Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
10574 ogledov

Cene toplotnih črpalk so višje, naval pa zato nič manjši

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Ruth_Fortier 11:02 02.avgust 2022.

    Google je za vsak dan spletnega dela od doma plačal od 400 do 800 dolarjev. V prvem mesecu sem od Googla doma prejel 21.758 $ in 29.467 $ zadnje plače za 3 ure dela na dan...glej več informacij ........>>>>>>> 𝐖𝐰𝐰.𝐂𝐚𝐬𝐡𝐝𝐨𝐰.𝐂𝐨𝐦

  • rd2dmk2 20:43 03.avgust 2022.

    cene.. ja no ne vem.. dons dobil letak od merkurja in notri -- popust na TČ.... izgleda da niso več vroče žemljice..

  • radovednica 08:42 02.avgust 2022.

    Ponovno vprašanje vsem navedenim strokovnjakom in neukim potencialnim kupcem: Ali veste, da za ogrevanje povprečne, izolirane hiše potrebujete toplotno moč 25 - 30 kW? Ali kdo ve, kakšna je sploh potrebna toplotna moč za ogrevanje neke določene hiše? Ali kdo ...prikaži več ima za obstoječo starejšo hišo izdelan izračun? In ne nazadnje ali kdo ve, da je za uporabo TČ potreben nizkotemperaturni ogrevalni sistem, večina ali vse obstoječe hiše pa imajo visokotemperaturni sistem!? Nevedni naivneži, pomislite!

    • endrug 10:56 02.avgust 2022.

      Jaz imam izolirano hišo, visokotemperaturni ogrevalni sistem, črpalka 13 kW. Je pa Zemlja-voda (geotermalna). Namestil pred dvema letoma. Ocenjujem, da bom to zimo plačal za ogrevanje le 25% tistega, kar sem prej pri kurjenju na kurilno olje. Pri odločitvi ali ...prikaži več bi zamenjal peč, ali pa šel na nov sistem, sem imel srečo. Visoki stroški vlaganja se mi bodo povrnili v šestih letih. Potem pa bo res poceni. Kurilno olje se je namreč tako zelo podražilo.

    • endrug 10:58 02.avgust 2022.

      Aja, nizkotemperaturni ogrevalni sistem bi bil res boljši, a polaganje talnega ogrevanja se mi ne splača.

    • Johny 16:09 02.avgust 2022.

      radovednica, itak ko bo kriza z elektriko bo vseeno ali imaš vgrajen visoko ali nizkotemperaturni sistem ogrevanja. V vsakem primeru te bo zeblo kot psa!

    • Fulmmer 16:19 02.avgust 2022.

      Evo radovednica, iz prve roke: atrijska hiša 120 m2, 10cm izolacije, troslojna okna, toplotna Hitachi 11kW nizkotemperaturna, radiatorji, poraba v petih letih s toplo vodo vred 450€/leto/2 osebi.

    • oneh 21:11 02.avgust 2022.

      Kakšna neumnost! Hiša zgrajena tam 1960 leta, malce toplotno sanirana, radiatorsko ogrevanje- TČ Nibe 12 kW- Koroška- celo kurilno sezono 24...25°C v vseh prostorih ( upam, da tega ne bere Taubi)- poraba elektrike tam 5000 kWh ali pred tem divjanjem ...prikaži več cen- 550 €. Levaki pa nabijajo in nabijajo- pa saj sedaj imajo svobodo in lahko plešejo....

    • rd2dmk2 20:42 03.avgust 2022.

      za ogrevanje ni problema, kajti 50 stopinj je dovolj za radiatorje, kot je pri nisko temperaturnih maksimum, čist dovolj, za talno je pa tako preveč. problem je za ogrevanje sanitarne vode, ker imeti v zalogovniku ( bojlerju ) 50 stopinj ...prikaži večj toplo vodo je lahko malo, če je zalogovnik mali, družina pa mal večja - več generacij v hiši. ta problem pa se lahko reši z sončnim panelom - ne fotovoltaika. za varčevanje, ali pa el. grelec v bojlerju.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.