Avto
3059 ogledov

Nikar ne snemajte ceste v Avstriji!

Komentarjev 15
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar atojeto
    atojeto 19:10 09.oktober 2014.

    A so prepovedali tudi vse televizije - tudi oni kršijo mojo zasebnost.

  • Janez_53 19:37 09.oktober 2014.

    Andrej Leban-avtor članka-hitro prelistajte zemljepisni učbenik! BAVARSKA JE V NEMČIJI, NE V AVSTRIJI!!!

  • maresem 21:14 09.oktober 2014.

    Vožnja po cesti ni snemanje zasebnosti ker cesta je javna in ne intimna spalnica... brihtol

  • Tone Mihelčič 17:05 11.avgust 2015.

    Ničesar nimogoče dokazovati z kamerami nameščenimi na avtomobilih ker jih uradni organi ne priznajo (posnetkev ) !Samo pooblaščeno snemanje se prizna v postopkih oziroma prekrških

  • Tone Mihelčič 17:05 11.avgust 2015.

    Ničesar nimogoče dokazovati z kamerami nameščenimi na avtomobilih ker jih uradni organi ne priznajo (posnetkev ) !Samo pooblaščeno snemanje se prizna v postopkih oziroma prekrških

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 13:07 22.maj 2015.

    Men se zdijo kamere na avtomobilih super...pač če rab voznik kaj za dokazovat ima s tem še eno orodje da prikaže resnico. Če hoče prikazat kako neumna je kultura določene države s tem da deli posnetek na youtubu je pa ...prikaži več tud ok če pač zatemni tablice in obraze.

  • maresem 14:00 09.oktober 2014.

    Sem imel te jodlarje za bolj normalne... očitno virus balkana.

  • Bedanc 15:50 09.oktober 2014.

    Po pravici povedano v avtu ni zasebnosti, na večini cest je voznik sneman ali posnet brez,da bi bil o tem seznanjen. Drugače pa, androidna navlaka....pa pa zasebnost, razni drop boxi itd.....pa pa zasebnost, potem pa še neprijavljeni "črni" preleti dronov....pa ...prikaži več pa in satelitski nadzor...pa pa, prireditvah, kot je omenil gospodič "vozilo", na protestih, u naravi... dejstvo je da tehnologija preprečuje zasebnost. Še na "sekretu" te opazuje kakšna muha željna po vaši zasebnosti...

  • Skippy 16:24 01.maj 2015.

    Vožnja po cesti je javna, kar pa se dogaja v avtu, pa je logično zasebno.

  • allstarr111 22:02 19.maj 2016.

    Avstrijci niso spustili google notr, enako nemci, le da nemci so dovolili pokritje velemest, ostalo pa ne, Jodlarji so najbolj pametni zaenkrat v EU ali morda clo na obli.

  • blacklotuss 13:35 12.oktober 2014.

    Ne vam ali je vsebina članka namerno provokativna ali pa preprosto vsebina ni bila razumevajoča za pisca članka.Skratka, nelegalno je snemati tako da posegate v zasebnost soudeležencev in pešcov v cestenmu prometu, torej če nekdo pijan hodi ob ...prikaži več cesti in ne vem kaj tega objavit ne smeš, kot tudi ne registerskih številk (popolnoma identično kot je veljalo za google, tudi v Sloveniji če pomnimo), vsi obrazi morajo biti zatemnjeni oz. zamegljeni. Video se pa nikakor ne sme uporabit v pomocijske oz. profitne dejavnosti (snemanje reklam itd...), kar pa seveda ponovno velja tudi pri nas.Popolnoma legalno je pa snemanje z dashboard kamero, v primeru da zadevo uporabljaš v svoje namene oz. da narediš video / timelapse katerega lahko objaviš tudi na youtube kot je spisano zgoraj. Policist v Avstriji se je mojemu vprašnju ob temu članku pošteno nasmejal, saj imam dashboard nevedeč vedno prižgan na poti po Avstriji pa mi nihče nikoli ni nič rekel zato sem prašal sam.<b

  • Skippy 16:52 09.oktober 2014.

    Če je kaj balkanskega, je tvoje mišljenje, ker misliš, da imaš pravico snemat in se vtikat v tuje življenje. Kar je sicer ena glavnih balkanskih aktivnosti v prostem času.

  • DasAuto 15:33 09.oktober 2014.

    dokler so osebe zamaskirane tako, kot to dela google na street view-ju, me nič ne moti, drugače taki posnetki na splet ne sodijo.je pa še drug problem, ki sicer ni povezan s temi kamerami ampak vseeno ni redek - ...prikaži več na skoraj vseh slikah iz različnih prireditev, katera so kasneje objavljena na spletu, se obrazov ne pokriva in se s tem krši določene zakone.

  • Žurnalček 08:03 20.avgust 2015.

    Po tej logiki se tudi fotografirati ne sme , kajti fotografira se na javni površini in ne v zasebni - avto.

  • Žurnalček 08:07 20.avgust 2015.

    Posnetek kamere na sodišču kao ne velja za dokaz . Dobro , samo ko ga sodnica vidi , mirne duše optoži tistega, ki pri pričanju pod prisego laže , na hujšo kazen , kot pa če bi jo dobil , ...prikaži več , s pričevanjem po resnici !

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.