Slovenija
16756 ogledov

Ministrstvo zavrnilo ZPIZ: "Tak predlog ni pravičen!"

Komentarjev 50
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar NX11
    NX11 19:09 27.februar 2023.

    V resnici je razmerje kakih 0,8:1. Javnih uslužbencev ne moreš zraven štet, ker samo trošijo, so ves čas na dopustu ali na bolniški in so na splošno neverjetno leni in nesposobni. V resnici okoli 500.000 ljudi, ali pa še to ...prikaži več ne, skrbi za 2.100.000. Vsi vejo, da je ključ do rešitve v javnem sektorju ampak so nedotakljivi. Naslednjič volite tistega, ki bo obljubil, da bo to golazen spravil v red, tudi samega Satana, če bo treba.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 21:12 27.februar 2023.

      Ne bluzi NX11. Predvolilne obljube dajejo vsi, po volitvah pa vse samo zvodeni. Ta vlada se vsaj trudi nekaj poštukati. Kar se pa javne uprave tiče, se pa celo strinjam s tabo.

    • Avatar NX11
      NX11 21:41 27.februar 2023.

      Ti res verjameš, da bo ta vlada kaj porihtala? Kaj pa? Se zavedaš, da rabi mesec kaki 2mrd za svoje bolne ideje, ki jih bo dobil kje? Zadnjič je rekel, da ni denarja za nič več, ker so prioriteta plače ...prikaži več javnih uslužbencev, stale bi pa naj dodatnih 800 milijonov. Celo 3. razvojne osi ne bodo gradili. Premier se pa pogreza v največjo afero v zgodovini države, ti pa mu še vedno zaupaš.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 22:26 27.februar 2023.

      NX11 Premier se pa pogreza v največjo afero v zgodovini države, ti pa mu še vedno zaupaš? Podnapis prosim!

    • Avatar NX11
      NX11 23:02 27.februar 2023.

      ?? A nisi navdušena nad PV-jem in nasploh nad trenutno vlado? Mi že dolgo vemo, da je PV baraba, zdaj, ko so se ga pa lotili celo v Tarči, pa sem pričakoval, da se bodo tudi drugim odprle oči. Tebi se očitno niso.

  • Friderik1950 21:20 27.februar 2023.

    Boljševiki nam bodo iz malhe delili prigarane delavske davke. Kam smo prišli, pa saj ni res.

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 19:01 27.februar 2023.

    Tako se Svobodnjaki zahvaljujejo upokojencem za izvolitev!! In prav je tako Janša jih je krmil z dodatki po 300 evrov upokojenci pa so izvolili Goloba,ki jim je pokazal sredinec!! Penziči sedaj pa plest tako boste majn čutili lakoto!!

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 21:09 27.februar 2023.

      Janez je vedel, da naslednji mandat ne bo njegov, zato je na vse strani razsipaval denar. Ta vlada ima na grbi kar je Janez zasral, korona pufe in še na novo polno enega sranja, od Ukrajine, inflacije, beguncev,..

    • Avatar NX11
      NX11 21:51 27.februar 2023.

      Ne delaj se pametno, ker nisi. Ukrajino, begunce in celo inflacijo nam je zrihtal? ...razsipaval denar... in poskrbel, da se je bdp dvignil za 5 milijard, imamo rekordno brezposelnost. Zadolženi smo podpovprečno. Počasi tudi, "ko laž 100x ponoviš, postane resnica", ...prikaži več ne bo več delovalo

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 22:25 27.februar 2023.

      NX11 bluziš! Beri bolje!

    • Avatar NX11
      NX11 22:56 27.februar 2023.

      Ups, rekordno nizko brezposelnost sem mislil. Kaj naj berem bolje? Sej pri tebi ni kaj dosti za brat. Preveri podatke, ne pa da na pamet lažeš o nekih silnih pufih. Kdo te je sploh nasral? Ali pa je težava nepoznavanje ...prikaži več matematike, odstotkov, ekonomije? Recimo, da imaš 500 kredita pri plači 1000. Potem pa napreduješ in imaš 1500 plače. Hkrati se dodatno zadolžiš za 200. Zdaj pa zračunaj. Štekaš?

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 23:43 27.februar 2023.

      NX11 ne!

    • Avatar NX11
      NX11 00:07 28.februar 2023.

