Avto
4696 ogledov

Ne kupujte letne vinjete!

Komentarjev 17
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 22:35 22.avgust 2016.

    Super; zdej je argument: drugje je dražje; biti drago je normalno priročen za to da se še bolj dvignejo cene kot so se ob uvedbi evra. Vse se draži k norc sam plače se nikamor ne premaknejo.Vse bi podražil; pa ...prikaži več zagovarjal podražitve za vsako reč. Včasih se je skor vsak let podražil javni prevoz "zarad nafte". Zdej pa k nafta že dolgo ni tak draga ni nič šlo dol..nič. Vedno se vzpostavlja ena nova norma kjer se vedno več denarja rabi da se isto stvar naredi; in se prepričuje vse ljudi da se sploh ne da za manj denarja.....Pa ne se sklicevat na inflacijo ker inflacija pojasni situacijo samo do določene mere; par % od 100% deleža podražitve.. Vse ostalo je pa napuh.

  • e213b2535978aaf6e413f72233bf2dc07a5a81a8 11:39 22.avgust 2016.

    kdo sploh še rabi letno vinjeto,saj od Jesenic-Kopra stojiš v 4x10 km kolonah,če pa greš po starih cestah se pelješ in to brez zastojev.

  • Ronald Reagan 08:36 22.avgust 2016.

    Tega seveda ne bodo napisali, saj kominterna tega svojim poslušnim delavcem ne dovoljuje...

  • f5b0a37161572a16434c3a9b735044179b6963f0 08:38 22.avgust 2016.

    odkar so vinjete sem samo enkrat kupil letno vinjeto in nikoli več do zdaj,preprosto še tisto kar sem se prej vozil po avtocesti se zdaj več ne vozim in tako od mene dobijo zelo zelo malo,razen treh tedenskih vinjet ,ki ...prikaži več sem jih pač potreboval zgolj zaradi časa prihoda pa še to mi je kolega plačal ker se je šlo za njega.a ni bolje da bi bilo še vedno cestninska postaja in bi bil znatno boljši zaslužek ,saj vsak ne rabi vinjete

  • Avatar Leon
    Leon 09:24 22.avgust 2016.

    Letna vinjeta je primerna za tiste ,ki se vsakodnevno vozijo po AC vsaj 30km ! Drugače je tedenska kar vredu za izlete in dopust .

  • KOJAK 09:27 22.avgust 2016.

    Če smo natančni stane 38,50 €

  • matermila 09:55 22.avgust 2016.

    Res je,še lani samo 33 €.

  • Ronald Reagan 12:39 22.avgust 2016.

    Če bi prevozil vsaj 1000 km tedensko po AC kot jaz in moji kolegi bi spremenil mišljenje...Bogu hvala za vinjeto

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 13:38 22.avgust 2016.

    Sam se sicer raje poslužujem javnega prevoza kljub temu da časovno ni najbolj učinkovit....ampak glede na to da smo po razvitosti komaj malo nad Češko bi bilo smiselno imeti češke cene (+10% max)."Na Češkem pa letna vinjeta stane 57 ...prikaži več evrov, mesečna pa 17 evrov. "Katera zahodna država ima sploh še tako drage vinjete kot mi?

  • Ronald Reagan 14:43 22.avgust 2016.

    Pa nismo ti mi zahodna država...mi smo najhujši balkanezi

  • kapibara 16:22 22.avgust 2016.

    - Pa saj prej sta imela pa tisto abonentno kartico ABC se mi zdi, da je bila..- pa sta plačala toliko kilometrov, kot jest, kadar sem uporabljal avtocesto, katero kljub ne uporabi plačujem.. - kje je tleke point, ...prikaži več razen tega, da se sedaj vozita "zastonj"..

  • zdrej 12:21 22.avgust 2016.

