Slovenija
31200 ogledov

Ne le štipendije in pokojnine, država izplačuje tudi priznavalnine

Komentarjev 47
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • pericarežeracirep 08:44 23.januar 2019.

    Vse priznavalnine umetnikom, znansvenikom, športnikom, borcem itd. bi se morale izplačevat iz posebnega fonda ter javno objaviti, nikakor pa ne iz pokojninske in invalidske zavarovalnice. Ne vem, zakaj je nekatere od teh prejemnikov sram, če so karkoli naredili v dobrobit vseh Slovencev.

  • miki1234 07:41 23.januar 2019.

    dodatek za pripravljenost pod drugim imenom? zdaj je jasno, zakaj so vsi tile iz vzgojno/izobraževalnih vrst bili takrat ob aferi tako ponižni in tiho...

  • Silva Drevensek 08:29 23.januar 2019.

    jaz pa možu za 33 let delovne dobim 50 evrov pokojnine sramota tam pa dodatki npr.Šifrer,Junker,Nipič,Viler če si toti z petje niso zaslužli da bi lahko lepo živeli na stara leta sramota da živim v taki gnili državi

    • Janez_53 09:03 23.januar 2019.

      Kaj si pa tako posebnega napravila za državo, da bi morala dobiti več??? Koliko bi pa ti rada dobila od moževe pokojnine? Mogoče celo?

    • Avatar Leon
      Leon 09:42 23.januar 2019.

      Janez_53...kdo si ti da boš nekomu sodil ?

    • Majazmaja 10:21 23.januar 2019.

      Silva, tudi ti imaš / si imela možnost, da postaneš Šifrer, Nipič, Junkar (verjetno si mislila Naceta JunkArja, a ne?), Viler. Zakaj pa nisi? In bi lepo živela ba stara leta. Če ti država ni všeč, jo lahko kadarkoli zamenjaš. ...prikaži več Saj veš, Evropska unija pa to ...

    • kapibara1 11:37 23.januar 2019.

      @ janez - Umrli pred začetkom črpanja vloženega denarja, v pokojninsko blagajno, le tega celega, pustijo notri !!Moj oči, je umru 3 mesece pred nastopom pokojnine (40 let) ! V tujini, dobi preživeli partner, precej večji del, pokojnikove pokojnine ! ...prikaži več Za to pa ni bil sprejet predlog, o pokojninskih računih, ker bi se iskazalo, koliko denarja , je VPLAČANEGA in koliko ga je NEIZPLAČANEGA. Vedi pa, da se iz pokojninske blagajne izplačujejo plačila, ki nimajo nobene teže, na podlagi vplačil !

    • Silva Drevensek 14:04 23.januar 2019.

      Janez 53 veš kaj nič posebnega mogoče malo več kak ti ki dobijo te dodatke,jaz sem 39 let v službo hodla in si svojo penzijo zaslužla,toti privigiranci če i si od svojega špila nekaj vstran dali bi na svoj račun ...prikaži več živeli zdaj pa nam kradejo ki smo pošteno in trdo delali ne se preseravali,ja kaj so pa oni naredli posebnega za našo državico

    • Silva Drevensek 14:09 23.januar 2019.

      draga maja vsi ne moremo biti pevci,ja mene nič ne motijo da so samo ne na naš račun,mi ki smo delali in denar dajali v pokojniski sklad bi za to imeli večje penzije ,moje mišlenje nič niso naredili za našo ...prikaži večo državo,razen za svoj žep

    • kapibara1 14:31 23.januar 2019.

      @ kap - minusar ( janez ?? )na moj komentar: Argumentiraj moj zapis, da je neresničen !

    • Janez_53 15:56 23.januar 2019.

      Leon, jaz nikomur ne sodim. Napišem svoje mnenje in postavljam vprašanja. Tako kot ti. Le poglej svoje komentarje.

    • Silva Drevensek 22:53 23.januar 2019.

      Janez 53 kak ne sodiš seveda poglej kaj pišeš,koliko bi jaz rada mela penzije po možu,verjetno si ti tudi kaki priviligiranec

    • Majazmaja 16:17 24.januar 2019.

