Slovenija /e-life
16472 ogledov

V tovarni pametni telefonov smo videli, kako jih robot meče ob tla

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • PasjaProcesija 07:33 28.april 2024.

    Konkurenčni so, ker je njihov razvoj poceni. Tam mrgoli sposobnih inženirjev. Podani so podatki za ceno opreme in površino laboratorija za razvoj in preizkušanje zaslonov (15 milijonov in 1500m2). To je 10000 EUR/m2. S svojim razvojem dela opreme za preizkušanje ...prikaži več tudi prihranijo. Tu bi bilo opremljanje laboratorija podobne sterilnosti vsaj 5x dražje. Pri čemer piše, da je to cena opreme, ne izgradnje. Torej preizkusni roboti, optični mikroskopi, najbrž kakšen elektronski (SEM, TEM) mikroskop itd.

    • PasjaProcesija 07:39 28.april 2024.

      Čeprav cena izgradnje laboratorija ni navedena, vseeno podam primerjavo. Pri nas govorimo o ceni neopremljenih ljubljanskih bivanjskih novogradenj okrog 5000 EUR/m2. To so osnovni zidovi z nekaj izolacije, vgrajenih žic in cevi. Ko pa pride do gradnje in opremljanje specializiranih ...prikaži več objektov, se cene pomnožijo z visokim faktorjem. Specializirane inštalacije, prevleke, prezračevanje itd. so tukaj zlahka vsaj 5x dražje. Čez palec bi tako zgrajen in opremljen laboratorij tu stal okrog 100 milijonov.

  • Avatar Garancija
    Garancija 07:38 28.april 2024.

    Spet en butast naslov,da bomo ja odprli stran,smo jo pa ni nič uau

    • PasjaProcesija 07:56 28.april 2024.

      Kar je tu butastega je tvoja dnevna rutina oglašanja ob vsaki pomembni in nepomembni temi brez pravega razloga. A imaš ali nimaš celo videoposnetek robota, ki vrže telefon ob tla? Tudi, če bi bilo objavljeno karkoli več, ti glede na ...prikaži več tvoje komentarje ne bi pomenilo kaj dosti. Ob takšnih člankih vzameš na znanje tisto malo podatkov, ki so na voljo. Poslovnih skrivnosti zaradi rivalov seveda ne razkrivajo. Tako izgledajo novinarski ogledi sodobnih tovarn. Naročnik pokrije stroške, vidijo pa malo.

    • Avatar Garancija
      Garancija 08:12 28.april 2024.

      Zase se brigaj

  • Avatar Antikrist4
    Antikrist4 15:16 28.april 2024.

    A zdaj vidite, kaj vse se doseže v socializmu!

  • Avatar karjola
    karjola 07:55 28.april 2024.

    Avtor članka pove da je 85% proizvodnje robotizirano. Kar pomeni da večina zaslužka gre peščici ljudi. to je čisti kapitalizem. Da me boš prepričal da je ta telefon oh in sploh boš pa moral pojesti kar nekaj mineštre. Raje sem ...prikaži več suženj moje motike in freze.

    • PasjaProcesija 07:58 28.april 2024.

      Najbolje, da odpreš tovarno, kjer bodo vse počeli ročno. Pa naj se potem tudi izguba deli pravično.

    • dare326 08:07 28.april 2024.

      Rokodelec ga pa pihne. Robotizacija je kapitalizem. Ni čudno, da levičarstvo uspeva ob takem IQ. Če parafriziram je tudi uporaba motike kapitalizem.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.