Slovenija
17552 ogledov

Nemirni učenci: Bodo lahko učitelji prekinili pouk?

Komentarjev 29
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar luckyss
    luckyss 16:08 17.september 2022.

    Ja, učitelji nimajo več avtoritete in skupna želja, ki jo imajo z učenci je, da ura čimprej mine...Zato pa prihajajo še iz srednjih šol polpismeni, celo nekateri novinarji so slabše pismeni kot osnovnošolci pred 30 leti...

  • Avatar Leon
    Leon 18:47 17.september 2022.

    Problem niso otroci ! Glavni problem so njihovi starši in njih bi bilo potrebno socializirati .

  • lojs 15:58 17.september 2022.

    ojoj, ojoj in še enkrat ojoj, koliko pametovanja... a se še komu zdi, da imamo pri nas cel kup enih strokovnjakov, za katere bi človek lahko trdil, da so ravno včeraj padli, recimo iz lune... PA KAJ HUDIČA PRIČAKUJETE?... kakšno ...prikaži več družbo pa imamo, samo pravice, permisivna vzgoja in pomanjkanje časa za otroke, ki postanejo divjaki... vsak ukrep učit. ima pa že posledico grožnje z odvetnikom... prekinitev pouka my ass ???... jao, ne bi bil učitelj, tudi za plačo x2, razen, če mi dovolijo ukrepanje

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 16:33 17.september 2022.

      kaki divjaki,zombiji so

    • Avatar Leon
      Leon 18:51 17.september 2022.

      lojs ....ti res nikoli ne bi bil učitelj saj si končal svojo izobrazbo v 4.razredu Osnovne šole . Upam,da nisi zaplodil kakšnega potomca ? Premisli o tem .

    • lojs 19:24 17.september 2022.

      ja, leonska budalština, če ti misliš mene jebat tukej gor, te bom sam nazaj , ampak še bolj , tako da ti premisli, kolk maš živcev ... si navdno levičarsko pezde, ki ne zna druzga kot folk podjebavat ... preberi ...prikaži več si članek, pa poskusi svoj mozek, če ga sploh maš , uporabit za kakšen koment , čeprav mislim, da ti to sploh ni v interesu ... ti se kar pokajaj, dobiš nazaj petardo, kreten

  • lojs 19:37 17.september 2022.

    živimo v dveh svetovih, eno je šolstvo in drugo je realnost ... seveda pismenost pada in nivo uporabnega znanja še bolj ... dokler bo šolstvo en velik eksperiment, bo tako in nič boljše, za začetek naj pa oblast uredi ustrezno ...prikaži več zakonodajo, ki bo šolstvu omogočila ustrezne pogoje dela, vrniti avtoriteto učiteljem in ukinit vmešavanje staršev preko raznih svetov ... pogoji deli so ponekod res nemogoči

  • Naklonsky 17:27 17.september 2022.

    Zakaj? Če si odrasli želijo svobode, zakaj ne učenci?

    • lojs 19:38 17.september 2022.

      svoboda ja, ampak kdo bo pa delal v takih pogojih, slišat je , da tudi učiteljev primanjkuje ... le zakaj

    • Naklonsky 21:42 17.september 2022.

      Mr. Taubi bo vse uredil, saj je svoboda tudi v šolstvu!

    • Mehtilda 10:32 18.september 2022.

      Naklonski, ni vsaka težava, ki se kjerkoli pojavi, posledica vlade, leve ali desne.rRes ni treba povsod mešati politike zraven. Da so otroci vedno manj zbrani, je dejansko res. Vzroki so kompleksni in se mi ne da pisati tukaj. Gibanje bila ...prikaži več dejansko lahko pomagalo.

    • lojs 12:06 18.september 2022.

      niso tako zelo kompleksni, problem je treba reševat na strani šole, ki ji je treba dati avtonomijo oz. zagotovit pogoje dela ... recimo : zelo neprimerno vedenje - ukor, trije ukori, sledi premestitev v posebno šolo, med "ta posebne" ... ...prikaži več no potem naj se pa starši odločijo kaj bodo s svojim otrokom ... v vojski so vojake znali spravit v red, ne vem zakaj so šole tako nizko padle, kar se tiče discipline

    • Mehtilda 16:45 18.september 2022.

      Posebna šola, ta posebni..kdo je to po tvoje? Normalno sposoben otrok nima tam kaj delat, če misliš s posebno šolo šolo s prilagojenim programom. Sploh gre pa za 2 različni zadevi. Eno je nediscipline, vmešavanje staršev v delo učiteljev. Druga ...prikaži veča je pa nezbranost, ki je bolj posledica ekranov, instant družbe. Sicer je bil moj komentar bolj na tvoje vmešavanje politike.

    • lojs 16:58 18.september 2022.

      nisem jaz začel s politiko, da ne bo pomote ... ja dobro, pa ti povej, zame sta to podobna problema, nezbranost povzroča slabše sprejemanje znanja, nedisciplina pa lahko povzroči, da zmanjka časa za učni program, najbrž ravno zato učenci hodijo ...prikaži več v šolo ... seveda lahko filozofiramo kaj je kaj, ampak nekje bodo moral začet, sicer bomo ostali na isti točki ... šolanje bo pa z leti postalo vse slabše, ne vem

    • Mehtilda 11:47 20.september 2022.

