Avto
4224 ogledov

Novi plin za klimatske sisteme 17-krat dažji

Komentarjev 20
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • McClain 22:48 29.avgust 2016.

    najbolj pametno to vseeno ni; plin maže in hladi kompresor, zato ko ga bo enkrat zmanjkalo zna biti prepozno, rezultat bo se kar drago popravilo. Bi bilo smotrno preverjati količino plina.

  • McClain 22:48 29.avgust 2016.

    hahahahahahaha, dobr tole

  • dusan72 02:02 30.avgust 2016.

    "Cena za kilogram plina R134a, ki ga bodo lahko polnili v mobilne klimatske sisteme v vozila narejena pred letom 2017, je okoli 12 evrov..."In laična matematika pravi. da avtomobil potrebuje povprečno pol kg plina (6€), servisi pa ponavadi ...prikaži več za polurno "seanso" filanja računajo >50€. Tako "na oko" je zaslužek na en avto vsaj 30€. Če pogledam koliko vozil je v sezoni ponavadi naenkrat v vrsti (v Šiški je firma kjer lahko istočasno filajo 5 ali 6 vozil), pa imajo sindikalno ceno 25€... na koncu še vedno nekdo zasluži. Prej ali slej se pokrije tudi strošek naprave za polnjenje. Brezveze strašite ljudi. Če bojo servisi spustili ceno na cca 30€ bojo imeli več strank, pa tudi plin bo pokrit. Delavec pa lahko tačas, dokler mašina melje, zamenja vse 4 pnevmatike na drugem vozilu :) O ceni novega plina me pa ne skrbi. Kdor bo imel 2017 za nov avto, bo čez 5 let tudi tistih 100€ lahko odštel za menjavo plina. Jaz teh težav hvala bogu nimam :)

  • mph 13:04 29.avgust 2016.

    Bebav članek. S sedanjim avtom vozim že 8 let, nikoli še rabil dodajat plin v klimo, deluje kot nova, pa jo imam prižgano poleti in pozimi (za razvlaževanje jasno). Tudi, če tisto nekaj plina za 100 podražijo, ne bo to ...prikaži več povzročilo, da bi se kdo vozil zaradi tega brez.

  • Milan Novak 11:23 29.avgust 2016.

    EU parlament je zločinsko teroristično združenje idiotov !!!

  • razerznak 08:21 29.avgust 2016.

    dobr za UK da se je spametovala in odšla z tega cirkusa

  • rogixl 08:46 29.avgust 2016.

    Dokler obstoja samo en dobavitelj, takšnega ukrepa nikakor nebi smeli sprejeti.

  • Bizgec 09:07 29.avgust 2016.

    Ne, klima v avtu ne bo postala luksuz. Vozila se bodo pač podražila za 200€. Ljudje jih bomo pa še naprej kupovali.Clickbait naslov napisan tako, kot da bo od 1.1.2017 dalje avto s klimo dražji za 2000€...

  • Ronald Reagan 09:14 29.avgust 2016.

    Nič tudi niso napisali, da gre novega plina v sistem veliko manj kot starega...posledično se po moje avti ne bodo nič podražili.Podražili se bodo samo servisi, saj bodo serviserji morali nabaviti novo opremo...Članek je kar nekaj...kot ponavadi...

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 10:14 29.avgust 2016.

    Sam je tak skor nikol ne uporabljam; nisem neki posebi občutljiv na vročino za mojih običajnih 20-30 min vožnje ; razn če je res huda vročina. Mal odpreš okna da se fejst prezrač za 2 min pa je.

  • messolongi 12:12 29.avgust 2016.

    Mogoče pa bomo končno začeli kupovat avte ki imajo čim daljšo garancijo vključno z vzdrževanjem ....( npr: 7+7+7) .... razen če je naš edini cilj v življenju črn pasat .....:)

  • AnzeSmolej 12:16 29.avgust 2016.

    sam sem zadnji avto kupil s takim razmišljanjem, še danes leti kakšna opazka, da za ta denar bi pa lahko dobil nemca pa bla bla bla. Res je da psihologija igra VELIKANSKO vlogo pri nakupu avta, ker smo pač SlovenCELJNI ...prikaži več še pravi kmetje in ne vidi dlje od avta in hiše. V življenju je še kup BOLJŠIH "stvari" za dušo in zdravje!

  • Božidar Dinič 12:37 29.avgust 2016.

    po čem pa je smejalni plin

  • mymind 08:01 30.avgust 2016.

    Ampak dokler klima hladi in deluje, je plina dovolj. Jaz sem imel že 5 avtomobilov s klimo, pa še pri nobenem nisem polnil plina.

  • mymind 08:03 30.avgust 2016.

    Pa nimaš garancije na plin v klimi. Buče.

  • mph 18:40 29.avgust 2016.

    Kaj pa imaš za vzdrževat plin? Imam 8 let starega Ceeda, imel 7 let garancije, do sedaj še nisem imel enega samega samcatega stroška izven rednih servisov (ok, par žarnic, še vedno 50x manj kot pri francozih), metlice za šipe, ...prikaži več .. potrošni material pač. Morda nisi med najbolj poceni, ampak tistih morda 50 več kot drugi se več kot izplača na daljši rok.

  • BenX 13:42 29.avgust 2016.

    ti to samo mej. 7 let bos placeval nenormalno drage servise, to pa je vse! a res mislis, da bo plin zajet v garancijo in vzdrzevanje?? malo morgen! VSE kar je oz. bo hin, bo padlo pod "potrosni materijal". KIA ...prikaži več te s tem nategne da je veselje. pocena cev za klimo - ni njihov problem, ker gre za fizicno poskodbo, po treh letih zanic grelne svecke (po treh letih!!!), ni njihov problem - potrosni materijal,... da ne govorim, da je vse vec kot 1x drazje kot za BMW-ja.

  • McClain 22:55 29.avgust 2016.

    ki spominja na varčne žarnice; vsaka stane za 6000 ur gorenja navadne z wolframovo nitko, recimo 60w, ki je bila zastonj in okollju prijazna; malo stekla in malo kovine. Varčne so živ hudič... Pač podoben nateg kot tole s tem ...prikaži večm plinom. Mal jahte poglejte; kolega na jahti tanka v soboto za 4,500 evrov nafte v torek pa spet. Moja mama je tolk goriva porabla v 16ih letih pa ji nekaj merijo na izpuhu vsak let...

  • Papaja Popi 08:20 29.avgust 2016.

    Spet so si izmislili novo oslarijo.

  • razerznak 08:21 29.avgust 2016.

    in pravte da je EU najbolša stvar ki je v evropi, no sj vidimo , davek na davek pa še povrh to,

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.