      Saj se šališ? V prvem primeru si zadolžena za 50% prihodkov, v drugem pa za 46%, čeprav imaš višji dolg. Poleg tega ti v drugem primeru ostane 300 več kot v prvem. Čeprav imaš višji absolutni dolg. Štekaš?

    • Avatar NX11
      NX11 00:12 28.februar 2023.

      Po dolgu v odstotkih bdp smo bili na 11 mestu od 27 držav eu, kar je pod povprečjem. Eh, nima veze. Burekaši so te grdo nategnili tako kot večino tu gor. Neznanje in nevednost sta res hudič.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 00:40 28.februar 2023.

      NX11 zelo me zabavaš!!!

    • albert6 08:18 28.februar 2023.

      NX11 tjabe so ziher z šampanjcem krstil

    • Avatar NX11
      NX11 22:29 28.februar 2023.

      Kaj te zabava? Moje znanje, čeprav ni treba kaj dosti znat, da preveriš dejstva in zračunaš kak %, ali, da so te nategnili kolikor si dolga in široka? Ti opica albert pa spizdi nazaj v svoj kmetavzarski kurnik. Brez skrbi, ...prikaži več Svoboda ima tudi za vas kmetavzarje rešitev. Skrajni levaki vas sovražijo iz dna duše. In ti opica si jih volila🤣

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 01:54 01.marec 2023.

      NX11 ti si resno moten!

    • albert6 08:11 01.marec 2023.

      Mu hec mora bit je rekla babca ko si ji padel iz rok z glavo na beton

  • srecnii 21:13 27.februar 2023.

    Pokojninske reforme sploh ne bo, ker je neizvedljiva.

    • Avatar NX11
      NX11 21:43 27.februar 2023.

      Je že mesec povedal, da bo vse šlo v plače JS. In stanovanja za migrante.

    • srecnii 22:57 27.februar 2023.

      Največji problem je JS absolutno, poleg plače 10-40 let potem še pokojnina 20-30 let, to je nemogoče. Se prav 60-70 let cuzanje države.

  • boris85 01:42 28.februar 2023.

    HSE, prejeli nagrade za uspešnost iz 500 milijonov pomoči .Golob albancem miljone,ppes dobi 12,5eura na dan upokojenec 2 eura na dan------majn kokaina bo treba snifat če vam ni že možgane skurlo pa bunde plačajte bedaki vidimo se jutri pa nam ...prikaži več to v obraz povejte.

  • rd2dmk2 21:04 27.februar 2023.

    nehite se it neke socilne dodatke, vaučerje, bone in podobno šaro. to je larifari. zapomnite si vzemi tistemu ki jamra in daj tistemu, ki se hvali. razumete ? NE! ja no večina obrtnikov si lahko sama določa plačo in prispevke, ...prikaži več ostalo pa preko firme ali s.p. -ja porabi za "sebe", recimo služben avto za privat vožnje in sto podobnih fint. potem pa pride penzija in je majhna kot martinov lulček. in jokajo.. zraven je pa vikend na Krku in zlate palce v sefu. zato, kar si dal, tolk dobiš. PIKA !

    • Avatar NX11
      NX11 21:33 27.februar 2023.

      Tako ja. Naženite še te obrtnike in firme, ki so nam ostale. Gospodarstvo je rak rana te družbe, ne? Vikende na krku in drugje po hrvatiji imajo v glavnem javni uslužbenci.

    • rd2dmk2 07:50 28.februar 2023.

      nx11 da ti malo osvežim spomin, vzemi v roke Ivana Cankarja Hlapec jernej in njegova pravica. pa ne sam platnice občudovat - preberi jo. če bo treba večkrat . jest nisem proti delodajalcem, niti proti obrtnikom , ampak POŠTENO naj ...prikaži večnaj se obnašajo. takokot veleva red. ne pa pol časa iskat luknje v zakonu. zakaj pride šef keramičarske firme posel pogledat in zaraćunat v ta velkem BMW-ju, delavec, ki padejansko položi ploščice pa v zmahanem renoju ? lahko bi blo obratno, a ne ?

    • Avatar NX11
      NX11 22:23 28.februar 2023.