      Silva Drevensek: kaj ste pa Vi naredili za to državo? Ti, ki jih tako zmerjate in prezirate, so v državno blagajno preko davkov prav gotovo prinesli veliko več kot Vi. Če so pa kaj uspeli stlačiti direktno v žep, pa ...prikaži več blagor jim! Ste Vi delali za državo ali za svoj žep? Jaz delam samo zato, da konec meseca dobim plačo, ki mi jo obdavčijo 50 %. Pa še dodatno me obdavčijo, ko grem npr. po špecerijo, knjige, cunje, kozmetiko itd. Vrtec za otroka: najvišji razred in še bi lahko naštevala.

    • Silva Drevensek 18:42 25.januar 2019.

      majazmaja,kaj sem jaz naredila za državo davke pa prispevke sem plačevala 39 let,pa moj pokojni mož 33 let,in kaj dobim za 33 let po možu 50 evrov,ti naši kulturniki,ja kaj so oni naredili posebnega za državo nič ampak samo za ...prikaži več svoj žep,pa tudi konec meseca čakam na to bore malo penzijo,pa položnice plačam pa še tudi obdavčijo ko grem v trgovino in tako naprej pa še bi lahko naštevala,tak da ne zagovarjati priviligirancev,tudi za tebe ne bo nič ostalo,če bodo samo tako podeljevali neke dodatke,

  • jakec1575 09:07 23.januar 2019.

    Ta clanek je povsem brezveze, ker na vsakem vecjem razpisu v JS ponikne vecji znesek v zasebne zepe zunanjih izvajalcev. s.p., ki so sicer redno zaposleni v isti ustanovi. itd. Vsak dan bi bilo treb pisati o luknjah v zakonih ...prikaži več in kje vse ponika denar. Vsak nekaj ve o tem. Čas je, da tudi z mediji dvignemo letvico obsojanja teh zavržnih dejanj. Ko se legalno kanalizira javni denar za malo muzike. Koliko vec bi lahko naredili v 25 letih s tem denarjem, ki krasi domace vile in vozni park.

  • glicinija 09:12 23.januar 2019.

    Albanec ki je delal v SLO se upokoji, vse svoje prijavi v SLO, dejansko živijo na Kosovu. Kaj menite kaj vse jim pripada. Preverite!

    • Avatar Leon
      Leon 09:43 23.januar 2019.

      Kje lahko preverim ?

    • kapibara1 09:47 23.januar 2019.

      v gli - žal imamo take blesave zakone za Slovence - Isti problem so imeli Avstrijci

    • kapibara1 09:49 23.januar 2019.

      @ leo - Med prejemniki socialne pomoči, in direkt na terenu, kar bi morali delati inšpektorji, ki pa svoji- svojim, ne serjejo v skledo

  • glicinija 09:07 23.januar 2019.

    so še hujši primeri, pokojnina Mitje Klavore.....

    • kapibara1 09:44 23.januar 2019.

      Ima zamrznjeno !!- ne izplačuje, ne vem pa ali se mu obrestuje

  • kapibara1 08:15 23.januar 2019.

    Premalo južnakov iz bivše juge ste omenili

    • dragec 11:26 23.januar 2019.

      Primer JJ

    • kapibara1 11:33 23.januar 2019.

      @ dra - za kaj imaš minuse ? Ker ne moreš brez Velike Vodje Velikega JJ - Poglej si pa seznam, prejemnikov te ga dodatka !!

    • dragec 11:36 23.januar 2019.

      tvoj veliki vodja, princ teme je prilagojeni jugovič

  • leonardo 08:01 24.januar 2019.

    No, ne morem soditi kar so naredili naši politiki in sprejeli zakon, da nekdo dobiva denar, ki ga ni zaslužil? Nekaj pa me le zanima, kaj je Šerbeđija naredil za Slovenijo, da je med priveligiranimi? V Slovenijo je prišel med ...prikaži več vojno, ko nas je potreboval, potem dobil državljanstvo in jo pobrisal takoj, ko je lahko? Vsekakor pa ne rabi niti evra našega denarja, kot pribito!