      Lojs, sorry ,zdaj vidim, da nisi ti govoril o politiki. Kje vidim rešitev? Ja, ta je pa težka. Vedno več osveščanja o škodljivosti telefonov pri otrocih, večja avtonomija učiteljev, ukiniti anonimne prijave učiteljev ( če te kaj resnega moti, lahko ...prikaži več tudi poveš, kdo si, sa jni treba da učitelj izve), uvesti sprejemne izpite na srednjih šolah ( s tem se vsaj pritisk glede ocen zmanjša) in še enkrat, morda celo z zakonom prepovedati telefone v šolah, možno pa to tako ni..saj veš, pravice pa to.

    • lojs 12:40 20.september 2022.

      ponekod so že sprejemni izpiti v sš ... ja lepo si se potrudil, čeprav je to vse skupaj preveč v rokavicah ... vsak sistem ima svoja pravila, ki jih je treba upoštevat, če hočemo uspehe ... ne vem zakaj si ...prikaži veči sam sebe negiral na koncu glede telefonov ... ponekod v tujini imajo sistem, ki blokira signal ... telefon absolutno prepovedat v času pouka, zakonso! ... kdor se bo upiral temu, naj sam prevzame odgovornost za šolanje ... pa še marsikaj drugega, konec ujčkanja

    • Mehtilda 16:16 20.september 2022.

      Nisem se negirala, jaz sem takoj za prepoved, le v Sloveniji se bojim, da to ne bi šlo. Predvsem pa niso šole in učitelji težava, niti ne učenci, te bi večina učiteljev še shandlala, ampak starši, predvsem v OŠ. Imam ...prikaži večm nekaj prijateljev, ki delajo v OŠ in kar to včasih slišiš, ti slabo postane. Npr. Pritožba staršev, ker je učiteljica v 3. r presedla dve učenki, ki sta klepetali. Obrazložitev: učiteljica naj jih zmotivira, da bosta sodelovali. Za bruhat. In še bi lahko naštevala primere

    • lojs 16:26 20.september 2022.

      zanimivo , če se spomnim svojih oš let, kako so nas štrapciral, ta strari pa še bolj, pa brez telefona, brez prevoza, brez neta, ponošene cunje ... vse je bilo tako skromno, pa samo 40 let nazaj , seveda je ...prikaži več bilo pa tudi znanje skromno, polpismeni prfoksi ... v glavnem smo bili z majhnim zadovoljni in cenili vsako malenkost ... danes pa vse presrano s polno ritjo, izkoriščajo ta stare in neskončne pravice

    • lojs 16:28 20.september 2022.

      kar se pa tiče staršev, pa bi šola samo to izjavila: hvala lepa in nasvidenje! , nikogar nismo mučili, imamo svoja pravila, prosim, da se ne vmešavate, lahko pa poiščete drugo šolo ... in temu ni tako, ker imamo nesposobne ...prikaži veče ministre, vlado in polno enih levičarskih nevladnikov, ki samo iščejo pravice ... naj imajo tako šolstvo in naj si nekam vtaknejo

    • Mehtilda 17:53 20.september 2022.

      Lojs no..zdaj pa mešaš politiko. To nima veze z desno, levo...sama ne jaz ne moji prijatelji nikoli ne volimo desnih strank, pa mi niti enkrat v samem šolanju hčere ni padlo na pamet, da bi se enkrat samkrat pritožila in ...prikaži več tudi za prijatelje dam roko v ogenj. Seveda se včasih godi krivica in tudi vsi učitelji niso oh in sploh, ampak sva vedno rekla: tako pač je v življenju, prilagodi se, učitelj določa pravila. .

    • Mehtilda 17:54 20.september 2022.

      Šolam ( osnovnim) so roke zvezane in ne morejo nekoga kar poslati na drugo šolo, ker se starš z nečim ne strinja. Krivo je to, da vsak misli, da vse ve, učitelji pa nič, spada med najbolj necenjene poklice. ravnatelji ...prikaži več so pa tudi krivi, ker se bojijo inšpekcij, ki ko pridejo na šolo, najdejo en kup nekih bedarij, ki ne štimajo, večinoma popolnoma birokratskih zadevščin

    • lojs 18:31 20.september 2022.

      zato so pa potrebne spremembe, ki jih lahko uvede sposobna oblast, vse ostalo je pa blef

    • Mehtilda 18:39 20.september 2022.

      Se strinjam, ampak nobena oblast doslej se tega ni lotila, ne leva in ne desna, vso po vrsti samo bluzijo

  • Marlene_Summers 13:39 18.september 2022.

    Amazon je za vsak teden spletnega dela od doma plačal od 6000 do 10.000 evrov. Za prvi mesec sem od Amazona prejel 27.416 € plače.. V prostem času delam 3 ure na dan. ček za več podrobnosti..............>>>>>>>>> 𝐖𝐰𝐰.𝑶𝒓𝒅𝑪𝒂𝒔𝒉.𝐶𝐨𝐦

  • 725b03553d49f4b8e93285a1f3dfccb54987f980 00:01 19.september 2022.

    Jaz bi pa najprej ogromno STARŠEV dal na popravni pouk o starševstvu in skrbi za otroka... Riba od glave smrdi.

  • anica00 09:35 18.september 2022.

    Mislim, da bi se za vse otrokove probleme in vedenje v šoli morali učitelji dogovoriti s starši. . Ker samo starši so odgovorni za otroka.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.