Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
15535 ogledov

Novi izračuni: tem gospodinjstvom se naložba povrne precej prej

Komentarjev 17
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • T_rex 10:07 25.oktober 2023.

    Doma smo skalkulirali, da se po 7-ih letih naložba [brez kredit-a/itiranja] pri 'gen-i' obrne v našo korist > še slabih 5 let pa bo <

  • sandi76 09:00 25.oktober 2023.

    Če bi bila naložba v sončne elektrarne res učinkovita in smiselna, bi morala Evropa take naložbe sponzorirati in spodbujati, ne pa , da je to prepuščeno vsaki posamezni državi, da si kreira lastno energetsko politiko .

  • Avatar Garancija
    Garancija 11:25 25.oktober 2023.

    Te naložbe državi ne pašejo,ker nimajo pravega nadzora,pa tudi sposobni niso za to

  • Mikuz 10:35 27.oktober 2023.

    Spet že spet oblubljajo subvencije ,jaz čakam že 2,5Leta obratuje pa 1,8Leta in sedaj sem dobil odločbo da dobim subvencijo za 400 evrov manj kot so obljubljali in spet moram čakat 2meseca da mi nakažejo,jaz sem moral pa po 4.mesecih ...prikaži več delovanja takoj nakazat manjkajočo subvencije ,tolk o tem kaj obljubljajo in kdaj dajo če sploh dajo.

  • GenX 20:17 25.oktober 2023.

    V izračunu ni upoštevan strošek prejemanja in oddajanja elektrike po novi shemi obračuna moči v 2024.

  • Toma 13:08 25.oktober 2023.

    Kaj pa če/ko ledene pomaranče in grenivke padejo, pa ti zavarovalnica dobrohotno povrne le pol škode, če že ne pogori vse skupaj z hišo!!! Aja, pa je kdo prištel zavarovanje k investiciji?! Nein danke!!!

    • optimist11 17:38 27.oktober 2023.

      Toma, prav imaš. Ti samo skrbi za tvoj dimnik, da ti ne vžge hiše. Pa preveri zavarovanje.

  • popokatopetl 08:35 25.oktober 2023.

    Kaj pa nedavne spremembe pri omrežnini?

  • jazalen 08:07 25.oktober 2023.

    Ker smo porabniki okoli 1k€ letno, vključujoč ogrevanje, se nam seveda ne izplača.

    • mojsterjaka 09:19 25.oktober 2023.

      Znaš pač slabo računat. Preberi si zgornji članek za 5,5 kW elektrarno.

    • jazalen 11:17 25.oktober 2023.

      to bo to mojster, zaradi tebe grem takoj v nabavo. Bravo jaka, le kaj se prej nisem nate spomnil.

    • mojsterjaka 13:47 25.oktober 2023.

      Celi Sloveniji je vseeno zate, kaj šele meni ;) pač delaj kar hočeš.

    • jazalen 13:47 25.oktober 2023.

      čemu s epa oglašaš, glede na to, da ti je vseeno??? Jaka, bravo, to mi dli miška mala.

    • mojsterjaka 13:51 25.oktober 2023.

      Da ne znaš računat si pa sam povedal s svojim komentarjem, ne jaz ;) ni moj problem. Lep dan.

    • jazalen 13:54 25.oktober 2023.

      hahaaha, s takimi potezami jaka, le povečaš odpor do tega sranja. Prav, ne znam računati, pomembno je, da kljub temu sranju plačaš 250€ (kakor sedaj) letnih dajatev, zavarovati je tudi potrebno, le kdo jakec pa mi zagotavlja 3 mesece sonca ...prikaži več od 6 mesecev kurilne sezone???? No, jakec, bo šlo??? O ste eni res užgani.

    • Fulmmer 17:37 25.oktober 2023.

      Vsi "strokovnjaki" ki pametujejo po forumih si žal ne morejo privoščit SE, še manj EV, z nakladanjem pač opravičujejo svojo nesposobnost in nevednost....

    • jazalen 08:26 26.oktober 2023.

      Fulmer, res je minilo že nekaj časa, ko sem se zanimal za to. Investicija 12 k€, potrebujem 12 let, da se mi izplača in imam 0. Sem ni vključeno zavarovanje in 250€ stalni prispevek na leto, ki ga imam danes. ...prikaži več Po 12 letih se tudi amortizacija naprave zmanjša, predvsem pa kdo mi zagotavlja, da bom imel 3 mesece od 6 ogrevanja sonce in s tem štrom? Raje sem vložil teh 12 k€ v izvedbo fasade, neodvisna je od sonca, kar seveda SE ni, ogrevam se na drva in mi dol maha za vse.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.