      Ko sem prebral to čudaško knjigo, mi ni bilo jasno v čem je fora. Je delal in dobil plačilo, na koncu pa bi kar dedoval🤣 Šalo na stran. Če delaš za mene in ti POŠTENO plačam, kaj bi pol še ...prikaži več rad? Ne moreš pričakovat, da ti bom na koncu še firmo dal. In ne more bit obratno, da boš ti imel več kot jaz. Saj sem jaz postavil firmo, zrihtal posel in te zaposlil. Če pa misliš, da to nič ne pomeni, pa ti odpri firmo in zaposli mene.

    • rd2dmk2 09:33 01.marec 2023.

      nx11 zapisal si POŠTENO plačal. to je en pogoj. plačal si delavca. kako si pa pošteno plačal sebe kot lastnika sem pa jest povedal v prvem prispevku. sebi nisi dal pošteno plačo ampak nek minimalc ostalo pa si vlekel iz ...prikaži več firme na stroške, kot je službeni avto, pa kurjava za dom in mnogo tega. istočasno pa si imel minimalni prispevek za pokojnino, ker si imel minimalno plačo. prši gospoda Meha. on ve vse o tem,ker si je sam tako delal, potem ga je pa fršlok, ko je zvedel za svojo penzijo.

    • Avatar NX11
      NX11 10:16 01.marec 2023.

      Take stvari mora država uredit, torej javni uslužbenci, za katere vemo kako gnili so.

    • rd2dmk2 13:48 01.marec 2023.

      in zakaj neki in in kaj naj uredijo ? saj so. vse lepo in pošteno. ampak, obrtniki imate službene štemarce, pa vrtate luknje na velko. glej sedaj imamo medgeneracijsko solidarnost pri pokojninah,katera je vsem tako težko prebavljiva. in vsi bi ...prikaži večbi radi da senjihov denar za SPIZ nakazuje na nek osebni račun s katerega bodo dobili nekoč pokojnino. ja ameriški sistem. poznaš? kolk firm in ljudi je ostalo brez nič. pa tudi, dragi moj,vsi ne zdržijo 40 let, nekateri omagajo, zlepa ali pa zgrda.

    • Avatar NX11
      NX11 14:02 01.marec 2023.

      Pri nas jih nekam čudno veliko omaga, še posebej tisti z juga. Kaj so naredili javni uslužbenci proti zlorabam? Pri levih vladah je vedno tako-nič se ne da. A zdaj bomo še mi iz privat sektorja pisali zakone in opravljali ...prikaži več nadzor, ker se javnim uslužbencem ne ljubi al kaj? A jih ne plačujemo ravno zato, da vse poteka nemoteno?

  • jakec42 19:33 27.februar 2023.

    Za tiste ki nikoli niso delali se pa zmeraj najde denar-lopovi!

  • andrej084 22:23 27.februar 2023.

    Vsi, ki so izigravali sistem in si plačevali nizke prispevke za pokojnino naj bi nagradili tako, da bi dobili dodatek, dodatno pokojnino ali še kaj drugega. Pa jebit3 se, tisti ki izigravajo ne smejo biti nagrajeni. Bedna država, bedno vodstvo, ...prikaži več, bedna pokojnina, glano da una Sušičeva dobi nagrado od šerifa, gonite se v 3PM, Balkanistan v vsej veličini, pa sem mislil, da smo spizdili od tam...

  • optimist11 21:21 27.februar 2023.

    Vsi si zaslužijo izredno izplačilo, ki bo pokrilo inflacijo ali pa vsaj del nje. Tisti z min. pokojnino pa lahko dobijo tudi dodatek v višini ene pokojnine. Čeprav me jezi, ker je stalno na boljšem tisti, ki je izigraval sistem.

  • Ender3 18:37 27.februar 2023.

    Za to pa bosta Urbanija in Ruper ovekovečila shod 1 marca. Njihov poziv dvig pokojnin za 22% in dvig Rtv prispevka. Kdo bo to plačal pa pričakujejo od nove vlade ! Slednjo namreč rušijo tudi s pomočjo naivnih in podkupljenih upokojencev .

    • Avatar NX11
      NX11 18:47 27.februar 2023.

      Kdo bo filal šupke javnim uslužbencem te pa ne skrbi? Previsoke socialke tudi ne? Drugače pa lepo, da si si prišel gor, da so vas zopet nategnili z 'novim' obrazom. Še pred poletjem boš nehal plesat. Večina že zdaj ne ...prikaži več več, nekateri ste pa malo bolj zavedeni in rabite več časa.

