Slovenija
90 ogledov

Ministrstvo za kulturo za več slovenske glasbe na radijskih postajah podnevi - 3. poskus

Komentarjev 15
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Skippy 10:51 30.oktober 2015.

    Kdo bo katero muziko vrtel in poslušal je problem države? Pa saj niste resni. Ni čudno, da imamo kvote samo Slovenci in Francozi.

  • e213b2535978aaf6e413f72233bf2dc07a5a81a8 11:52 30.oktober 2015.

    Ne vem kaj bodo vrtele radijske postaje,tistih 15 komadov,ki so kolkor tolko kvaleitetni se kmalu odvrtijo,ostalo je pa na ravni popevčic raznih miss,sistem,samo,da se rima,dreiakordenmusikanten tipa Modrijani in ostalih turbofolk posnemovalcev resničnih glasbenikov.

  • Undertaker 07:44 01.november 2015.

    Ne mi ni. Na kemoterapijah sem jo prisiljen poslušati, ker nimam svojega radia s seboj.

  • Undertaker 07:44 01.november 2015.

    Na kemoterapijah sem jo prisiljen poslušati, ker nimam svojega radia s seboj. Doma pa mi niti na misel ne pride, da bi poslušal ta radio.

  • Undertaker 08:12 30.oktober 2015.

    Največja katastrofa (takoj za potresom in poplavami) je pri nas radio Aktual, ki ima samo ex YU (predvsem HR) glasbo. Tista SLO, ki jo predvajajo, ima pa isti melos, kot tiste ex YU. Pa ko bi vsaj kvalitetno glasbo predvajali. ...prikaži več Predvajajo pa le neke Severine in podobno nesnago.

  • Pepe007 08:43 30.oktober 2015.

    Očitno ti je to všeč, ker tako veš, kaj ta radijska postaja predvaja. Jaz je ne poslušam in ne vem.

  • h3o 09:25 30.oktober 2015.

    v ljubljani se vrti preveč ciganske glasbe, to bi morali z zakonom prepovedat, prav tako bi morali cenzurirati sveto berilo in prepovedat njihov okrutni halal

  • zdrej 09:30 30.oktober 2015.

    Pravim, da je treba SAZAS ukiniti. Ker pa to po vsej verjetnosti ne bo mogoče, zaradi težkega lobiranja v obliki kuvert, pa zahtevam transparentnost zavoda!!!! Vlada že leta spi. S tem ukrepom bi razrešila marsikaj.

  • Lavdan 09:52 30.oktober 2015.

    Posiljujejo nas eni z glasbo, eni z reklamami, eni s politiko in to naj bo demokracija. Vse skupaj je eno samo EPP sranje -posiljevanje.

  • 4krogci 10:27 30.oktober 2015.

    Sepravi kvazi slovenski svirači. ki pojejo v angleščini ne spadajo pod to kvoto ane?

  • domka 12:21 30.oktober 2015.

    Vsak posluša glasbo,ki mu paše! In če tebi navedena ne paše, enostavno premakneš postajo. Ljudje so različni in tako je tudi prav.

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 12:59 30.oktober 2015.

    Prav je da se na nek način spodbudi slovenske rock bande pa tud druge glasbene zvrsti z izjemo teh ki že uspevajo(recimo narodne in balade so že same po seb dost popularne in ne rabjo vzpodbude). Ker slovenska glasbena scena ...prikaži veča je v povojih in to nima vpliva samo na radie pa njihovo poslušanost ampak tudi na slovenski jezik in na nepriljubljenost slovenskega jezika. Jz poznam srednješolce ki se redno pogovarjajo v angleščini in jih je sram recimo določene iste stvari povedat v slovenščini, v angleščini jim je pa čist domač pa so bolj sproščeni v angleščini. To bo vodil v degradacijo jezika če bo šlo tko naprej. Sazas pa ukint. Za mlade bende se nima kej plačevat SAZAS-u. Če nimaš dobička nimaš kej plačevat SAZAS-u. SAZAS bi mogu kvečjemu 5% dobička pobirat ne pa neke fiksne vsote. Če nastopaš zastonj/za dobrodelnost dobička ni in ne plačaš nič pa je ane. Pa ta denar ki se zbira na SAZAS-u bi moral iti v roke mladih glasbenikov. Ne pa da ta denar praktično izpuhti. SAZAS ne ščiti

  • vzev 12:49 30.oktober 2015.

    Največja neumnost. Že sedaj je preveč slovenske glasbe, kdo ti bo pa to sploh poslušal. Naj se radijska postaja samo odloči, kaj bo predvajala. Npr. spodaj je že omenjeno, da Aktual predvaja Hrvaško glasbo. Komu to paše bo pač poslušal ...prikaži več to, tistemu ki pa ne, bo pa našel nekaj drugega. Sam vem, da če dajo na radije toliko slovenskega dolgčasa si rajši zopet začnem delati glasbo na USB ključe.

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 12:59 30.oktober 2015.

    SAZAS ne ščiti glasbenikov čeprav je to njegova osnovna funkcija. To je tako da bi imel policiste pa bi se sam sprehajal po mestu nobenga pa kaznoval ko kej narobe nardit. To pač tko ne gre. Če si nečemu namenjen ...prikaži več izpolnjuj to..ne sam sedet v pisarni pa lenarit. To ni nobena služba.

  • Undertaker 07:45 01.november 2015.

    Na kemoterapijah sem jo prisiljen poslušati, ker nimam svojega radia s seboj. Doma pa mi niti na misel ne pride, da bi poslušal ta radio.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.