    To je odvisno od pogleda in uporabe. Glede na razmišljanje po moje spadaš v skupino "lokalcev", ki so jim poti nad 50km redke, kaj šele nad 100km. Sam sem prevozil čez vikend prek 220 km po AC in pri tem ...prikaži večem bi stal petkrat. Hvala bogu za vinjete, ker bi me samo cestnine stale prek 15€ in pri tem bi še stal vsaj dve minuti na cestnisko, ker je bilo kar precej ljudi na počivališčih. 10 ali več minut je kar nek % v času dveh ur, a ne? Tudi plačal sem manj, kar potrjuje tvoje pisanje, da bi lahko DARS delal več zaslužka. Vednar pa se kaže drugače. Zaradi stroškov, ki nstajajo s pobiranjem cestnin na cestninskih izgleda, da vinjete prinesejo približno enako vsoto. Tudi, če bi bilo toliko manj, a bi še vedno imeli vinjete? A bi tudi druge države razmišljale o uvedni takih sistemov? Da, če se voziš malo na večje razdalje, se še vedno lahko pripelješ po "starih" cestah, kamorkoli. Ne rabiš vinjete. Ne smeš pa pri tem pozabiti, da marsikdo gre zdaj raje na AC in imaš tudi ti kar nekaj manj pro

  • zdrej 09:46 23.avgust 2016.

    Tle je point, da greš se vsaj ne ustaviš ingreš z večjo hoitrostjo skozi cestninsko. Ja Bil je ABC, pri katerem pa na določenih odsekih zopet nisi plačeval pravično. Pa še stal si v koloni itd. Potem je tu še ...prikaži večše point, da DARS ne plačuje več toliko cestninskih delavcev in je strošek manjši. Zastonj ni, samo več kilometrov po AC delaš, ceneje je kilometer vožnje po AC. Vem ni najbolj pravično, je pa solidarnost bolje razvitih regij z slabše razvitimi. Namreč mi iz slabše razvitih regij moramo prevozit več. Pravičnost lahko uvede samo elektronsko cestninjenje, vendar ne bo tako poceni. Ne zate, ki prevoziš malo in ne zame ki prevozim dosti. Pa če gledaš tedensko vinjete in se pelješ recimo iz Brežic v Jesenice in nazaj plačaš 15€, kar bi nekje realno plačal če tudi bi imel ABC ali plačeval cestnine (ali pa še kakšen € več v starem sistemu). Voziš pa se še lahko kar nekaj dni. Torej tudi ti se voziš ceneje s krajšo vinjeto. Če pa je pot krajša , pa obstajajo "stare" ceste pa

  • DasAuto 14:04 23.avgust 2016.

    avstrijska vinjeta 86 eur, češka 57, švicarska 40 in potem takem si nekdo upa trditi, da je za slovensko 110 eur ugodna cena?! čehi imajo nekaj nižji standard od nas, avstrijci in švicarji pa ne, pa imajo kljub vsemu dosti ...prikaži več nižje cene vinjet. edini problem v avstriji so določeni tuneli, ki jih je potrebno posebej plačat.

  • jozicamurn 15:18 04.januar 2017.

    Ponavljam resnico: Janša SDS = cca. 68 eur letna vinjeta (oni so uvedli vinjeto), SD lutkica na oblasti = 110 eur letna vinjeta!

  • McClain 08:14 22.avgust 2016.

    pa še to dopište, da v Švici stane letna vinjeta kot pri nas mesečna...

  • mymind 14:48 22.avgust 2016.

    Kakšni primitivni komentarji. Vsi tisti, ki nimajo vinjet (ker se kao ne splača) imajo verjetno mobitel za 500€, dnevno pokadijo škatlo cigaret in o tej temi vsak dan pametujejo za šankom. Kdor pa gre vsaj vsak drugi vikend kam na ...prikaži več izlet, pelje ženo, otroke tudi na drugo stran dvoriščne ograje, pa ve, da je 110€ malo. Pojdite malo v tujino, pa plačujte cestnine, boste videli kam pridete za 100€?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.