    • Grof 19:08 27.februar 2023.

      Ta je bil navajen korita, ni boga da ga odvleče stran, a plesal bo do poletja, potem pa na novo, …

    • Ender3 20:13 27.februar 2023.

      Nič bat up.imena z vami opravim z levo, upokojensko roko. Ste kot gojene in dresirane podrepne muhe velikega vodje. Btw..samo za večino stvari uporabljam levo roko sicer sem desničar.

    • sebastjan95 04:27 28.februar 2023.

      saj tebi bodo tudi socijalko dvignili šupak

  • alfagirl 21:43 27.februar 2023.

    Predlog je pravičen. Za osebe z nizkimi pokojninami naj bo na voljo sociala.

  • bobubob 11:17 03.marec 2023.

    Eno je, če država vzpostavi enakopravnost vseh. Nekaj povsem drugega pa je, ko država vzpostavlja enakost vseh. Enaki ne moremo biti nikoli, še v Severni Koreji niso. Neenakost, če izvira iz poštenega dela (in tu naj se država izprsi ter ...prikaži večr polovi mafijo, ki tradicionalno izhaja iz leve sfere) je gibalo zdravega napredka. A saj tile na znajo drugega kot vpiti - primite tatu! In take je plebs naivno volil v begu pred Janševim psihofizičnim zastrupljanjem in vojnim hujskaštvom. Kolikokrat še?

  • lojs 19:22 27.februar 2023.

    ko se zjutraj zbudim, si najprej rečem : "kmalu bo pokojninska reforma" ... ne vem kako je to možno, ampak človek se boljše počuti ... bile so vse mogoče oddaje "zjutraj" , ne vem sicer zakaj tako zgodaj in vedno ...prikaži več je morje prepartov in vsega mogočega, kar je treba kupit ... te reforme pa ni treba kupit kot take, ampak je neskončna mantra vere v prihodnost ... zelo dobro

  • srecnii 23:02 27.februar 2023.

    Največji problem je JS absolutno, poleg plače 10-30-40 let potem še pokojnina 20-30 let, to je nemogoče. Se prav 50-60-70 let cuzanje države.

  • kapibara 09:50 28.februar 2023.

    SLO ima ŽAL PRE_ohlapno in PRE_bogato socialno politiko !!

  • kapibara 09:54 28.februar 2023.

    Janšarijevićeva vlada je sprejela zgrešeni+ napačni "Zakon o združevanju družin ! S tem so samo za najmanj 40% povečali izčrpavanje socialne blagajne !

  • kapibara 10:04 28.februar 2023.

    Zakaj dotičnim še 1% gor ? Šli so z 80% ali več v penzijo, z zajemom samo nekaj najboljših let.. sedaj pa še 1% gor ??

  • Avatar Leon
    Leon 19:07 27.februar 2023.

    Inštitut 1. oktober se bo preimenoval v Inštitut 1.november 🤣🤣🤣

    • Avatar NX11
      NX11 19:18 27.februar 2023.

      Ničesar ne štekaš leon. Desnica bo vam ovcam pokazala kaj so vam naredili burekaši, nvo-ji in inštitut 8.3 s pomočjo =0, rtv in proplusa. 1.10 je v resnici parodija na 1.3,

    • Ender3 20:22 27.februar 2023.

      NX11 o kakšni desnici sanjaš ?. Tistih 20% nikoli več na bo imelo vlade. Pinokio se ne bo nobeni pridružil kot trdi. Kangler je, pljunek v morje primeren za še kakšno kazensko ovadbo. Ostali so zunaj praga DZ. No, Logar ...prikaži več pa je fikcija in zgolj upanje, da bo nadomestil Ivekovo večnost in božanstvo. Jebiga, slabo kaže desnici !

    • Avatar NX11
      NX11 21:30 27.februar 2023.

      Veš kako je ender. Pri denarju se vse konča. Ko bo folk seznanjen z meščevo davčno reformo, ko jim bo postalo jasno, da ne bodo več mogli niti na dopust, ker bo mesec s tem denarjem gradil stanovanja za migrante, ...prikaži več bo po moje tekla kri. Golob, mesec, kordis, ukz bodo morali zbežati iz države. Je pa možno, da se bo mesec vsral in ne bo upal. Golobu se pa itak vse rusi. Gotov je. Dob kliče. Bo pa vsaj med moškimi.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.