo sami s sabo je definitivno preveč in kot sem napisal, pa čeprav bi bil celoten izplen morje zlatih maturantov , nihče ne ve kaj z njim, kljub temu da se za t.i. ...prikaži več izobraževanje zagoni miljone .. pa kdo sploh o tem razmišlja

  • Friderik1950 15:55 23.avgust 2018.

    Če malo poslušate sestavljanje vlade in postavljanje ministrov recimo s stavki : 'Ja on bi lahko 'komot' fural še to ministrstvo' itd, so stvari kristalno jasne. Namesto, da bi kot žepna država prepisali učni sistem od pametnejših, ali pa vsaj ...prikaži večsaj poslušali učitelje s stažem, smo naredili neobvladljivo državno tvorbo, ki pač svoj produkt nenehno krpa in krpa in krpa.

  • AntiLionHide 08:05 23.avgust 2018.

    Politika, še posebej SD, si nikoli ni želela preveč izobraženega ali funkcionalno pismenega volilnega telesa. Na tem delajo že več vlad in bodo delali še naprej. Oni že vedo zakaj...

  • Vesna Dolšak 22:42 23.avgust 2018.

    Normalne države imajo svoj šolski sistem leta pa leta isti, pri nas pa vsak teleban, ki pride na oblast nekaj spreminja in se dela pametnega. Kar nekaj brez veze. Naj se že odločijo, kaj se bodo otroci učili in pika. ...prikaži več In iz šolskega programa naj že vržejo ves balast, ki ničemur ne služi. Učijo se kup stvari, ki so nepotrebne, nazadje pa otrok konča osnovno šolo in je star 14 let, pa ne zna izpolnit enih obrazcev za štipencijo. Pa še marsikaj drugega uporabnega.

    • Avatar praufo
      praufo 10:21 24.avgust 2018.

      to je zato, da se kakšen nov učbenik proda in še kaj, politiki morajo poskrbet zase in za trgovce z novci, ki čakajo, kako bodo olupili državo in predvsem državljane na kao "legalen" način ... predobro nam gre, ampak šlo ...prikaži večo bo še slabše, tudi za levičarje

  • Avatar praufo
    praufo 10:23 24.avgust 2018.

    pa saj tuj jezik ne bi semel biti problem, če bi bili profesorji zato usposobljeni, tako pa mulc iz osnovne šole pride v srednjo praktično brez znanja tujega jezika, seveda je zadnje čase bolje, ker je preko neta mnogo stika ...prikaži več s tujim jezikom, ampak to je samo angleščina, kaj pa ostalo?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.