Slovenija
78 ogledov

Mladi prej iz hotela mama

Komentarjev 10
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • miho 09:24 03.april 2014.

    Zdi se mi, da izraz hotel mama ni najbolj posrečen. Hotel je treba plačevati. V hotelu res dobiš vse usluge (hrano, prenočišče, čiščenje, morda tudi kakšen fitness ali bazen), vendar pa je to treba PLAČATI! V hotelu mama pa se ...prikaži več gre za to, da so stroški bivanja v hotelu mama nižji kot so stroški samostojnega življenja. Zato mislim, da bi bilo bolje, da bi se to imenovalo "sociala mama" kot pa "hotel mama", tudi če mladi dobijo poleg finančne pomoči tudi pripravljeno hrano, postlano posteljo, pranje perila, itd. Tudi to navsezadnje je sociala, ker dobijo mladi te storitve brezplačno od staršev. Še bolj primeren izraz pa bi bil "potuha mama" - ker tukaj navsezadnje gre tudi za potuho, da imajo mladi izgovor, da se ne osamosvojijo.

  • miho 21:32 02.april 2014.

    Imam eno vprašanje: Kako je bilo pa takrat, ko je 80 % prebivalstva živelo na kmetiji in je najstarejši sin ostal na kmetiji staršev in potem to kmetijo tudi podedoval? Ali to ni bil hotel mama?

  • saramara 22:03 02.april 2014.

    90% mladih bi se veliko prej odselilo od starsev, CE BI IMELI MOZNOST.Pa je nimamo. Placa 600eur, najemnina 350eur, sano najosnovnih stroskov za vsaj 150-200eur. Kako naj se potem odselimo?

  • speris 22:07 02.april 2014.

    Ce pa primerjamo se cene za nas ki zivimo na obali..Place so isto kot drugje po SI, najemnine pa drazje..

  • neuromouse 09:54 03.april 2014.

    Ne, ker je za to nekaj naredil. Sedaj pa bi mladi ostajali doma na kmetiji, imeli vse ugodnosti, delali pa ne bi.

  • Pepe007 08:37 03.april 2014.

    Država ti nima kaj "omogočiti". To si omogočiš sam, tako kot so to znale generacije stoletja pred nami.Sicer pa tudi ni nič narobe, če živi več generacij skupaj. Vsak se mora zavedati, da na svetu ni sam in se ...prikaži več je treba prilagajati drug drugemu. Naša kultura bi stare najraje dala v nek geto, otrokom prepovedala, da zvedo, da je na svetu zadnje dejanje smrt itd...

  • tipi-topi 08:11 03.april 2014.

    Jaz imam službo, dva otroka in moža, ki je trenutno brezposelen. Z eno plačo si najemnine plus stroškov in vrtca ne moremo privoščiti. Kredita nam tudi ne dajo, podedovati nimam kaj. ZATO živimo pri moji mami in ne zato, ker ...prikaži več bi imeli raje mama hotel ali zaradi večjega udobja. Če bi nam država omogočila osamosvojitev (stanovanja, kakšne ugodnosti za mlade družine, boljše plače,...), bi že pri 20ih odšli od doma. Tako da ne mi s tem mama hotelom, ker me čist raz.....

  • 4d5eccf93739c6305aaf8969a682cc57e1fd7395 00:57 12.avgust 2014.

    Slovenija je v pizdi in čisto nič drugo. Mladi gredo v Skandinaviji hitro od doma ker lahko - ker njihove države niso v pizdi. Smešno je kako marsikateri Slovenec misli, da živi v razviti državi, pa v resnici nima pojma ...prikaži več kako bolj podobni smo Liberiji ipd. kot pa Skandinaviji. Zjebana država do amena.

  • sprehajalec 22:35 02.april 2014.

    Kaj se spet nekaj šopamo med sabo, ugotavljamo, analiziramo zakaj tako in iščemo vzroke in podobna zguba časa. Zakaj Skandinaci prej, zakaj so Slovenci naenkrat mamoni in podobno?Ker je ekonomska situacija takšna. če bi bila finančna možnost, bi ...prikaži več že mladinci šli od doma. Pri nas je ni. V Skandinaviji (da ne omenjam Amerike) je. In Miho spodaj, najstarejši je ponavadi prevzel kmetijo, ostali so dobili preužitek, ponavadi pa so šli v Ameriko.

  • tipi-topi 09:28 03.april 2014.

    Hodim v službo, redno plačujem položnice, plačujem davke...ne mi o tem, da si ne znam ustvariti sama. Bi si ustvarila, pa ne dobim kredita, kot so ga generacije pred nami. S tem, da si moram od 900€ plače, na stran ...prikaži več dati še za svojo pokojnino, kar generacijam pred mano tudi ni bilo potrebno. Ne zahtevam, da mi država da stanovanje. Bilo bi lepo, ko bi nam država omogočila kredit, ki bi ga pošteno odplačevala. In še to, tve družini na 40 kvadratih včasih ni tako lepo, čeprav se z mamo zelo dobro razumemo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.