  • mph 17:14 23.januar 2019.

    Kaj bi ta narod brez stalnih kosti za glodanje ...

  • Janez_53 09:12 23.januar 2019.

    Gospod Zalaznik, včasih rad preberem kakšen vaš članek, ampak tale zmazek ni vreden novinarja, ki kaj da nase! Članek je tipičen za rumeni tisk, napisan z namenom, da vznemirja ljudi! Poimensko navedeni prejemniki so te dodatke prejeli NA OSNOVI VELJAVNE ...prikaži več ZAKONODAJE!!! Raje pišite poimensko (če si upate) o tistih barabinih, ki desetkrat ali stokrat višje zneske sesajo iz javnih sredstev s pomočjo goljufije! Zdi se mi izjemno podlo postavljati ljudi "na pranger" na tak način!

    • janez.zalaznik 09:49 23.januar 2019.

      Spoštovani, hvala za vaše mnenje. Seznam prejemnikov je javno objavljen na spletni strani ministrstva za kulturo. Objava se mi je zdela smiselna iz drugega razloga: da imajo ti ljudje, ki so bili najbrž samostojni kulturni delavci in imajo brez dvoma ...prikaži več zasluge za slovensko kulturo, zdaj nimajo toliko pokojnine, da jim je treba izplačevati priznavalnino. Drugo vprašanje pa je, zakaj se pri priznavalninah upošteva le pokojnina, ne pa drugi prihodki, denimo od avtorskih pravic.

  • Avatar praufo
    praufo 14:20 23.januar 2019.

    volilna baza, volilna baza in volilna baza ... tisti, ki so tole pogruntal so vedel zakaj ..., plačujejo pač zvestobo za pripadnost ideologiji, jemljejo tistim, ki "pošteno" delajo, zato da futrajo svoje privržence in prirejajo maškarado ala dražgoše, ki je ...prikaži veče pa v resnici fake zgodba in trpljenje nedolžnih ... revolucija še traja, revolucija seveda ni dogodek, pač pa vera v ideologijo s pranjem možganov ... taki kot je tale in ala makarović je treba plačat, da drugim pere možgane

  • Aro 12:40 23.januar 2019.

    Vsi tile južnjaki, ki so v času osamosvojitve pljuvali po nas, nas imeli za dunajske hlevarje in nas žalili, sedaj cvilijo in hodijo gor k nam, da bi dobili status nekih umetnikov in se obesili na naše socialne transferje. V ...prikaži več bistvu so pa bleferji, nikakvi kulturniki in skrivači, ki nas ne spoštujejo, v njihovih republikah jih pa tudi ne marajo. Ološ pač, po njihovo

    • kapibara1 14:35 23.januar 2019.

      v aro - kao bora dzorzeviĆ, ki se je oženil z državljanko slovenije, samo za to, da črpa soci transferje, ker denar od pevske kariere, je šel dileem in prohibiciji. Totalni klošar je, ko ga srečaš v bližini Tivolija, in ...prikaži več živi na račun bećkih konjušara :-) - Žal še predobro !

  • jakec42 17:57 24.januar 2019.

    kOLIKO PA JE VPLAČAL V NAŠ POKOJNINSKI SISTEM DO TUJCEV JE NAŠA DRŽAVA ZELO RADODARNA,DO DOMAČIH SIROMAKOV PAČ NE.

    • kapibara1 10:38 25.januar 2019.

      @jak - da jo dobiva, je moral dobiti NE-zasluženo državljanstvo. Ima 3 potna lista od bivših iz juge, pa nobenega ne nosi, kot rečejo ta južne: Da se dići njime

  • lado16 10:28 29.januar 2019.

