Slovenija
18710 ogledov

Neverjetno, za koliko so višje cene!

Komentarjev 13
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Miller 14:50 30.september 2022.

    Inflacija je vsaj 20% realno...

  • Naklonsky 11:16 30.september 2022.

    Ni čudno. Pa še višje bodo. Očitno vladi ni jasno, kako brzdati inflacijo! Z dvigovanjem plač v javnem sektorju, višanjem davkov? Nekdo je očitno tukaj nor.

    • alen04 11:32 30.september 2022.

      Paradoksalno se sliši, toda višji dohodki povzročajo večjo potrošnjo, kar znižuje inflacijo. Osnove ekonomije. Žal bo le JU imela "višje" plače oz. se DELNO uskladila z inflacijo. Zakaj delno? Zdrava pamet ima odgovor.

    • Naklonsky 11:49 30.september 2022.

      Večja potrošnja pri enaki ponudbi NE znižuje inflacije - jo povečuje. Osnove ekonomije ponudbe in povpraševanja.

    • Ender3 11:49 30.september 2022.

      Sedaj bodo pa aktivisti reševali krizo, adijo pamet ! Za vse jim je kriva trenutna vlada in ker ni Janševa gre, vse narobe...

    • Naklonsky 11:59 30.september 2022.

      Ender - ne vse, večino pa! Upajmo, da bo že enkrat pričela z delom.

    • oneh 12:10 30.september 2022.

      Po vele ekonomistu @alen04 bi torej veljalo da večje kot bodo plače, več bomo lahko kupili, zato bodo cene padale in inflacija bo nižja. Le zakaj ne dvignemo plač v neskončnost in bodo posledično vse cene padle na nulo oz. ...prikaži več boš karkoli dobil kar zastonj? To je podobna cvetka kot izjava finančnega ministra da so večji prilivi v proračun iz naslova dohodnine posledica 10% inflacije. Kakšno vezo pa ima inflacije s tem, da mi država pobere 50% plače? Pa kaj, je svoboda in levaki plešejo.

    • alen04 15:16 30.september 2022.

      Oneh inflacija ni samo odraz cen, temveč veliko več. Bo Naklonsky razložil, sem prepričan. Dvig plač je hecen pojem. Glede na stopnjo in nflacije, dvig v višini 4,5,% ne pomeni, da se dejansko plača poviša, s tem dvigom se blaži ...prikaži več inflacija, po domače. Naklonsky, daj razloži kako je s tem in cenami in....

    • alen04 15:20 30.september 2022.

      Naklonsky, jaz vele ekonomist ali ne Oneh, sem tovrstne osnove mali pozabil, daj mu povej o tem. Mi boš spomin osvežil, Oneh dobro posluša, pardon beri Oneh.

    • Kmodri 18:00 30.september 2022.

      Cene so špekulativne na račun visokih marž! Se bodo morali slovenski trgovci prizemljiti!

  • Avatar luckyss
    luckyss 02:47 01.oktober 2022.

    Jasno je, da se bodo energenti in hrana podražili še bistveno bolj in to najbolj na ravni EU, pa tudi globalno..Koliko bodo lahko to blažile posamezne vlade, pa je odvisno od njihovih blagajn. Našo je Janez spucal do amena, zato ...prikaži večo ne pričakujte preveč od Goloba...Slovenija ne more kar tako od nekod potegniti primerljivih 200 milijard kot Nemčija, da plača davek na neumnost, oziroma na "sankcije"...

  • Akademik 17:40 30.september 2022.

    Francoska bageta z 0.39 EUR na 0.55 EUR je to 10 % inflacija ali se kaj zraven ...........

  • Pierre 14:16 01.oktober 2022.

    Pa dajte nehat s temi članki, vsak dan hodimo v trgovino in beremo cene, a smo butasti??!!!!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.