    EJ NAROD DEBILNI!!! ZMERAJ VOLITE NAJSLABŠE KAR JE MOŽNO !!! ZATO NE TEŽIT KAJ IN KAKO SE "TALAJO "-DENAR !!!!!!!! ZDAJ SE UVAŽA HALALCE ,KI SO JIM TUDI VEČ KOT MI !!!!!!!! KDOR SEBE NE MARA ,TUDI SVOJEGA NARODA NE ...prikaži več !!!!!! IN RDEČA MAFIJA SVOJEGA NE IN VI JIH KAR PODPIRATE !!! PRIHAJA KAZEN V OBLIKI HALALCEV !!! KAR ČAKAJTE ;BEDAKI !!!!!

  • marsal 18:31 23.januar 2019.

    Kako to , da tega ne dobi Janez Bolčina - Benč ?

  • Tomaz_321 22:01 23.januar 2019.

    Marko from Tropoja! :D

  • loco 10:29 24.januar 2019.

    Rade Šerbeđija je ultra levičar. Dobil je penzijo v času vlade LDS. Zakaj se takšnim popularnim levičarjem talajo ti nezasluženi privilegiji je popolnoma jasno. Ti ljudje so med ustvarjalci javnega mnenja ker kadarkoli le morejo hvalijo socializem, komuniste, Tita ter ...prikaži več so sovražni do desnega političnega pola. Zato je tudi ministrstvo za kulturo večinoma v rokah SD. Tu se deli denar "našim kulturnikom".

  • Pepe007 07:46 23.januar 2019.

    Kaj pravi informacijski pooblaščenec na tak članek in tako objavo podatkov? Gre pa za mikro zneske in če se lahko spotikamo nad čim, se mogoče lahko nad tem, če je to v zakonodaji potrebno, ne pa nad konkretnimi prejemniki.

    • janez.zalaznik 09:49 23.januar 2019.

      Podatki so javno objavljeni spletni strani ministrstva za kulturo.

    • Pepe007 09:54 23.januar 2019.

      Se strinjam, da je problem v viru in ne v članku, ki vir povzema. Po drugi strani pa ne moremo vedeti, koliko je živih ljudi z nekim redkim imenom, ker jih je premalo in bi jih lahko določili.

    • janez.zalaznik 10:29 23.januar 2019.

      Mene je najbolj preseneča, da morajo te zvezde slovenske kulture prejemati nek dodatek, ker imajo premajhno pokojnino.

    • Pepe007 10:41 23.januar 2019.

      Marsikdo od teh je bil vsaj del življenja samozaposlen in bodisi ni dovolj zaslužil ali ni želel ZPIZ-u plačati več kot minimalnih prispevkov in je računovodsko to peljal tako. Vprašanje je tudi dolžina zavarovalne dobe ... Je čas žetve in čas setve.

    • janez.zalaznik 11:17 23.januar 2019.

      Predvidevam, da so bili samostojni kulturniki, tem prispevke plačuje ministrstvo za kulturo.

    • jakec1575 13:11 23.januar 2019.

      G. Janez Zalaznik. Imate monznost predlagaj vladi, kjer se zadevo lahko zatisne. Tisti, ki so si premalo placevali, naj si crpajo pokojnino iz premozenja, ki ga niso namenili v pokojninsko blagajno v 40 letih. Med njimi je najvec kmetov, obrtnikov ...prikaži več in kulturnikov. Med drugim se je leta pritozevala tudi Plestenjakova mama, ceprav vemo, da je vsako sliko prodala za ceno do 10 cukov. So pa priznavalnine.... drug institut.

    • Silva Drevensek 17:11 23.januar 2019.

      zakaj pa te navadni smrtniki ne dobimo priznavalnine,ki smo resnično denar vlagali v pokojninsko blagajno,penzije pač naj dobijo koliko so si plačevali,ne rečem borci ki so se borili za našo samostojno Slovenijo naj dobi neki dodatek,ostalih borcev iz NOB pa ...prikaži več jih tak ne more več dosti biti ker leta so tu penzij borčevskih pa vedno več,potem pa še ti dodatki ja ne more raja več dobiti kak dobi če nam vse v naprej pokradejo,nobena vlada ni nič vredna sami lopovi kradljivi ki gledajo za svojo rit

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.